www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 134) (2380655 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-02 17:53
Dzięki. :-)
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2017-11-02 18:54
Tu masz fajową wieżyczkę:
http://nokaut.click/w-sklepie/8ceba93da18992d279a48ad5275cd125/463/28649/119468/zeOBfBt3mUK*AOliizi*2fd6Wctr8*CQ88S3yb63ZoiCT2G$qOZZJFa6Pq2hoN3s/?cid=555
Wprawdzie nie piszą nic o tym jakie jest tam radio, ale ma tzw. radio internetowe, ma wi-fi więc można się połączyć z routerem i słuchać radia intenretowego - czyli bez abonamentu :-), ale też i bez względu na to czy przejdą nadajniki na DAB+ czy nie.
Ma obsługę USB (pendrive/karta pamięci) Wygląda obiecująco - to narazie co znalazłem.

Gdybyśmy mieszkali w tym samym mieście chęteni bym się z Tobą wybrał do sklepu i na miejscu by się coś wybrało. Zawsze można coś odsluchać, podotykać :-)
Nadrzędny Autor KasjuszMag Dodany 2024-01-10 09:54
WiLink: WiLink to platforma oferująca nowoczesne i innowacyjne rozwiązania sieciowe, które są niezbędne dla dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw. Na ich stronie internetowej klienci mają dostęp do bogatej oferty urządzeń sieciowych, które obejmują zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie. Produkty oferowane przez WiLink charakteryzują się zaawansowaną technologią, która umożliwia budowanie efektywnych i bezpiecznych sieci komputerowych, wspierając tym samym rozwój biznesu w każdej branży.
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-21 12:45 Zmieniony 2017-11-21 13:05
Gollum  lub ktoś kto wie.
Piszę to w poradach bo jest jakiś kłopot. Potrafię wiele wyszukać na tym forum. Wiem jak to robić i korzystać z działu szukaj. ale mam kłopot ze wskazaniem konkretnego wpisu .
Dlatego łatwiej mi skopiować i wkleić niż go pokazać. Ostatnio wpisałem do Ciebie odpowiedź z taką próbą ale wtedy ukazuje się to w wersji odpowiedz i nie wiem czy to jest czytelne i czy wtedy można przeczytać wcześniejsze wpisy innych?
Można by pokazać stronę jakiegoś działu ale chyba każdy z Nas ma co innego w ustawieniach i to może się nie udać.

Jak wskazać wcześniejszy wpis bez jego kopiowania? Szukam po prostu ułatwień w poruszaniu się po tym forum.

do edytuję bo mamy na to godzinę aby poprawić swój własny wpis.

Wskazanie wątku to nie problem np w tej 
>>>klik<<<
lub innej formie.
http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?tid=9452  ale jak wskazać jeden wpis z takiego lub innego tematu?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-11-21 13:45
Koło - z lewej strony tuż przed Autor kropek Dodany 2017-11-21 12:45 jest taka malutka ikonka (kwadracik - nie wiem co na n im jest narysowane)
Jak najedziesz myszką pojawia się dymek (nowe/nieprzeczytane lub nowe/przeczytane lub stare/przeczytane)
Klikasz na to prawym myszy i wybierasz opcję - "kopiuj link"
Potem jak wkleisz link to ta wypowiedź wyświetli się jako pierwsza na górze ekranu.
Dla przykładu:
KLIK
Nadrzędny Autor kropek Dodany 2017-11-21 14:28
:-) Dzięki. dokładnie o to mi chodziło !
Strzałeczkę po drugiej stronie wyczaiłem wcześniej, a chociaż widziałem te znaczki po lewej na jednym jest myślnik i po kliknięciu na niego giną wszystkie wpisy pod wpisem na którym się klika (ale nie wiem po co?) na drugim jest tak zwany ptaszek którym zaznacza się lub odznacza coś przeczytanego ( i przerzuca ten wpis na górę strony - dobre - nie trzeba używać myszki lub strzałek do przesuwania) ale nie pomyślałem ,ze można go użyć do wytworzenia linku który można skopiować i wkleić  i wtedy mogę czytać wpisy powyżej i poniżej.
Człowiek całe życie się uczy ;-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-11-21 16:17
Obok autora postu jest żółta ikonka niby żółta karteczka, wystarczy kliknąć lewym guzikiem myszy w nią i wybrać z menu "Kopiuj adres odnośnika" a następnie wkleić do posta gdzie chcesz dać odnośnik posta... To takie proste...
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-21 16:33
Wewnątrz tematu nie ma żótych ikonek a chodziło mi o taki sposób jaki opisał Gollum gdzie możesz wskazać na wpis z sprzed kilku lat.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-11-21 18:35
Kropek...
Zobacz, kliknij
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-21 19:01
Dobre. Jak fotki Golluma. Może się przydać gdybym cytował jakiś wpis.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2017-11-21 19:53
Sam też możesz robić zrzuty ekranu, to proste...
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-22 13:25
To kolejna potrzeba skoro jesteście tacy pomocni :-)
Mam zamiar zmienić operatora, warunek internet bez limitu. Teraz jestem w play ale wydaje mi się ,ze mnie troszkę okradają( oczywiście za wcześniejszą moją zgodą)
widziałem reklamy niou ale bez szczegółów. a drugi dylemat to telefon brać czy sobie odpuścić?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-22 13:59
Zawsze przed zmianą/wyborem operatora należałoby zrobić testy prędkości netu. Bo obiecują cuda wianki a potem rozczarowanie.
Być może przejdziesz na LTE ? Nie wiem jakiego dostawcę netu masz obecnie?
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-22 15:02
Zakotwiczyłem się w play od początku.Nie mam kłopotów z dostępem do sieci i chyba coś tam o lte wspominali  a testy , to niby jak?
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-11-22 15:36
Można ściągnąć odpowiednie aplikacje na telefon albo lepiej poprosić znajomych co mają LTE i zaprosić do mieszkania z routerem i sprawdzić jakie się prędkości osiąga w laptopie. Moją maksymalną prędkość znajdziesz u nas w galerii na zdjęciu. Korzystam z T-Mobile.Tu masz szybciej :

>http://www.czas1pora2.fora.pl/viewimage.php?i=2223<

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-24 19:05
Proszę o wyjaśnienie. Dlaczego kiedy chcę odczytać moje stare posty klikając na "mój profil" widzę tylko te z ostatniego roku? U niektórych innych forumowiczów również tak jest. Wszystkich nie sprawdzałam.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-25 11:50
Nikt nic nie wie na ten temat?
Nadrzędny Autor kropek Dodany 2017-11-25 12:34
Skoro nie chcesz ze mną pisać bo jesteś obrażona za zwrócenie uwagi, nie będę się wychylał
:-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-11-25 19:32
Funkcja "posty" - dostępna po kliknięciu pseudonimu - wyświetla standardowo 500 ostatnich postów. W związku z tym to "z kiedy" wyświetlane będą posty zależy od tego, ile postów się napisało. Przykłady:

Na moim obecnym koncie wyświetlą się posty do sierpnia 2015. Na poprzednim - od maja 2010 (wtedy przestałam go używać), do września 2009.

Podobne ograniczenie - do 500 ostatnich wyników - istnieje w wyszukiwarce forum. To znaczy, że wyszukując jakieś powszechne słowo otrzymasz standardowo tylko 500 wyników naraz. Ale jeśli wyszukasz słowo nietypowe / rzadkie, otrzymasz wszystkie wyniki od początku istnienia forum (bo w sumie istnieje mniej niż 500 wystąpień tego słowa na forum).

Poza tym można zawsze wyświetlić wszystkie posty, także te dawniejsze, zmieniając kryteria wyszukiwania - wystarczy kliknąć link "więcej" koło przycisku "Znajdź" i wybrać np. sortowanie według data "rosnąco", żeby zobaczyć posty najstarsze, albo pisać zakres "wieku" w dniach (np. 1000 do 3000), aby zobaczyć pierwsze 500 postów z danego okresu.

W tych przypadkach zawsze otrzymasz najwyżej 500 wyników spełniających kryteria, ale w wyszukiwarce "zindeksowane" (czyli dostępne do przeszukania) są wszystkie nieusunięte posty, nieusuniętych użytkowników.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-25 19:46
Dziękuję. :-)))))  Na Ciebie zawsze można liczyć. :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-11-25 20:00
I w uzupełnieniu gwoli precyzji: jeśli jakiś użytkownik forum został usunięty, jego nieusunięte posty można nadal znaleźć - ale tylko poprzez wyszukiwane "słów kluczowych" czyli treści w głównej wyszukiwarce forum.

Usunięcie użytkownika "zrywa" nitkę, którą forum łączy jego posty z profilem i wyszukiwania po nazwie użytkownika nie da prawidłowych wyników, bo forum nie wie, kogo ma szukać - takiej osoby nie ma na "liście obecności". (Notabene dlatego nigdy nie prosiłam o usunięcie swojego starego profilu - domyślałam się, że to tak działa.)
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-25 20:16
Już kiedyś pisałem ,ze robią to specjalnie aby utrudnić wyszukanie ich "nieczystych" wpisów.
Nawet się zastanawiam czy takie usunięcie to celowe ułatwienie ze strony Administracji?.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-11-25 20:25
A ja Ci tego nie mówiłam, ale teraz powiem, skoro komentujesz mój post: w mojej ocenie większość osób usuwających swój profil nie wie, że to nie oznacza usunięcia postów (a jedynie usunięcie tożsamości z bazy danych).

Widziałam w ciągu lat całkiem sporo razy że ktoś się np. na forum obrażał i prosił o "usunięcie z forum", bo np. "odchodzi"... pomimo, że to wcale nie usuwa postów, a jedynie utrudnia wyszukiwanie. A w skrajnym przypadku osoba (która teraz tu nie pisze) najpierw "odeszła" (prosząc o usunięcie użytkownika), a potem "wróciła" - zakładając konto ponownie, co spowodowało jeszcze większy bigos.

> Nawet się zastanawiam czy takie usunięcie to celowe ułatwienie ze strony Administracji?.


Nie sądzę. Administracja to robi, bo jak ktoś prosi to łatwiej jest prośbę spełnić, niż się z człowiekiem wykłócać, czy ma rację. Szczególnie że - z mojego doświadczenia patrzenia z boku na kłótnie na forum - większość ludzi takie deklaracje składa pod wpływem emocji i jakby usłyszeli że np tożsamość nie zostanie usunięta, to mógłby być z tego większy rwetes.

W moim poczuciu przeceniasz - zdecydowanie - poziom zaangażowania administracji w konflikty osobiste na forum.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-25 20:42

> W moim poczuciu przeceniasz - zdecydowanie - poziom zaangażowania administracji w konflikty osobiste na forum.


No coś Ty, Iota.:-) Zobacz jak się Administracja angażuje w głównym swoim wątku. Az 7-8 dni w skupieniu i w ciszy ciężko  myśli nad problemami użytkowników, a więc zarzut o dystansowaniu się uważam za chybiony.:-))))))
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-11-25 20:58

> "zarzut o dystansowaniu się"


Abstrahując od żartów: z mojego punktu widzenia to nie "zarzut". Ja o tym cały czas myślę w takich kategoriach że to jest jednak - pardon - mało poczytne forum w odległym zakątku internetu, o ile dobrze rozumiem administrowane przez członków redakcji Integracja, którzy mają hordy innych spraw do ogarnięcia na tym samym portalu (tylko w innych jego częściach), a pracują tylko w godzinach pracy redakcji (i słusznie, jeśli nikt im za pracę po godzinach nie płaci).

Zastanawiam się komu chciałoby się tak strasznie zajmować osobistymi "dramatami" tego forum, żeby poświęcać na nie czas i uwagę w sposób cichociemno-spiskowy (z pozycji administratora który "bruździ"). I wychodzi mi, że znacznie prawdopodobniejsze jest to, że ewentualnie błędy administracji są skutkiem braku uwagi, niż jej spiskowego nadmiaru, a kwestie np. usuwania użytkowników są po prostu rozwiązywane maszynowo ("Kowalski prosi, Kowalski dostaje i niech się odczepi") :-)
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-25 21:22
A ja zauważyłem brak reakcji na obrażające innych wpisy tzw w regulaminie osoby trzecie. Jako wielokropek zacząłem z premedytacją ich używać i nagle ktoś się obudził i zabanował nick ale tylko mój.
Zauważyłem też że od 30 października mamy nowego Moderatora. Może dostał takie zlecenie zrobienia czystki i nie zastanawiał się nad powstaniem sytuacji tylko kasował z automatu. Ale nie cofał się do wszystkich wcześniejszych identycznych słów które były powodem pisania ich przeze mnie.
Powtarza się tu zarzut ,że ktoś z uczestników forum jest na  Tym forum Adminem. Czy nie jest obowiązkiem Administracji to wyjaśnić aby zakończyć "oszczercze" wpisy i wyjaśnić sytuację?
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2017-11-25 21:33
Wszystko jest jakieś niedopatrzone, np. też strona główna forum.

> I wychodzi mi, że znacznie prawdopodobniejsze jest to, że ewentualnie błędy administracji są skutkiem braku uwagi, niż jej spiskowego nadmiaru


Tyle, że jak na popełniane błędy, to są one dość wybiórczo-osłonowe na przestrzeni długiego czasu wobec jednych, a surowe wobec innych.
To na zakończenie coś jednak zabawnego.
Dostałam kiedyś ostrzeżenie, gdy napisałam, że rozmawiając ze sobą, człowiek się najbardziej rozwija.
Widocznie wg Adm. lepiej jest bluzgać na innych? :-)
O wewnętrznych monologach, przemyśleniach bardziej lub mniej filozoficznych nie wspomnę, bo znowu poleci ostrzeżenie..
A kłótnie na forum? Coś powiem. Dzień bez czytania J11 uważam za dzień forumowo stracony, tylko niech mnie nikt nie pyta dlaczego. :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-11-25 22:24

> Czy nie jest obowiązkiem Administracji to wyjaśnić aby zakończyć "oszczercze" wpisy i wyjaśnić sytuację?


Z mojego punktu widzenia administracja tego forum nie ma żadnych obowiązków wobec forumowiczów. To jest miejsce dostępne nieodpłatnie, nie jesteśmy ich klientami, a więc mogą moderować jak chcą, albo jak nie chcą - a my możemy tu być, jak chcemy, albo nie być, jak nie chcemy. Wszystko.

Co więcej uważam, że nie istnieje możliwość "zakończenia" podejrzeń na forum. Nie było wyłonionego kandydata na moderatora wśród użytkowników, należałoby więc (według mnie) uznać, że nikt z forumowiczów takiego uprawnienia nie dostał - bo taka była umowa. Ale łatwiej jest na przedbiegi podejrzewać, że dostał uprawnienia akurat cichcem ktoś z forum, kogo nie lubię, niż np. po prostu jeszcze jedna osoba w którymś biurze Integracji. W takiej sytuacji wątpię, czy gdyby Administracja cokolwiek wyjaśniała to użytkownicy by jej uwierzyli.

Per analogiam: jest jeden sposób, żeby zostać osobą z którą nigdy na forum nie rozmawiam (i raz to się komuś zdarzyło). Oskarżyć mnie wprost o to, że zmyślam to, co o sobie piszę - bo nie mam jak udowodnić, że piszę prawdę, więc wszelka rozmowa z człowiekiem który w moją prawdomówność kompletnie nie wierzy... nie ma sensu. I to nawet jeśli ja się na niego nie złoszczę. Po prostu w momencie kiedy po drugiej stronie nie ma żadnej dobrej woli, dalsza rozmowa jest z definicji bez sensu.

Ja administracji akurat w sumie współczuję. Ale dlatego też powiedziałam, że nie zgadzam się z własną kandydaturą (która w tamtym wątku się pojawiła).
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-11-25 23:23
Wiele racji w tym co napisałaś, ale Administracja jest sobie sma winna takiego jej postrzegania.
Wybiórcze traktowanie userów tak włąśnie wpływa na takie, a nie inne zdanie o moderacji/administracji.
Forum powinno być moderowane przez osoby bezstronne, tzn. mogą mieć włąsne zdanie o userach, ale podczas osądznia te uczucia powinny być wyłączone, jeśłi moderator tego nie potrafi nie powinien piastować tego stanowiska.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-11-25 23:38
Z mojego punktu widzenia w tym momencie nie ma znaczenia kto jest czemu winny. Sytuacja jest taka, że:

- Zaproponowano wyłonienie moderatora spośród użytkowników - stan forum był tak zły (pod względem towarzyskim), że nikt się na to nie zgodził.
- Większość ogłosiła, że chce ostrzejszej moderacji.
- Jak ostrzejsza moderacja weszła, kultura wypowiedzi na forum nie wzrosła na stałe. Zmieniły się tylko tematy - zamiast utyskiwać na nieczynność administracji, teraz podejrzewa się ją o konszachty (bo podobno powinna zbanować, a nie banuje), powstają wzajemne listy oskarżeń.
- Jednocześnie wiemy, że otrzymanie bana na pseudonim kończy się... po prostu tym, że ludzie zakładają nowy. Dokładnie tak samo jak przed zmianą zasad (mogę bez problemu znaleźć bardzo dawny ciąg komentarzy, sprzed wielu lat, w których obu kłócących się panów było na przemian banowanych za wyjątkowy brak kultury wypowiedzi i na przemian zakładali sobie kolejne pseudonimy, żeby na siebie powjeżdżać dalej) - ban nie ma trwałych konsekwencji.

W tym systemie jedyną sensowną zasadą - z mojej perspektywy - jest "nie karmić trolli", czyli nie reagować, jeśli uważam, że ktoś chce draki. Bo nawet zgłoszenie kogokolwiek do zbanowania skutek będzie mieć taki, że klient wróci, jeśli będzie chciał.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-11-26 00:11
Tu nie chodzi o ostrzejsze traktowanie.
Chodzi o sposób regaowania medertorów, o wybiórczy, niejednakowy sposób traktowania.
Jedni otrzymują ostrzeżenia za złamanie regulaminu z pkt 4e nawet w przypadku kiedy nie ma to miejsca (niewłaściwa interpretacja ze strony moda), a inni maję przeredagowany przez moda post usuwając niewłaściwe/nieregulaminowe zwroty - zmieniając nawet niejednokrotne sens wypowiedzi.

Niewłaściwy sposób edytowania postów, zasada stosowana na większości forach (piszę większości bo oczywiste jest, że nie bywam na wszystkich istniejących) jest taka, żę jeśłi post jest edytowany przez moda powinna być informacja nie tylko dla usera, ale dla ogółu o tejże moderacji, o powodzie tej zmiany - krótka notka. To samo się tyczy usuwania słów wulgarnych - stosowane jest wykropkowanie - a nie usuwanie całego postu lub jego przeredagowanie lub usunięcie całkowicie wyrazu bez żadnego znaku że w ogóle istaniłtu jakiś wyraz co zmienia sens wypowidzi - tak było w przypadku Sovieta - usuwając jeden wyraz zmienili zupełnie sens wypowiedzi.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-11-26 00:27
Wiem, że tego też dotyczą spory. Pisząc miałam na myśli to, że ludzie oczekują, że bany coś dadzą - a z mojej perspektywy oznaczają tylko zmianę pseudonimów.

Nie śledzę forum na tyle dokładnie, żeby mieć precyzyjne zdanie na ile można mówić o wybiórczym traktowaniu celowo, a na ile po prostu dlatego, że ludzie za to odpowiedzialni mają lepsze rzeczy do roboty. Zmiany treści postów bez informowania o tym fakcie uważam za faux pas. Ale... Moje zdanie jest w tych kwestiach takie: można albo na forum zostać - ze świadomością, że takie tu panują okoliczności, albo sobie pójść (tymczasowo lub na stałe). I żeby było jasne, nikogo nie chce tym stwierdzeniem wyganiać. Po prostu stwierdzam, że takie widzę możliwości.

Natomiast jeśli zakładamy, że administracja ma złą wolę, robi to celowo, to zupełnie nie rozumiem jaki skutek ma osiągnąć narzekanie na nich, przez ludzi którzy ani im nie płacą, ani nie mają żadnej innej siły przebicia. Podobnie jeśli jest to skutek braku czasu i nie traktowania tego forum jako istotnego, to od narzekania czasu i powagi nie przybędzie.

Rozumiem składanie skarg tylko, jeśli zakładamy, że mamy do czynienia z nieporozumieniem, a nie ze złą wolą.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-11-26 01:03
Jasne, że tak, nie płacimy administracji, ani moderacji, forum jest darmowe, przebywanie na nim jest dobrowolne i nikt nas nie przymusza do przebywania i pisania na nim, ale ktoś kto się podejmuj emoderacji powinien przynajmniej z ludziej przyzwoitości wypełniać to zadanie rzetelnie, a nie na odwal się tak jak to ma miejsce teraz.
Jeśli nie mają ochoty i/lub czasu to po jasną cholerę utworzyli i utrzymują nadal to forum?
Oczywiście każdy niezadowolony może opuśicć to forum, ale chyba nie o to chodzi, nie wypowiadanie się na w tematach któe nas irytują, które nam się tu nie podobają oznacza przyzwolenie, oznacza, ze się z tym zgadzamy. Wypowiadamy się (ja rónież pisałem do administracji) licząc na to, ze jednak ktoś podejmie właściwe kroki i zrobi coś w kierunku, aby bardziej "ucywilizować" to forum.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-11-26 01:28

> nie wypowiadanie się na w tematach które nas irytują [...] oznacza przyzwolenie, oznacza, ze się z tym zgadzamy


W tej kwestii chyba jednak myślimy zupełnie inaczej, a ja o tym zapominam (powinnam pamiętać, już kiedyś coś w tym stylu pisałeś).

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2017-11-26 01:46
To, że myślimy inaczej nie oznacza nic złego, istotne jest to, że nie powoduje to zgrzytów i dziecinnego obrażania się tylko dlatego, że mamy inne podejście :-)
Grunt, że możemy dyskutować spokojnie bez wytykania sobie i usilnego przekonwyania o swojej racji.

Dobrej nocy życzę.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-11-26 17:58
Amen :-) I za to Cię 'kocham" Iota :-) Ja niestety tak nie potrafię, tyle tylko, że "rozmówca" raczej nie zajarzył.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-11-26 21:38

>Jeśli nie mają ochoty i/lub czasu to po jasną cholerę utworzyli i utrzymują nadal to forum?


Na to pytanie jest prosta odpowiedź:
Tu chodzi o to aby jak najmocniej poróżnić "KULAWYCH", dla de-integracji ON, gdyż jesteśmy na to wystawiani...
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2017-11-26 22:30
Norbi, nie sądzę, aby byli aż tak błyskotliwi :D
Tu jest parę osób piszących i to nie ma jakiegoś większego wpóywu na ogólny pogląd i wynik poróżńienia.
Po prostu ktoś miał dobry pomysł założenia takiego forum, ale z jego realizacją jak to zwykle bywa nie jest najlepiej, a to dlatego, ze ci którzy mają trzymać porządek mają to głęboko w dupie, zapewne robią to za darmo więc się nie starają, gdyby od tego zależała ich pensja penwie by się przyłożyli - tylko po co się podejmowali takiego zadania?
Skoro jest zbyt wiele pracy to wystarczyło powołać - już dawno - kilku modów z forum, standardowa procedura i forum miałoby się dobrze. Teraz to niemożłiwe bo pozostała garstka aktywnych i właściwie dla utrzymania porządku wszyscy musieli by być modami :D
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-26 10:41

> Z mojego punktu widzenia administracja tego forum nie ma żadnych obowiązków wobec forumowiczów.


Z tym się zupełnie nie zgadzam. Mają taki obowiązek skoro napisali regulamin dla użytkowników, to automatycznie Administracja przyjęła na swoje barki obowiązek kontrolowania czy jest on przestrzegany. I w takim układzie nie ma znaczenia czy to jest miejsce płatne czy nie.
Zresztą chyba Oni za wykonywanie swoich obowiązków otrzymują jakieś pieniądze? A wtedy również nie ma znaczenia kto im płaci.

> czy gdyby Administracja cokolwiek wyjaśniała to użytkownicy by jej uwierzyli.


Jestem przekonany że tak. Bo niby dlaczego nie a jeszcze gdyby w jakimś miejscu przybliżyła sylwetki moderatorów to ja w każdym bądź razie nie miał bym, żadnych wątpliwości do tych wyjaśnień zresztą do tej pory też ich nie miałem chociaż miałem i mam zastrzeżenia co do ich obietnic, bo z nich na pewno się nie wywiązywali co w każdej chwili mogę udowodnić.

Co do współczucia Adminom. Ja nie jestem aż taki dobrotliwy jak Ty ;-) Bo gdyby ich reakcja była szybsza i oficjalna nie dochodziło by do takich sytuacji.
Nie mam , żadnej wiedzy jakie oni mają jeszcze obowiązki . Potrafię skorzystać z narzędzi jakie daje wyszukiwarka forum(jakby nie było jestem tu już szósty rok)
dlatego doczytałem się ,że nowy moderator zalogował się po raz pierwszy na forum 29.10.br.Czy nowa osoba czy tylko nick tego nie wiem.
Może jednak doszli do wniosku , że niestety nie wykonują tego do czego się zobowiązali, nie z powodu lekceważenia ale z powodu nadmiaru obowiązków.
A zapewne nawet krótkie wyjaśnienie na forum, wiele by więcej dało niż konwersacje na tzw PW bo takie wyjaśnienia na ogólnym również zakończyło by podejrzenia o sympatie do/z wybranymi osobami.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-26 11:37

>Mają taki obowiązek skoro napisali regulamin dla użytkowników, to automatycznie Administracja przyjęła na swoje barki obowiązek kontrolowania czy jest on przestrzegany.<


Ten wywód wydaje się być logicznym. Lecz jak zwykle bywa "diabeł tkwi w szczególe". W tym wypadku takim, że niejako z automatu użytkownicy forum postawieni są na gorszej pozycji. Dlaczego? Bo praktyka dowodzi, że Administracja "zadziała" jak jej się zechce albo i nie...... Natomiast użytkownicy nie mają jakichkolwiek instrumentów aby Administrację  przymusić do zabrania się do pracy/egzekwowania regulaminu. Od razu wyjaśniam, że nie marzy mi się posiadanie takiego instrumentu. Jak widać z tej postawy Adminów korzystają forumowi harcownicy. Konkludując: W tej materii na forum dochodzi do pewnego "naginania" z obydwu stron...........
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-26 15:42

> Bo praktyka dowodzi, że Administracja "zadziała" jak jej się zechce albo i nie...... Natomiast użytkownicy nie mają jakichkolwiek instrumentów aby Administrację  przymusić do zabrania się do pracy/egzekwowania regulaminu.


O ile druga część jest prawdziwa i zgodna z praktyką i rzeczywistością, to " jak jej się zechce albo nie" jest już ich wykroczeniem ze względu na regulamin, który my podpisujemy logując się na tej stronie i chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości ,ze obowiązuje obie strony?.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-11-26 16:56
Rejestrujący się wyraża zgodę na przestrzeganie regulaminu.
Regulamin dotyczy nas, użytkowników, a o moderacji nic nie ma, nie ma w nim nic o obowiązkach administracji czy moderacji z których MUSZĄ się wywiązać.
Jest nawet jedno zanie na końcu, ze mają prawo zamknąć forum bez podawania przyczyny.
Nadrzędny Autor kropek Dodany 2017-11-26 17:27
Dokładnie tak jest jak napisałeś. Ale dyskutując z Tobą w jakiejkolwiek sprawie obawiam się mieć jakieś wątpliwości lub inne spojrzenie na fakty, by nie wzbudzić Twojej agresji, że miałem czelność się odezwać co oznacza atak na Ciebie. Napisałem tu swoje obawy przed rozmową z Tobą bo jakoś nasze "spory" nie kończyły się dyskusją tylko awanturą gdzie Twoje inne spojrzenie przeradzało się w coraz większą agresję słowną, zakładającą z góry że strona dyskutująca (zwłaszcza ja) nie może mieć racji.
;-)
I nawet gdybym miał jakieś wątpliwości zaznaczam wątpliwości  to mam obawy je napisać.
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-01 10:06
Pytałem Was o poradę w temacie wyboru operatora a raczej zmiany(tu szczegóły) Dzięki Gollum za naukę wskazywania wcześniejszego wpisu bez jego kopiowania) Troszkę mi to zajęło aby dowiedzieć się czegoś w tym temacie.
Napiszę czego się dowiedziałem.
Wymówiłem umowę w play - miesiąc przed zakończeniem- bez wypowiedzenia umowa przedłuża się automatycznie) Po rezygnacji otrzymałem ofertę nowej umowy o 50 zł mniej na tych samych warunkach ale za 30zł,- mogę się zgodzić w ciągu miesiąca na ich warunki. gdy nie podpiszę nowych warunków nr przenoszą na kartę.
W tym układzie nie mam możliwości przeniesienia nr do innego operatora.
Gdybym nie wypowiedział umowy mógłbym przenieś nr do
T-mobile --- umowa na 36m-cy 25 zł 2Gb internet,rozmowy i sms bez limitu + możliwość dokupienia GB internetu.
Do plusa --- umowa 36m-cy 49,99 (8-mcy gratis) 14GB internet lub 69,99 2lata (3-mce gratis) internet 20GB
Do niu --- sprawdzcie warunki na ich stronie łatwa w obsłudze i i wyjaśnione jasno warunki (czy zgodne z prawdą - nie wiem)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-12-01 10:38
Przenieś nr na kartę bez umowy czasowej, nr będzie zarejestrowany więc będziesz mógł go potem przenieść do innej sicei.
Polecam NJU - sam mam 2 numery w tej sieci - to co na stronie piszą jest zgodne z tym co faktycznie dają. Najistotniejsze jest to, że nie masz umowy czasowej - jest beztermionwa - z miesięcznym wypowiedzeniem.
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-01 11:28
Byłem też w Orage ale tam warunki przeniesienia od razu wydały mi się mało korzystne. Zastanawiam się nad NJU mam troszkę czasu na decyzję  :-) Obawiałem się ,ze po wymówieniu umowy stracę numeri właściwie zastanawiam się czy lepiej go zmienić bo tylu reklamodawców już go ma w swojej bazie, ze co chwilę dzwonią z propozycjami albo sondami albo jeszcze z innymi głupotami.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-12-01 13:16
Ze zmianą numeru też się wiąże pewne ryzyko. Bo wątpliwe abyś otrzymał "dziewiczy", raczej odziedziczysz go po kimś co początkowo może być irytujące. Ja mam w Plusie na kartę i tam korzystając z odpowiednich kodów możesz sobie włączyć tańsze opcje. Doładowuję kartę raz na 3 miesiące kwotą 50 zł i w zupełności to wystarcza.
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-01 14:52
Ostatnio muszę wykorzystywać swój telefon jako router i trochę tych GB z niego schodzi szczególnie na meczach i transmisjach skoków do tego jeszcze snooker to GB jak przysłowiowe ciepłe bułki ;-) a czasami filmy po nocach się zdarzają ;-) to tylko wersja z nieograniczonym netem mnie satysfakcjonuje.
Na dodatek dowiedziałem się ,ze ten nieograniczony dostęp do internetu to ''bajka" taki reklamowy chwyt. Jest np 10,20,30 GB a po wykorzystaniu jest ale wolniejszy czyli nieograniczony ;-)!!! i To wszystkie sieci tak robią .
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-12-01 14:58
To ograniczenie to się zgadza, jak nie masz no limit to po wykorzystaniu puli włącza się tzw "lejek".
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-12-01 23:11
To z innej beczki. Dyski zewnętrzne. Nie chodzi o sam podział na SSD i HDD. Czy są jakieś, jakiekolwiek  ograniczenia do pracy na nich w sensie ściągania programów i pracy na tych programach i zapisu - tylko na dysku zewnętrznym? Skoro dysk twardy, to powinien pracować tak jak ten fabrycznie przypisany do kompa. Chciałabym się upewnić, czy nie ma jakichś niespodzianek. Może czegoś nie wiem. Czy ma tez jakieś znaczenie odłączanie go po pracy, albo zostawianie spiętego z kompem?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Poradnik (Strona 134) (2380655 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 138 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill