www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wyprzedaz majatku narodowego 1989-2017:-( (42846 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor soviet30 Dodany 2017-05-25 19:11
Ostatnio a propos reprywatyzacji warszawskiej chcialbym zaprrosic do dyskusji zwlaszcza tych ktorzy pamietaja jak doszlo do znissczenia panstwowego majatku po prl ktory warty byl 90 mld USD.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-05-25 22:17
Skąd ta dana?
Nadrzędny Autor soviet30 Dodany 2017-05-25 22:51
Wedlug niezaleznego czasopisma bibula oraz polskich ekonomistow sam polski przemysl cementowy byl ok.2000 r.wart 500 000zlotych a caly przemysl polski byl wart tyle ile pisalem wg.CIA factbook
Nadrzędny - Autor soviet30 Dodany 2017-05-27 16:36
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-05-28 20:46
Na twoim miejscu zastanowiłbym się co wypisujesz.
-----------------------------------
Art. 216. Znieważanie osoby

§ 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 3. Jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.
§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 5. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.
---------------------------------------

A wy administratorzy/moderatorzy podlegacie podobnej karze zezwalając na takie treści tym bardziej, że powyższy post został zaraportowany.
Ja pierdolę - nie chce się wam moderować to zrezygnujcie z funkcji i zamknijcie forum bo to wasz zastany obowiązek, jesteście tutaj od tego jak dupa od srania, aby prowadzic tu porządek tym bardziej kiedy posty sa raporotwane.

QRWA - tak zlewającej ekipy porządkowej nie spotkałem na żadnym forum.
Ja nie dałbym wam miotły do ręki, a co dopiero moderatora czy administratora.
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2017-05-29 09:11
Gollum, wypowiedź iście literacka - wysoki poziom!
Nadrzędny - Autor soviet30 Dodany 2017-05-29 16:09
A jak nazwac inaczej osobe ktora swiadomie za psi grosz sprzedala zaklad wart 1 mld zl?
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2017-05-29 16:32
Przeczytaj sobie śmiertelniku co po dobroci Gollum do ciebie napisał.Nie masz żadnych dowodów na poparcie swoich słów,ale za to mozesz miec problemy.Zapamiętaj sobie raz na całe zycie:w internecie nic nie ginie,nawet wyssanie brednie,zasłyszane od przekupki na targu.Idź hejtowac gdzie indziej,tu nie płacą,a to ze ci nie odpowiada Tusk,Kwaśniewski czy inny Kukiz nie zobowiązuje do rzucania kalumni.
Nadrzędny - Autor soviet30 Dodany 2017-05-29 16:54
Nie wierzycie ze FSO byl tyle wart?
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2017-05-29 18:39
A ja mówię :sprawdzam! skąd te dane?
Kiedyś Kurski ogłosił ze dziadek Tuska był w Wermachcie a gdyby trochę poczytal lub zapytał swojego dziadka to by wiedział ze mieszkańcy Wolnego Miasta Gdańska byli automatycznie byli obywatelami III rzeszy, więc nie z ochoty a z przymusu był od 44 roku wcielony jak wielu gdańszczan do armii.
Sam widzisz ze łatwo, nie mając dowód oszczerstwami zniszczyć życie. Afery były i będą (FOZZ,SKOK,AMBER,BROWARY WLKP i inne)ale nie mamy na nie potwierdzeń, dokumentów, tylko opinie mediów i dziennikarzy mniej lub bardziej solidnych

Administracji się dziwię, że nie zamknęła wątku, powody dosadnie podał Gollum.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2017-05-29 20:07
Polska po 1989 r. doświadczyła katastrofy przemysłowej. Czy możemy odbudować nasz potencjał?

>Nasz kraj po 1989 roku doświadczył jednej z najgłębszych deindustrializacji w powojennej historii Europy. W Polsce mieliśmy do czynienia nawet nie tyle z deindustrializacją, ile wręcz z katastrofą przemysłową - mówi w wywiadzie dr Paweł Soroka z Polskiego Lobby Przemysłowego.


Społeczeństwo i prywatyzacja po 1989r.
Prywatyzacja równa się korupcja
Przeczytajcie i oceńcie sami.
Nadrzędny Autor soviet30 Dodany 2017-05-30 11:22
dokładnie tak a poza tym co się stało z polskimi bankami?Zachęcam do lektury:http://www.naszapolska.pl/nowosci,gospodarka,1,1,25_lat_zniewalania_polski_raport,1.html
Nadrzędny - Autor soviet30 Dodany 2017-05-30 11:59
Jesteś może zwolennikiem tuska?(celowo z małej litery)
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2017-05-30 12:33
Kogo pytasz?Jesli mnie,to odpowiadam,ze nie jestem zwolennikiem Tuska,jestem umiarkowanym przeciwnikiem Kaczyńskiego,ale zauwaz ,że ten "proceder"trwa od 89 roku az po dzisiaj,Tusk w 89 roku miał 32 lata i dopiero po dwoch latach stał na czele KLD,wtedy dopiero "został politykiem".Przez ostatnie 28 lat,premierow było kilkunastu łącznie z Kaczyńskim i prezydenturą jego brata i co zrobili?Nic!!Nie wiedzieli o prywatyzacji?Nie sądzę.Podpisali się pod nią i różnymi sprzedażami?Tak myślę.I co nagle teraz larum??Pewnie nie wiele zostało do sprzedaży i to uwiera.A jeden czy dwa artykuły albo cała szpalta rzucona gawiedzi ma oznaczac tylko tyle:my jestesmy lepsi,oni to złodzieje.Tylko...."my"tez rządziliśmy,my tez przyłożyliśmy do tego rękę.Nie ma tu mniej czy bardziej winnych,przez 28 lat rządzący sie zmieniali i co zrobili?NIC.
Nadrzędny - Autor soviet30 Dodany 2017-05-30 16:17
Dziękuje za info jednak pytanie o poparcie Donalda T.kierwoałem pierwotnie do Golluma.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-05-30 19:09
A jakie to ma znaczenie kogo popieram w kontekście publicznej zniewagi osoby do tego osoby publicznej, zniewagi opartej na niepotwierdzonych dowodach - strony www to nie są dowody, każdy może wyskrobać coś podobnego i zamieścić w internecie.
Nadrzędny - Autor soviet30 Dodany 2017-06-04 23:26
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-06-05 06:58
Nieważne kto i nieważne co zrobił, zeby kogoś nazwać idiotą czy złodziejem należy mieć na to dowody w przeciwnym razie jest to obelga/znieslawienie podlegająca karze o czym wspominałem wcześniej.
A się tyczy tych co zasuwają na zmywarkach - to ich wybór, każdy ma wolną wolę, jest panem własnego losu. Nikt ich na siłę nie zmusza do wyjazdu i pracy na zmywarkach.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-06-05 12:44
W tym przypadku w pełni Ciebie Gollum popieram, choć wpis został usunięty i nie mogę zapoznać się z jego treścią.
Nadrzędny - Autor jackson5 Dodany 2017-07-01 10:03
Z moich obserwacji wynika, że to co kiedyś zostało sprzedane za bezcen, obecnie jest znowu repolonizowane. Bardzo dobrym przykładem są tutaj banki, które na początku lat 90 były sprzedawane, a obecnie ponownie są skupowane. Np Pekao SA. Wcale się temu nie dziwię, bo jeżeli chcemy się liczyć uważam, że około 60-70% sektora bankowego powinno być w polskich rękach. Jest to jednocześnie super opcja na to, aby przejmować kolejne rynki jak chociażby bankowość na Ukrainie czy krajach bałtyckich. Pod względem niskich kosztów usług bankowych jesteśmy liderem na rynku europejskim.
Nadrzędny - Autor jackson5 Dodany 2017-07-03 07:15
Tutaj znalazłem porównanie kosztów kont bankowych http://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-osobistych/ to u nas nie wygląda to tak źle na tle innych państw.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2017-07-03 12:00
jaki 'bezinteresowny' post ...i twoje konto ...'bezinteresowne' jak ty.
Nadrzędny - Autor soviet30 Dodany 2017-07-03 16:16
Widzę że przynajmniej niektórzy przejżeli na oczy w sprawie grabieży stulecia czyli rozsprzedania polskiego przemysłu.Ci którzy to nam zgotowali wam i naszym dzieciom i także mojemu pokoleniu status murzynów europy bez perspektyw innych poza emigracją.myśle że tych wzystkich esbeckich byznesmenów oraz takich jak ci którzy jeszcze za komuny robili na czarno u bauerów w RFN powinno sie pozbawić majątku gdyż zwłazcza ta druga grupa od siedmiu boleści byznesmenów traktuje i płaci swoim pracownikom tak jak im płacono i traktowano jak białych murzynów Europy czylim.in.polaków.Potrzebna jest rewolucja na miare rewolucji francuskiej w końcu XVII wieku.Pomyślcie sobie tylko -według CIA ówczesny polski przemysł wart był ni mniej ni więcej 90 mld USD.Dzisiaj już prawie nikt oprócz złodzieji ze styropianu którzy do spółki z pzpr i kościołem katolickim zruinowały kraj na pokolenia.
Nadrzędny Autor soviet30 Dodany 2017-07-03 16:18
miałem na myśli to że większość społeczeństwa już nie wie albo chciało dla spokoju psychicznego zapomnieć o wyprzedaży majątku narodowego.Na codzień jestem apolityczny ale w tej sprawie popieram PiS.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-07-03 16:31
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-07-03 16:56

>murzynów< to piszemy z dużej litery !!!!!


Uczył Marcin Marcina... :D

I tu ja przytoczę Tobie fragment zacytowany przez Ciebie:
"Pójdź, dziecię! ja cię uczyć każę!"

bo nawet zacytowac nie potrafisz poprawnie.
Alekcję zacznij od przeczytania:
http://portalwiedzy.onet.pl/140792,,,,murzyn_murzyn,haslo.html
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-07-03 17:10 Zmieniony 2017-07-03 17:26
Gollum,- próbujesz szukać zwady a trafiasz "kulą w płot".
Soviet napisał:

>także mojemu pokoleniu status murzynów europy <


W tym zdaniu nie wyszczególnia czy chodzi o opaleniznę czy o rasę. Zatem należy przez szacunek przyjąć, że to drugie.
Po za tym zacytowałem Konopnicką poprawnie. Pamiętaj, że po wykrzykniku jak po kropce zaczynamy dużą literą.
Zatem spokojnie możesz usiąść w jednej ławce z Sovietem...........Tam pasujesz......
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-07-03 17:49
[usunięte]
Nadrzędny - Autor soviet30 Dodany 2017-07-03 21:04
Zamiast wzajemnego obrzucania sie łajnem proponuje zbierać podpisy pod petycją dotyczącą repolonizacji hut,kopalń,stocznii w szczecinie i w gdańsku.Czy ktoś tutaj zna się na prawie na tyle aby skonstruować petycje do rządu o takie właśnie działanie.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-07-03 21:35 Zmieniony 2017-07-03 21:39
Zajmij Ty się uczciwą pracą, a nie bredź tutaj i nie nawołuj do rewolucji.
Nadrzędny - Autor soviet30 Dodany 2017-07-03 21:48 Zmieniony 2017-07-03 21:54
Do pracy idę od stycznia a narazie wykorzystuje ostatnie miesiące wolności.A poza tym jak myślisz czy kulawy dostanie prace gdzieś w Polsce jako sprzedawca na stacji benzynowej albo w mięsnym?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-07-03 22:09
Nie wiem gdzie kulawy dostanie, ja znam zupełnie niewidomych pracujących.
Dla chcącego nic trudnego. Poza tym nie noga jest najważniejsza, a to co mamy w głowie i jakie korzyści z nas będzie miał pracodawca.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2017-07-07 09:46

>Poza tym nie noga jest najważniejsza, a to co mamy w głowie i jakie korzyści z nas będzie miał pracodawca.>


Dokładnie, Gollum, to samo mam na myśli. Ja też znam pracujących kulawych i razem z nimi pracowałem, wiem co to praca i wcale się jej nie boję... Praca mnie czyniła nie zależnym, wolnym, potrzebnym i pełnoprawnym obywatelem...
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2017-07-04 16:07
Jak widzę za grosz honoru.
Okazało się, ze mam rację to nic nie odpowiedziałeś tylko zgłosiłes post czując się obrażony - nie mam pojęcia czym, ale cóż, wygląda na to, że jesteś na swoim punkcie bardzo czuły.
Odrobina szacunku jaki do ciebie miałem znikła.

Żeby nie było, iż Twoje na wierzchu bo tak nie jest zacytuję ponownie przypis z PWN dotyczący pisowni po wykrzykniku który mówi, że po tymże niekoniecznie piszemy dużą literą, a na pewno nie w środku zdania:

"Jeśli wykrzyknik zamyka zdanie, to należy się po nim spodziewać wielkiej litery, tak samo jak po kropce. Jeśli natomiast wykrzyknik (znak) stoi po wykrzykniku (wyrazie), i nie zamyka zdania, to prawdopodobnie następna litera będzie mała (chyba żeby akurat następne słowo było nazwą własną albo skrótowcem), por. „Z sosny słychać dzięcioła stuk./ A tutaj ryby bryzg! spod nóg” (Konstanty Ildefons Gałczyński, Kronika olsztyńska). "

źródło:
http://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Wielka-czy-mala-litera-po-wykrzykniku;6838.html

I to ty mnie odsyłasz do ławki razem z Sovietem.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-07-04 16:33
WzK  zwracasz innym uwagę na pisownię, ale Ty też robisz błędy. Nawet w tym poście pisząc  " po za tym".
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2017-07-04 16:52
:D
Po do ba mi się :-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-07-04 17:49

>Ty też robisz błędy<


tak jak i Ty :-)
WzK przynajmniej nie pisze bzdur i nie powołuje się na "wiedzę" internetową :-(
Ma rację: info i PWN należy czytać ze zrozumieniem! Beletrystyka i poezja rządzą się innymi prawami, a także SMS i skróty w sieci.
Przyjmując wywody golluma trzeba by uznać, że wykładowcy W.U. to...
Lidian: stuknąć spację i wyjdzie osobno "poza" to normalka, zwłaszcza u chorych, a tu wszyscy tacy - chyba? Poza tym nie zaczyna się zdania od "A", "Ale" itd. Jednak na forach, w rozmowie, dyskusji jest to dopuszczalne.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-07-03 20:58

> Potrzebna jest rewolucja na miare rewolucji francuskiej w końcu XVII wieku.Pomyślcie sobie tylko -według CIA
> ówczesny polski przemysł wart był ni mniej ni więcej 90 mld USD.Dzisiaj już prawie nikt oprócz złodzieji ze
> styropianu którzy do spółki z pzpr i kościołem katolickim zruinowały kraj na pokolenia.


Ta... i na to wszystko soviet30 proponuje rewolucję, budzi w narodzie wolę walki, uświadamia jak "prawdziwy patriota" co trzeba zrobić.
Ty tak sam z siebie? Najpierw poczytaj trochę o Rewolucji, potem o jej skutkach, to Ci się może odechce rewolucji wszelkich. Poza tym źle datujesz.
'Głównym minusem rewolucji we Francji było, najogólniej mówiąc, oprócz setek tysięcy ofiar, stanowienie wzoru dla późniejszych totalitaryzmów. Takiej kontroli państwa nad wszystkimi dziedzinami życia mieszkańców, jak w latach 1792-1794 w rewolucyjnej Francji, nie było nigdzie ani nigdy wcześniej.' (z forum historyków)

Piszesz: złodzieje ze styropianu do spółki z pzpr i kościołem??? A potem, poniżej, że popierasz Pis? To niby co? W tych miejscach nikogo z Pisu nie było?
Coś mi się wydaje, że cel Twoich postów jest jakiś dziwny.....
Najwięcej, jak historia dowiodła zyskiwało się zawsze pracą organiczną od podstaw i POKOJEM.
A więc Zanim wzlecisz w chmury, naucz się chodzić - chciałoby się powiedzieć. A i potem w burzowe chmury nie wlatuj.
Jak się chce przepłynąć trzeba umieć pływać w dobrym stylu i wytrwale, a nie bić pianę wokół siebie i głośno krzyczeć, ze woda mokra..:-)
Starczy przysłów?
To teraz napisz coś pokojowego i konkretnego. Ekonomia, socjologia, kultura, oświata? Poletek do tworzenia pozytywnych programów jest więcej. Historii nie cofniesz, ale nową i lepszą  tworzyć możesz.
Nadrzędny - Autor soviet30 Dodany 2017-07-03 22:11 Zmieniony 2017-07-03 22:17
A na wieczór dla tych co jeszcze hasają na tym forum ballada o Tiranie:https://www.youtube.com/watch?v=ktJL5HIR4f4.Dajcie znać czy wam się ona podoba a nawet jak sie nie podoba to oceniajcie.
Nadrzędny - Autor soviet30 Dodany 2017-07-04 12:32 Zmieniony 2017-07-04 13:01
Jakim konkretym firmom z zagranicy sprzedano za bezcen polski przemysł cementowy wart ok.2000 r.500000000 zł?Ktoś wie?W tym temacie wiem tylko ile wart był przemysł cementowy w Polsce.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-07-04 13:12
Soviet,- jesteś leniwy czy tak słabo rozgarnięty?
A proszę wpisz sobie w Google takie nazwy jak "Górażdże", "Rejowiec" i "Ożarów". Poczytaj o strukturze własnościowej.
Ja znam odpowiedzi na zadane  pytanie ale nie mam zamiaru wykonywać za Ciebie pracy.
Powodzenia.....
Nadrzędny - Autor soviet30 Dodany 2017-07-04 14:34
Moje IQ jest w normie jak na MPD dotyczące prawej strony ciała,grupa ożarów to jednak rzaki przypadek na tle korupcji i kumoterstwa.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-07-04 14:49
IQ nie jest wyznacnikiem inteligencji.
Nadrzędny - Autor soviet30 Dodany 2017-07-04 17:06 Zmieniony 2017-07-04 17:20
Jest wyznacznikiem inteligencji poznawczej czyli tej która jest dla funkcjonowanie człowieka w otaczającym go świecie najważniejsza.
A jak się wam podoba albańska ballada o Tiranie?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-07-04 17:32 Zmieniony 2017-07-04 17:37
"Profesor Adrian Owen z Uniwersytetu Zachodniego Ontario w Kanadzie uważa, że wykorzystywanie samej wartości IQ do określania poziomu inteligencji jednostek jest po prostu błędem. Wraz ze swoim zespołem udowodnili, że dotychczasowe próby przypisywania określonym grupom społecznym, etnicznym czy kulturowym uogólnień związanych ze średnim poziomem inteligencji jest wynikiem braku wystarczających danych dodatkowych. Okazało się bowiem, że jednorazowe badanie to zdecydowanie za mało, aby wyłapać subtelne różnice pomiędzy umiejętnościami w trzech głównych zakresach składających się na całość naszej sprawności intelektualnej, czyli: pamięci krótkotrwałej, rozumowaniu oraz zdolnościach językowych.

– Problem z IQ zaczyna się w zasadzie jeszcze przy ustalaniu definicji inteligencji, których jest już co najmniej kilkanaście. Do dzisiaj wśród naukowców nie ma zgody co do tego, czym jest inteligencja – mówi Konrad Bocian, psycholog ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. – Nie mówiąc już nawet o ujednoliceniu sposobu jej badania i wyciągania racjonalnych wniosków na podstawie tych badań. Ich wyniki często okazują się krzywdzące, a rozwiązywania standardowych testów mierzących IQ można się po prostu nauczyć. Nie ufajmy też internetowym testom, tym bardziej tym, za które trzeba płacić. Najbardziej wiarygodny z możliwych wyników otrzymamy tylko wtedy, kiedy przebada nas profesjonalista, czyli psycholog lub psychiatra – dodaje Konrad Bocian. "

Wiesz chociaż którym testem zotaleś przebadany?
binetowskim czy wechslerowskim
Nadrzędny - Autor soviet30 Dodany 2017-07-04 18:11
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-07-04 18:25
Jesteś rasistą i to bije po oczach.
Mylisz się - to nie teren, nie klimat kształtuje nasz umysł. Wygląd tak.
Ciemnoskórzy mieli pecha i zostali sprowadzeni do roli bydła, ale to biali okazali sie bydlętami traktując innych ludzi w ten sposób tylko z powodu koloru ich skóry.
Wielu uczonych jest innej karnacji, są wśród Nich potocznie nazywani Murzyni, Arabowie, Skośnoocy.
Nie rasa mówi o nas, ale my sami i nie można generalizować i wszystkich pakować do jednego wora.
Wśród białych również sa imbecyle którzy nie nadają się nawet do pracy w polu.

Skończ z tą propagandą - nie pamietam twojego poprzendiego nick'a, ale już tu byłeś i te same brenide opowiadałeś, w tym samym klimacie.
Proponuję, abyś nzalazł sobie forum tobie podobnych - gardzę takimi ludźmi.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-07-04 18:39
Hmmm.... Po raz pierwszy od jakiegoś czasu zgadzam się z Gollumem.

>Jesteś rasistą i to bije po oczach.


>Mylisz się - to nie teren, nie klimat kształtuje nasz umysł. Wygląd tak.


>Ciemnoskórzy mieli pecha i zostali sprowadzeni do roli bydła, ale to biali okazali sie bydlętami traktując innych ludzi w ten sposób tylko z powodu koloru ich skóry.<

Nadrzędny - Autor soviet30 Dodany 2017-07-04 18:56
Co do zjatów tos prawa ma sie inaczej ponieważ mieszkają w ciepełym klimacie w wysokich górach i w dżungli gdzie klimat i środowisko okazało się dobre.Poza tym azjaci mją widać skuteczne tajne służby i dobrych hakerów,więc potrawią zdobć i zbudować absolutnie wszytko.Człowieku masz racje z ta umysłowością to był wybieg.Sam znałem kiedyś jednego azjate a poza tym znajomy ma żone z azji(Tajlnadia,lub Kambodże-piszą czymś jakby nasz alfabet ale troche zmodyfikowane litery).Poza tym są takie dwa państwa w Afryce-RPA iBotswana.Te kraje inni afykanie nazywają ameryką Afryki.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-07-05 18:05
Twoje wywody są  poza zasięgiem moich poglądów i zainteresowań, ale...tak się zastanawiam, czy właściwe jest aby dyktator komunistyczny (Enver Hodża (Albania, 1944-1985)) był awatarem na forum niepełnosprawnych. W końcu jakaś ustawa o niepromowaniu totalitaryzmu w Polsce obowiązuje. Czy ten awatar pod nią podpada nie wiem, ale jest to wszystko jednak, Ty i Twoje poglądy, co najmniej zastanawiające...Sam z siebie młody człowiek takie ma poglądy??? Skąd to się bierze? Kogo chcesz  tu przekonać i do czego? Mnie nie musisz odpowiadać, te pytania sama sobie stawiam, gdy Cię czytam.

"Komunistyczny dyktator Albanii, który zamienił swój kraj w bałkańską wersję współczesnej Korei Północnej. Podczas jego rządów, które trwały cztery dekady, religia była zakazana, a jedynym obiektem kultu wśród Albańczyków mógł być on sam.
Stworzył całkowicie odizolowane społeczeństwo, praktycznie bez tolerancji dla odmienności poglądów politycznych. Zerwał wszystkie stosunki międzynarodowe. Media były kontrolowane. Obywatele nie mogli wyjeżdżać za granicę. Szacuje się, że aż 200 tys. osób zostało uwięzionych za rzekome przestępstwa polityczne."
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wyprzedaz majatku narodowego 1989-2017:-( (42846 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill