www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 288) (3697215 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-22 10:30
Mówisz do tu piszących, czy to odezwa do całej Polski tak w ogóle? Napisałam, że winni są wszyscy po kolei i nie rozumiem tego wybuchu.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-22 10:33
Wuzetko nie widzę tego, że mówiłaś również o wszystkich poprzednikach tej władzy. No może wspomniałaś, ale od Pis wymagasz natychmiastowej naprawy.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-22 10:34
W odpowiedzi Rogalowi napisałam: Wszystkich po kolei, ale to Pis miał to naprawić. Było niejasne?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-22 10:42

> Było niejasne? <


W-zetko,- co się dziwisz? Wszak osoby z klapkami na oczach tego nie widzą. Albo raczej nie chcą widzieć tego, ze PiS wiele naobiecywał a potem jak w tym konkretnym przypadku pieniądze O. Rydzykowi podarował. Zaś duchowny ma tubę propagandową i zawsze tysiące duszyczek do głosowania na PiS namówi......... Ech......
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-22 10:45
Mam nadzieję, że to o klapkach to nie osobista wycieczka do Lidian. Tak w ogóle to jest w tym coś, że hasło Rydzyk budzi wybuchy wulkanów po jednej i po drugiej stronie. Wróćmy do tematu.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-22 10:48

>wycieczka do Lidian.<


O klapkach wielce ogólnie napisałem, bo to temat rzeka........ Warty opisywania..........
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-22 10:50 Zmieniony 2017-11-22 10:56
No to możemy dalej o naprawianiu  smogu.
Byłoby kilka rzeczy do naprawienia. Jest sporo metod na ogrzewanie, ale są drogie. Czasem barierą jest sam montaż, a niekoniecznie utrzymanie. Ogrzewanie gazowe to inwestycja około 30 000 chyba.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-22 10:57
Z tym smogiem sprawa u nas jest jasna. Wszyscy znamy przyczyny: Spalanie węgla, śmieci i motoryzacja. Największy udział ma węgiel o czym cały świat (także Unia ) od dawna mówi. Ale obecnie u nas rządzący  zamiast temu zaradzić mają tylko jedno do powiedzenia: Nie będzie Unia (czytaj Niemiec) pluć nam w twarz.
Teraz nie wiadomo co bardziej chore: Smog, czy postawa PiS-u ?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-22 11:01

>Ogrzewanie gazowe to inwestycja około 30 000 chyba. <


Oleńko,- grubo przesadziłaś......
Bo jeżeli ulica jest w gaz uzbrojona to doprowadzenie go do domu+ zakup kotła i dostosowanie instalacji, łącznie z robocizną fachowca to około 7 - 8 tyś zł...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-22 11:08
Ściągnełam z netu, tam omawiali całe założenie w domu wolnostojącym. Jak jest instalacja do kotła węglowego, to ja nie wiem, czy trzeba rury zmienić, czy tylko kocioł i węzeł. Tylko te 7-8 tys. gdyby dać ludziom na zmianę instalacji, to za tę dotację ponad 3000 kominów mniej by truło.
Konin podobno ma termy o wiele bardziej gorące wydajne  niż Toruń, ale tam nie ma Dyrektora do takich interesów.
Tym sposobem z marszu mamy dwie recepty.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-22 11:12

> to ja nie wiem, czy trzeba rury zmienić, czy tylko kocioł <


Grzejniki i rury z powodzeniem pozostają te same. Zmieniamy kocioł i montujemy jego sterownik. Oraz naczynko przeponowe w wypadku układu zamkniętego. Tak zrobił Księciunio i wszystko pięknie śmiga.........
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-22 11:18
A ile mu gmina dała w ramach walki ze smogiem?
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-11-22 11:46

>A ile mu gmina dała w ramach walki ze smogiem? <


Nic,- inwestycję dokonał ze środków własnych. Nie ma i nie było u nas takiego programu. Za to ja dostałem 1000 zł  zwrotu kosztów ( wyniosły 1 500) za przyłączenie domu do systemu kanalizacyjnego. Było to dzięki dofinansowaniu przez Unię na którą PiS tak teraz pluje.....Ech......Dofinansowanie ogrzewania ze środków unijnych też by mogło być. Ale jaki jest stosunek naszych rządzących do Brukseli każdy widzi........
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2017-11-22 11:16

> Nie będzie Unia (czytaj Niemiec) pluć nam w twarz.


Nie jestem alfa i omegą w tych tematach, ale czytałam, że Niemcy krzyczą, ale sami na gospodarce węglowej siedzą. Tyle, że pewnie nikt tam kaloszy i mebli nie pali w piecach. A jak teraz latem byłam, to widziałam, że niektóre osiedla domków mają zbiorcze kotłownie. Widać się opłaca wszystkim pod każdym kątem. U nas znam przypadek, gdzie facet wiele lat temu namawiał wieś na wspólne ogrzewanie i wiesz co powiedzieli niektórzy? "Jo byde płacił, a un bydzie se d...grzoł za moje piniundze" Bo światły rolnik nie wziął pod uwagę, że jego światłe bardzo  siedzenie też będzie miało ciepło.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-22 11:07
Co do smogu, to u nas na starym mieście wymieniono piece na nowoczesne ogrzewanie. Zatrucie środowiska zmniejszyło  się i to bardzo mocno.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-22 11:09
Wszystko na koszt miasta, czy tylko dopłaty?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-11-22 11:28
Początkowo była mowa o 50 % dopłatach. Nie wiem dokładnie na czym stanęło, ale ludziom się opłacało. Zmieniali. W tej chwili czujniki są ustawione w całym mieście i wykazują dużą zmianę.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-11-22 11:38
Ludzie. Dajcie sobie na wstrzymanie. PiS, PO i inni to jedna banda, a Wy się kłócicie i dajecie rozgrywać bez sensu. Plus PiSu, że dojrzał biednych - minus - czy to się nie skończy klapą. Plus PO - było normalniej - minus - wałki takie kręcili, że szok - wiem bo byłem blisko, Misiewicze itd. to przy nich małe nomen omen misie.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-22 11:50
Rogaliku :-)

> Plus PO - było normalniej - minus - wałki takie kręcili, że szok - wiem bo byłem blisko, Misiewicze itd<


Misiewicze to ludzie PiS-u a nie PO. Misiewicza wykreował A. Macierewicz. Tak dla wyjaśnienia.......
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-11-22 12:28
Wczytaj się w mój post a zrozumiesz, że wiem o tym.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-11-22 23:28
Rogalik napisał:

>Ludzie. Dajcie sobie na wstrzymanie. PiS, PO i inni to jedna banda, a Wy się kłócicie i dajecie rozgrywać bez sensu. Plus PiSu, że dojrzał biednych - minus - czy to się nie skończy klapą. Plus PO - było normalniej - minus - wałki takie kręcili, że szok - wiem bo byłem blisko, Misiewicze itd. to przy nich małe nomen omen misie. >


Owszem, jaki doradca takie bandy...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-11-23 06:13
[usunięte]
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2017-11-23 13:39
Mam prawo do wyrażania swoich opinii, a jeśli chodzi o podjazdy, to poczekam z tym aż będziesz sam tego potrzebował...
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-11-23 18:16
[usunięte]
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-11-23 23:53
Pewnie. On mnie obrażać może.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-11-24 10:25

>On mnie obrażać może.


"lepiej umrzeć na stojąco niż ży<

W któym miejscu?
No chyba, że faktycznie jesteś ich doradcą, byłoś PO, a teraz PiSu
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-11-24 12:03
Wczytaj się w jego post. Doradzalem jednym. Doradzam i drugim.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-11-24 13:12
No fakt, ale w takim razie nie powinieneś się dziwić takiej reakcji. Skoro jednym i drugim doradzałeś, a oba ugrupowania robią co robią... no cóż, taką wypowiedź można różnie interpretować.
Poza tym miesznie polityki z niepełnosprawnością jest nie na miejscu.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-11-24 22:07
Ciekawe. Dlaczego nie na miejscu?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-11-24 23:34
Skoro nie rozumiesz to znaczy, że się nie pomyliłem w mojej ocenie.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-11-25 01:25
Oświeć mnie.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-11-23 18:56
Rogal, daj sobie spokój z takimi... to zwykła zawiść :-)
Przy okazji: czy toś wie jak napisać do admina?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-11-22 11:01
Wuzetko ok nie doczytałam. :-)
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-22 11:52

> Na pewno wina PiS:)


Rogal wyskakuje z hasłem a następnie jakby nic  nawołuje do spokoju :-) bo inni kradli, a potem będzie na waldusia że prowokator. 
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-22 11:58

>Rogal wyskakuje z hasłem<


Czyżby był szkolony na prowokatora? Żart..........
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-23 12:46
Ja zastanawiam się nad czym innym. Czy ten artykuł i ta mapa nie jest jakimś sztucznym tworem aby przełamać opór Polaków związany z budowami elektrowni atomowych !!! a także z budową elektrowni wiatrowych ?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-23 13:38

>z budową elektrowni wiatrowych ?<


W pasie nadmorskim wybudowano tych farm wiatrowych nawet całkiem sporo. Tylko co z tego, jak teraz zagrożone są upadłością. Bardzo rządzący namieszali w handlu tzw. zielonymi certyfikatami i rozpacz właścicieli tych elektrowni. A przecież energia jest bardzo czysta i wbrew przeciwnikom nikomu nie szkodzi. Ptactwu także, bo bym jako "tubylec" o tym wiedział....
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-23 14:06
Co do szkodnictwa ptakom. Jest ich tysiące i czasami pada któryś uderzony śmigłem ale to tak jakby być przeciwnikiem motoryzacji bo tyle osób już zginęło po uderzeniu przez pojazd ale to nakłada się na nieuwagę kierowców. Zatrzymanie budowy wielu elektrowni wiatrowych nastąpiło dużo wcześniej a kto był wtedy przeciw niestety nie było tak naprawdę nagłośnione a może dziennikarstwo śledcze nie miało takich możliwości? .
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-11-23 14:09
Ptaki szybko się uczą i omijają wiatraki. Nawet w czasie ciszy, gdy śmigła stoją nie widać tam latającego ptactwa. Zresztą one wolą trzymać się blisko gleby bo tam znajdują żer.
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-23 14:10
Tu musiał bym wytargać Iotę "za szmaty" jak to ona często określa takie wywoływanie do tablicy ;-)
Mam pytanie czy spotkałaś takie podejście do zagrożenia u Nas na jakiś anglojęzycznych stronach oczywiście nie myślę o ich brukowcach?
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-11-23 19:07
W życiu nie czytałam, żeby Iota napisała słowo "szmaty"!
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-11-23 20:29
Napisałam kiedyś (raz) o ciąganiu mnie za "fraki". Nie szmaty - było nie było, frak nie szmata. :-)

Co do meritum - nie mam czasu teraz czytać całej dyskusji, więc jeśli chcesz odpowiedź to proszę o sprecyzowanie co to jest "takie podejście do zagrożenia u Nas", żebym wiedziała o co dokładnie pytasz.
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-24 00:52 Zmieniony 2017-11-24 00:55
To nic pilnego. Chodziło mi, czy to nie jest artykuł w wp pisany na zlecenie? " Stężenie rakotwórczego związku" benzopiren "w Polsce przekracza wszelkie normy "czy to prawda i w innych krajach też widzą takie zagrożenie w naszym kraju i jest tak duże jak w tym artykule opisano ?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-24 08:50
A wiesz co? Mam chwilę i przyjrzałam się też tej mapie. Zastanawia mnie, jak to możliwe, że jest takie duże zagęszczenie dokładnie wzdłuż granicy zachodniej i południowej, gdy tam nie ma wielkich aglomeracji, a i ludności nie ma tyle, co gdzie indziej. Gdyby założyć, że przewaga wiatrów to zachodnie, to byśmy na podstawie tej mapy doszli do wniosku, że nawiewa od sąsiadów.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-24 09:42

>jak to możliwe, że jest takie duże zagęszczenie dokładnie wzdłuż granicy zachodniej i południowej, gdy tam nie ma wielkich aglomeracji,<


Po uważnym przyjrzeniu się tej mapce mam wątpliwości co jej rzetelności......... Gdy patrzę na swoje województwo,a szczególnie wysoki poziom od Lęborka poprzez pas nadmorski aż do Trójmiasta to jakoś w to nie wierzę ! Owszem z bólem przyjąłbym to przekroczenie norm w  kilku miastach w okolicy ale na Boga, nie na plażach gdzie powietrze jest jednym z najczystszych w Polsce. Ech.........
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-24 09:58
Bieżące dane pomiarowe
http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/current
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-11-24 11:44
Też tam wchodzę. :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-11-24 20:20 Zmieniony 2017-11-24 20:24
Na szybko mogę powiedzieć tyle - mapka użyta w artykule pochodzi z roku 2015. Natomiast bieżące wyniki pomiarowe z tego samego narzędzia można sprawdzić tutaj:
http://www.eea.europa.eu/themes/air/interactive/bap

To jest strona Europejskiej Agencji Środowiska, więc w zasadzie dane uznawałabym za przynajmniej godne uwagi, bo pochodzą z oficjalnego źródła.

W kwestii zanieczyszczeń w ogóle warto pamiętać, że co najmniej częściowo wynikają one z ruchów powietrza - zarówno na poziomie kontynentu, jak i regionu (tj. zanieczyszczenie nie zawsze najwyższe jest w miejscu emisji), a także że za większość emisji odpowiada nie przemysł, a ogrzewanie budynków. Np takie były wyniki w przykładowym badaniu stężenia BaP w Gdyni opublikowanym w międzynarodowym czasopiśmie badawczym w 2012 roku: https://link.springer.com/article/10.1007/s11356-012-1315-0 Stężenie BaP zmieniało się wyraźnie w ciągu roku zależnie od tego, czy próbki pobierano w sezonie grzewczym, czy poza nim.

Jeśli dobrze pamiętam - nie mam tego teraz czasu sprawdzić - Polski Główny Inspektorat Środowiska używa innych metod pomiaru i innych norm niż Europejska Agencja Środowiska na swoich interaktywnych mapach, dlatego ma inne oznaczenia wyników.

EDIT: A tu jako bonus omówienie wyników stężenia BaP w 20014 roku (w epoce przed-PiS, żeby nie było że problem jest natury politycznej i właśnie się pojawił): http://biznesalert.pl/gios-powietrze-w-polskich-miastach-jest-pelne-rakotworczych-substancji/
Nadrzędny Autor kropek Dodany 2017-11-25 20:28
Strasznie się zaplątałem wędrując ścieżkami tematu. Kiedyś wykładnią zawartości CO2 było podawanie wartości w ppm. Dzisiaj piszą że ta liczba przekroczyła już magiczne 400 a już 450 może zmusić ludzkość do chodzenia w maskach tlenowych.
Napisałaś ,że ze większość emisji odpowiada ogrzewanie budynków nie przemysł.
A przecież wiadomo że od dawna buduje się budynki bez pieców tylko podłączone do magistrali cieplnych. Na wsiach też wiele nowych domów posiada ogrzewanie gazowe, chyba że większość budowanych domów na wsiach ogrzewane są piecami na węgiel. I wcale mnie to by nie dziwiło bo ogrzewanie gazowe dzisiaj nadal jest droższe niż węglowe.
Czyli za zaistniałą sytuację odpowiada wiejskie i podmiejskie budownictwo  oraz ich mieszkańcy :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-11-24 17:49
:-) W mojej rodzinie też było takie powiedzenie, chyba dziadek je rozpowszechnił.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 288) (3697215 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill