www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 284) (3696979 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-09-20 18:47
Taaa, niech to zrozumie ktoś ;-) Ale mnie uczono trochę inaczej :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2017-09-22 11:29
Hihihi, dobre...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2017-09-11 20:42
Jola, od kiedy mieszkasz na Kaszubach, że zapałałaś miłością do języka kaszubskiego? Kaszubi są raczej nieufni i być może stąd mają pewien problem. Więcej tutaj (kliknij) Ale tak ogólnie to dobrzy ludzie i przepiękne krajobrazy.
Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-09-14 15:03
Masz rację Nachbar :-) Mieszkam od roku.... O matko, ponad. Sama jestem zdziwiona jak przeleciało :-) Fakt; krajobrazy piękne, lasy pełne grzybów i zwierzyny :-) Zgadza się: nieufni, ostrzy, aleee jak poznają człowieka to są o.k. :-) Poza tym jest tylu z całego kraju, że... ;-)

Też pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-08-23 16:38

>Może to ważna sprawa ale według mnie tylko tuszowanie bezczynności i konkretnych potrzebnych zmian.


I otóż to, tu się z Tobą zgadzam w stu procentach...
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-08-23 17:09
Dostaniesz też swoją rybkę bo wędki nie potrzebujesz ;-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-08-23 20:08
Nie chcę rybki, chcę wędkę, znam miejsca gdzie rybki biorą a ty dałbyś mi jedną małą, zdechłą... :-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-08-25 12:15
I własnie dlatego może powinieneś czasami skorzystać z rocznika statystycznego aby nie zbywano Cię "niekiedy" nieświeżą rybą ;-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-08-25 12:29
Coś Ty, według niego dane GUS kłamią.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-09-07 08:41
Uśredniają rzeczywistość i zmieniają wobec tego kąt widzenia. :-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-09-07 11:41
Tak czy inaczej są jedynym dostępnym od ręki rzetelnym źródłem informacji na wiele tematów.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-09-06 17:25
Nie widzę lepszego miejsca, żeby to zostawić, a chcę się podzielić:

Audycja autorska Michała Szafrańskiego o działaniu programu Pajacyk Polskiej Akcji Humanitarnej - https://www.youtube.com/watch?v=cy11QJkqEeM
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-09-14 16:48
Jakoś temat Pajacyka ani Pah nie zainteresował nikogo z forum. Może nie ma osób (tu na forum) które choć przez chwilę korzystały z tej akcji pomocy a może nigdy nie spotkały się z takim faktem?
A sam temat pomocy, raczej jest krytykowany przez ON, każda forma pomagania i osoby tym się zajmujące trafiają w falę krytyki hejtu i zazwyczaj oskarżane , że robią to dla własnych korzyści.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-09-25 15:52
Dzisiaj jest 25 wrzesień, a ostatni post na tym forum był zdaje się 22 września :-(
Co tak świeci pustakami? Trawy w ogrodach nie wypalacie, bo nie wolno... Na remonty późno, ozdrowieliście? ;-) Może mało fosforu? To ryby proponuję :-)

Aaaa; Lidka! Żyjesz? ;-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-09-28 17:11
29-30 września (jutro i pojutrze) odbędzie się Ogólnopolska Zbiórka Żywności "Podziel się Dobrym Posiłkiem": http://podzielsiedobrymposilkiem.pl/

Kilka wyjaśnień:

1. Zbiórkę organizuje Federacja Polskich Banków Żywności, a zebrana żywność zostanie przekazana różnym organizacjom pozarządowym działającym na rzecz dzieci (np. prowadzącym świetlice socjoterapeutyczne).

2. Na co dzień Banki Żywności specjalizują się w pozyskiwaniu i przekazywaniu żywności, która nie zostanie sprzedana, bo ma już krótki termin przydatności (obejmuje to też zbiórki bezpośrednio od producentów). Dwa lub trzy razy do roku organizowane są ogólnopolskie zbiórki artykułów trwałych (których sklepy i przedsiębiorstwa spożywcze normalnie po prostu "oddawać" nie chcą, bo mogą je jeszcze spokojnie sprzedać). To właśnie jedna z tych zbiórek.

3. Do punktu zbiórki można – z tego co mi wiadomo - przynieść artykuły kupione gdzieś indziej. Można także podarować BŻ takie artykuły w innym terminie, jeśli ktoś ma obiekcje, że sklep uczestniczący w zbiórce nabija sobie w ten sposób utarg (sprzedaje z półek na zbiórkę).

4. To pytanie pojawiło się kiedyś na forum i nie miałam wtedy pojęcia o co chodzi: Banki Żywności rozdają także żywność osobom indywidualnym. Ktoś zwrócił uwagę, że ta żywność jest w zupełnie innych opakowaniach. Bo to jest zupełnie inny program - to program unijny o nazwie FEAD. Polega na przekazywaniu zaplanowanych paczek żywnościowych osobom o bardzo niskich dochodach. Banki Żywności są w nim tylko pośrednikiem w dostarczaniu "unijnych" paczek (są też inne organizacje pośredniczące). Więcej informacji np. tutaj: http://bzsos.pl/podprogram-2017/ (informacje dla Warszawy).

Programem FEAD w swojej okolicy warto się zainteresować, jeśli ktoś spełnia kryteria dochodowe: dochód poniżej 1268 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1028 zł dla osoby w rodzinie, a jednocześnie nie starcza mu z jakichś powodów na jedzenie. To kryterium jest ogólnopolskie.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2017-09-28 20:49
Zadaje sobie pytanie, czy pomoc rodzinom wielodzietnym jest potrzebna. Państwo wprowadzając program 500+ zniwelowało rażącą biedę w rodzinach dzietnych. Może czas pomyśleć o osobach samotnych i może nie zawsze to musi być pomoc finansowa .
Pozdrawiam amalian :-).
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-09-28 21:55 Zmieniony 2017-09-28 22:04
Nie wiem, czy to ma związek z ogłoszeniem. Bo jeśli tak, to... tu nigdzie nie ma nic o tym, czy to są dzieciaki z rodzin "wielodzietnych". Jedyne założenie jest takie, że są to dzieci potrzebujące posiłków poza domem. Jeśli ktoś sobie odsłuchał wcześniej audycji o Pajacyku, to wie np. że problemy miewają też dzieciaki z domów, w których pieniądze na jedzenie by były... gdyby rodzicie ich nie przepijali (na różne sposoby). Wtedy oczywiście pojawia się pytanie, czy dać dziecku jeść dobroczynnie, czy uznać, że ma ponosić konsekwencje za rodziców.

Oczywiście można się też spierać o to, czy taka pomoc trafia do naprawdę potrzebujących, ale bez konkretów to byłby spór filozoficzny, głównie o to, na czym nam bardziej zależy - na tym, żeby pomoc była (a część z niej była marnowana), czy żeby nic nie było marnowane (ale za to jak nie ma stuprocentowej pewności, olewamy problem). Oba sposoby argumentacji mają zwolenników i przeciwników.

Jeśli to tak ogólnie, to problem polega na tym, że jak zwykle mówienie, że ktoś, gdzieś coś powinien jest skrajnie nieskuteczne. Są organizacje wpierające bardzo różne osoby, w tym samotne. Można się albo zaangażować (jeśli ktoś ma zasoby / energię / chęć) albo sięgnąć po tę pomoc (jeśli ma potrzebę). Oczywiście można powiedzieć, że ich jest za mało. Że "ktoś" powinien "coś zrobić", tylko z tego w sumie nic nie wynika.

A tak w ogóle oczywiście również pozdrawiam. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-09-29 11:46
Iota jak ja żałuję, że ludzi potrafiących w taki sposób artykułować swoje zdanie jak Ty jest bardzo mało.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-09-29 13:34
Łaska pańska na pstrym koniu jeździ, a do tego każdy kij ma dwa końce :-) Ja jeszcze pamiętam, jak wyrażałeś się znacznie mniej pochlebnie o tym, że „robię wykłady” (a jak ich nie robię to „zadaję głupie pytania”).

Tak też można moje "artykułowanie zdania" odbierać, więc może nie na czego żałować? :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-09-30 09:07
Hmmm....... Rogal i Iota...........Nie ma to jak prywatne wywody na publicznym forum..............
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-09-30 13:45
Obie opinie były publiczne, wygłoszone na forum i właśnie dlatego mogę sobie ze zmiany kursu publicznie zażartować. :-)

Czym się to różni od tego, że Ty sobie z wielokropkiem żartujesz np. na temat zdjęć albo rozmawiasz z innymi o Kaszubach?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-09-30 14:38
Hmmm....... Bez urazy......... To nie był zarzut a wyrażenie lekko zdziwionej opinii.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-09-30 15:35
Zarzut, nie zarzut - nadal nie rozumiem, co jest dziwnego w odnoszeniu się publicznie do publicznie wyrażonych opinii. Rogal mi może publicznie przyprawić komplement na wyrost, to ja mu mogę równie publicznie przypomnieć, że to się zupełnie inaczej odbiera, jak ktoś się ze mną nie zgadza albo jak mi mniej zręcznie wyjdzie. :-)

Co dokładnie Cię dziwi?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-09-30 18:48

>Co dokładnie Cię dziwi? <


Wpierw zdziwił mnie wielce "wazeliniarski" post Rogala. Nawet w porywie chciałem skomentować, lecz na szczęście się nie odezwałem.
Ale jeszcze bardziej zdziwiło mnie to, że odpowiedziałaś. I nie chodzi mi o treść, ale o sam fakt, że podjęłaś polemikę. To tyle w temacie, bo za chwilę dojdzie do tego, że będę musiał udowadniać, iż  nie jestem koniem............
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-10-01 07:16
Wazeliniarski? Szczery o tyle.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-09-30 16:10
Piękna pogoda jest :-) Oby tak dalej, ale podobno już....
W lasach w brud grzybów, rosną nawet na trawnikach w mieście ;-) "Starzy" ludzie powiadają, że to przepowiednia srogiej zimy :-( Ja kiedyś, gdzieś czytałam, że jak dużo grzybów i rodzą się głównie chłopcy to wojna będzie (przed II wojna światową) i jeszcze "...jak naród bardzo w gaz uderza" ;-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-10-01 07:17
Nie przypominam sobie :-)

Po prostu cenię ludzi odczytanych, wykształconych, posługujących się poprawną polszczyzną. Mało takich.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-10-01 15:55 Zmieniony 2017-10-01 15:57
Żeby nie było że wymyślam: jak sobie będziesz chciał przypomnieć, to odgrzeb sobie spór o przyjmowanie imigrantów - tam te uwagi się nieco bardziej rozbudowane:

"...zadawanie pytań w tej materii, podobnie jak wielu innych w tym poście nie przystoi intelektowi nauczyciela akademickiego"
"Eh, znowu mi tłumaczysz, definiujesz podstawowe rzeczy jak idiocie. Cóż, taka już mentorska maniera ludzi nauki"
"Nie pierwszy raz popisujesz się elokwencją i nic więcej."

Żeby było jasne - nie mam z krytyką problemu. Miałeś prawo do takiej opinii. Ale komplementów po takiej krytyce już nie traktuję poważnie, przynajmniej nie takich Bo to tak jakby mi ktoś powiedział, że pierniczę bzdury i uprawiam pustą erystykę, a potem że szkoda, że tak mało ludzi tak dobrze umie konstruować argumenty. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-10-02 05:00
Faktycznie. Było coś takiego. Widocznie za prosto do mnie mówiłaś :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-10-02 09:17

> definiujesz podstawowe rzeczy jak idiocie


Włączę się żartem. Rogal, a może dla równowagi raz załóż, że wtedy Cię Iota być może tak odbierała, więc tak tłumaczyła? :-))))
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-10-02 11:31
Mogło tak być:)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-10-02 14:33

> wtedy Cię Iota być może tak odbierała, więc tak tłumaczyła?


Z ludźmi, których uważam za "idiotów" w ogóle nie rozmawiam, jak nie mam takiej konieczności, bo to przecież byłoby bez sensu i ja bym wyszła na jeszcze większą idiotkę spierając się z idiotami (obu płci). :-) Czyli dopóki się "odzywam", jak nie mam takiego obowiązku, na pewno nie uważam rozmówcy za idiotę - tak, żeby nie było wątpliwości.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-10-02 16:42

> bym wyszła na jeszcze większą idiotkę spierając się z idiotami


:-))) Ależ skąd. :-) Bo gdzie dawanie szans idiotom? Czyż bowiem idiota dyskutując z mądrzejszym od siebie nie rozwija się wszechstronnie?
Jeśli idiota będzie rozmawiał tylko z idiotą, sprzeczał się, to zostanie idiotą do kwadratu, albo n potęgi. Oświatę trzeba krzewić. :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-10-02 18:36
A to się wątek rozwinął........... Edukacja idiotów. Hmmm....... Moim niefachowym zdaniem idiotów można podzielić na dwie kategorie. Tych z urodzenia i tych z wyboru (idiotyzm nabyty). Pierwsza grupa jest niereformowalna i trzeba nad tym przejść do porządku dziennego. Druga cokolwiek rokuje ale bez jej chęci znormalnienia też się nic nie wskóra..........
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-10-02 19:08 Zmieniony 2017-10-02 19:16
A ja się śmieję z tematu podjętego w wątku „Aktualności”, widocznie idioci są „Aktualnym światowym tematem”...
Znacie to powiedzonko i czy autor miał rację?

Dopiero kiedy skorzystałem z internetu, dowiedziałem się ilu idiotów jest na świecie. Stanisław Lem
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-10-02 20:22
Ty się Norbi nie śmiej, tylko wyluzuj. :-) Nie zawsze i o wszystkim trzeba na poważnie.

> Dopiero kiedy skorzystałem z internetu, dowiedziałem się ilu idiotów jest na świecie. Stanisław Lem


A oni się dowiedzieli o Lemie. Jaki z tego wniosek? :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-10-03 10:13
Idiota nie dopuszcza wiadomości, że jest idiotą a jedynie uważa siebie za najmądrzejszego, i że tylko on ma rację a reszta nie...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-10-03 14:34
:-) A co jeśli się tak zdarzy, że to idiota ma rację? :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-10-03 19:34
To automatycznie przestaje być idiotą a zaś ci którzy nie mają racji stają się idiotami... Proste jak drut... :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-10-04 09:38
No wreszcie trochę na luzie.:-) Z Twojej wypowiedzi wynika, że idiotą i mądrym człowiekiem się bywa zmiennie w zależności od okoliczności. :-) Tylko, kto się na tym forum  z tym zgodzi? :-)))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-10-04 09:41
Bingo... W-zetko, właśnie to miałem na myśli...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-10-04 09:44
Pozdrawiam.:-)))
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2017-10-04 09:46
Wzajemnie... :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-10-04 11:34

>automatycznie przestaje być idiotą a zaś ci którzy nie mają racji stają się idiotami...<


Czy nasuwa się analogie, że przed i po kielichu?????? :-)))))

>Proste jak drut..<


Moja analogia prosta jak sznurek do snopowiązałki ( w rolce). Ech.......... :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-10-04 15:16 Zmieniony 2017-10-04 15:32
Ta twoja jest podobna do terminu: Historia kołem się toczy...
A jeśli chodzi o to, czy przed kielichem, czy po kielichu, to chyba jasne, że jeśli przyjechałeś autem do baru, strzeliłeś sobie kielicha, po czym wsiadasz do  auta i odjeżdżasz, czyli tak czy siak byłbyś idiotą... Prawda??? Chyba, że wsiadasz/wysiadasz z/do auta jako pasażer, wtedy przestajesz być idiotą...
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-10-04 17:29

>Chyba, że wsiadasz/wysiadasz z/do auta jako pasażer, wtedy przestajesz być idiotą... <


Hmmm.......Ciekawe............ Czyli naprawdę niewiele wystarczy aby być, lub nie być idiotą...........Ech........ :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2017-10-04 19:01
Bingo... :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-10-02 19:07

> Oświatę trzeba krzewić


Ale bycie idiotą nie ma wiele wspólnego z wiedzą, edukacją czy oświatą. Pięciolatek jak pyta o pory roku nie jest "idiotą". Moi byli studenci jak czegoś nie wiedzieli też nie byli idiotami. Dla mnie "idiota" spełnia łącznie trzy kryteria:

1) W trakcie sporu ewidentnie nie ma racji (co jest do udowodnienia źródłami zewnętrznymi) i nie przyjmuje tego do wiadomości pomimo dowodów albo spierając się o sprawy trudne do ustalenia faktycznie nie uznaje w ogóle możliwości, choćby hipotetycznej, że się myli.
2) Nie uwzględnia komunikatów drugiej strony - uznaje, że druga strona nie ma z pewnością nic do powiedzenia, nawet choćby na temat tego, dlaczego ma przeciwne zdanie.
3) Nie wykazuje żadnej dobrej woli - albo używa inwektyw, albo chce rozmówcę poniżyć i jest to działanie świadome oraz powtarzające się (nie da się go wytłumaczyć tak, że ma dziś zły dzień albo że został sprowokowany).

Taka osoba jest niereformowalna, dopóki sama się zreformować nie zechce, bo nie chodzi tylko o to co wie, a o podejście do innych ludzi. I dlatego z "idiotami" w ogóle nie gadam. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-10-02 20:18

>  I dlatego z "idiotami" w ogóle nie gadam.


Czyli swoją opinię w zakresie p.1-3 wydajesz na podstawie opinii innych ludzi? :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-10-03 16:20
Helol. Jesteście na db? To forum umiera a z częścią z Was nie chce tracić kontaktu. Jestem oczywiście pod fałszywym nazwiskiem.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 284) (3696979 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill