www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 281) (3698800 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor Jola11. Dodany 2017-07-19 15:02
Ja też mam nadzieję na "poprawę" w sądownictwie, ale pewnie jak zwykle będzie kolesiostwo :-(
Pewnie wszyscy podróżujecie samochodami :-) O.N. mają dobrze ;-) Ja nie wsiądę do samochodu - stara fobia :-( i tutaj moje pyt. zdziwienie i smutek :-(

PKP zrobiło nam "dobrze"? :-( i teraz jak mam czas, dom i chęć nie pojadę kiedy chcę; NIGDZIE! :-(
3 DNI NA PRZÓD - NIE MA MIEJSC! :-( TYDZIEŃ WCZEŚNIEJ SĄ, ALE "BELE" JAKIE :-(
MASAKRA! MAM GDZIE I KIEDY CHCĘ JECHAĆ I CO? GUZIK! PKP MNIE OLEWA :-( SUPER DLA KRZAKOTERAPII - SANATORIÓW ITP. Oni muszą, ja NIE, np w paskudną pogodę...
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-07-19 22:13
Jakby ktoś nie zauważył pojawiła się Jola11. (z kropką) to musi być jakaś podróba ! Za chwilę pojawi się buduj. z kropką i potem jola11 z wieloma kropkami i tak bez końca :-)
Moderatorzy śpią i są do niczego, jak trafnie zauważyła podróba? Z niecierpliwością czekam na kolejne nicki z kropką, które zapoczątkował szczerbaty. z kropką :-))) bardzo to zabawne dla nich jest?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-07-20 00:09
Same kropki i wielokropki... :-)  ;-)  :-D :-p
Nadrzędny - Autor Jola11. Dodany 2017-07-20 17:35
To Ci się udało Norbert :-) "...wielokropki" ;-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-07-20 19:02
Widzisz, i nawet coś mi się udaje... O, q-rde Felek, znowu, wielokropek... :-) ;-) :-D :-p
Nadrzędny Autor Jola11. Dodany 2017-07-21 10:46
:-) ;-)
Nadrzędny Autor Jola11. Dodany 2017-07-21 11:00
Paskudne lato :-( a może to jesień?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-07-21 17:10
My, senatorowie, mamy obowiązek wobec nowego pokolenia odpowiedzieć, czy symbolem Polski będzie drelich, czy biała róża - stwierdził podczas senackiej debaty nad ustawą o Sądzie Najwyższym Jan Rulewski. Senator PO uczestniczy w obradach ubrany w strój więzienny. Przemawiając, skorzystał nawet z metalowego kubka, jakich używają osadzeni.(http://www.tvn24.pl) -  źródło
Oto aktualności, które warto odnotować w oczekiwaniu na veto PAD-a.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-07-21 17:53

> w oczekiwaniu na veto PAD-a. <


Jestem bardzo sceptyczny co do tego weta. Wszak A. Duda wielokrotnie udowodnił, ze przydomek jakim ktoś go obdarzył (długopis) jest w pełni zasłużony.
Ale żyjmy nadzieją, bo gdyby rzeczywiście zawetował to bardzo by zyskał, także w moich oczach..........Ech.......... Płonne nadzieje ????????
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-07-21 20:10

> Płonne nadzieje ????????


płonne nie płonne a w Juracie ludzie ze światełkami idą "oglądać ostatni zachód słońca" w Polsce demokratycznej :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-07-21 20:16
A Słońce poprosi o helikopter i frrr...do Warszawy? Tylko tam też miejsce zajęte przez 'spacerowiczów'.:-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-07-22 13:02
Po dzisiejszym oświadczeniu rzecznika A. Dudy można wysnuć przypuszczenia co do dalszego losu "Ustawy Sądowej".
Zatem przewiduję taki scenariusz:
-A. Duda zachowa się niczym Piłat, czyli jedną z Ustaw prześle do Trybunału Stanu wskazując na zawarty w niej delikt.
Oczywiście Trybunał zdominowany przez PiS stwierdzi, że ten błąd jest do naprawienia i Duda tę ustawę podpisze. Przy okazji robiąc "szopkę" na ten temat, że to TK tak zalecił. W ten sposób będzie liczył na to, że "ciemny lud to kupi". Jedyne co kraj na tym zyska to pewne przesunięcie w czasie tej niekonstytucyjnej Ustawy.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-07-23 08:58
Kiedyś po jego wyborze miałem nadzieję na samodzielność i niezależność A.Dudy. ale wydarzenia na scenie senatu szybko zweryfikowały jego podległość pod Pis , w końcu partię która go popierała i sama była zaskoczona ,ze On wygrał. :-) Natychmiast powstał plan działania na przyszłość. Co skutecznie robią by nawet koszmarne wpadki przerabiać na swój sukces. Dodając do tego małe odstępstwa ale nadmuchując je do wielkich rozmiarów "viktorie" jak 500+ , oraz obniżenie wieku emerytalnego tak konstruując przepisy ,ze ludzie z własnej woli będą pracować o wiele dłużej.
Biorąc pod uwagę brak młodych ludzi do pracy oraz wielką emigracją do Europy nie mają zbyt wielkiego wyboru. 
Ich celem od początku było zapewnienie sobie sprawowania władzy przez długie lata, wiedzą też że każdy komu choć odrobinkę się poprawi nie będzie szukał innych.
Dobrze argumentując i przygotowując wcześniej wszelkie ustawy aby zapewnić sobie legalność każdej nawet najwredniejszej decyzji,zapewniają sobie bezkarność.
Wiedzą ,ze tylko konsekwentne spełnianie zamierzeń zapewni im to na lata. To nic ,ze po trupach opozycji. A z niezorganizowanym ludem poradzą sobie przy pomocy policji wojska i swoich ustanowionych przez siebie praw.
Ten niespodziewany wybuch protestów ludzi nad którym nikt nie panuje nie jest dla nich zagrożeniem. Największym zagrożeniem jest niesubordynacja wewnątrz ich partii.
Stąd nagłe przyspieszenie zmian, aby było jak najmniej wyłomów.
Teraz każde nieprzemyślane ustępstwo z ich strony , może zniszczyć tak dobre rozpędzoną maszynkę.
I dokładnie ich działania to potwierdzają jak napisałeś

> Przy okazji robiąc "szopkę" na ten temat, że to TK tak zalecił. W ten sposób będzie liczył na to, że "ciemny lud to kupi". Jedyne co kraj na tym zyska to pewne przesunięcie w czasie tej niekonstytucyjnej Ustawy.


Mogą nawet poświęcić dla całości jedną ustawę którą i tak przegłosują później.
Dlatego ja sądzę że Duda podpisze te dwie wcześniejsze, a z chwilowego niepodpisania zrobią sukces protestujących i niby uwzględnienie ich żądań i pójście na niby ustępstwa.
Najwcześniej przekonają się o tym boleśnie Ci protestujący którzy zostali ukarani w czasie protestów.
Dlatego ja jestem przekonany,że nawet w swoich szeregach zrobią czystkę na pokaz, by "udowodnić" że oni chcą tylko dobra dla suwerena czyli typowa marchewka i kij.
Teraz po wakacjach uchwalą następną marchewkę dla ludu i dokończą swoje skryte zamierzenia ,zapewniając sobie władzę na lata.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2017-07-23 13:34
Znacie przysłowie: "Wiedzą sąsiedzi jak kto siedzi" ? Jeżeli znacie, to z góry nie zakładajcie, że jak o nas pisze niemiecka prasa, to znaczy, że miesza się  w nasze wewnętrzne sprawy. Ważniejsze od "kto pisze" jest "co pisze".
Oczywiście każdy ma prawo do własnego osądu rzeczywistości, ale rzecz w tym, aby potrafił rzeczowo uzasadnić to, dlaczego tak a nie inaczej ją odbiera.
Niemiecka prasa: prezydent Duda zapłaci wysoką cenę

>W dzisiejszych wydaniach niemieckie dzienniki komentują wydarzenia w Polsce związane z reformą sądownictwa. Wysuwają różne prognozy. "Lausitzer Rundschau" pisze, że o Andrzeju Dudzie: "może pogrzebać demokrację w Polsce lub uratować ją. Cena tak czy inaczej będzie wysoka: wieczna hańba lub utrata urzędu prezydenckiego".


Ten artykuł spotkał się z komentarzami internautów i jak można było przypuszczać, są diametralnie różne. W związku z tym nasuwa się pytanie, który komentarz opisuje naszą rzeczywistość na podstawie faktów, a który na podstawie pobożnych życzeń? Dla przykłady cytuję dwa przeciwstawne stanowiska:

>~Avers do ~sdsddsdf: Kilka pytań do ciemnego luda . Czy interesm narodowym jest zastopowanie zukupu nowoczesnych śmigłowców dla wojska a kupowanie w to miejsce niemieckich limuzyn i luksusowych samolotów dla kacyków rządowych? Czy interesm narodowym jest usuwanie z armii generałów wyszkolonych w NATO i doświadczonych na misjach bojowych a w to miejsce powoływanie lizusów po przyśpieszonych kursach? Czy interesem narodowym jest deptanie konstytucji i podstawowych norm obowiązujących w cywilizowanych krajach co nieuchronnie prowadzi do izolacji Polski i ograniczenia funduszy na rozwój i rolnictwo? Czy interesem narodowym jest opieranie naszego bezpieczeństwa na Orbanie, który jest serdecznym przyjecielem Putina, oraz na Trumpie który już dogadał się z Rosją, że oba kraje nie będą sobie przeszkadzać w realizacji własnych celów. Czy interesem narodowym jest załużanie po uszy kraju w niemieckich bankach i kupowanie za to głosów wyborców co prowadzi nas wprost do takiej samej katastrofy jak w Grecji czy Argentynie?


>~proste rozumowanie : Opozycja rozwścieczona widząc, że społeczeństwo ma gdzieś roztaczane przez antypolskie media i różne autorytety o podejrzanych rodowodach, kasandryczne wizje o grożącym nam upadku demokracji. Na razie to świat nas podziwia jak wiele można zrobić przez tak krótki okres jeśli zamiary są uczciwe. Czujemy się wolni i dumni jak nigdy. A zasady demokratyczne i wolności obywatelskie stawiają nas już na pierwszym miejscu w świecie co wzbudza taką nienawiść w Brukseli i w całym lewackim świecie.


W mojej ocenie- bo chyba chcielibyście znać co o tym sądzę - źle się dzieje w państwie polskim. Konstytucja dla obywatela jest tym, czym Dekalog dla osoby wierzącej. Nie trzeba być wykształconym prawnikiem lub osobą duchowną, aby przestrzegać tego, co zapisano w najwyższym prawie tak ludzki, jak i  boskim.
Jeżeli chcecie dyskutować, to polecam zapoznać się z obu wskazanymi źródłami prawa i porównajcie z rzeczywistością.
Tak ważne prawo, jak dotyczące Sądu Najwyższego nie uchwala się w pośpiechu i w nocy.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-07-23 15:47 Zmieniony 2017-07-23 15:54
Moim zdaniem reforma SN jest potrzebna, jednak uważam, że nie w taki sposób jak robi to PiS. Nie lubię przymusu a w szczególności gdy pochodzi ze strony rządzących, ponieważ każdy przymus z tej strony, to dyktatura...
Zgadzam się z twierdzeniem Nachbar'a

>Tak ważne prawo, jak dotyczące Sądu Najwyższego nie uchwala się w pośpiechu i w nocy. >


Ani też bez konsultacji z obywatelami...
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-07-23 16:39

>Nie lubię przymusu<


Norbert,- tego nikt nie lubi. Jednak w tej sprawie chodzi o coś zupełnie innego. PiS chce "zawłaszczyć" SN podobnie jak to zrobił z TK. Tym samym powstanie w Polsce nowa kasta "świętych krów". Osób nietykalnych ( bo swojaki w togach) a zarazem pod byle pretekstem wsadzających przeciwników do więzień. Popatrzcie tylko co już mówi pani Pawłowicz. Te jej buńczuczne zapowiedzi, kto będzie siedział a jakich nadawców TV unicestwić. Ech......... To prawdziwa dyktatura.............
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-07-23 17:02 Zmieniony 2017-07-23 17:12
Przecież napisałem, że to dyktatura... Tak czy siak, to Polska od początku II wojny światowej była pod dyktaturą, w czasie wojny pod nazistowską, po wojnie sowiecką, aż do dziś... A zapomniałem dodać, że Piłsudski był także dyktatorem, miał dobre stosunki z Hitlerem, Hitler był na warcie honorowej po śmierci Piłsudskiego...
Zdjęcie:
http://www.historycy.org/index.php?s=5866c7677c1a1518386dd7bb82b3be56&act=Attach&type=post&id=9645
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2017-07-23 18:53
Art. 183. punkt. 3. Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego powołuje Prezydent Rzeczypospolitej na sześcioletnią kadencję spośród kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego.
Prof. Małgorzata Gersdorf na stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego została powołania 30 kwietnia 2014 r., czyli kadencja kończy się w 2020 r.
Zatem nie można zapisu konstytucyjnego zmienić ustawą, w dodatku w takim kształcie, jak zrobił to PiS.
Społeczeństwu wmawiają, że wykonują swoją obietnicę wyborczą, bo sądownictwo wymaga zmian, gdyż jest niewydolne. Nie zmieniają jednak sposobu działania sądów, ale ... dokonują zmian personalnych. Dlatego zwykłą ustawą chcą wygasić kadencję wszystkich sędziów SN i wybrać według własnego uznania.
Jak wcześniej napisałem, nie trzeba mieć wykształcenia prawniczego, aby wiedzieć, że jest to niezgodne z konstytucyjnym zapisem.
Tak bardzo się śpieszą, że jedno mówią, a drugie robię.
"Każdy będzie miał prawo zająć stanowisko". Słowa wiceministra kontra rzeczywistość (http://www.tvn24.pl)
Przeczytajcie ten artykuł nim zechcecie to skomentować.
Nie zamierzam nikogo do niczego przekonywać, ale jedno jest pewne, że ludzie nie przypadkowo wyszli na ulice. Również nie przypadkowo telewizja publiczna ucieka się do manipulacji wyjaśniając to zjawisko na kilka sposobów, co można przeczytać z wyświetlanych informacji na paskach na dole ekranu.
Jeżeli wierzyć w te wyjaśnienia to faktycznie, tysiące obywateli w różnym wieku wyszło na spacer po ulicach.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-07-23 20:02

> Jeżeli wierzyć w te wyjaśnienia to faktycznie, tysiące obywateli w różnym wieku wyszło na spacer po ulicach.


A że boją się ciemności wzięli ze sobą znicze :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-07-23 21:31
A nie nie. Znicze wzięli, bo całą imprezę napędza Rossmann. Po prostu to akcja czysto handlowa, poprawi obroty i już. Tak już ogłosili luminarze teorii wszelkich.
To, że Senat zagłosował na niewłaściwą ustawę, to będzie pewnie nie czyjaś niekompetencja tylko wina wiatru w polu.
Kiedyś było takie przysłowie: jak się kusy spieszy, to się lud cieszy. ;-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2017-07-24 07:30
Ten pośpiech w przepychaniu kolanem ustawy o SN jest po to,  aby zdążyć przed 9 sierpnia 2017 r. kiedy to Sąd Najwyższy ma rozpatrywać kasację w związku z ułaskawieniem kolesi i dlatego chcą za wszelką cenę zdążyć przed tym terminem zmienić skład sędziów Sądu Najwyższego. Oczywiście na takich, którzy orzekną według życzeń władzy, to znaczy Kaczyńskiego.
Poniżej w linku jak doszło do pomyłki i kto zawinił.
Znikające literki PiS
O ile mogą być różne teorie spiskowe o zniczach i masowym udziale obywateli w protestach przeciwko zawłaszczaniu sądów przez PiS, o tyle realne jest użycie sankcji przeciwko Polsce przez KE.
W tym kontekście zapewnienie Orbána,  że nie zagłosuje przeciwko Polsce - a muszą głosować wszyscy - jest iluzoryczne, bo Węgry też mają nagrabione i KE może podjąć działania wobec dwóch państw naruszających zasady obowiązujące w UE. Taki scenariusz jest możliwy, bo jeżeli chcieliśmy należeć do UE, to musimy przestrzegać praworządności i reguł obowiązujących we wspólnocie.
Cieszymy się, że możemy spokojnie przemieszczać się po Europie, że UE dofinansowuje nam różne przedsięwzięcia, że czujemy się bezpiecznie. Wszystko to może się skończyć, bo Kaczyński do spółki z uległym mu rządem i prezydentem chce nas wyprowadzić z Unii w imię własnych wyimaginowanych wizji, które chce nam narzucić, nie ponosząc za to odpowiedzialności.
Nie będę opisywał wszystkiego, co nam grozi. Poczytajcie sami i wyciągnijcie wnioski.
Polska wypadnie z europejskiej przestrzeni prawnej? Sprawdzamy, co grozi Polsce po zamachu PiS na sądy
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-07-24 07:59
Podejrzewam, że przekonanych się nie przekona. Jak gdzieś w głowach zapadła zapadka, że "Jarosław Polskę zbawi", to wszystko inne jest spiskiem przeciwko, choćby bez trybu i ładu wewnętrznego na mównicy rożne akcje odstawiał. Pretorianie to załatwią, wytłumaczą i dalej do przodu. Hmmm....Tylko do wyborów...jeśli takowe będą.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-07-24 09:03
Tu nie ma co dyskutować. Ustawa o SN jest z gruntu niekonstytucyjna (wygaszenie kadencji), co dalsze dyskusje czyni bezprzedmiotową.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-07-24 09:57

>Ale żyjmy nadzieją, bo gdyby rzeczywiście zawetował to bardzo by zyskał, także w moich oczach<


Zacytowałem sam siebie ale, hmmm........ Marzenia ciałem się stały. I rzeczywiście A. Duda w tym momencie zyskał w moich oczach.
Pierwszy raz mogę napisać:
Szacunek Prezydencie............
Tym nie mnie dzisiaj wytworzyła się zupełnie nowa sytuacja polityczna w Polsce.
Przecież J. Kaczyński tego nie daruje A. Dudzie.........
Odbierze to jako policzek ( moim zdaniem słuszny) i jak ma to w zwyczaju będzie obmyślał zemstę.
Dopiero teraz A. Duda będzie musiał podjąć prawdziwą walkę. Czy podoła?????????
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-07-24 12:04
Nie bój nic. Kaczyński to jakoś obróci. Ale wesoło będzie dziś słuchać tłumaczeń PiS-u i TVP:)
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-07-24 12:21

> Kaczyński to jakoś obróci.<


Oczywiście,- przecież nie ma innego wyjścia. Ale i tak wewnętrznie już pęka ze złości. I to jest "dobra nowina" na dzień dzisiejszy. :-) :-)) :-))) :-))))
Nadrzędny - Autor Jola11. Dodany 2017-07-24 12:38
Wybacz WzK, ale Duda to miękkie...platelina :-( te zmiany były na korzyść ludzi. Nie kocham PiSu, ale... zrobili dobrze zmieniając wiek emerytalny i właśnie próbując zmienić "beton" w Sądownictwie.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-07-24 13:02

>te zmiany były na korzyść ludzi<


Jakoś nie mogłem dostrzec tych korzyści. A za to widziałem dużo zła, np.to, że Ziobro miał wyznaczać sędziów. Przecież oni byliby wszyscy niezmiernie zależni i usłużni.
Kto jak kto, ale sędzia musi być niezależny aby mógł być sprawiedliwy.
Nadrzędny Autor Jola11. Dodany 2017-07-26 15:37

>Przecież oni byliby wszyscy niezmiernie zależni i usłużni. Kto jak kto, ale sędzia musi być niezależny aby mógł być sprawiedliwy<


Rozbawiłeś mnie :-)
Dla przeciętnego "Kowalskiego" nie ma znaczenia z jakiej partii i kto nominował Sędziego. Jak do tej pory Sędziego nominował Minister, a nominowany musiał wiekowo mieć minimum 30 l.  :-) "Sprawiedliwość"? Ma zawiązane oczy ;-) Obecnie są ważne; procedury, kto, z kim, komu Sędzia uwierzy i posiadanie prawnika - nawet mało kumatego.
WzK do Sądu idzie się po wyrok nie po sprawiedliwość, to są fakty.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-07-24 13:02
Ależ niech zmieniają, reformują. Ale do cholery ustawa o SN była niekonstytucyjna.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2017-07-24 18:05
A wszystko wokół TK? Przecież też.
Nadrzędny - Autor Jola11. Dodany 2017-07-26 16:03 Zmieniony 2017-07-26 16:05
Zgadza się, ale wiadomo, że oni nie myślą :-( Niestety w PIS sporo ignorantów.

Nie wiem czy a pro po, ale ubawiła mnie dzisiaj sytuacja z Policją :-)
"Ide se, patrze se", a tu na chodniku tarasuje przejście samochodzik policyjny. Przejście dla "szprychy". Miałam na sobie jasną bluzę adasia, jasną torebkę, a okno w suce otwarte. Patrzę siedzi nawet niebrzydki koleś w okularach, ale spasiony, obok kolega i spisuje małolata. Dostali ochrzan.

Policjant: "...jesteśmy na interwencji", "...jest p. szczupła to się zmieści".
Ja: "...a jak ktoś będzie pana tuszy to jak się zmieści?", "...co mnie obchodzi wasza interwencja"....
Myśląc o kłopotach z kiecką do ślubu musiałam, no musiałam zapalić po wielu latach.
Po kilku krokach wywaliłam bezmyślnie "peta" na chodnik.
A tu ci gliniarze zjawili się, zwolnili i ten tłustawy do mnie: "...wyrzuciła p. peta na chodnik", "...to jest wykroczenie"
Ja: "...sfilmował p. to?", "...nie odgrywaj się na mnie i nie zaczynaj ze mną". "...nie wszystko wam wolno, trzeba myśleć". Zrobiłam swoją "zawodową" minę ;-) Facet odpadł, coś mówił o zrozumieniu wzajemnym itd. No i w ten sposób i tutaj mnie poznali ;-) Przy najbliższej okazji powiem, że jet przystojny i podobny do jakiego aktora :-)

Wyświetliło tam gdzie nie powinno. Post - odp. do Rogala.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-07-26 18:00
Ślub?  O matko.
Nadrzędny - Autor Jola11. Dodany 2017-07-28 16:21
No co Ty rogal? :-) Jakbyś nie wiedział, że to ja  Jola (z 11 bo to imię było zajęte). Teraz dołożyłam kropkę,  bo mnie zbanowano tak na wszelki wypadek, z powodu licznych 'listów miłosnych" do admina rąsi, kropn...kowatego, Lidki, su - sonki i Tadzia (zapewne) ;-)
Wielokropek i Wzeta kombinowali, ba.. nawet Lidka do kogoś napisała: "Jolka to Ty" :-)

Jest tylko Jola11  i Jola11. :-)

Dzisiaj dostałam (dostaliśmy) prezent z Kanady :-) Górale to jednak rodzinni i dobrzy ludzie - zestaw noży: KitchenAid :-) Są niesamowite, zwłaszcza nóż "szefa kuchni". Dla nich koszt mały, dla mnie spory (ok. 2 tysi).
Najlepsze, że zacznę być chyba jakimś seryjnym mordercą ;-) bo od siostry mojego obecnego dostaliśmy też noże he, he, tyle, że szwajcarskie - trochę droższe. No i teraz muszę gotować :-(
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-07-29 00:01
Czyli ta „Kropnięta”... :-D
Nadrzędny - Autor Jola11. Dodany 2017-07-29 11:03
Rozumiem Norbert, że to ma być "żartobliwie" jednak to określenie jest obraźliwe, w zw. z tym proszę: przestań. Lubię Ślązaków: są gościnni, wylewni i szczerzy. Zapewne jak wszędzie są od tego wyjątki. Mam nadzieję, że Ty nie jesteś takim "wyjątkiem" ;-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-07-29 11:57
W jakim, sensie to określenie kojarzy ci się z obraźliwością? Przecież masz w nicku kropkę... :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-07-29 19:27

>Rozumiem Norbert, że to ma być "żartobliwie" jednak to określenie jest obraźliwe,<


>Przecież masz w nicku kropkę... :-)<


Rozumiem zarówno racje Joli jak i Norberta.
Joli bo to słówko poprzez zbieżność i rym można łatwo innym słowem zamienić.
Norberta,- bo domyślam się, że oprócz żartu nie miał nic złego na myśli.
To tyle.......... A teraz na sędziego Sądu Najwyższego mnie wybierzcie.........Ech....... :-) :-)) :-)))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-07-29 20:01 Zmieniony 2017-07-29 20:07
Tak, czy siak wszyscy na tych forach jesteśmy mniej lub więcej "KROPNIĘCI", np. ja używam w prawie w każdym zdaniu wielokropek, na forum też jest user „wielokropek”. Nie tylko Jola z kropką była, także staruszka z kropką...  Nie wiem, jednak to jest podpadające, no, nie?... Co Ty na to??? Tylko nie mów/pisz, że na lato... :-D
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-07-30 08:14
Ja zauważyłem pojawienie się szczerbatego z kropką i wydało mi się to "podpadające" i założyłem ten sam z dwiema kropkami w ramach zwrócenia Waszej uwagi na posty tak podpisane, od tego zdarzenia zmieniłem nick na wielokropek ;-) a wcześniej był walduśniekiepski z powodu Norberta który tak do mnie pisał ;-) "walduś"
Nadrzędny Autor Jola11. Dodany 2017-07-30 12:00
Ja na Ciebie głosuję :-) Tyle, że taki Sędzia musi mieć ufff, ale czy to dalej będzie obowiązywać? Za tej partii wątpię :-(

Moja kol. musiała "wytrzeć" kurze na aplikacji w każdym wydziale, później po zdaniu aplikacji była kilka lat Prokuratorem, ale to ciężki kawałek "chleba" (bułki ;-)). Był wakat i jest Prezesem/Sędzią Wydz. Karnego :-)
Nadrzędny - Autor Jola11. Dodany 2017-07-24 12:14
Ale niegłupia
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2017-07-24 18:02
Na szczęście prezydent te ustawę zawetował i trzeba będzie na nowo opracowywać nową ustawę z udziałem opozycji parlamentarnej.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-07-24 18:09
Pis i poprawki oraz współpraca opozycji? No cóż...cuda się też zdarzają.:-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-07-24 18:26

> No cóż...cuda się też zdarzają.:-)<


Hmm... Z natury jestem optymistą, ale nie aż tak........
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-07-24 21:49
Ludzie. Duda wiedział że to za duży kwas. Demonstracje nic do tego nie miały. Chłop się pozycjonuje pod druga kadencje i tyle. Jak Tusk nie wróci to Duda nie ma z kim przegrać. Jak wróci to PiS wyciągnie mu wszystko lub sfabrykuje. Służby do tego ma.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2017-07-25 08:22

>Ludzie. Duda wiedział że to za duży kwas. Demonstracje nic do tego nie miały.


Masz rację. Przecież jest lato i ludzie wyszli na spacer. Jak długo żyję nie widziałem tylu spacerowiczów. Widocznie to nowy zwyczaj pod rządami PiS-u.
Jak nie cykliczne imprezy uliczne religijno-polityczne, to spontaniczne i liczne patriotyczne spacery uliczne. W końcu ktoś musi bronić Konstytucji przez duże "K", gdy strażnik najwyższego prawa na samym początki urzędowania Jej się sprzeniewierzył.
A swoją drogą, jak potężny musi być "manipulator", że obywatele masowo wylegli na ulice, bo i taką wersję wydarzeń podają niektóre media i politycy, którzy jednak nie mieli odwagi wyjść do "spacerowiczów" i wytłumaczyć im, że rząd działa dla dobra tego i następnych pokoleń Polaków.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-07-25 08:47
Czytaj chłopie. Nie piszę, że demonstracji nie było, lecz to, że Duda miał to w nosie. A długookresowo? Dopóki gospodarka będzie "hulać", a PiS się nieco uspokoi to wygrają kolejne wyboru. Ludzie, w swej masie, chcą przede wszystkim chleba, a ten mają. A jednocześnie opozycji nie ma, a jeśli już wo zachowuje się groteskowo.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-07-26 08:33
Często niestety tak, ale może się czegoś nauczą, może swoich 'liderów' bez charyzmy odsuną.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-07-26 09:31
Nawet jeżeli odsuną to nie zdążą wykreować nowych na tyle, aby zdobyć te 15-20%. Po wyborach będzie rządzić PiS+K15 lub jakaś trzyczłonowa koalicja egzotyczna targana wiecznymi konfliktami.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 281) (3698800 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill