www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 70) (1282656 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-11-08 15:21
TP Ci powiem jako laik. To nie jest nauka lecz hodowla idiotow.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-11-08 15:36
Z tego co wiem, to gdyby nie praca rodziców i rodziny to faktycznie dzieci by miały bardzo mało wiedzy i umiejętności.
Ja czasami jestem zszokowany wiedzą dzieci z którymi mam bliższy kontakt ale faktycznie nie jest to zasługa przedszkoli,szkoły tylko zasługa pracy w domu.
Mam nadzieje, że się mylisz co do "hodowli idiotów" jak to nazwałeś ale gdyby to było normą to rysuje się tragiczny wizerunek dzieci.
Bo zazwyczaj dzisiaj rodzice nie mają tyle czasu aby podnosić poziom wiedzy w domu.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-11-08 19:43
Czasu? Przede wszystkim chęci nie mają.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-11-08 18:33
[usunięte]
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-11-08 20:15 Zmieniony 2017-11-08 20:21
[usunięte]
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-11-08 20:36
J11 nie jest głupia ani wredna a niemądra i trudna do zniesienia... Określenie to same, tylko użyto innych słów...
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-11-08 21:18
[usunięte]
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-11-08 21:57
Masz rację w 100%...
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2017-11-11 11:05
Widzisz Norbi jak to jest moderatorzy twierdzą co innego :-) :-) :-)
;-)wielokropek został zbanowany na 30 dni.;-)
Nie logowałem się na pocztę pod tym nickiem ponad dwa i pół roku. A nie sprawdzałem kiedy wpisałem ostatni post.
W tym czasie napisaliśmy na całym forum 2388 postów.
Na czasoporowiczach taką ilość wpisujemy w trzy miesiące ;-)
Witajcie mili forumowicze może jest jeszcze ktoś kto pamìeta mnie pod tym nickiem to witam jeszcze serdeczniej.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-09 16:35

> Starsza część obrazuje mi beznadziejny poziom nauczania na poziomie zerówki. To jest jakiś dramat. Mamy listopad a oni są na cyferce 3. No k...Czytanie? "to", "ta" itp. No k..., gdybym sam z nią nie pracował to byłby dramat.


Rogal. Nie wiń przedszkola tak od razu. Najpierw dokładnie poczytaj, co proponuje MEN. Systematyczna i uporządkowana  nauka czytania i pisania z tego co widzę, nie jest wpisana w podstawy programowe. Jest tam mowa tylko o tym:

"- rozpoznaje litery, którymi jest zainteresowane na skutek zabawy i spontanicznych
odkryć, odczytuje krótkie wyrazy utworzone z poznanych liter w formie napisów
drukowanych dotyczące treści znajdujących zastosowanie w codziennej
aktywności"
- "wykonuje własne eksperymenty graficzne farbą, kredką, ołówkiem, mazakiem itp.,
tworzy proste i złożone znaki, nadając im znaczenie, odkrywa w nich fragmenty
wybranych liter, cyfr, kreśli wybrane litery i cyfry na gładkiej kartce papieru,
wyjaśnia sposób powstania wykreślonych, narysowanych lub zapisanych kształtów,
przetwarza obraz ruchowy na graficzny i odwrotnie, samodzielnie planuje ruch
przed zapisaniem, np. znaku graficznego, litery i innych w przestrzeni sieci
kwadratowej lub liniatury, określa kierunki i miejsca na kartce papieru;"

Jak widać nie jest to nauka pisania wprowadzana systematycznie przez nauczyciela z wykorzystaniem podręcznika, choć pewnie jakieś ćwiczenia dzieci mają. Czepiałabym się tego, że "samodzielnie planuje ruch przed zapisaniem (...) litery", bo to może utrwalać zły nawyk pisania liter, np. 'z' od dołu do góry. 
Przed wprowadzeniem reformy MEN zapowiadał, że do zerówki  wraca czytanie i nawet pisanie. W przytoczonych fragmentach widać, ze chodzi bardziej o wyrobienie gotowości do nauki w klasie pierwszej. Poczytaj plik pdf z http://dziennikustaw.gov.pl/du/2017/356/1

No chyba, że MEN gdzieś bocznymi drzwiami  wprowadziło obowiązek nauki czytania i pisania w przedszkolu, to wtedy rzeczywiście jest mały problem, bo czas szybko płynie, a oni jeszcze nie wypłynęli na otwarte morze.
Przedszkola to nie moja działka, ale szukałam z ciekawości, bo zaintrygowało mnie Twoje określenie "hodowla idiotów".  To nie zawsze wina instytucji. Idiotów ci u nas dostatek, tu i tam można ich spotkać bez kłopotów Czasem nie trzeba daleko szukać. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-11-09 23:14
A daj spokój. Córka wysmiewa codziennie to co tam robią. Zero ciekawych rzeczy. Nic, beton.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-10 08:48
Masz córkę wyjątkowo zdolną, przedszkole być może rzeczywiście się obija, albo zaniedbuje dzieci zdolne na rzecz tych z zaległościami. Wyśmiewanie nie pomoże, a wykształci cechy pogardy do ludzi. Kiedyś "arystokracja intelektualna" uczyła dzieci tego, że potrafiły z cieciem i królem rozmawiać z równym szacunkiem, choć rozmawiać nie o tym samym.
Dziś jest różnie, bo bywa, że to cieć gardzi mądrzejszym od siebie, a niedouczonym do jego miotły poniewiera. :-)
Masz diament, zrób z tego brylant i to nie powierzchownym szlifem - tylko za pomocą wiedzy.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-11-10 10:59
A jaką tam wyjątkowo zdolną. Normalne dziecko. Daleko mi od wmawiania wszystkim wokoło, że jest geniuszem. Wyróżnia się bogatym słownictwem to na pewno, ale nie wiem czy jest nie wiadomo jak inteligentna na tle reszty. Ona już teraz gardzi:) Ale ja ją uczę szacunku do wszystkich: sprzątaczek, taksówkarzy itd. Matka jej teraz czyta ksążke o sławnych i dzielnych Polkach. Jakoś tam o nią dbamy żeby na matoła nie wyrosła. Zresztą dla niej "głąb" to najgorsza obelga:)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-11 09:13
Witam Was. :-) Powoli wracam do życia po trudnych chwilach. Jak się uda, to jeszcze jakiś czas poklikam na forum. :-)

Dziś Święto Niepodległości. Cieszmy się , że żyjemy w wolnym kraju.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-11-11 10:49
Hej Liduś.
Miło Cię znowu widzieć i to w nieco lepszej formie. Tak trzymaj, a będzie dobrze - życzę Ci tego.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2017-11-11 11:15
Ooooo , też Was serdecznie witam tylko patrzeć jak pojawi się wojtekk.
Co tam słychać w pw-kawiarence?
Życzę dużo zdrowia.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2017-11-11 12:15
Oooo...odświętne ubranko dzisiaj? :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-11 12:14

> Powoli wracam do życia po trudnych chwilach.


Kondycji i zdrowia życzę.
Ojczyzna wolna, należy się cieszyć ponad podziałami. :-) Oglądam uroczystości i komentarze w tv.
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2017-11-11 14:33
Składam życzenia dla uczestników forum z okazji święta niepodległości.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-11 15:12
Dziękuję Sylwestrze :-) , Oczywiście odwzajemniam........ Tego typu życzenia w patriotyczne święta powinny być powszechne. A jakoś nie są...............Ech......
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2017-11-12 22:26
Dzięki, Sylwek...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-12 19:52
Proponuję, aby zamiast wyliczania sobie (w różnych wątkach) wszelkich "przywar", zacznijmy mówić co dobrego widzimy w innych forumowiczach. To będzie milsze dla większości czytających. Tak sądzę. :-))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-11-12 22:25
Dobry pomysł... :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-11-14 12:45
Norbi, jeśli dobry pomysł, to proszę powiedz coś miłego o innych.

Ciebie szanuję za to, co starasz się robić dla osób niepełnosprawnych. Pozdrawiam. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-11-13 14:50

>co dobrego widzimy w innych forumowiczach<


Dla przeciętnego Polaka to za trudne :-(
Mimo to zacznę ;-)
Lidian:
- oczytana
- stara się być neutralna
- jak potrafi i umie to dobrze innym radzi
- lubi muzę
- potrafi umiejętnie, jak dobry prawnik, lawirować
Generalnie lubię Ją, mimo, że jet niereformowalna :-)

Muszę już kończyć, ale może później napiszę co "...dobrego widzę w innych forumowiczach", a będą to: Iota, Rogal, W z K, Ulena, Ela, Amalian, Basia (wywalił ją kropek)...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-13 15:47
Co dobrego widzę w Joli? Jak ma dobry dzień, to potrafi doradzić w sprawach prawnych, potrafi też życzliwie rozmawiać na różne tematy choć rzadko z tego korzysta, a szkoda, bo jest inteligentna. Lubi koty i muzykę. Mimo tego co wyrabia na forum wiem, czuję to, że jest wrażliwym człowiekiem.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-11-14 12:52
Miłe słowa o innych:
Iota - mądra i potrafi się wysłowić
Jola11 - j.w.+nutka szydery:)
Lidian -jakoś czuję sympatię
wielokropek - j.w.
Norbi - plus za zangażowanie w sprawy kulawych
W-Z - ma wiedzę i potrafi dyskutować.

Tyle miłych słów to ja przez kwartał o nikim nie mówię:)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-11-14 18:45

>Mimo tego co wyrabia na forum<


Matko jedyna! Co ja takiego "wyrabiam"? Napisz proszę, bo ja tego nie widzę (subiektywnie).
-------------------------------------------
No to może Rogal :-) :-)

- bardzo inteligentny
- rodzinny
- trochę za łatwowierny
- ma kręgosłup - wierny swoim poglądom
- mówi jasno i otwarcie
- potrafi wykorzystać swoją wiedzę - wykształcenie
- kapkę złośliwy (do niektórych) ;-)
Generalnie lubię takich ludzi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-14 19:08

>Matko jedyna! Co ja takiego "wyrabiam"? Napisz proszę, bo ja tego nie widzę (subiektywnie).<


W tym wątku, tylko miłe słowa. :-)))))
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-11-14 19:23
Doszłam to "tematu" gdzie hmmm "wypowiadał" się kropek :-( i na 99% jakiś dureń zatrudnił jego, wcecię lub Norbiego jako moderatora :-( To już wiecie kto wam grzebie w postach, usuwa, które chce i banuje kogo chce - ban dla wielokropka-mała strata bo ma wiele innych nicków :-( spadam z tego forum puki nie oczyści się z takich... nie będę się wyrażać.

Pozdrawiam Lidzię, W z K, Iotę, Rogala, Nachbara, Elę, Ulenę - trzymajcie się :-) Amaliana też chciałam, aleeee jakoś tak mi... "wymiękł" :-( Jeszcze Bluengel - dawno się nie odzywała - mam nadzieję, że u Niej wszystko o.k.
Pa :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-14 19:29

> spadam z tego forum puki nie oczyści się z takich... nie będę się wyrażać.


Obyś dotrzymała słowa.:-) "Puki" to od pukania? :-)
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-14 19:38 Zmieniony 2017-11-14 20:23
[usunięte]
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-14 19:40
:-) Awansowała Cię i przyjąłeś? :-))))
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-28 21:02 Zmieniony 2017-11-28 21:05
Tak się zastanawiam czym Cię puknąłem ,że aż modzie się wzruszyli ;-) zapewne otrzymałaś uderzeń" w brut" i masz pełno siniaków czy też innych grzybów
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-28 23:36
Ja nic nie zgłaszałam, ale skoro podobno administracja nie posiada usuwanych postów, można na własny użytek założyć, że usunęła dla kaprysu osoby zgłaszającej.:-) Nie zgłaszam właśnie dlatego, żeby nie wybielać kogoś z prostackich postów. Usunięte, znaczy się nic nie było, osoba niewinna jest, więc lepiej nich wisi jako przestroga, kto jest kim.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-11-28 23:54

>...kto jest kim<


albo kto chce być kimś, ale jakoś nie wychodzi...
i nadal jest tym kim jest, albo nie jest, a może jest, ale nie wie, ze jest, no chyba, że wie kim jest, ale nie wie, że wie :D
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-29 00:12
Ale Gollum namieszałeś :-) ryzykant.
  I znowu padnie oskarżenie, tylko obawiam się,  czy tylko z jedenastej strony, a jak odezwą się ONI czyli wszyscy?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-11-29 00:20

>...a jak odezwą się ONI czyli wszyscy?<


Czyli ci MY czy ci WY?
Nadrzędny Autor kropek Dodany 2017-11-29 00:25
To tylko chyba wiedzą Modzie?
Nadrzędny Autor kropek Dodany 2017-11-14 20:02
Jak czytam te " miłe słowa" to potrzebuję woreczka ratunkowego takiego jak w samolotach w razie wymiotów.
Gdyby ktoś czuł inaczej to zapewne napisze.
Wasz......
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-14 20:39
Nie dodałam jeszcze, że lubię , kiedy na forum "zagląda" Wuzetka, bo fajnie się z nią rozmawia. Lubię czytać kiedy z Iotą prowadzą "dysputy".
"Smakują" mi nalewki Sylwka. Lubię Rogala i Kobietkę. Dobrze mi się rozmawia z Tadeuszem. Gollumma lubię za całokształt nawet jak jest troszkę niegrzeczny, a szczególnie za "całuję rączki". :-))
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2017-11-15 12:12 Zmieniony 2017-11-15 12:28
Ja podzielę się z moimi spostrzeżeniami do niektórych...
Sylwek - zawsze miły dla każdego, serwuje pyszną kawę...
Gollum - mądry, potrafiący jasno i wyraźnie, dobitnie przedstawiać sprawy związane z informatyką i nie tylko...
W-zetka - mądra i sympatyczna...
Iota - Obiektywna i oczytana...
Tadeusz - mądry facet...
Rogal - nie głupi, choć ślepo wierzący w statystyki...
Lidian - trochę zagubiona, jednak nie zła...
Nachbar - dobry kumpel, znający życie...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-11-19 10:52
Witam Was i życzę pięknej niedzieli mimo tego, że za oknem pogoda nie zachęca do spacerów. :-)))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-28 10:04
Miłe słowa, myślę, że do takich można zaliczyć rozmowę o prezentach świątecznych. :-)

Może podzielicie się pomysłami na świąteczny  prezent?
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-28 20:56
To pozwolę sobie wkleić wierszyk mojego kolegi z 2016r., bez jego pozwolenia na przedruk :-)

Jeszcze tylko siusiu zrobie,
i umyję rączki obie,
potem zmówię też paciorek,
o prezentów duży worek.
Wszak Mikołaj już niedługo,
niechaj przyjdzie z brodą długą,
niech przyniesie rózgę pisom,
czy mnie tam na górze słyszom ?
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-11-29 08:15
:-))))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-11-29 10:38
Ja mam zlecenie od Mikołaja ma książki i perfumy:)
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-11-29 11:31

>a mam zlecenie od Mikołaja ma książki i perfumy:) <


Mikołaju! Rogalik o zapaszek ładny prosi
z nadzieją do Ciebie swe oczęta wznosi!
O! Święty! Bądź dla niego łaskawy
i załatw te jego przyziemne sprawy.

Niechaj książka i perfumik uśmiech mu wywoła
bo bez tych zbytków nieborak w życiu nie podoła :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-29 11:34
Rogal. To jeszcze nie tak źle. :-) Wykosztujesz się tylko na perfumy. :-) Jak młoda podrośnie, to dopiero się zacznie. :-)

Ja chyba dla wnuczek też książki kupię, bo zabawek to mają tyle, że już w ich pokojach się nie mieści. Niedawno starszej kupiłam mikroskop, ale to się nie liczy, bo pod choinkę i tak coś trzeba położyć. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-11-29 12:37
To zamówienie od żony. Córka wysłała list do Mikołaja na 800 zł:)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 70) (1282656 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill