www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 287) (3697110 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-11-16 13:19
Dobrze wiesz, że głupoty pokazują i piszą obydwie strony. Oglądam wszystko i śmieję się do rozpuku.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-11-16 15:13
Ja oglądam TVN i TVP i doszedłem do wniosku, że te dwie telewizje są jak za komuny Radio Wolna Europa i Polskie Radio....
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-11-16 15:28
Obydwie są siebie warte tylko po przeciwleglych stronach.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-16 12:47
Nawet PO dziś odcina się od swoich kolegów, którzy zagłosowali przeciwko Polsce.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-16 12:56

>którzy zagłosowali przeciwko Polsce. <


Nie przeciwko Polsce a przeciwko dyktatorom z PiS-u, zabierającym nam demokrację i wolność oraz wycinającym puszczę. Bo taki punkt w rezolucji też się znalazł.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-16 13:03
Nawet jeżeli przyjąć taki punkt rozumowania, to ucierpi Polska, a nie politycy. Swoją krytykę rządu można pokazać podczas wyborów, a nie donosząc do Brukseli. Już to w historii Polski występowało. Co z tego wyszło warto poczytać i zastanowić się nad popieraniem takich ludzi.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-16 13:21
Wszyscy Polacy mogliby się w czasie głosowania wstrzymać, bo tak byłoby poprawnie. W swojej sprawie się nie głosuje.
Natomiast teatralne wychodzenie było też nie na miejscu. Trzeba słuchać, co inni mają do powiedzenia.
a nawiasem Pis jeździło do Unii kilka razy z wielkim hałasem po co? Chwalić PO?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-11-16 13:28
To były sprawy i zarzuty o innym rozmiarze kapelusza.

A tak wogóle to synek mówi "TATA":-)))))))))))))))))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-11-16 13:30
I to jest to, co będziesz długo pamiętał. Cudowny okres w życiu Twoim i dzieci. :-))))))))
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-16 13:34
Niedługo usłyszysz" tata daj kasę na ....." w miejsce kropek będziesz mógł wpisywać żądanie stosowne do wieku ;-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-11-16 13:52
To już przerabiam z córką, wielce zdziwiona, że taksówką do szkoły kursuje tylko 3 razy w tygodniu:)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-16 13:39

>a nawiasem Pis jeździło do Unii kilka razy z wielkim hałasem po co?<


O!! Nie tylko PiS jeździł tam pluć na Polskę ale i Rydzyka w TV tam widziałem.
Teraz prezentują klasyczną "moralność Kalego" a to już osobie duchownej doprawdy nie przystoi.
A "skomląca" wyprawa A Macierewicza i Fotygi do USA oraz UE w sprawie katastrofy "Tutki" ? To co? Mamy uważać, że nie było?????
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-11-16 13:51
Znaj proporcje.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-11-16 13:20
Powiedz proszę jakie demokratycznie prawa masz zabrane, co mogłeś robić w np. 2014 r. a czego nie możesz dzisiaj?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-11-16 15:20
Dokładnie, W z K, tak przeciwko dyktatorom PiSowskim, doszedłem do wniosku, że PiS przymyka oczy na poczynania narodowców bo PiS teraz coraz bardziej przypomina NDSAP...
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-11-16 16:11
"Hipokryzja PiS wyszła na jaw. Nagrania nie kłamią"

>https://wiadomosci.wp.pl/hipokryzja-pis-wyszla-na-jaw-nagrania-nie-klamia-6188363257243777a<


Proszę poczytajcie i pooglądajcie jacy hipokryci nami rządzą..........
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-11-16 16:10
Wszystko zależy, którą część tego artykułu się zacytuje. Bo wystarczy np. zacytować:

"To jest pomysł dosyć egzotyczny, ale można stworzyć taki mechanizm - przyznaje prof. Marek Kamiński, ekspert Centrum im. Adama Smitha. Jak jednak zastrzega, rząd mógłby to obejść. - Wystarczyłoby zabrać fundusze samorządowe marszałkom i oddać je do rozporządzania wojewodom wyznaczanym przez rząd. Takie przymiarki zresztą już mogliśmy obserwować"

I dalej, opinia Zemkego (SLD, żeby nie było że pro-PiS): "teoretyczne możliwości to jednak trochę za mało. Polityk przekonuje, że nie wyobraża sobie, żeby na poziomie całej Unii podejmowano decyzję o podziale kwot pomiędzy poszczególne samorządy. [...] Nie ma tu żadnego instrumentarium prawnego."

Oczywiście jeśli Ci to poprawia humor, proszę bardzo. Ale póki co to nikt nie wie, czy to jest "świetny pomysł" na "ukaranie rządu", bo... nie ma żadnej implementacji, nie wiadomo czy będzie miało luki. Póki co to z tekstu wynika tyle, że Verhofstadtowi się powiedziało.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-16 16:15

>Ale póki co to nikt nie wie, czy to jest "świetny pomysł" na "ukaranie rządu", bo... nie ma żadnej implementacji, nie wiadomo czy będzie miało luki. Póki co to z tekstu wynika tyle, że Verhofstadtowi się powiedziało. <


Owszem,- też to dostrzegam, ale też wyżej użyłem słowa pomysł. I jak każde takie przedsięwzięcie wymaga dopracowania/realizacji. Teraz rodzi się pytanie czy stać na to unijnych urzędników?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-11-16 16:27

> Teraz rodzi się pytanie czy stać na to unijnych urzędników?


To ja odpowiem tak. Porównaj sobie pomysł, z realną realizacją innego planu UE, na którym powinno im było zależeć nieporównywalnie bardziej:

22 IX 2015 - decyzja Rady Unii Europejskiej, na mocy której do poszczególnych państw UE mają zostać przymusowo relokowaniu uchodźcy

26 IX 2017 – wygaśnięcie tej decyzji.

„Organizacja Amnesty International […] informuje, że po dwóch latach państwa Unii Europejskiej wypełniły plan w 28,7 proc. Ze swoich zobowiązań wywiązała się w pełni tylko Malta. [Także] Norwegia i Lichtenstein, które przystąpiły do programu dobrowolnie, przyjęły zadeklarowane odpowiednio 1500 i 10 osób.” (źródło).

Był pomysł, potem z pomysłu powstał plan, plan przeszedł w taką fazę, że doszło do uchwalenia decyzji RE… i po dwóch latach zdechł, wykonany w ok. 30%. A debat, nagłówków prasowych itd. na ten temat nie brakowało. Nawet tu była przecież dyskusja.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-16 16:53
No,- niestety tym właśnie charakteryzują się politycy, nie bez przyczyny zwani "gadającymi głowami". Jest wielce prawdopodobne, że i ten pomysł "spali na panewce".
Chociaż z drugiej strony zadziorność i upartość PiS-u może działać w pewien sposób motywująco.......... Zobaczymy............
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-11-16 16:59
Powiem tak - śmieszy mnie jednak oczekiwanie, że Unia zajmie się wewnętrzną polityką Polski w tak istotnym stopniu, z tak dużym zapałem i że coś miałoby z tego wyniknąć (biorąc pod uwagę jak działają inne działania Unii)... jak się to oczekiwanie połączy z faktem, że nie istnieje skuteczna opozycja polityczna w Polsce.

"Przeciwnicy PiS" (w cudzysłowie) najwyraźniej oczekują, że inni, więksi, zrobią to, czego jedni Polacy zrobić nie chcą (bo PiS popierają) a inni nie potrafią (bo sprzeciw wobec PiS nie krystalizuje się w nic długotrwałego).

Oczywiście, jak już pisałam, jeśli komuś takie wizje humor poprawiają, to proszę bardzo. Ale dla mnie to jest raczej komiczne.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-11-16 17:58
Komiczne to dobre słowo.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-16 18:30
Jak się głębiej zastanowić, to raczej w całokształcie relacji Unia-Polska-opozycja-rząd bardziej żałosne, niż komiczne.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-11-16 18:36
Dla mnie postępowanie pojedynczych osób jest komiczne, bo sami siebie pakują w nieproporcjonalne reakcje. Słowa rozjeżdżają się z działaniami tak samo, jak tym co to kiedyś śpiewali ponoć w o zwracaniu wolnej Ojczyzny...

Tam gdzieś wyżej jest porównanie PiS do NSDAP. A określenie „kaczyści” oraz „Kaczafi” działają już w języku od iluś lat. Moje zadnie jest takie, że większość ludzi, którzy tak mówią, tylko pohukuje i w rzeczywistości w to nie wierzy. Tak samo, jak zaraz po wyborach sporo ludzi mówiło, że wyemigruje.. po czym się z tego natychmiast wycofało, bo powiedzieli tak z głupiego ferworu, a nie z przekonania. Fajnie im mieć wroga dla celów ułańskiej fantazji, fajnie uważać się za przedmurze przyzwoitości (bo chrześcijaństwa to już różnie...), ale tak naprawdę nic więcej z tego nie wynika.

Gdybym była przekonana, że polską rządzą faszyści albo jakieś następne wcielenie Hitlera – ale tak na serio – to przecież moim osobistym obowiązkiem byłoby poświęcić czas, pieniądze i umiejętności na stawianie oporu. Bez znaczenia byłby argument, że jestem mała i mało mogę, bo jakkolwiek mało to więcej niż zero, a póki co nawet nie można powiedzieć, że w takich działaniach opozycyjnych mogłabym np. stracić życie (tymczasem w starciu z SA czy SS za czasów NSDAP jak najbardziej).

Tymczasem po stronie osób, mówiąc eufemistycznie, PiS nieprzychylnych kończy się często właśnie na czymś takim: Może Unia ich weźmie i ukarze, za tę ich okropność, w obliczu której my nawet nie potrafimy sformować opozycji politycznej na własnym podwórku.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-16 19:04

> Tymczasem po stronie osób, mówiąc eufemistycznie, PiS nieprzychylnych kończy się często właśnie na czymś takim: Może Unia ich weźmie i ukarze, za tę ich okropność, w obliczu której my nawet nie potrafimy sformować opozycji politycznej na własnym podwórku.


Tu przyznaję rację, śmieszy mnie czasem opozycja, która biega za każdym głupstwem jak na aport, a konkretów nie wykorzystuje na swoją korzyść.  Zresztą...Pis nie ma z kim przegrać, a to wcale nie znaczy, że jest takie dobre, tylko, że opozycja bywa właśnie śmieszna. Poza tym...imigranci, imigranci....chyba nie ma takiej opozycji, która by była tak jednoznacznie przeciwna imigrantom, więc Pis może spokojnie robić co chce, obojętnie, czy się to komu podoba, co robi, czy nie. A wielu się jednak nie podoba. Wielu wybaczy wiele, byle nie widzieć tu tych "ubogacających" Europę.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-11-16 19:17

> Pis nie ma z kim przegrać, a to wcale nie znaczy, że jest takie dobre, tylko, że opozycja bywa właśnie śmieszna


Z tym akurat w zupełności nie zgadzam - nikt nie jest tak idealny, żeby nie wymagał trzymania w szachu przez innych. Partia polityczna tym bardziej. I uznawałabym taką zasadę nawet wobec partii, które bym naprawdę lubiła (gdyby takie istniały :-)), bo poziom każdej konkurencji wyznaczają wszyscy konkurenci, a nie tylko mój faworyt.

Ale to jest ogólnie różnica między podejściem takim, że "ważne, jest, żebyśmy my byli dobrzy" a "ważne, żeby oni byli gorsi". To jednak nie jest równoznaczne.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-16 19:29

> Z tym akurat w zupełności nie zgadzam - nikt nie jest tak idealny, żeby nie wymagał trzymania w szachu przez innych.


Ależ powinien mieć nad sobą nawet  'poganiaczy mułów', że powiem dość wyraziście;) ale jak na razie nie widzę, żeby Pis ktokolwiek był w stanie w szachu trzymać. Robią co chcą i jak chcą. Niektórych to nawet cieszy
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-11-16 22:16
BTW: dopiero teraz zauważyłam, że w zdanie o zgadzaniu się wkradło mi się jakoś "nie" zamiast "się". Miało być "w zupełności się zgadzam". Zakładam, że to było jasne, mimo błędu. :-)

Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-16 23:37
Na to 'się zgadzam' postawiłam, choć teoretycznie mogło być  'się nie zgadzam'.
Dobranoc.:-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-11-17 07:24
Uwaga uwaga ❕ Ogłaszam, że Elementarz Falskiego jest godny polecenia jako ratunek na bolączki systemu edukacji.
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-17 08:28
Wybierasz się do szkoły ? ;-) ".... pierwszej czytanki" Czasy się zmieniły. Kiedyś dzieciaki poznawały pierwsze literki w szkole teraz to następuje już w przedszkolach.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-17 09:23

> ".... pierwszej czytanki"<


Hmmm...... Czasy się diametralnie zmieniły. Pamiętam z tej czytanki wierszyk :
"Murzynek Bambo w Afryce mieszka
czarną ma skórę ten nasz koleżka........."

Dzisiaj Murzynek jest w Polsce wielce passe, już go tu nasi "patrioci", narodowcy zgwałcą, pobiją i podpalą.
A dlaczego? Bo nie czytali "pierwszej czytanki"? Czy też, że ich obecna prawica tak zindoktrynowała? Ech............
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-11-17 09:51
Przyjedź do Warszawy. Chodzi mnóstwo żółtych, czarnych, śniadych. Nikt im nic nie robi.

PS: albo ci płacą za posty, albo masz obsesję.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-11-17 11:07
W każdym większym mieście w Polsce są ludzie różnych ras. U nas nie tylko czarni, ale Turcy, Cyganie, różni skośnoocy, Ukraińców zatrzęsienie. Jakoś nikt ich nie gnębi. Każdy żyje własnym życiem i jeżeli obcokrajowcy przestrzegają naszego prawa, to ich narodowość czy kolor skóry nikomu nie przeszkadza.
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-17 11:41 Zmieniony 2017-11-17 11:53
Rogal , co chwilę czytamy o pobiciach, wyzywaniu obcokrajowców. Może to są wyjątki ale się zdarzają czyli nie jest tak cacy jak to niektórzy próbują przedstawić.

Lidian powyżej napisała

> Jakoś nikt ich nie gnębi. Każdy żyje własnym życiem i jeżeli obcokrajowcy przestrzegają naszego prawa, to ich narodowość czy kolor skóry nikomu nie przeszkadza.


Co tłumacząc na "język polski" oznacza - niech tylko nie próbują żyć po swojemu a według praw białego człowieka (wtedy mają spokój mogą żyć obok|) ale każda próba życia według ich zwyczajów to won z kraju..
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2017-11-17 12:28

>Co tłumacząc na "język polski" oznacza - niech tylko nie próbują żyć po swojemu a według praw białego człowieka (wtedy mają spokój mogą żyć obok|) ale każda próba życia według ich zwyczajów to won z kraju..<


A co to są prawa piałego człowieka? Czym one się różnią od praw Chińczyka, Japińczyka...?
Czy prwa białego człowieka różnią się od prawa polskiego?
Czym się różni biały człowiek od ciemnoskórego poza kolorem skóry?

Jak dla mnie - skoro żyją (przebywają) w Polsce mają przestrzegać prawa polskiego, nie interesują mnie ich przekonania, ich sposób życia.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-11-17 12:45
Rasizm jest zły tylko wtedy gdy dotyka Polaków?

>co chwilę czytamy o pobiciach, wyzywaniu obcokrajowców. Może to są wyjątki ale się zdarzają czyli nie jest tak cacy jak to niektórzy próbują przedstawić.<


"Naszym wrogiem nie jest drugi człowiek. Nie jest nawet ten, który ma inne przekonania. W innego Boga wierzy. Ma inny kolor skóry. Naszym wrogiem jest obojętność. Jeśli bowiem widzisz rasizm i ksenofobię, i nie reagujesz, stajesz się tego rasizmu i ksenofobii współuczestnikiem. A na końcu ofiarą."

>http://www.newsweek.pl/polska/rasizm-w-polsce-sprawcy-i-ofiary-reakcje-politykow-prawicy,artykuly,388492,1.html<

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-11-17 13:37
A według jakich praw mają żyć? Są tutaj i obowiązuje ich polskie prawo. Póki go nie przekraczają jest ok. Czytasz o pobiciach i wyzwiskach. Ok. Tylko to było zawsze, teraz jest nagłaśniane i tyle. Podobnie za PRL nie było kalek:)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2017-11-17 19:53
WzK...

>Naszym wrogiem jest obojętność. Jeśli bowiem widzisz rasizm i ksenofobię, i nie reagujesz, stajesz się tego rasizmu i ksenofobii współuczestnikiem. A na końcu ofiarą.">


Trzeba dodać do wrogich poczynań "bierność", gdyż bierność to czekanie na mesjasza który wywalczy i poda pod nos, a jeszcze gdy się ktoś taki znajdzie, to zostanie skrytykowany i ośmieszony... Bierność ON to jedna z wielu głównych przyczyn olewania i nierespektowanie ich praw... Trzeba też do tych przyczyn nierespektowania naszych praw dodać głęboki podział ON i mentalność...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-11-17 09:50
I co z tego? Córka znała wszystkie litery gdy miała 3 lata. Gdyby nie moja praca czytać by nie umiała do dziś.
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-17 10:13
Rogal pozwól ,ze wezmę stronę dzieci. Piszesz, a raczej chwalisz się ,że "zniszczyłeś" dziecku dzieciństwo, torturując dziecko nauką literek.;-)
Nie spytałeś zapewne czy ona nie chciała iść do piaskownicy, na huśtawki czy inny plac zabaw. Dzisiaj jest ogromny wybór rozrywek dla dzieci. Gdzie mogą się bawić tak jak one chcą.
Oglądałeś zapewne program "Mała miss" w wydaniu amerykańskim?
Dla mnie to szaleństwo, to co z tymi malutkimi dziewczynkami robią ich matki(rodzice). To zaspokajanie pragnień rodziców z wykorzystaniem swoich dzieci.
Nie wiem czy w dobrym kierunku zmierza świat, ale mi to się nie podoba.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-11-17 13:35
Mylisz się. Literek nauczyła się sama z YT siedząc z tabletem na nocniku:) A park i plac zabaw był i jest jej drugim domem. Znam dzieci z jej klasy, które codziennie mają zajęcia dodatkowe. Kumasz? Każde popołudnie/wieczór od pn do pt zajęte.
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-17 14:09
;-) Nie dawaj jej tyle twardej/gorzkiej czekolady. Kto to słyszał aby tak długo dzieciaka na nocniku trzymać aż się literek nie nauczy. To nieludzkie ;-)tym się jakaś komisja powinna zainteresować .
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-17 15:51

>Kto to słyszał aby tak długo dzieciaka na nocniku <


Słuszna uwaga......... Rogal jakiś terror czekoladowo/nocnikowy  uskutecznia ?
Ech.............Daruj sobie, przecież to dziecko..........
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-11-17 23:33
I trzy złote zarobiłeś.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-11-19 10:56
"To się nadaje do prasy!"?
Zacząłem od cytatu z jednego z odcinków "Czterdziestolatka". Bo rzeczywiście niżej linkowany artykuł mnie zdziwił.
I to z 2 powodów:
1) Czy to rzeczywiście taka sensacja warta opisywania? Przecież podobne sytuacje są codziennością w Polsce.
2) Czy kiedykolwiek "ON" doczekają się należytego szacunku? Także w zakresie szanowania ich praw ?

>https://warszawawpigulce.pl/zaparkowal-z-przerobiona-karta-dla-niepelnosprawnych-niedlugo-tego-pozalowal/?utm_source=wp&utm_medium=sg&utm_campaign=trendy<

Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-22 09:09
Doczytałem się ,ze
Benzo(a)piren powoduje raka i choroby krążenia, a może być odpowiedzialny nawet za obniżanie ilorazu inteligencji u dzieci. W Polsce jego stężenie jest najwyższe w całej Unii Europejskiej. Oprócz naszego kraju tylko Czechy i Węgry przekroczyły dopuszczalne stężenie substancji w powietrzu.
więcej poczytacie tu https://tech.wp.pl/benzoapiren-skladnik-smogu-ktory-odpowiada-za-najciezsze-choroby-6190161046255745a

Ciekawe kto odpowiada za taki stan powietrza u Nas
Nazwali to zupełnie bez emocji
Czerwona plama na mapie. Stężenie rakotwórczego związku w Polsce przekracza wszelkie normy
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-11-22 09:51
Na pewno wina PiS:)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-22 09:58
Wszystkich po kolei, ale to Pis miał to naprawić. Tymczasem, czy muszę przypomnieć, na co postawił na starcie?
Tytuł prasowy: "Miliony na walkę ze smogiem zamiast do Krakowa trafią do o. Rydzyka?". No i trafiły, a Krakowowi zaproponowano pożyczkę.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-22 10:23
A co tej pory robiły władze miast? Na co szły pieniądze? Teraz chcecie żeby Pis ponaprawiał wszystkie zaległości. Robi dużo, a wszystkiego nie można zrobić w ciągu dwóch lat. Mimo tego co już zrobili wielu jakby oślepło i nie zauważają tego. Rzygać się chce od ciągłych roszczeń i pretensji. Gdzie do tej pory byli ci co tak wrzeszczą? Gdzie byli krzyczący na PIS jak rządzili inni i śmiali się, że za 6 tyś pracują tylko nieudacznicy. Gdzie byliście jak wyprzedawano majątek Polski? Gdzie byliście i dlaczego popieracie tych co głosują za sankcjami dla Polski? Nieprawdą jest, że to uderzy w rząd. To uderzy w każdego z nas.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 287) (3697110 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill