www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / operacja guza mózgu a kasa z zus/ krus (5322 - wyświetleń)
- Autor domik Dodany 2017-09-04 14:32
witam!

od ponad 2o lat jestem leczony na schizofrenię i pobieram rencinę, ostatnio zdiagnozowano u mnie oponiaka - właśnie jestem po operacji i wygląda, że schizo odejdzie ode mnie - jestem szczęśliwy z tego powodu.

pracuję też ale za grosze......

pobieram rencinę krus a pracuję ubezpieczony w zus .

czy coś po tkim zabiegu mi się należy z ww   zacnych instytucji ?

możecie doradzić?

Dziękuję i pozdrawiam !
Nadrzędny Autor ulena Dodany 2017-09-07 12:49
A byłeś ubezpieczony?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-09-07 16:26
Pytaj w ZUS.
Nadrzędny - Autor domik Dodany 2017-09-08 07:51
Dziękuję - zainspirowaliście mnie i podobno coś płacą za pobyt i sam zabieg - na razie pytałem w szpitalu.....

Pozdrawiam i dzieki
D
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-09-08 17:23
No to pisz dokładnie i nie mieszaj ZUS.
Z KRUS należy ci się wynagrodzenie za każdy dzień pobytu w szpitalu - to wiem na pewno, chyba za zabieg też i za zwolnienie -L4. Pytaj nie w szpitalu tylko w KRUS.
Nadrzędny - Autor domik Dodany 2017-09-09 06:48
dzwoniłem do obu szacownych instytucji i mnie prezgonili - nie należy się absolutnie nic (jedynie za wypadki przy pracy), więc się nie kwalifikuję.

Szkoda, pozdrawiam
D
Nadrzędny Autor wieczorynka76 Dodany 2017-09-09 17:44
Nic Ci się nie należy. Żeby dostać pieniądze za każdy dzień pobytu w szpitalu trzeba się dodatkowo ubezpieczać. Rozszerzyć ubezpieczenie. Ja dostałam za każdy dzień i jeszcze dyskietkę 200 zł na leki w aptece. ZUS bierze a nie daje. z PZU skorzystałam w jednym roku, dwa razy.  
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-09-10 13:40
Wybacz, moja wiedza dot. osób ubezpieczonych w KRUS, ale zdrowych - nie pobierających renty. Wychodzi na to, że każdy dzień w szpitalu płatny tak jak L4 dla pracownika ubezpieczonego w ZUS.
Nadrzędny - Autor domik Dodany 2017-09-10 17:55
dziękuję - nic sie nie stało w tej chwili własnie sie ubezpieczam prywatnie
Nadrzędny Autor ulena Dodany 2017-09-12 09:54
Najlepiej przystąpić do ubezpieczenia grupowego. Tam masz opcję ubezpieczenia się, pod warunkiem, że przed zabiegiem lub pobytem w szpitalu, byłeś zdolny do pracy! W sytuacji obecnej niestety, nic Ci nie przysługuje. bez względu na to czy jesteś w ZUS, czy też KRUS.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / operacja guza mózgu a kasa z zus/ krus (5322 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill