www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Książka, która dodała mi sił (2101 - wyświetleń)
- Autor agnieszka3201 Dodany 2017-10-27 08:34
Niezwykły, młody człowiek, który stał się inspiracją dla autorki, może stać się nią dla każdego czytelnika.

Żużlowiec, mimo drastycznie przerwanej kariery, nie odsunął się od żużla. Został menadżerem klubu jednakże kadra narodowa postanowiła powierzyć mu znacznie bardziej odpowiedzialne zadanie – opiekę nad kadrą narodową reprezentacji Niemiec.

Mimo wypadku mężczyzna nie stracił chęci do życia i pogody ducha. Bohater poprzez swoje przemyślenia pragnie uświadomić czytelnikowi, aby likwidować bariery psychiczne w stosunku do osób niepełnosprawnych a nie te techniczne. Niepełnosprawni walczą o udogodnienia – o podjazdy, windy, a Sonke jest przykładem człowieka, który tego nie chce, ma zupełnie inne spojrzenie na swoją niepełnosprawność.

   
 
Cytuj:
"Jeśli zapyta mnie ktoś, czy to książka o sportowcu czy o psychologii, a może o samodestrukcji i reaktywacji, to ja odpowiem śmiało, że dla każdego niech będzie o takiej tematyce, jakie wnioski pozwoli mu wynieść jej treść. Ja wiem, że dla mnie jej zawartość okazała się terapią, pokazała mi, jak łatwo jest zrobi generalny remont na strychu. Sönke przeszedł długą drogę i nadal nią kroczy, jednocześnie nie tracąc wiary. Jeśli stał się inspiracją dla mnie, może stać się inspiracją dla każdego z was…
Jeśli szukasz książki o tematyce żużlowej, o statystykach, regulaminach i przepisach, to tutaj tego nie znajdziesz. Jeśli ci to nie przeszkadza i chcesz zagłębić się w trud, walkę i zobaczyć to, czego nie widać na żużlowym stadionie, to śmiało zostań i przysiądź do lektury."
 
 
Nadrzędny - Autor agnieszka3201 Dodany 2017-10-27 08:36
Chodzi o Balans Angeliki Nowak
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-10-27 08:58
Temat ciekawy i może być jako wpis przewodni do książek które coś dają ON. Z chęcią zapoznam się z propozycją i czekam na kolejne.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-10-27 09:25
Nie wiem czy to zbieżność nazwisk , ale polski żużlowiec o tym samym nazwisku co autorka książki , również miał wypadek podczas startu w Rybniku. Jeździ na wózku i trenuje młodych.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2017-10-27 17:22 Zmieniony 2017-10-27 17:32
Dla mnie książką, która była jak kamień milowy na czytelniczej drodze był "Kolos"
Tytuł: Kolos
Tytuł oryginalny: Koloss - Brage Bragessons skrift
Autor: Finn Alnæs
Nie wiem, czy po latach też by wywarła takie samo wrażenie, ale to prawda, że jej się nie czyta, ją się przeżywa.
Ktoś napisał trafną recenzję:
"Ta książka mnie wykończyła psychicznie i fizycznie. Naprawdę. Poruszane w niej tematy są trudne, wymagające myślenia i refleksji. Jeszcze czegoś takiego nie czytałam. To zdecydowanie typ literatury, który zmienia człowieka i jego postrzeganie świata. Po skończeniu musiałam ją trochę przetrawić zanim zabrałam się do pisania tej recenzji. Ciekawe jest też to, że taka pozycja powstała w Norwegii i widać jak wielka przepaść dzieliła w latach 60-tych Norwegię i Polskę. U nas takie dzieło by nie przeszło. Czy polecam? Zdecydowanie jest to coś co warto przeczytać i zastanowić się nad tym jakie problemy porusza ta powieść. Nie ma tu wciągającej, szybkiej akcji i zabawy z czytania. Jeśli jesteście doświadczonymi czytelnikami i macie ze sobą trochę klasyki literatury światowej z różnych epok - to tak, polecam. Jeśli szukacie miłej lekturki na sobotni wieczór, to źle trafiliście. Tej książki się nie czyta, ją się przeżywa."

Krajobrazy, refleksje rożne, walka z własną słabością....Ile razy mi się ta książka przypominała w górach, gdy jeszcze tam chodziłam.
Czy polecam? Tak, ale nie wszystkim dla ich świętego spokoju.
Czy po latach tak samo bym odebrała - znowu się zastanawiam... Nie wiem, aż się waham, czy spróbować.:-)
Źródło dobrej recenzji
http://latajace-ksiazki.blogspot.com/2015/11/kolos-finn-alns.html
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Książka, która dodała mi sił (2101 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill