www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Propozycja moderatorów ws. funkcjonowania forum (Strona 4) (296890 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 13 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-06-29 13:04
Nie będzie mnie od 9ego do 16ego. A jeśli będziesz poza tymi dniami to daj znać:)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-29 12:33
Zasłaniają się tajemnicą danych osobowych. Dziwne bo są fora gdzie IP jest podawany przy wpisie.
Wystarczyło by tu też podawać choćby cztery cyfry. Jak się wejdzie na stronę forum to IP możesz przeczytać, jak się zalogujesz na forum to wtedy tajemnica.
Zapewne doznałabyś szoku gdyby teraz podano z jakiego IP pisano  (pod jakim nickiem) na tym forum.
Przykładowo IP xxxxxxxxxxx - nick walpoz, walduśniekiepski, Gollum.(z kropką) , szczerbaty (z kolejnymi kropkami)  i obecnie wielokropek.
Twoje zarzuty wobec mnie o wiele nicków tylko potwierdzają ,że brałaś też (prawdopodobnie) w tym udział. Piszę prawdopodobnie bo nie mam takiej jak admini wiedzy.
Ja swoich zmian nigdy nie ukrywałem nie zmieniałem osobowości nie stawiałem w niezręcznej sytuacji innych podając im na prv wcześniejszy nick.
Takim koronnym przykładem zmiany osobowości jest TadeuszP z tą różnicą ,że on to potwierdził i tym zyskał (w/g mnie) swoją wiarygodność chociaż stracił szacunek .
Kto ukrywał się pod innymi osobowościami ? Nie mam takiej wiedzy a same przypuszczenia nie są ,żadnym dowodem. Tym bardziej ,że stosuję zasadę domniemanej niewinności. Choć podejrzenia zostają.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2017-06-29 12:51
Wielokropek,a co z tymi którzy rejestrowali się i piszą z telefonu, jak ich rozpoznasz? Czy dla nich jest dar łaski? Przecież można takie konto założyć co smartfon.
Czytałeś jak Gollum wyjaśniał sprawę IP?Ujawnianie nic nie da,a może komuś zaszkodzić,pamiętasz sprawę Valkirii?Ktoś dużo cwanszy może pogłębić kogoś niewinnego lub naiwnego..tylko żeby bronić swojej skóry.
Jestem za propozycja admina,zacząć na nowo i z rozwagą.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-06-29 13:31
Propozycja Adminów nic nie zmienia- zobowiązują się tylko do szybszego reagowania na info od uczestników. Szybkie kasowanie bez wyjaśniania tak jak zrobili teraz (chwała im za to) nic by nie zmieniło.
Tak jak piszesz i opisał to Gollum , możliwości ukrycia jest wiele. Oczywiście tak jak Ty nie mam zamiaru znikać z forum i jak piszesz zacząć na nowo i z rozwagą choć nie obiecuję że będę grzeczny. ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-29 12:54
Wielokropek. Spytałam grzecznie czy można ujawnić wszystkie niki danej osoby. Cały Twój dopisek o moich prawdopodobnych innych nikach nie był potrzebny. Nie masz podstaw żeby tak mówić.
Twoje niki , które tu wymieniłeś już zdążyłam poznać. Tadeusz też oficjalnie o swoich napisał tak jak Iota kiedy zmieniała swój.
W moim zapytaniu miałam na myśli osoby, które równocześnie piszą pod dwoma nikami tak jak kiedyś jeden z forumowiczów, który się do tego przyznał i wyjaśnił powody.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-06-29 13:32

>czy można ujawnić wszystkie niki danej osoby.<


Dla mnie pisanie pod kilkoma nikami jednocześnie jest chore, a nawet bardzo chore (wykluczam osoby, które miały powód, zmieniły nik i o tym poinformowały).
Po co?
Dla zabawy?
Z nudów?
Nadmiaru czasu?
Swoista schizofrenia - nigdy tego NIE zrozumiem!
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2017-06-29 13:45
Zauważ że to jest forum CHORYCH ludzi, więc ty chory się dziwisz chorym?
Nie odpowiedziałeś co z tymi smartfonowcami, jak ich rozliczać? Nie wydaje ci się za za głęboko idziemy? Nie jesteśmy sumieniem innych więc nie mamy prawa rozliczać nikogo. Dajmy żyć im jak chcą, dało im chyba do myślenia ze jednak admin czuwa.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2017-06-29 13:51
I jeszcze jedno. Jeśli admin poszedł by po twojej sugestii, to obawiam się,że mieli by dodatkowej pracy do grudnia bo cześć użytkowników tak jak dzisiaj Paulina chciałaby likwidacji konta.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-29 14:33
Żeby było jasne , nie oskarżam Pauliny o pisanie pod inną osobowością bo takiej wiedzy nie mam. Ale że przenosiła wiedzę uzyskaną gdzie indziej na to forum to sama napisała i wielokrotnie swoimi sugestiami udowadniała dodając do tego nieprawdziwe, zmyślone informacje a to było w/g mnie więcej niż nieuczciwe.
Nie jestem nią i nie znam powodów takiego postępowania i takich itp. wpisów

> Mając na uwadze twoje dotychczasowe tu osiągnięcia musisz sobie uzmysłowić, że nigdy się tu dobrze nie ułożysz ani nie będziesz dobrze leżał. Zawsze będziesz odstawał i jak to pisał Mistrz: ......

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-29 14:36
Uważam, że sprawę Pauli Nikty trzeba zakończyć. Nie warto dyskutować skoro tej osoby już pod tym nikiem nie ma na forum. :-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-29 19:38 Zmieniony 2017-06-29 19:40
Nie . Mam zupełnie odmienne zdanie. Nie można tego pominąć milczeniem.
O tym należy porozmawiać może w wątku wspomnienia
Przecież ten nick istniał tu od 2006 roku napisała co prawda niewiele wpisów około 600 i najczęściej od trzech lat były to wpisy krytykujące lub co najmniej zagadkowe jak dla mnie i naładowane jakby agresją.
Ale ktoś ją pamięta i nawet pozdrawia, Ty z nią też znasz się od dawna.
To chociażby za to, powinno się o Tym porozmawiać. A nawet jeśli już sama się wypisała to może easy lub amalian stanąłby w jej obronie i spróbował usprawiedliwić ?
I chciałbym zauważyć ,ze jej wpis był do Ioty choć zatytułowany do Administracji ale Admin_2 zareagował i spełnił jej marzenie o usunięciu z forum. Nie ma to zbyt dużego znaczenia ale znaczyło by ,ze Admini wreszcie czytają wpisy innych chociażby w swoim wątku.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-06-29 19:46
Ten nik jest tu od dawna. Raczej nie pałał do mnie miłością, a że to prawdopodobnie facet , to tak wynika z wpisu admina. Mogę się mylić. W związku z tym, że osoby o tym niku już tu nie ma i nie może odpowiadać, to uważam, że lepiej zakończyć temat.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-06-29 14:03 Zmieniony 2017-06-29 14:20
Sonka zmiana nicka bez zmiany osobowości to żadna wina ani schizofrenia jak to nazywasz. ale faktycznie pisanie jednocześnie jako inne osoby to już raczej faktycznie schiza ;-)
Powodem zmiany nicka może być słaba pamieć lub zwykłe znudzenie ewentualnie pod wpływem czegoś lub kogoś.
Wykorzystywanie tej zmiany aby komuś dokuczyć, wykorzystać uzyskane wcześniej informacje, ujawnić je na ogólnym forum bez zgody zainteresowanej osoby to już jest karygodne i mogłoby być traktowane jako zniesławienie z dalszymi konsekwencjami.

Dopiszę jeszcze .
Gdyby to było dla zabawy nie powinno nikogo obrać tylko też bawić gdy tak nie jest i nie było to jest to niegodziwość.
To co dla mnie było zabawne Gollum. z kropką dla niego nie było dlatego wycofałem się natychmiast z tej zabawy (choć niestety wpisy zostały).
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-07-01 19:32

>Dla mnie pisanie pod kilkoma nikami jednocześnie jest chore<


TO PRZESTAŃ PISAĆ :-)

Czyli Tadeusz B, P czy tam W, jest chory? Zapewne - z tego powodu lidka ucięła temat.

Paulanikita to był Tadeusz - już kiedyś o tym napisałam, aleee Wy jetescie zadufani  sobie :-(
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-29 13:47
Ja nie wiem czy można ujawniać. Na innych forach można.
Ja nie mam nic do ukrycia dlatego mogłem spokojnie podać swoje.
Nie po to tu wchodziłem aby bawić się w jakieś ciuciubaki tylko aby mieć możliwość spotkania dawnych znajomych i spotkania ludzi z którymi bez neta byłoby to niemożliwe.
Niestety atmosfera podejrzliwości i własnie ataki z"ukrytego nicka" powodowały ,ze było to ryzykowne ze względu na bezpieczeństwo użytkowników.

Dlatego ujawnianie IP mogło by takie działania powstrzymać skoro forum jest i ma być nadal ogólno-dostępne.
A kasowanie "to już taka musztarda po obiedzie" .
Napisanie o swoich ukrytych osobowościach niewiele zmienia i nie usprawiedliwia niecnego postępowania.
Dlatego niech każdy zostanie sam na sam ze swoim sumieniem.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-29 13:53
Jeśli je ma. :-)
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-06-29 14:06
To jest podstawowy warunek :-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-06-29 16:14

> pisanie jednocześnie jako inne osoby to już raczej faktycznie schiza ;-)<


Kropek, właśnie o to mi chodziło.

>ujawnianie IP mogło by takie działania powstrzymać <


Też tak uważam.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-06-29 16:52

>>ujawnianie IP mogło by takie działania powstrzymać <<


>Też tak uważam.<


Nic by nie powstrzymało, wystarczy, że ma internet z Orange (były TP S.A.), z NETIA, Plus, T-Mbile i wówczas wystarczy, że zrobi reboot modemu (uruchomi ponownie) i ma nowe IP.
To raz, a dwa ujawnianie adresu IP jest niezgodne z prawem.
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2017-06-29 17:23
Gollum już to tlumaczyles, próbuje przedstawić to samo, że ujawnianie IP nic nie da a może być "stryczkiem"dla Bogu ducha winnego. Mam rację?
I może Jola się wypowie MERYTORYCZNIE jak to wygląda od str.prawnej.Wg mojej wiedzy to naginanie prawa.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-06-29 17:10
A co, a co? A kto, a kto? Kiedy, z kim i jak, moja pani? ;-) No mów, no pisz te ploty...
No i dzięki adminowi mamy następną teorię spiskową i jest się czym podniecać... Hie, hie :-(
Może i P.N. To jakiś stary troll, o ile pamiętam mnie też dołożyła, ale ostatnie Jej/Jego wypowiedzi były bardzo trafne. Teraz się zacznie kombinowanie :-(

Adminie! Regulamin przewiduje wszelkie opcje, zaostrzenie? Dla kogo? Chyba dla administracji. Powołałeś się na moją i Ioty wypowiedź, tyle tylko, że to już reguluje – jest uwzględnione w regulaminie! Pkt 4. Zabrania się zamieszczania w Serwisie treści
e) obrażających jakiekolwiek osoby trzecie i wyraźnie o tym mówi.
Jednak TY adminie „interpretujesz” wypowiedzi? Interpretacja dobra jest w poezji.
Mam nieodparte wrażenie, a właściwie pewność – co widać – tutaj idiotów nie ma, że jak Gollum ci nawtykał to teraz się go boisz i może wylać wiadro pomyj, a ty i tak udasz, że nie widzisz. :-(
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-06-29 17:59
Odezwał się wzór cnót :D
Może zacznij od siebie i swojej kultury, a poniżej kilka przykładów naruszenia pkt 4 regulainu za które jakoś równiez nie poniosłaż zadnych konsekwencji.

KLIK
KLIK
KLIK

Może inni tego nie czytali - niech sobie rzucą okiem jaka to jesteś cudownie moralna.
A może to rozdwojenie jaźni, bo to, że masz poważne kompleksy to już wiem.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-06-29 18:27
Gollum to było jeszcze delikatne podejście. :-) Bywały tu  posty tej osoby dalej idące, zgłaszane i owszem, usuwane. Tyle, że poza prywatnymi archiwami nie wiem, czy adm. ma do usuniętych dostęp. Czy od 3 lipca będzie miała do nich dostęp od ręki,  aby ilościowo sobie je zważyć, zmierzyć i dać bana w przyszłości.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2017-07-01 19:43 Zmieniony 2017-07-01 20:01
Tak wiem, ale za późno zacząłem robić screeny.
To jest tylko niewielka namiastka tego co potrafi zdesperowana, samotna, zacietrzewiona i pełna kompleksów baba. Z pełną świadomością napisałem "baba" bo na miano "kobieta" trzeba zasłużyć. - typowe objawy.
Jest tu kilka przykładów próby samodowartościowania :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-07-01 19:47
NIE, NIE "tej osoby" tylko twoje w-ceciu :-(

Założyliście forum super ludzi i ty jesteś/byłaś tam adminem! I co? Po chwili WSZYSCY UCIEKLI Z FORUM KTÓRE TY ADMINISTROWAŁAŚ! TEŻ O TYM KIEDYŚ PISAŁAM! :-)

Wcinasz się na to forum, bo na waszym już nikt z tobą nie chce gadać, a tutaj jeszcze rogal został..

Poza tym oplułaś, manipulowałaś i mieszałaś na na tym forum! Oplułaś mnie i Valkirę, przez przypadek napisałaś prawdę, że jesteś podła, zawistna i nie kompetentna.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-07-01 20:42
Krynico mądrości...niedokończonej :-)))) Nie denerwuj się tak.  Puść sobie może 'przystojnego' Presleya, albo co tam lubisz. :-)
Potem idź po rozum do głowy, albo gdzie wolisz i przypomnij sobie, że z przynajmniej z tym nickiem przyszłaś tu po mnie, a ja w przeciwieństwie do Twoich ambitnych uniesień nigdy nie deklarowałam, że odchodzę.;-)
Nasze forum istnieje, ma się dobrze i ciepło. Gdybyś nie wiedziała, to jest zamknięte dla 'podczytywaczy' i reklamodawców amatorów, co jak rozumiem dodatkowo cię wytrąciło z równowagi? (To zamknięcie)
A co ja napisałam..hm...nie wymagam od Ciebie zrozumienia moich postów, bo piszesz w emocjach, a może nawet w furii???
To  Ci chyba mocno zaciemnia obraz?
"Słoneczko drogie" :-) jeśli Cię "subtelnie" obraziłam, to administracja to usunie w poniedziałek razem pewnie z Twoimi wysoce anielskimi postami.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2017-07-02 09:46
Gdybym był właścicielem tego forum, to ze wstydu na konwersacje jakie tu są wymieniane całkowicie zamknąłbym te forum.
Forum te pokazuje jedynie w jak perfidny sposób dzieli się osoby z niepełnosprawnością i jawnie ukazuje, iż im większy chaos wśród tej grupy społecznej tym lepiej z nią można manipulować.
Jak już gdzieś pisałem, że właścicielem forum jest stowarzyszenie "INTEGRACJA", to w perspektywie tego, co się dzieje na tym forum proponuję właścicielowi zamknąć te forum lub jak nadal chce dzielić społeczność osób niepełnosprawnych to niech zmieni nazwę stowarzyszenia na DE-INTEGRACJA. 
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-06-29 18:20
"...Dlatego ta „czysta karta”, zaczęcie „od nowa” byłaby szansą na to, by zakończyć spory i byście dali sobie Państwo nową szansę. Oprócz tego, zobowiązujemy się od 3 lipca do zaostrzenia stosowania regulaminu. Prosimy jednak zwrócić uwagę, tak jak to napisała jedna z Użytkowniczek Forum, że wówczas, przy zachowaniu przez nas obiektywizmu, wiele postów może być usuwanych, szczególnie jeśli nawet w subtelny sposób będą obrażani inni Forumowicze. Ten wniosek wyciągnęliśmy na podstawie Państwa komentarzy."

1. Pytanie podstawowe, co to znaczy w interpretacji Adm. "subtelny sposób" obrażania? Chodzi o kierowanie obraźliwych aluzji?  Jeśli 'A' napisze, że pewna osoba powinna się leczyć z agresji, pogardy dla ludzi i nie powinna wyładowywać swoich  frustracji na forum pod adresem innych, to A obrazi subtelnie (aluzyjnie) osobę B, czy nie? Czy jeśli wszyscy się domyślą o kim mówi A, ale nie padnie nick, administracja zadziała, gdy to będzie prawda, ale B się obrazi nie subtelnie, ale jak furiat lub furiatka? Ciekawy problem, bo pewnie aluzje od B będą hurtem też pisane, nie wierzę, że nie. :-) Co w takich sytuacjach???

2. Czy zamiast "usunięte" można też jednak  dopisać za co? Krótko, że za obrażanie innych, za przezwiska, za uwłaczanie godności innych, za słownictwo  ;-) itp. Lub za wszystko łącznie, gdy zachodzi taka potrzeba.

3. Czysta karta?...Może się udać, bo zauważmy, że  w tym wątku z wyjątkiem dwóch osób WSZYSCY pozostali rozmawiali ze sobą konkretnie i bez złości.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-06-29 18:48
Oczywiście, jestem za "czystą kartą", ale nie znoszę kiedy ktoś, a tym bardziej to coś wciąż siała zamet i obrażała. Może jej to sprawia przyjemność, a raczejna pewno sprawia przyjemność, ale jak widać działa to tylko w jedną stronę - kiedy to ona obraża. Nic babie nie zrobiłem poza tym, że bardziej polubilem Lidię, a - no i śmiałem się sprzeciwić w sprawie Presley'a - no i pooooszły konie po betonie.

Nie wiem dlaczego akurat do mnie tego posta napiałaś - poczytaj posty tejże jadowitej i tam skieruj taki post. Od dawna obraża innych i poniża.
To co pisze do mnie i o mnie osobiście mam głęboko w dupie bo wiem czym to jest spowodowane i mam ubaw po pachy, ale nie każdy potrafi przejść obok tego obojętnie.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-06-29 19:00
Do Ciebie? Ależ skąd. Odpowiadałam na ten wpis:  "Autor admin_02 Dodany 2017-06-28 17:04 ". Nawet z tego postu administracji cytat zamieściłam.

> ".....poczytaj posty tejże jadowitej i tam skieruj taki post. Od dawna obraża innych i poniża."


Jak bym o tym nie wiedziała?! :-) Tyle wojowała ze mną, bo napisałam kiedyś, że mam 100 lat i jakby ją na gorącą lawę od tej chwili wsadziło, ale to nie temat na ten wątek. Jak Administracja zadziała, to powinno się to ukrócić w 24 godziny.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-06-29 19:06 Zmieniony 2017-06-29 19:09
Aaa - OK :-)
Bo ja miałem powiadomienie o odpowiedzi na mój post :-)
Zawsze uważałem, że ten układ forum jest beznadziejny, mało czytelny.

OK - mam nadzieję, że Administracja dotrzyma słowa i zacznie faktycznie stosować regulamin i najlepiej iteralnie :-) i wówczas się ukróci zacietrzewionym.

Aaa - jak na 100 latkę nieźle sobie radzisz tutaj na forum :-)
A palce masz jeszcze sprawne czy stukasz w klawiaturę ołówkiem? :D
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-29 19:16
Coś Ty Gollum za nią pisze wnuczka ;-) oczywiście jak 100-letnia babcia obieca jej za to czekoladę ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-06-29 19:18
Ta wnuczka pewnie Golluma zainteresuje, bo pewnie jest w kwiecie wieku skoro babcia ma 100. :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2017-06-29 19:23
Widzicie jak brakuje takich rozmów i jest ok, gdy nikt nie zołzi zaraz pod spodem?
Administracja załapała już w czym rzecz?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-06-29 19:20
Teraz mam już sto i trochę, właściwie więcej, bo wtedy jeszcze sobie odejmowałam. Gollum nie zagadujmy tu wątku. Stukam normalnie, w ścianę, ale  się ładnie echem odbija i na klawiaturę wpada. :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-06-29 19:29 Zmieniony 2017-06-29 19:33
OK - koniec bzdetów.
Nic nowego nie napoiszę tylko powtórzę:

1.
Restrykcyjne strosowanie regulaminu - TAK

2.
Dodatkowo:
Należy umieszczać info o upomnieniach obok nick'a "nagrodzonego" (zółte kartki)
Należy umieszczać info o banie obok nick'a "szczęśliwca" (czerwona kartka)

Oczywiście efektów graficznych nie musi być, ale jakiś znak graficzny aby skrócić info do minimum.

3.
Mile by było gdyby ta informacja o ostrzeżeniu czy banie była klikalna i każdy z userów miałby podgląd za co to "wyróżnienie"

Tak to przynajmniej wygląda na innych forach.

Aha - jak na 100paru latka świetnie sie trzymasz :-)
No i lubię w-zetki :-) zwłaszcza z bitą śmietaną (cokolwiek to miałoby znaczyć :D)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2017-06-29 19:39

> Aha - jak na 100paru latka świetnie sie trzymasz :-)


100latka? nie, 100latkę .:-)
A propozycje są konkretne i mam nadzieję Administracja Szanowna je wyłowi z żartów.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-06-29 19:14

> Nie wiem dlaczego akurat do mnie tego posta napiałaś - poczytaj posty tejże jadowitej i tam skieruj taki post. Od dawna obraża innych i poniża.


Jeśli piszesz to do wuzetki to się pomyliłeś ona odpowiadała na wpis do Administracji do Ciebie powyżej :-)
Ja sobie radzę w takich przypadkach klikając na strzałeczkę w prawym górnym rogu wpisu i wtedy na górze ujawnia się wpis do którego się odnosi.
Nadrzędny - Autor admin_02 Dodany 2017-06-30 16:07
Szanowni Państwo,

podsumowaliśmy wszystkie Państwa propozycje zamieszczone pod naszymi postami i chcielibyśmy się umówić z Państwem na poniższe „zasady” funkcjonowania forum, z zastrzeżeniem, że nie jest to regulamin, który nie ulegnie zmianie, a zasady, które z niego wynikają.

1. Trzy razy usuwamy posty, które łamią regulamin, ostrzegając Użytkownika o łamaniu przez niego regulaminu.
2. Za czwartym razem dany Użytkownik otrzyma 30-dniowego bana.
3. Jeśli po tym czasie znów zdarzy się, że trzeba będzie usunąć post – zrobimy to raz.
4. Za drugim razem Użytkownik zostanie usunięty z Forum.

Zdajemy sobie sprawę, że moglibyśmy wtedy zablokować również numer IP, ale ciężko jest techniczne obejść sytuację, gdy w niektórych miejscach jest np. kilka numerów IP na cały blok mieszkalny lub gdy usunięta z Forum osoba zarejestruje się ponownie mobilnie pod innym numerem IP.

Z przyczyn technicznych nie jesteśmy też w stanie informować publicznie o „żółtych” i „czerwonych” kartkach. Jednakże samo uzasadnienie usunięcia danego posta/wątku jest widoczne dla jego właściciela. Prosimy się jednak tym nie martwić – będziemy skrupulatnie to notować.

Chcielibyśmy jeszcze wyjaśnić pojęcie „subtelny sposób obrazy innego Użytkownika forum”. Jest to czasem rzecz względna, ale na pewno jest to jakakolwiek próba urażenia drugiej osoby, zawarta w obraźliwym słownictwie. Na pewno nie musimy Państwu wyjaśniać, że aby zwrócić komuś uwagę można to zrobić w kulturalny sposób, z zachowaniem szacunku, także przy użyciu wyważonych słów.

Proponujemy, by te zasady zaczęły obowiązywać od poniedziałku, 3 lipca.

Dziękujemy za wszelkie sugestie i wspólną próbę rozwiązywania problemów.

Pozdrawiamy,
Administratorzy
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-06-30 16:23
No i Ok.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-06-30 16:55
i brawo, w końcu jakaś deklaracja ze strony Adminów  i przede wszystkim dotrzymanie obietnicy.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-06-30 17:53

>Proponujemy, by te zasady zaczęły obowiązywać od poniedziałku, 3 lipca.


<

Takie zasady powinny obowiązywać  natychmiast, tym bardziej, że to nie jest nowość tylko lekka modyfikacja.
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2017-07-01 13:27
Bardzo rozsądne rozwiązanie. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-07-02 20:56
Mam pytania uściślające nowe zasady.
'1. Trzy razy usuwamy posty, które łamią regulamin, ostrzegając Użytkownika o łamaniu przez niego regulaminu.'

a. 'Posty' napisano w liczbie mnogiej, czyli niezależnie od ich ilości? Jedno wejście osoby, zamieszczenie  wielu obraźliwych postów, będzie skutkowało i liczyło się po ich usunięciu jako jedno usunięcie?
b. Jak Państwo będą liczyć sobotę i niedzielę? Jako jedno usunięcie, czy dwa? :-) Administracja wtedy nie pracuje.
Jeśli ktoś wejdzie w sobotę i w niedzielę, obrazi wszystkich po kolei, ma jedno usunięcie, czy dwa?
Jeśli wliczymy warunki punktu drugiego,  ma długi czas na dokuczanie i ubliżanie innym.

'3. Jeśli po tym czasie znów zdarzy się, że trzeba będzie usunąć post – zrobimy to raz.'

Tu wystarczy już jeden post, ale kto komu zabroni napisać ich więcej, jeśli kara ta sama?

'4. Za drugim razem Użytkownik zostanie usunięty z Forum.'

Zdążył się już zapewne wystarczająco wyżyć na innych. ;-)

Pytam nie dlatego, że mi się nie podobały te 4 punkty, ale spowodowały powyższe wątpliwości i dodatkowe jeszcze pytanie: czy dla spokoju Administracji i forum nie lepiej odliczyć określoną ilość postów i 'do widzenia'?

I jeszcze jedno, czy w zakresie usuwania postów Administracja działa teraz sama, odgórnie, czy nadal usuwa tylko te zgłoszone. (Jeśli było to wyjaśnione, przepraszam, umknęło, a nie mogę doszukać.)
Nadrzędny - Autor admin_02 Dodany 2017-07-03 10:02
Szanowna Pani,

dziękujemy za uwagi i wyjaśniamy wątpliwości:
1. Trzy razy usuwamy trzy posty danego Użytkownika - liczymy ilość postów, nie wejść na forum.
2. Nie pracujemy w weekend, ale wchodzimy na forum w poniedziałek rano i stosujemy procedurę, którą zaproponowaliśmy w poprzednim poście. Mamy jednak szczerą nadzieję, że nie dojdzie do sytuacji, w której danemu Użytkownikowi w ciągu jednego dnia usunięte zostaną trzy posty i dodatkowo otrzyma bana, bo nie o "sankcje" w tym forum chodzi.
3. Każdy z Użytkowników ma 3 szanse - ban (4 szansa) - 1 szansa (5 szansa) - usunięcie z forum. Jest pięć szans, ponieważ nie czerpiemy żadnej przyjemności z usuwania Użytkowników z forum, które ma być miejscem wzajemnego wsparcia i nawiązania przyjaznych kontaktów.

Posty były i są usuwane dopiero po zapoznaniu się z kontekstem wypowiedzi - niezależnie od tego czy dany post był zgłoszony. Nie zawsze dotrzymujemy dynamicznego tempa rozmów na forum, ale staramy się.

Z wyrazami szacunku,
Administratorzy
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-07-03 13:46
To ja proponuję tak jak na boiskach piłkarskich, karencje . Jeśli po drugiej żółtej przez  miesiąc nie złapie użytkownik trzeciej to licznik zaczyna bić od nowa :-) Przecież każdemu może się coś qrwać niechcący.
Przecież zależy Nam i Wam aby Nas było tu jak najwięcej a nie jak czarno-wieści Norbi zamknąć Kawiarenkę i  ostatni gasi światło :-))
Punkty za mandaty też się resetują jeśli w czasie roku nie ma następnych?
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2017-07-03 21:00
Dziękuję za odpowiedź. Teraz było jaśniej. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-07-04 17:33
Sz.p. Mam na 1 str. dziwne info:"Moderator" - post usunięty... łamanie regulaminu 4 f i przekierowuje mnie na Waszą informację w tym wątku. Data: 03. Z tym, że 03 nie pisałam i żaden mój, ani innych post nie został usunięty. Jak zrozumiałam to nie macie moderatora? Nic nie rozumiem :-(
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-07-04 18:54
Jola11
>Jak zrozumiałam to nie macie moderatora>

Tzn.  że źle zrozumiałaś, albo innym słowy, nie zrozumiałaś, a więc, choćby i nie było moderatora, to przecież każdy administrator ma uprawnienia do moderowania. Ja na forach, stronach przeze-mnie administrowanych mam uprawnienia moderatora jak również administratorskie...

Pozdrawiam...
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-07-04 18:58
Czyli: admin przedstawił się jako "moderator", o.k. ale nie rozumiem tych powiadomień (chyba ze 3). Nie pisałam 03.07. nie został usunięty żaden mój post z lipca i czerwca. Słusznie, bo nikogo nie obraziłam mimo prowokacji.
Też pozdrawiam :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Propozycja moderatorów ws. funkcjonowania forum (Strona 4) (296890 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 13 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill