www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / PDST a renta socjalna (5395 - wyświetleń)
- Autor eldorado145 Dodany 2017-10-21 13:56
Witajcie od 4 lat czyli od wypadku komunikacyjnego ktory tylko ja przezylem mam zespol pdst problemy z psychika, sprawnie jest raczej dobrze, mam blachy i sruby z nogach ale ogolnie nimi moge cos robic, jedynie rekie do konca nie wyprostuje oraz dziwnie ja czyje bo mialem przerwany nerw, po spiatcze farmakologiczne i wstrzasie mozgu bardzo latwo sie denerwuje, popadam tak jak by w depresie , mam problemu ze skupieniem, ze snem boli czesto mne glowa reka i noga na zmiene pogody, zachowaniem koncentracji mialem nawet badania u psychoterapeuty ktore to wykazaly obecnie chodze do psychiatry po leki i do psychoterapeutki,dowiadywalem sie w zusie to moge skladac papiery tylko na rente socjalna i mam pytania czy mozna sprobowac ? czy raczej nie ma szans ? mam obecnie II grupe na 4 lata z powietowego zespolu do spraw orzekania o niepelnosprawnosci i pracuje w zakladzie pracy chronionej, pprzez wyadek nie moglem podejsc do egzaminu zawodowego . tylko ze czytalem ze o rente socjalno mogo sie ubiegac osoby calkowicie niezdolne do pracy a ja pracuje w zakladzie pracy chronionej
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-10-22 10:06
Qrde. Nie wiem co Ci doradzić. Coś w tych naszych przepisach jest ciągle nie tak.
Trzymaj pion jak teraz. Może coś się zmieni na twoją korzyść.
Nadrzędny Autor eldorado145 Dodany 2017-10-22 14:32
No tak ale jak na razie grupe dostalem i teraz bym stanal w zusie na rente ale nie wiem czy mnie nie wysmieja o to chodzi bo jeszcze nie stawalem
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2017-10-22 21:30
eldorado145
Teraz masz grupę niepłatną, pracujesz, masz pensję, pewnie i takie dodatki jak kwartalne premie, choinkowe, nagrody, nie mówiąc o trzynastkach bo na dzisiejszym etapie nie znam się na przepisach zakładów pracy a już na pewno nie pracy chronionej. Nie pracowałam i nie pracuję w zakładzie pracy chronionej.
Proponuję:
Sprawdzić ile dostaniesz miesięcznie renty socjalnej, a ile miesięcznie zarabiasz?
Pamiętaj że ludzi z rentą płatną nie chcą zakłady zatrudniać.
Sprawdź co będzie dla Ciebie korzystniejsze.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor eldorado145 Dodany 2017-10-22 22:38
To jest zaklad ktory zatrudnia osoby tylko niepelnosprawne bo to praca lekka, zarabia najnizsza kraja i pracuje po 7h dzennie, socialnej jest lekko ponad 700zl na miescia nie mam zadnych dodatkow ani nic,  tylko wyplata najnizsza krajowa, na gwiazdke czasem zdarzy sie od szefa 100zl w bonach ale niekiedy, u nas ludzie niekotrzy pracuja i maja renty , wlasnie nie wiem jak to jest ile moge zarabiac aby dodatkowo rente socialna miec albo chyba moze miec najnizsza + renta . tutaj chodzi tylko czy moje dolegliwosci chorobowe nie bede wysmiane, bo fizycznie az tak ciezko nie jest chociaz nie moge za bardzo dzwigac dlugo i tez nie mam tej renki az tak manualnie sprawnej szczegolnie ze to prawa a jestem praworeczny , bardzoej chodzi o dolegliwosci przychiczne, tylko ja przezylem i do tej pory nie moge sie otrzasnosc , doszlo do tego pdst ktore stwierdzil lekarz oraz po wstrzasie mogu i spiatcze farmakologicznej mam problemy z skupieniem, pamiecia szybko sie denerwuje i wtedy nie bardzo panuje i nie wiem co robie
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-10-23 16:16
Po co deliberować? Złóż papiery do ZUS i zobaczysz: dadzą o.k. nie, trudno :-) Moim zdaniem powinieneś dostać rentę :-)
Nadrzędny - Autor eldorado145 Dodany 2017-10-23 16:45
Tak zrobi jutr papiery złoze tylko ze wiesz, boje sie tez bo jak sie zdenerwuje to nie wiem jak to bedzie jak mi cos bede zazycac itp dzis np w pracy wpadlem w taki szok ze przelinalem na caly glos i omal nie popsułem takiej maszyny , a najgorsze jest to ze socjalna przysluguje za calkowicie niezdolnosc do pracy a fizycznie jest w stanie cos lekkiego robic, tylko ze psychika siada po wypadku :-(
Nadrzędny - Autor eldorado145 Dodany 2017-10-23 21:45
Dodam ze psychiatra stwierdzil stany deperesyjna i zaburzenia adaptacyjne
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-10-24 15:22
No i DOBRZE! :-) Nie przejmuj się swoim zachowaniem, właśnie o to chodzi żebyś zachowywał się irracjonalnie, agresywnie itp. Tam jest lekarz i ma to widzieć i znać się na tym.
Składaj papiery :-)
Nadrzędny - Autor eldorado145 Dodany 2017-10-24 17:23
czekam na papier z pracy i heja do przodu , tylko martwi mnie to ze to socjalna i całkowicie niezdolny muszę być, może się uda.. pracuje w zakładzie pracy chronionej
Nadrzędny - Autor eldorado145 Dodany 2017-10-25 16:25
a mam jeszcze jednio pytanko, poniewaz renta socialnia niezakazuje pracy, a ja pracyje w zakladzie pracy chronionej to jak np odpowiedziec na uwagi lekarza ktore zapewnie sie pojawia ze jak moge startowac o rente socjalna skoro ona wymaga niezdolnosci do pracy a ja pracuje
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-11-02 18:12

>a ja pracuje<


ale w ZPCH. Wątpię żeby takie pyt. padło, jeśli padnie odp. że traktują Cię ulgowo, wiedzą, że i na co jesteś chory. Pracując nie czujesz się wykluczony społecznie, bez pracy twój stan zdrowia na pewno się pogorszy itp.
Powodzenia.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / PDST a renta socjalna (5395 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill