www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / stopien umiarkowany - umowa o prace - nadgodziny (2836 - wyświetleń)
- Autor d_z_p Dodany 2017-09-29 22:17
Mam takie pytanie z tego co doczytałem to przy normie pracy 7/35 godzin przy umiarkowany stopniu, jesli lekarz wyrazi zgodę to mogę pracować 8 godzin, a ta dodatkowa godzina jest jako nadliczbowa. I te godziny nadliczbowe mogę dostać za nie dodatkowe $$ albo dodatkowy urlop w przeliczeniu 1godzina na 1,5 godziny wolnego, ale o ten urlop powinienem napisać jakiś wniosek ? Jest gdzieś może wzór tego ?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-09-30 15:57
Głupoty piszesz.
- lek. wyraził zgodę na 8 godz. czyli możesz tyle pracować
- Nie ma "dodatkowy urlop" tylko odbiór godzin
- jeśli masz umiarkowany lub znaczny stopień obowiązuje cię 7 godz. i po przepracowaniu 12 miesięcy należy się dodatkowo 10 dni urlopu rehabilitacyjnego.
- jeśli pracujesz po 8 godz. mimo obowiązującej normy 7 godz.(bez zgody lekarza) wtedy ta 8 godz. jest nadliczbowa. Od tego są wyjątki przy pracach szczególnych np. dozór.
- ważny jest też okres rozliczeniowy obowiązujący w firmie.
Nie jestem z C.I. może oni mają inną wiedzę, tylko czy ci odp.? ;-)
Nadrzędny - Autor d_z_p Dodany 2017-10-12 14:27 Zmieniony 2017-10-12 15:02
Faktycznie trochę namieszałem. Chodzi mi o to, że obowiązuje mnie norma pracy 7 godzin dziennie, ale chciałbym pracować 8 z tym, żeby ta ósma była traktowana jako nadgodzina i żeby móc te nadgodziny odebrać sobie w postaci dni wolnych, gdyż dopiero zaczynam pracować i mam tylko 20 dni w roku urlopu.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-10-12 17:45
A ja bym chciała mieć 100 mln. $ :-)
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2017-10-18 18:25 Zmieniony 2017-10-18 18:30
O ile dobrze rozumiem przepisy (nie jestem prawnikiem):

Masz prawo mieć 7-godzinny dzień pracy. Masz prawo wystąpić o to, żeby mieć 8-godzinny dzień pracy. Natomiast nie ma czegoś takiego, że dlatego, że Ty tak chcesz, to pracodawca "musi" dać Ci nadgodziny, a potem umożliwić odebrania ich jako wolnego.

Możliwość przedłużenia dnia pracy do 8 godzin (przy czym ta ósma jest normalną godziną pracy) jest w zasadzie po to, żeby osoby, które mogą sobie na to zdrowotnie pozwolić, mogły w pełni konkurować ze sprawnym pracownikiem (typowa sytuacja: pracodawca zatrudnia do pracy zmianowej, tylko w systemie po 8 godzin, pracownik ze skróconym czasem pracy go z definicji nie interesuje - w takiej sytuacji możesz złożyć wniosek do lekarza medycyny pracy o wydłużenie czasu pracy do normalnych ośmiu godzin, bo inaczej nie masz szans na pracę).

Nie ma natomiast czegoś takiego, żeby przepisy zmuszały pracodawcę do dawania komukolwiek nadgodzin.

Dla osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym lub umiarkowanym istnieje coś takiego jak "dodatkowy urlop wypoczynkowy" ale to nie jest do odebrania tak sobie: http://nf.pl/po-pracy/dodatkowy-urlop-dla-osob-niepelnosprawnych,,14994,295
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / stopien umiarkowany - umowa o prace - nadgodziny (2836 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill