www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Wskazówki do odwołania (2501 - wyświetleń)
- Autor xoxxox Dodany 2017-09-30 11:12
Dzień dobry.

Potrzebuję porady lub wzoru co do odwołania. Na komisji otrzymałem stopień lekki, a zależy mi na umiarkowanym. Mam rozpoznanie przepukliny jądra miażdżystego L5-S1 oraz rwa kulszowa objawowa lewostronna. Nie jestem pewien do jakich dokładnych artykułów powinienem się odwołać w treści odwołania i liczę na jakąś pomoc. Dzięki.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-09-30 15:44
Nie powołuj się na art. tylko uzasadnij i udowodnij, że te chorzenia uniemożliwiają ci samodzielną egzystencję i potrzebujesz przynajmniej częściowej pomocy. Oraz, że nie możesz pracować w pełnym wymiarze, czyli jesteś częściowo niezdolny do pracy. Resztę się "mówi", a nie pisze ;-) z jakiego pow. chcesz umiarkowany.
Jednak czarno to widzę - nie zmienią ci stopnia.
Nadrzędny - Autor xoxxox Dodany 2017-10-01 13:50
Jestem drugi miesiąc po operacji  i wiem, że z opisu mojej przypadłości nie wygląda to zbyt poważnie, jak również na badaniu przeprowadzonym na komisji lekarskiej niby wszystko jest ok, ale w praktyce przekłada to się tak, że nie mogę długo siedzieć, długo chodzić, ani długo prowadzić samochodu. Takich rzeczy im na papierze nie przełożę, to jak mam im to udowodnić?
Nadrzędny Autor gloriossa Dodany 2017-10-01 20:46
Fakt, że jesteś po operacji kręgosłupa nie zwiększa szansy na przyznanie umiarkowanego. Czytałam wiele postów na tym forum od osób w podobnej sytuacji. U mnie sprawa wygląda nieco inaczej. Nigdy nie przeszłam operacji kręgosłupa, głównie z powodu zbyt późno potwierdzonej diagnozy, zaniedbań ze strony lekarzy ortopedów, do których trafiałam jeszcze jako nastolatka z rozpoznaniem choroby szojermana. Teraz mam 45 lat i duży garb piersiowy, w RM i TK opisano zaawansowane przepukliny i naczyniaki trzonów, poza tym podobnych zmian dostałam w odcinku lędźwiowym. mam utwalone przykurcze mięśniowe w barkach, biodrach i kolanach - okien sama nie umyję, ani wanny itd.
Z tego co orientuję się, do orzeczenia o stopniu umiarkowanym trzeba wykazać, że wymaga się częściowej pomocy drugiej osoby w codziennym życiu np. w sprzątaniu mieszkania. Z tego co piszesz, nie wynika, że Twoja sprawność ruchowa jest na tyle ograniczona, że musisz prosić kogoś o pomoc przy wykonywaniu codziennych czynności w domu czy pracy.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-10-04 14:27
Noooo wiesz kurnaaaa ;-) ja też nie mogę długo to co wymieniłeś. Myślę, że osoby bez nóg też długo nie mogą chodzić w protezach itp.itd. Poza tym "Oni" nie są idiotami i wiedzą, że tak jest. Możesz to samo napis. w uzasadnieniu i powiedzieć lekarzowi i jeszcze jest ktoś do rozmowy (ale decyduje lekarz).
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Wskazówki do odwołania (2501 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill