www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czy otrzymaliście już nową legitymację? (4681 - wyświetleń)
- Autor dziobnij Dodany 2017-11-04 15:43
Hej.

Czy ktoś z was otrzymał już nową legitymację osoby niepełnosprawnej? Wniosek składałem na samym początku sierpnia. Teraz mamy listopad. Mija CZWARTY miesiąc, a legitymacji jak nie miałem, tak nie mam. Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności nie wie, kiedy ją otrzymam. Mam przyznany znaczny stopień niepełnosprawności, więc legitymacji używam intensywnie podczas podróży pociągami i autobusami. Moja obecna, papierowa legitymacja wygląda jak wyciągnięta z gardła i już podczas kontroli się na nią krzywo patrzą, a nowej nie mogę dostać od czterech miesięcy. Pytam się więc: czy już otrzymaliście swoją?

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor wieczorynka76 Dodany 2017-11-07 13:50
A ja mam takie pytanie. Czym się różni legitymacja ON od legitymacji emeryta i rencisty. Ja do tej pory posiadałam tylko tę drugą. Chciałabym jednak dostać LON tylko, że nie posiadam symbolu ON 0-4 w moim przypadku (mam po staremu 3 grupę) Co w takiej sytuacji.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-07 14:45

> Czym się różni legitymacja ON od legitymacji emeryta i rencisty.<


Po pierwsze  głównie tym, że wydają je odrębne podmioty. Tę drugą ZUS a pierwszą np. PCPR, w różnych miejscowościach to może się inaczej nazywać........
Nadrzędny Autor wieczorynka76 Dodany 2017-11-07 17:16
ach no tak, zapomniałam o tym, ze legitymację emeryta i rencisty dostałam z ZUS. Pewnie nie uprawniają do takich samych  ulg jak w przypadku posiadacza LON ale dalej nie wiem czy nie będą mi robili trudności jak złożę wniosek, z tym, że nie mam określonego symbolu tylko po staremu.
Nadrzędny Autor dziobnij Dodany 2017-11-26 15:36
Ponawiam pytanie: czy otrzymaliście już nową legitymację? Ja już czekam 4 miesiące i nadal jej nie mam.
Nadrzędny - Autor dziobnij Dodany 2017-12-05 18:50
Od dzisiaj mam nową legitymację.
Jestem osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym. Wobec tego regularnie korzystam z legitymacji osoby niepełnosprawnej w celu uzyskania ulg i uprawnień. W dniu dzisiejszym odebrałem legitymację osoby niepełnosprawnej wydaną według nowego wzoru. O ile jestem zachwycony jej rozmiarem i materiałami użytymi do produkcji, o tyle gorzko rozczarowałem się widząc, że stopień niepełnosprawności jest zakodowany w formacie QR. Uważam to za gigantyczny błąd. Jako osoba z orzeczonym znacznym stopniem regularnie okazuję legitymację do kontroli w pociągach, komunikacji miejskiej, czy komunikacji autobusowej dalekobieżnej. Zastosowanie kodu QR nie dość, że niepotrzebnie wydłuży czas kontroli, gdyż kontroler będzie próbował odczytać kod, zamiast zwyczajnie przeczytać jaki stopień niepełnosprawności mi przyznano, to może ją także uniemożliwić w przypadku awarii czytnika, lub jego braku. Przykładowo nie każdy kierowca busa musi mieć czytnik przy sobie. Dodatkowo będę musiał na głos, przy innych pasażerach tłumaczyć się jaki stopień niepełnosprawności posiadam, gdy kontroler nie będzie mógł go odczytać.  Uważam to za krępujące i irytujące. Kod QR nie stanowi też żadnego zabezpieczenia oraz nie zapewnia prywatności, ponieważ każdy może go odczytać najtańszym telefonem komórkowym. W jakim celu więc go wprowadzono? Podsumowując: kod QR jest tylko i wyłącznie utrudnieniem dla osób niepełnosprawnych, takich jak ja.
Nadrzędny - Autor wieczorynka76 Dodany 2017-12-15 16:36
Czy otrzymam LON na podstawie orzeczenia wydanego przez komisję lekarską do spraw inwalidztwa i zatrudnienia? które jest ważne bezterminowo. Moze ktoś z was jest w podobnej sytuacji.....
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-02-24 15:27
I co wieczorynko? Dostałaś już bezwartościową nową legitymację LON ? Oczywiście tym bublem nie pochwali się Integracja chociaż chwaliła się ,ze brała udział w dyskusjach ;-)))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czy otrzymaliście już nową legitymację? (4681 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill