www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Forumowy Hyde Park (Strona 7) (421082 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 22 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2016-05-10 22:25
Spróbuj wymyślić coś od siebie, a nie powtarzać po innych.
No, ale żeby coś wymyślić trzeba mieć czym myśleć :D
Nadrzędny Autor Saris20 Dodany 2016-05-01 19:02
na zeszyt to chyba na jakiejś wiosce która ma 3 mieszkanców : P
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-04-26 18:24
ale italia się obija zostało jej do wpisania cztery posty :-)))

Rogal co Ty z tymi 20 groszami?
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-04-20 00:10
Ależ ludziki zamulone tą polityką nawet taki temat nie wzbudził, żadnego zainteresowania?

> Autor Iota Dodany 2016-04-17 21:49
> Podpowiedź dla osób, które zostawiają rozliczenie PIT na "ostatnią chwilę":


> Jeśli chcecie przekazać 1% swojego podatku dochodowego jakiejś organizacji, możecie dosyć łatwo > sprawdzić pewne rzeczy przed podjęciem decyzji. Pod tym adresem (klik) znajdziecie bazę danych, > prowadzoną przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, do której każda Organizacja Pożytku > Publicznego musi przekazywać dokumentację rozliczającą ich działania.


Ja jeszcze mam swój 1%
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-05-02 11:16
Rośnie coraz większa agresja w narodzie
nawet tygrysy zaatakowano w ogrodzie

Tygrysy pogrążone w żałobie
po stracie kumpla "Zeusa" poważnie zastanawiają sie nad opuszczeniem naszego kraju po brutalnym ataku kilku mężczyzn na ich rodzinę .
Poznaniacy solidaryzują się z tygrysami i przekonują je do pozostania.

W poparciu dla tygrysów poznaniacy obiecali pomoc policji w odszukaniu brutali i opublikowali wizerunek przywódcy agresorów.
http://wiadomosci.onet.pl/poznan/policja-poszukuje-mezczyzne-ktory-draznil-tygrysa-w-poznanskim-zoo/lc4mgp

Niedawno przekonano małego burego misia z Cisnej do zamieszkania
w poznańskim ogrodzie serwując mu znakomite mleko o 20% zawartości tłuszczu. Trzymiesięczny miś zdaje się ,ze dał się przekonać . Szczególnie po masażach w czasie bolesnego brzucha. Poznaniacy z wdzięczności zbierają pieniążki na smakowite dla misia mleko
_________________
Jak szaleć to tylko ze spokojem

To przedruk z mojego forum - bo jakoś nie chce mi się na tym forum umieszczać nowe wpisy ze względu na agresje niektórych i pobłażliwość innych dla ich agresji.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-05-09 10:52
Jakie powinienem kupić okulary?
Dzisiaj po południu!

> Dzisiaj w poniedziałek (9 maja) po południu i to aż przez kilka godzin - do zachodu Słońca. Merkury, planeta położona najbliżej gwiazdy naszego układu, wybierze się w "spacer" na tle jej powierzchni


czyli ruchoma plamka na słońcu ;-)

Dlatego to takie ważne aby dobrać właściwe okulary ;-) A może trzeba nabyć "gazetę Wybiórczą" bo tam podobno są dołączone takie do obserwacji.
Wędrówki planet czy naturalnych satelitów, a tym bardziej te, które możemy dostrzec z Ziemi, od zawsze niezwykle Nas ciekawiły. Miłośnicy zjawisk astronomicznych będą mieli kolejną okazję do wykazania się spostrzegawczością dzisiejszego popołudnia. Chrońcie oczy
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-07-02 02:13
Nawiązując do wydarzeń astronomicznych. Temat nie znalazł zainteresowania. To może taki?

Międzynarodowy Dzień UFO
Dziś uważnie powinniśmy obserwować  niebo – kiedy jak nie w święto UFO mieliby nas odwiedzić goście z kosmosu? Może zawczasu warto przygotować poczęstunek i ziemski alkohol?
Już nastawiłem gar z bigosem a na dokładkę golonkę. Przepisy jak je przegotować znajdziecie w kuchni- jeśli ktoś napisze :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-07-04 10:51
To nie do Ciebie, wielokropek... Tylko polecam ten wątek administracji, bo ja uznaję go jako jako materiał do rozpatrzenia przez nich...
Oj, trudne zadanie dla adminów, wcale im nie zazdroszczę.
Mam związku z tym pytanie:
Czy na tym polega i czy tak powinna wyglądać „INTEGRACJA” a może „DE-INTEGRACJA”?
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-07-04 16:15
Narodziny dziecka bez płci. Szaleństwo, nowa moda czy właściwa droga ???

>https://www.o2.pl/artykul/pierwsze-dziecko-bez-plci-tak-chciala-matka-6140489902302849a<

Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-07-12 12:36
Norbi czy nie wydaje Ci się że na tym forum wzoruje się nasz sejm? Tam teraz spierają się o poziom mównicy zamiast roztrzygać o istotnych dla obywateli decyzjach. Ty z Gollumem próbujecie zaciemniać istotny i ważny dla forum temat, nie istotnymi sprzeczkami.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-07-12 14:01
Te forum jest w agonii, sami doprowadziliście do tego... Może admini poszli wam na rękę pod przykrywką zmiany ekipy tu piszącej... Pomyśl...
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-07-12 14:54

>Te forum jest w agonii, sami doprowadziliście do tego...<


Norbert,- proszę nie obwiniaj innych, bo tak najłatwiej. Każdy powinien się w pierś uderzyć. Lecz niestety są tu też osoby, które nie potrafią to zrozumieć.

>Może admini poszli wam na rękę pod przykrywką zmiany ekipy tu piszącej<


Dobrze, że napisałeś w trybie przypuszczającym. To daje okazję aby wyprowadzić Cię z błędu. Więcej wyjaśniać przecież nie muszę.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2017-07-12 15:22
Ja piszę ogólnie i nikogo z nicka nie obwiniam...
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-07-12 21:24

>  Te forum jest w agonii, sami doprowadziliście do tego... Może admini poszli wam na rękę pod przykrywką zmiany ekipy tu piszącej... Pomyśl...


Zaszokowałeś mnie tą wypowiedzią .  Jak doprowadziliście - Czym, że ja przestałem tu pisać?

  a przede wszystkim cały czas tu jesteś - To powinieneś napisać doprowadziliśmy
Nagle piszesz jakbyś tu się po raz pierwszy wpisał?

Myślę i myślę i nie mam pojęcia o jakiej zmianie Ty piszesz!???
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-07-06 06:14
Mówili ,ze Donald nie przyjedzie na wezwanie Komisji a tu proszę przyleciał. ;-)
Ciekawe co komisja się dowie w interesującym ją temacie?
Polska prawa i sprawiedliwa i ma ważne Komisje.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2017-07-06 13:39
Jest na topie, ale ten czas minie i będzie ...jak będzie ;-) . Tylko czas polityka nie tak szybko mija . Nie może myśleć o ciepłej emeryturze i wnukach jak przeciwnicy politychni u władzy ;-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-07-11 09:30
Zaintrygował mnie widok zniszczonych lasów na Śląsku po ostatnich wichurach i trąbach powietrznych. Tysiące hektarów połamanych drzew. Zastanawiam się gdzie powstały większe szkody. Czy po decyzji min. Szyszki czy po takich wydarzeniach atmosferycznych.
Czy teraz rosną słabsze drzewa ,że łamią się jak zapałki czy wichury są teraz silniejsze?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-07-11 09:53
Ano właśnie...... Kiedyś, (w dobrych, przed Szyszkowych czasach) drewno pozyskiwało się głównie z wiatrołomów. Bywały lata, że i tego drewna było za dużo.
Obecnie PiS "narżnął tego drewna w puszczy i prawdopodobnie z braku popytu będzie to gniło w stosach. Ech,- gospodarka.........
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-07-12 14:07 Zmieniony 2017-07-12 14:11
Tak wygląda cała Polska gospodarka nie tylko po PO/PSL/SLD i PiS-ie bo Polak nie umie rządzić...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-07-12 18:32

> Polak nie umie rządzić...


Walnąłeś jak gołąb o parapet, Norbi.:-) To co może Niemca mu trzeba?
W historii Wielkopolski jest wiele przykładów na wybitne zarządzanie fabrykami, tworzonymi kółkami rolniczymi w czasie zaborów, praca organiczną i to tak, że Niemców łatwo było wyprowadzić w pole, a w niektórych dziedzinach wyprzedzić.
Teraz jest inaczej, lata komuny swoje piętno wycisnęły na mentalności. Nie uogólniaj niczego do oceny całego narodu, bo moje poczucie patriotyzmu się burzy. :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-07-12 18:59 Zmieniony 2017-07-12 19:04
Patriotą nigdy nie byłem i nie będę, zaś człowiekiem i Ślązakiem byłem, jestem i aż do śmierci będę, bo po śmierci wszystko mi jedno kim, lub czym będę... :-D Nie moja wina, że "Wielkopolscy Niemcy" dawali się w "konia" robić... :-D
Nadrzędny - Autor WHITE European Dodany 2017-07-12 22:08
,guten morgen,szuka chetnych do diskussion na temat biala europejska rasa,jej cywilizacja i wszystko co w tym związane
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-07-13 08:32 Zmieniony 2017-07-13 09:26
"butem w morde ? " przypomniał mi się dowcip ze szczenięcych lat ;-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-07-13 09:11
To nie dowcip tylko cytat z jednej ze scen w " Czterech pancernych". Ech....... Kto nie lubi tego filmu ?
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-07-13 09:26
Ma ktoś wiedzę ile razy był emitowany w naszej tv :-) I faktycznie niejedno powiedzenie przeszło do historii  np: "bruner ty świnio";-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-07-13 09:33
A pro po poszukiwań.
Poszukuję osób które wspólnie oglądały nowe odcinki "Wołodyjowskiego" gdzie krzesła były rezerwowane a telewizor jeden na ok 30-40 osób, a oglądanie zaczynaliśmy chóralnym śpiewem "w stepie szerokim,którego ...." :-)))
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-07-13 09:42
Rezerwacji to nie pamiętam, może dlatego, że nigdy nie mieszkałem w bloku.
Ale pamiętam markę telewizora ( jeden z pierwszych w PRL), który mieli rodzice. Nazywał się "Wawel". Ktoś jeszcze w tamtym czasie patrzał się w taki egzemplarz?
Pamiętam też pierwszą emisję po wyprodukowaniu "Pancernych". I to jak mnie mama wyganiała z pokoju jak wieczorem film dla dorosłych "leciał". Ech...... Co za trauma.....
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-07-13 10:15
Dzisiaj byś po cichu skorzystał z tv w telefonie :-)

Wtedy to była sala telewizyjna a telewizor o znacznie większym ekranie ale to już historia a nawet "prahistoria" :-).
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-07-15 20:54
Wszystkie kobiety wywiało z tego miejsca ?
Może tu jest rozwiązanie tajemnicy
"Piękne i niebezpieczne kobiety poszukiwane przez policję"
https://wiadomosci.wp.pl/piekne-i-niebezpieczne-kobiety-poszukiwane-przez-policje-6144318537504897a

Fotek swoich tu nie umieszczały może dla tego aby ich nie rozpoznano?
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-07-17 10:58
Skoro pań tu już nie ma (?) To panowie, temat taki troszkę dla panów.
Wiecie, że odwiedzi nasz kraj Księżna Kate.
Zazwyczaj plotkowaniem zajmuje się płeć piękna ale facetom rozmowa na temat kobiet sprawia też przyjemność, jakbyśmy to lubili, choć nie nazywamy tego plotkami :-)?
My po prostu zajmujemy się rzeczową oceną piękna ;-)
I o tym można tu też porozmawiać. Mam wrażenie ,że księżna ma słowiański typ urody?. Podobnie jak ona w Polsce wyglądają w tym wieku kobiety.
Może ona tylko inaczej się ubiera, ale to już zależy od obecnego jej statusu.
Ale ogólnie mogę powiedzieć ,ze ulice naszych miast wypełnione są pięknymi kobietami. Wielokrotnie człowiek obejrzy się za przechodzącą pięknością ale to chyba zdrowy objaw. Na to nie dostaje się stopnia niepełnosprawności? Chyba ,że skręcicie sobie kark ;-) dlatego róbcie to z rozsądkiem.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-07-17 13:06
Ładna, mądra i bogata tylko tyle z mojej strony i aż tyle... Przyjechała, poogląda, pozwiedza i wróci skąd przybyła... :-) Kobieta nie na naszą kieszeń... Więc mi jest to obojętnie... :-) 
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-07-17 13:48
Pomijając zasobność kieszeni.
Czy nie sprawiło by Ci przyjemności spotkać się ,porozmawiać z taką osobą.
Specjalnie omijam kwestie strojów jej i Naszej pierwszej Damy. Choć wiadomo od czasów bardzo dawnych, że kobiety stroją się dla innych.
Dla mnie wizerunkowo księżna prezentuje się dwa razy lepiej. Może ma lepszych doradców a może one same decydują o tym w czym się pokażą na oficjalnych spotkaniach.
Zapewne tak zwane "media plotkarskie" zajmą się w szczegółach strojami włącznie ze sznurowadłami :-)
Dla nas ten temat nie jest zakazany, jesteśmy normalnymi ludźmi i możemy na każdy temat porozmawiać. Wykazywanie obojętności jest dla mnie troszkę sztuczne.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2017-07-17 15:23

>Dla mnie wizerunkowo księżna prezentuje się dwa razy lepiej. Może ma lepszych doradców a może one same decydują o tym w czym się pokażą na oficjalnych spotkaniach.
>Zapewne tak zwane "media plotkarskie" zajmą się w szczegółach strojami włącznie ze sznurowadłami :-)


Tu masz rację... Lecz nie jestem skory do takich spotkań, chyba, że, księżna przyjechałaby do mojej mieściny... :-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-07-27 11:42
Zjadłem własnie  "deserek" przed obiadem.
Nie , nie było to nic słodkiego do kawy ale "barszcz czerwony" z paczki dlatego w cudzysłowie ;-)
I tak przy okazji - wiecie że barszczem można się groźnie poparzyć?

Wiadomo,że każdą zupą można ale mam na myśli barszcz sosnowskiego
Szalenie groźna roślinka która wydziela groźne nawet olejki eteryczne.
Spotkaliście się z nią gdzieś?
Jest takie miejsce w necie na stronie  http://barszcz.edu.pl/ gdzie można wpisać gdzie spotkaliście ale również można doczytać się czy  tam gdzie się wybieracie czasem ten groźny chwast nie występuje.
Można nawet  ubiegać się o środki na zwalczanie barszczu Sosnowskiego lub barszczu olbrzymiego!
I pomyśleć ,że za komuny miała ta roślinka pełnić rolę paszy dla zwierząt i nawet jako coś dla pszczół bo wytwarza ona duże kwiatostany.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-07-27 12:32 Zmieniony 2017-07-27 12:34
W mojej gminie to przekleństwo rosło i jak przejeżdżałem rowerem, to sfotografowałem i od razu podjechałem do domu jednego z radnych, aby zgłosić i pokazać na zdjęciu we smartphonie... Na następny dzień znowu pojechałem tam gdzie zrobiłem te fotki widziałem, jednak już droga była zablokowana przez policję w promieniu 500 metrów od miejsca tej rośliny bo usuwali ten barszcz sosnowskiego... Widziałem film zrobiony przy pomocy strażackiego dromu, byli tam ekipa ludzi, którzy byli ubrani w specjalne kombinezony i maski ochronne...
Nadrzędny - Autor Jola11. Dodany 2017-07-28 16:33
Noooo, patrzcie, patrzcie.... a nasi rodzice i dziadkowie dożywali 100 przy tak "trujących" roślinach, a nam to nie grozi mimo ich braku ;-) :-)

Był (jest) taki grzyb: Olszówka - okazało się, że jest trujący i powoduje raka ;-) Moja babcia go jadła i dożyła 90 l. moi rodzice jedli i byli (tata jest) zdrowi, ja jadłam i żyję ;-) :-)
Za komuny podobno masło i kawa były szkodliwe, a ziemniaki zdrowe ;-) Tylko z tego powodu, że za... nie można było kupić prawdziwego masła (nie mając znajomych na wsi). Obecnie masło i kawa o.k.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-07-28 17:24
Gdybyś chociaż troszeczkę poczytała na temat barszczu sosnowskiego skąd się wziął u nas w kraju, nie pisałabyś takich bzdur.

Za komuny raz masło było szkodliwe raz margaryna. W zależności czego było za dużo w sklepach to było zdrowsze by się nie zmarnowało.
Prawdziwe masło można było kiedyś zrobić samemu nawet w mieście.

I dokładniej słuchaj co Ci ojciec opowiada bo robisz z niego ... to samo co z siebie.
Nadrzędny - Autor Jola11. Dodany 2017-07-29 11:35
Wielokropek:( Wytykałeś Eli, aż odeszła, wytykałeś Lidce, Baśce, mnie i innym: brak inteligencji itp. itd.
No i wyszło na to, że to ja ( inni) mieliśmy rację co do Ciebie :-( "...mądrej głowie dość po słowie", inteligentny zrozumiał mój post - o czym piszę i o co biega :-)
Ty taaaki "ente..coś tam" ni hu, hu :-(
No przecież wyraźnie napisałam to co ty starasz się "tłumaczyć", do tego obrażasz mnie i mojego tatę.

>nie można było kupić prawdziwego masła<


Piszesz:

>Masło można było kiedyś zrobić samemu nawet w mieście<


Ty w pralce robiłeś masło, ale moi rodzice w pralce prali odzież. :-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-07-29 14:26 Zmieniony 2017-07-29 15:21
:-)))) No dobra nich Ci będzie, na te Twoje wypaczone spojrzenie nie ma raczej lekarstwa a co chwilę nawet jednym tekście pisanie przeciwnych sobie komentarzy tylko to potwierdza.
Nie da się Ciebie zrozumieć . Może ktoś napisze ,że ją  rozumie  albo chociaż napisze po polsku co miała na myśli?
Może to po tych zjedzonych olszówkach  tak Ci się stało?
I przestroga nie jedz ich więcej bo to są  NAPRAWDĘ trujące grzyby !!! i nie wprowadzaj ludzi w błąd bo
OLSZÓWKI (krowiak podwinięty) SĄ TRUJĄCE

muszę edytować byś zrozumiała swój błąd
napisałaś

> Był (jest) taki grzyb: Olszówka - okazało się, że jest trujący i powoduje raka ;-) Moja babcia go > jadła i dożyła 90 l. moi rodzice jedli i byli (tata jest) zdrowi, ja jadłam i żyję


Przepraszam za porównanie Taty  do Ciebie.
Nie zrozumiałem ,że to taki Twój "żart" bo w głowie mi się nie mieści aby ktoś rozumny dawał do zjedzenia swojej rodzinie trujące grzyby.
Ale przyjmuję do wiadomości że żyjesz tylko czy Ty jesteś zdrowa? Mam wątpliwości.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-07-29 19:07
Nadrzędny Autor Jola11. Dodany 2017-07-30 12:48
Norbert: z linku wynika, że kiedyś grzyb był "zdrowy" :-) Po latach jest trujący ;-) Nie zmienia to faktu, że moja babcia jadła go "kilogramami" i dożyła 90, dziadek też musiał jako jej mąż i dożył 80 z hakiem :-) Tata żyje i nie ma problemów z krwią itp. Mama zmarła śmiercią nienaturalną :-( Ja muszę i badam się co pół roku: od morfologii po TC i jestem zdrowa, a olszówkę jadłam i to sporo od dziecka.
Nadrzędny Autor Jola11. Dodany 2017-07-30 12:41
Nawet nie wiem jak się zabrać do odpowiedzi Tobie :-(miedzy wierszami napisałeś sporo obraźliwych słów, pomówień i zwyczajnie bzdur :-( Ogólnie to tak brzmi jakbyś się tłumaczył z braku zrozumienia tekstu :-(

>Twoje wypaczone spojrzenie<


To "spojrzenie" uratowało sporo osób od grzywny.

>Nie da się Ciebie zrozumieć<


Sędzia, a zwłaszcza Prokurator rozumieją mnie doskonale :-)
a także ci, którzy mnie znają :-) To, że mam specyficzny sposób wypowiedzi i pisania wiedzą wszyscy - na tym forum też - o tym było :-)

>mi się nie mieści aby ktoś rozumny dawał do zjedzenia swojej rodzinie trujące grzyby.<


Przeczytaj link Norberta i WzK! Potem ponownie to co napisałam - może załapiesz - twierdzisz, że jesteś inteligentny ;-)

>że żyjesz tylko czy Ty jesteś zdrowa? Mam wątpliwości.<


Chcesz mnie obrazić - pomawiasz/sugerujesz?  Przyjmę to normalnie: Robię badania co 1/2 roku i jestem zdrowa jak ryba/koń :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-07-29 19:45 Zmieniony 2017-07-29 19:47

>Był (jest) taki grzyb: Olszówka - okazało się, że jest trujący i powoduje raka <


O raku nic nie wiem ale u mnie w lasach tych grzybów jest zatrzęsienie. Wiem, że kiedyś były zaliczane do grupy "niejadalnych", ale nie z tego względu nikt tu ich nie zbiera.Może gorzkie czy co ? Natomiast grzyby zwane u mnie "szatanami" są uznane za trujące i omijane z daleka. Lecz kiedyś będąc w wojsku jeden z wartowników, który mi podlegał przyniósł na wartownię dużą ilość tych grzybów. Powiedziałem mu, że trujące no co on się bardzo zdziwił i opowiadał, że u niego w domu zawsze się je jada.
Usmażył je sobie i zjadł. Przyznam, że się wystraszyłem, że rana nie doczeka. Ale nic mu nie było. Zatem jak tu wierzyć w trujące/jadalne ?
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-07-30 08:06
Faktycznie kiedyś było mówione o tym grzybku jako niejadalny - a było tego w każdej okolicy pełno.
Ludzie to jedli bo nie było ich stać na wyjazdu do lasów. Z biedy jedli co mieli pod ręką. Niektórym to szkodziło innym mniej.
A wielokrotne zagotowywanie nic nie dawało. Ale grzybki w domu były?- były ;-)
Nadrzędny Autor Jola11. Dodany 2017-07-30 12:58
WzK olszówki były pyszne - smak, zapach. Podpiekane na masełku z cebulką, zalewane śmietanką ummm... do dziś pamiętam ten smak i zapach :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-07-31 18:59
Gdyby się komuś po pięknych opisach zachciało olszówek, warto to zapamiętać:
Olszówka (Paxillus involutus) to potoczne określenia krowiaka podwiniętego - grzyba, który może doprowadzić do śmiertelnego zatrucia. Jednak do końca lat 80. XX w. olszówka była uznawana za grzyb jadalny, po kilkakrotnym gotowaniu z odlaniem wody (informacja o jadalności gotowanych krowiaków podawana jest jeszcze w Encyklopedii PWN wydanej w 1984 roku). Jednak najnowsze badania jednoznacznie wykazują, że olszówka to grzyb trujący. Długotrwałe jedzenie tych grzybów (przez wiele lat) może doprowadzić do rozpadu czerwonych ciałek krwi, a nawet do śmierci. Grzyb jest tym groźniejszy, że u wielu osób nie wywołuje objawów zatrucia, co umacnia przekonanie grzybiarzy, że jest nieszkodliwy.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/urazy-wypadki/olszowka-krowiak-podwiniety-to-grzyb-trujacy-objawy-zatrucia-olszowka_37659.html
Czyli parafrazując przysłowie: nosił wilk olszówki razy kilka, ponieśli i wilka.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-07-31 19:14
Dokładnie, w-zetko, masz rację...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-07-31 19:20
Może kogoś uratujemy w ten sposób? :-) Liczy się wiedza.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2017-07-31 19:37
Wiedza i rozsądek... Prawda???
Nadrzędny Autor TeoK71 Dodany 2020-11-09 19:33
Za to na pewno raka nie powodują suszone borowiki szlachetne https://thegreenwoodpeckertrill.eu/produkt/borowik-szlachetny/ i ugotowałem z nich zupę jesienną ;P
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Forumowy Hyde Park (Strona 7) (421082 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 22 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill