www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Dyskusje po zachodzie słońca : tematy dnia (Strona 10) (304646 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-02-21 18:21
Ja kiedyś złapałam ślimaka na wędkę.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2014-02-21 15:19

> Nie znaliśmy wojny, a tu nagle oglądamy tak blisko i na  żywo jej okrucieństwo. Można sobie teraz wyobrazić, co czuło pokolenie naszych dziadków i rodziców, gdy trwała  II wojna św. <


Akurat. Siedząc wygodnie w fotelu i oglądając tv nie jesteśmy w stanie sobie tego wyobrazić. Nawet mając super wyobraźnię.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-02-21 16:52
Jednak wystarczy tyle, aż zbyt wiele, za więcej dzięki bardzo.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2014-02-21 18:23
Z tym się zgadzam. Ciarki po plecach chodzą jak się na to patrzy.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-22 21:23 Zmieniony 2014-02-22 21:40
Teraz Majdan jest scena dla wyskoczenia z tlumu albo dla tych "podstawionych" .
jesli oni nie przeswietla osób które wciskaja się do mikrofonu , to te ofiary życia pójdą na marne

dopisuje
ogladam bezposrednia transmisję z Majdanu.
mam klopoty ze zrozumieniem. ale czuję tam spontaniczną reakcję.
teraz Majdan jest scena dla tych którzy będą ich reprezentować.
jest tez tam jula tymoszenko.
duzo nowych twarzy, ktorych nie widzialem wczesniej.
obawiam się.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2014-02-22 22:30
Pewnie wielu z was pamieta takie sceny albo z Radomia albo z\e stanu wojennego,ja znam to z opowiadan a teraz z tv .Wczoraj rozmawiałem z rodzina zza wschodniej granicy oni twierdza ze albo dojdzie do podziału Ukrainy albo wojny domowej.A przee wszystkim jest za duzo liderow zeby ktos tym rozsadnie pokierował.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-22 23:03 Zmieniony 2014-02-22 23:19
Ja oglądam  bezpośrednio TV z Ukrainy.
Oni mają   czas na posprzątać  w we swoich władzach . Tylko od nich  zależy  czy będą  mieli porządek   czy burdel  jak my
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-22 23:16
Może się  mylę , ale teraz  bedzie walka o władzę  kliczko - tymoszenko . I jeszcze zwolennicy  byłego prezydenta
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-22 23:48
Uczestników  ubywa. Majdan powinien   być symbolem  jak  solidarnośc
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-23 22:02
tak, Majdan  powinien pozostać tylko symbolem ...Co może umożliwić Ukrainie na przejście do zmian:gospodarczych i politycznych . A przede wszystkim musi zacząć od demokratycznych wyborów i od poszukania madrych głów na wschodzie kraju .
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-02-25 22:44
Tylko czy nie zaczna się dzielic zanim coś polączą. Nikt nie ma takiej wiedzy, czy Majdan się zakończyl zwycięstwem ukraińcow czy klęską narodu.
Wszystko zależy od tego czy znajdą w śród siebie przedstawiciela który będzie potrafił wszystkich połaczyć.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-02-25 23:07

>Wszystko zależy od tego czy znajdą w śród siebie przedstawiciela który będzie potrafił wszystkich połaczyć.<


no właśnie :-( .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-03-02 00:00 Zmieniony 2014-03-02 00:06
A tymczasem mamy taki apel:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-dmytro-jarosz-wzywa-na-pomoc-doku-umarowa/byx3e

Prawy Sektor, to opozycyjny ruch o charakterze nacjonalistycznym, którego członkami są młodzi ludzie o poglądach ultraprawicowych i neofaszystowskich. Jako grupa zorganizowana powstała w czasie protestów na kijowskim Majdanie.

Prawy Sektor jest zarówno przeciwko zbliżeniu z Rosją, jak i z Unią Europejską, ale nie odcina się od dziedzictwa europejskiego. Członkowie organizacji odwołują się do tradycji Stepana Bandery, Romana Szuchewycza, a także OUN i UPA.

Członkowie Prawego Sektora tworzą główne siły samoobrony kijowskiego Majdanu jako oddziały paramilitarne uzbrojone w bron palną. Wiadomo też, że są szkoleni przez weteranów wojny w Afganistanie.

Czy można wzywać terrorystę w sytuacji zagrożenia?
No i teraz Moskwa wzywa Zachód, by utemperował ukraińskich nacjonalistów.
Co na to Zachód, widząc gotowość Rosjan do interwencji na Krymie?
Wszystko przypomina grę w szachy.
90 minut trwała rozmowa Obamy i Putina.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kolejny-napiety-dzien-na-krymie/2hxdz

Potrzeba wszystkim spokoju i POKOJU. I oby tak było.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-02 01:57
To amalian moze zadać parę pytań w naszym imieniu.
Czy mieszkańcy Krymu chcą być pod skrzydlami Rosji czy Ukrainy?
Czy czują się zagrożeni przez Ukraińców?
Czy mieszkańcy tzw wiekszość prorosyjska naprawdę tak bardzo dąża do tego bezpiecznego ruskiego  parasola?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2014-03-02 21:19
Byłem na Krymie tylko chwilkę i było to dawno... Wtedy jeszcze choroba nie ograniczała mnie . Rosjanie zrobili wszystko by oderwać Krym - i oby tylko Krym-nie zważając na nic . Przypomina mi to ZSRR i dążenie do celu nie zważając na koszty .... Niespójna polityka Uniii dawała Rosji argumenty do ręki np. indywidualna negocjacja cen surowców . Rosla jest krajem ludzi mądrych i miłujących pokój, ale oni żyją daleko za Uralem  .
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-03 12:29
Jeszcze na szczęście nic nie  oderwali. I mam nadzieje że im się to nie uda.
chwala majdanowi :-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-03-03 12:49
Chwała ludziom o wartościach miłujących pokój i znających granice, te wyznaczające terytorium danego miasta, państwa-również  . Można zawsze kupić terytorium  np .Alaska . Pewnie teraz Putin może sprawdzić to i pewnie podważyć kupno Alaski przez amerykański rząd ;|))) . Rosja przestaje być wiarygodna i to muszą sobie uzmysłowić ci którym wydawało się że jest .
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-03-06 12:49
Chyba dopadlo mnie coś, coś takiego jak Tadeusza. Nie mam nic ciekawego do powiedzenia na forum.
Normalnie nic mi się nie chce.
Chyba muszę udać sie do wróżki.
(moze to jest do wyleczenia)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2014-03-06 13:25
Tadek, pewnie stara się o posadę bosmana i stąd to jego milczenie na forum . I ja bym stanął w szranki z nim, ale nie umiem pływać a łodzi nie mają ;-) . Również dzisiaj jestem niewlazły i nioc mi się nie chce. Ale przypomniałem sobie, że nie ma obiadu ' z wczoraj' i już się mi wszystko chciało ;-) . Nie ma to jak motywacja :-) . Pozdrawiam wszystkich bosmanów i innych menów :-))).
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2014-03-06 14:49
OJOJOJOJOJ TO DOPIERO KŁOPOCIK.:-):-):-)
TADZIKOWI DAJ SPOKOJ WIE CO ROBI I NIE PREDKO WROCI.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-03-06 22:33
Ty to wiesz? Czy prorokujesz?
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-04-11 18:09
W Poznaniu chcą zatwierdzić ustawę o usuwaniu śmierdzacych i pijanych pasażerów ze środków komunikacji miejskiej.
Czy w tej grupie nie trafią ON ktorzy nie dobiegna w porę do WC ?
Podobne zakazy już wprowadzane są w supermarkietach.
W ograniczeniach mamy utalentowanych ludzi. Coś jak przypadek amaliana gdy chciał wjechac do klubu.?
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-04-12 16:07
W Poznaniu to powinni usunąc paru architektów i naczelnego niby gospodarza miasta jak najszybciej, by niczego nie zdążyli zepsuć. Wystarczy tylko sam pożałowania godny dworzec.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-15 19:09
Zbliżalją się wybory, na razie do europarlamentu. Byle rządzące partie powinny trzaść gaciami. I trzęsą przeed Nową Prawicą.
I dobrze.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-25 20:27
Dzisiaj zmarl w wieku 90 lat....... Nie powiem kto bo o zmarlych w Polsce przyjelo się nie mówić źle. Dlatego nie powiem nic.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2014-05-25 20:46
Prymas o gen. Jaruzelskim: zawsze wobec śmierci musimy okazać miłosierdzie

>Zawsze, kiedy stajemy wobec tajemnicy śmierci człowieka, musimy najpierw okazać miłosierdzie tym, których ona dotyka - rodzinie, najbliższym - powiedział w niedzielę PAP prymas Polski abp Wojciech Polak, odnosząc się do śmierci gen. Wojciecha Jaruzelskiego.
>"Życie każdego człowieka jest tajemnicą, dlatego wołamy o Miłosierdzie Boże dla każdego z nas. Sądzę, że modlitwa o Miłosierdzie Boże dla gen. Jaruzelskiego powinna być w naszych sercach" - podkreślił prymas.


Pozostawiam to bez komentarza. Za to polecam przeczytać, co piszą internauci. Że warto, dla przykłady cytuję jedną wypowiedź:

>~pająk : a może Prymas pouczy "niby" katolików by jego Prymasa słowa wzięli sobie do serca ......bo wielu w dniu jego śmierci sieje nienawiść a prym wiedzie bogobojny niby dziennikarz Terlikowski ...żenujący osobnik !!!

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-25 21:03
Madrze prymas powiedzial.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-05-26 09:01 Zmieniony 2014-05-26 09:24
Grubą nicią szyta ta jego wypowiedź.
ps.
Mógłby choć dodać, że gen. miał ciemniejsze karty w życiorysie  i te jaśniejsze też. Polska jest podzielona w opiniach i tak pewnie zostanie.
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-05-26 20:04
Najważniejsze że przyjął komunię. ???
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2014-05-29 13:13

>a może Prymas pouczy "niby" katolików by jego Prymasa słowa wzięli sobie do serca ......bo wielu w dniu jego >śmierci sieje nienawiść a prym wiedzie bogobojny niby dziennikarz Terlikowski ...żenujący osobnik !!!


Prymas nie może tego zrobić, gdyż w wypadku skarcenia owych "siejących nienawiść", sam stał by się ich celem. A tak zachował twarz (w razie czego twierdząc), iż on tego nie czyni. Lecz skoro wie, że tak się dzieje, czemu na to przyzwala? A może mu to na rękę.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-29 14:18
Nagonki ciąg dalszy, a w spadającym samolocie nie ma ani jednego ateisty.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-29 15:18
...za to na drodze konduktu będzie klęczał pobożny poseł Pięta z różańcem i może z kolegami jemu podobnymi?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-29 17:24
Oszolom jakich wiele co nie przeczy mojej tezie.
Nadrzędny Autor Kobieta A. Dodany 2014-05-29 18:57
Kogo to obchodzi????
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2014-06-01 22:38
Mam pewien projekt dotyczacy forum,
ale nie obejdzie się  bez pomocy norbiego.
Musze z nim to skonsultować bo jego pomoc
jest niezbędna a decyzja zależeć bedzie od niego.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-11-04 23:20 Zmieniony 2017-11-04 23:44
Wiemy,że obniżono wiek emerytalny.
Obowiązuje on czyli ten przepis na niższy wiek emerytalny od 1 października 2017 r.
Obniżony wiek wynosi ponownie jeśli jesteś kobietą możesz przejść na emeryturę, gdy skończysz 60 lat, a jeśli jesteś mężczyzną, gdy skończysz 65 lat.
Teraz należy sprawdzić czy mamy wszystkie świadectwa pracy i podane zarobki w tym czasie. Jeśli firma w której pracowaliśmy nie istnieje to niby na stronach ZUS-u można to sprawdzić - tylko jakoś tego jeszcze nie mogę znaleźć.
Można się wspomóc starym dowodem lub legitymacją ubezpieczeniową tylko że moja jest gdzieś w ZUS-ie.
Doczytałem się ,że nasze państwo nie stworzyło systemu przechowywania dokumentacji osobowo-płacowej sprzed 1999 r., który zapewniłby jednolite traktowanie wszystkich obywateli.
Czyli zonk gdy brakuje nam dokumentów i gdy nadejdzie moment do przejścia na emeryturę może nam brakować lat pracy?
Zaczynam się poważnie obawiać o swoje dokumenty.
Macie jakąś wiedzę lub doświadczenie w odzyskiwaniu papierów?
I kurcze jak to jest z tymi składkowymi lub nieskładkowymi latami. Po czym to poznać? Wiem idę na łatwiznę ale jak ktoś ma taką wiedzę to z góry dzięki za rzetelne info, choćby z linkami kierunkowymi.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-05 11:21

>ak to jest z tymi składkowymi lub nieskładkowymi latami. Po czym to poznać? <


Generalnie po tym czy w konkretnym miesiącu opłacałeś Ty lub Twój pracodawca składkę ZUS. Stwierdzającym to dokumentem jest druk RMUA albo świadectwo pracy.
Także okresy w których miało się status osoby bezrobotnej ( nieważne czy z zasiłkiem czy bez) ale zarejestrowanym są okresami składkowymi.
Więcej o tym tutaj :

>http://www.infor.pl/prawo/emerytury/wysokosc/101940,Jak-wplywa-okres-bezrobocia-bez-zasilku-na-emeryture.html<

Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-11-05 22:49

>  Jeżeli więc, zainteresowany po dniu 14 listopada 1991 r. był zarejestrowany w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna lecz bez prawa do zasiłku – to taki okres pozostaje bez wpływu na prawo do emerytury.


Trzeba będzie gdzieś szukać pomocy uporządkowaniu tych okresów . Czytam i nie ogarniam ;-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-05 23:11

> Czytam i nie ogarniam ;-)<


A swojego czasu tzw. kapitał początkowy  nie ustalałeś? Wtedy się porządkowało te sprawy i ZUS powinien być już zorientowany w Twojej sprawie.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-11-05 23:26
Trzeba będzie przeprosić się z urzędnikami w ZUS-ie Jeszce trochę czasu zostało ale.... ;-)
Nadrzędny Autor kropek Dodany 2017-11-22 23:06
Robicie zakupy w tej sieci. Może już w Nowym Roku ich nie zrobicie.

> Problemy sieci handlowej. Tesco zamyka kolejne sklepy Na początku roku Tesco zamknie kolejne trzy supermarkety. Pracowników sieci poinformował o tym dyrektor zarządzający Tesco Polska Martin Behan. "Decyzja o zamknięciu sklepów nigdy nie jest łatwa" - napisał w skierowanym do nich liście.


Pamiętam jak sklepy tzw. wielkopowierzchniowe rosły jak grzyby po deszczu. Teraz narzekają na brak klientów. Czyli co, Polacy przestali robić zakupy w molochach handlowych. Mamy mniej kasy? A niby jest coraz lepiej?
Zapewne fakt zamykania ich w niedziele nie poprawi ich sytuacji. w Poznaniu najwięcej rozpędza się "żabka" i przejmuje inne sklepy.
Ale chyba we wszystkich sklepach jest coraz luźniej i coraz łatwiej robi się zakupy, bez kolejek.
Nadrzędny Autor kropek Dodany 2017-11-27 15:05
Dzisiaj aktywnie piszę sobie na forach, bo mam dzień leniucha i chciałbym sobie tak ogólnie z kimś pogadać. A nie mam ochoty dzwonić do znajomych i bliskich aby ... pogadać.
Pisanie zastępuje mi w tej chwili rozmowę, czyli czasami człowiek potrzebuje się wygadać ;-) szczególnie na tematy na jakie praktycznie nie ma wpływu.
Nadrzędny Autor kropek Dodany 2017-12-04 22:48
i jak się podobał poniedziałkowy teatr ?  czyżby powrót do tradycji ? W poniedziałek teatr w czwartek "Kobra" :-)

A ja przełączam się na "Inferno"
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-05 18:16
Czy polscy urzędnicy będą mogli blokować internet?. Obecnie procedowane są kolejne ustawy ograniczające wolność słowa w sieci czytaj tu bo takie uprawnienia państwowym urzędnikom chce dać Parlament Europejski
Pozostanie picie kawy i zagryzanie serniczkiem ?:-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-12-06 11:14

>Obecnie procedowane są kolejne ustawy ograniczające wolność słowa w sieci<


Hmmm........ No i stanie się!! Zapewne kilkoro z "lepszego sortu" przeczytało w sieci moje wierszydła i postanowiło tę wywrotową twórczość zablokować. :-))))))))) :-)))))))))))))
Ech............ A to jednoznacznie oznacza, że kiepsko z nimi skoro słów się boją......
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-12-06 11:16
Słowo bywa bardziej cięte niż miecz.
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-06 13:27
Ja bym powiedział,że bardziej ostre i potrafi ciąć głębiej. Ale czasami słowa obnażają tępotę a może brak ostrości. Ostatnio przeczytałem info "Ewakuacja elektrowni atomowej. We Francji pojawił się dym"
Oczywiście to tylko urywek informacji ale gdy mamy do dyspozycji tylko ten fragment?
Czy to ze pojawił się dym oznacza ,że ktoś rozpalił ognisko?  A ta ewakuacji elektrowni na dodatek atomowej oznacza  spakowanie w kartony i przeniesienie w inne miejsce bo chyba nie wyburzenie ?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-12-06 14:47

> Ale czasami słowa obnażają tępotę a może brak ostrości.


Wystarczy młodych dziennikarzy poczytać na portalach. Gimbaza zaczęła pracować i nie ma ich kto poprawiać. Starsi odeszli, albo zostali wypchnięci, bo świat niby nagle do młodych należy. Kiedyś zmiana pokoleniowa się odbywała stopniowo. Młodzi się zdążali nauczyć dobrej praktyki.
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-06 16:14
No dobra nie będę uciekał od odpowiedzi - czniam na to jak mówi gimbaza ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-12-06 16:49
Ciekawe od czego to zostało utworzone? od mniam, uczniam, czkam? Zresztą, nikt też nie umie przetłumaczyć słynnego KPW.:-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Dyskusje po zachodzie słońca : tematy dnia (Strona 10) (304646 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill