www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Firma, która robi dobre protezy (Strona 2) (102650 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor kamilwiecek1982@gmail.com Dodany 2016-11-14 15:47
Dzień dobry wszystkim, po przeczytaniu powyższych treści zauważyłem, że dużo osób narzeka na słabą refundacje itp. Osobiście też miałem takie mniemanie jak poznałem ceny protez tych które coś sobą reprezentują. Uległem wypadkowi na motorze niestety z mojej winy więc odszkodowania brak i nauczka na całe życie. Oprócz ciężkiej sytuacji życiowej dobiła mnie refundacja protezy przez NFZ. Tylko wsparcie bliskich stawiało mnie na "nogę". Po kilku miesiącach udało mi się zebrać troszkę pieniędzy od znajomych i z zakładu pracy. Na drodze poszukiwania protezowni pan protetyk z protezowni przy ul. Olchy polecił mi program PFRON który się zwie "aktywny samorząd". Złożyłem kilka dokumentów, stawiłem się na komisję lekarską i dostałem (niestety po kilku miesiącach) z funduszu jakieś 18 tyś. Dołożyłem uzbieraną kwotę i od dwóch tygodni chodzę a nie skaczę :-). Sczerze przyznam, że nie wierzyłem trochę w te dofinansowanie ale jednak je otrzymałem więc chyba nie jest tak najgorzej. Polecam innym i życzę powodzenia i wytwałości, mam nadzieję że mój post komuś pomoże albo da trochę nadziei - bo mi kiedyś czytanie na forach nadzieje po części odebrało :-).  Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Pan Jasiu Dodany 2018-08-29 00:38
Jako dopiero co amputowany składam własnie wniosek na potezę podudzia via program Aktywwny Samorząd. Otrzymałem dwie oferty różnych firm i... zastanawiam się, którą wybrać. Kilka elementow w obydwu ofertach jest firmy OB, ale są i różne leje (silikonowy Comfort Ossur czy poliuretanowy OB?), rózne stopy (Kintera Freedom Innovations czy Triton Lov Profile OB?). Który wariant jest lepszy? W obydwu firmach czułem się dobrze zaopiekowany, potraktowany ze zrozumieniem i empatią. Ale trzeba będzie wybrać. Co sądzicie o systemach z regulacją hydrauliczną? Pomóżcie...
Nadrzędny - Autor Vek Dodany 2017-05-12 10:13
Z czystym sumieniem polecam Otto Bocka. Zrobisz raz i nie będziesz chciała robić gdzie indziej.
Nadrzędny Autor kujawiak Dodany 2017-09-06 18:54
Ale chyba nie w Warszawie, bo ten Oddział nastawiony jest na duży zysk i wyzysk. Niska jakość usługi (nie mam na myśli sprzętu Otto Bock) a jakość usługi, mierną jakość leja, brak doświadczenia, umiejętności i profesjonalizmu. Sposób traktowania klienta - perfekcja w wyciąganiu pieniędzy i wiara we własną nieomylność. Niechęć i brak umiejętności przedstawienia oferty do wyboru. Lepsze podejście przynajmniej w propozycji i doborze sprzętu ma Pan Ciechowicz z Ortotyka w Warszawie. Trzeba uważać i rozważnie wiązać się z firmą Otto Bock w Warszawie, żeby złego nie doświadczyć.
Nadrzędny - Autor kujawiak Dodany 2017-09-24 16:14
[usunięte]
Nadrzędny Autor niziolek1 Dodany 2017-10-06 12:03
Chyba sobie żartujesz, jestem po amputacji 30 lat i robiłem protezy w całej Polsce. Widziałem juz chyba wszystko i robili mi juz chyba również wszystko. W Ottobock jestem od początku ich istnienia w Polsce. Jakość obsługi w tej firmie jest na światowym poziomie.  W każdym oddziale jest taka sama wysoka jakość obsługi. Wiem bo robiłem protezę w Poznaniu, Krakowie, a teraz w Warszawie. Uważam że jeżeli masz takie wrażenie to raczej jest coś z Tobą nie tak. No cóż są ludzie i ludzie.
Nadrzędny - Autor Vek Dodany 2017-10-09 10:41
Czyżby nieuczciwa konkurencja? Pan Kujawiak chyba zapomniał zmienić nick'a i napisał dwa podobne posty.
Żal.
Nadrzędny - Autor annostoch Dodany 2017-10-11 16:35
Ciekawe propozycje firm daliście, dla mnie rewelacja !!
Nadrzędny Autor M.C. Dodany 2017-11-07 11:26
Witam serdecznie wszystkich czytelników. Tym którzy życzliwie polecają nasz wkład w wykonywaną prace - serdecznie dziękuję. Prosze jednak o nie używanie mojego nazwiska w wypowiedziach, które rzucają złe światło na innych wykonawców.
Michał Ciechowicz.
Nadrzędny - Autor luplupjej Dodany 2018-10-03 10:03
[usunięte]
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2018-10-03 12:27
Jasne...
Nadrzędny Autor Adam_Zak Dodany 2020-03-25 14:34
Cześć wszystkim, moja historia może nie jest tak "spektakularna" jak innych. W sumie to na początku (9lat temu) trafiłem na mało ciekawą opcję. Firma X z Białegostoku złapała mnie w szpitalu, miałem też inne wizytówki bo ciągle się tam kręcą przedstawicielki firm. Na firmę skusiłem się bo było bez dopłat a to i tak wstępna proteza. Niestety lej pękł bo był za cienki, obtarłem się trochę i chciałem z tym gdzieś pójść ale już dałem sobie spokój. Pokręciłem się trochę po forach i po zakładach, najpierw myślałem o tym ottobocku ale jakoś nie byłem do końca przekonany i ze wszystkich ofert zrobiłem drugą portezę w Ortotyka. Do dziś tam się protezuje, ciągle mają nowości ze wszystkich firm świata w tym też ottoboka. Ogólnie gdzie nie zrobicie to istotne jest dogadywanie się z osobą wykonującą no i doświadczenie tej osoby. Życzę powodzenia a ze swojej strony mam pytanie czy ma ktoś do polecenia pracę zdalną, żeby nie trzeba było dojeżdżać do zakładu pracy :-)?
Nadrzędny Autor Rafał J89 Dodany 2020-06-19 17:26
Ja prowadzę pracownie w Warszawie na ul. Wolność 3a/D. Tylko porządnej jakości materiały. Na pewno się Panstwo nie zawiedziecie :-). www.pracownia-janowiak.pl
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Firma, która robi dobre protezy (Strona 2) (102650 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill