www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 289) (3703650 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-25 09:21
Protesty w obronie wolnych sądów w całej Polsce. Społeczeństwo na razie jest jeszcze na tyle wolne, że potrafi się zorganizować przeciwko dyktaturze.

>http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/563281,protest-pod-haslem-wolne-sady-wolne-wybory-wolna-polska.html<

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-25 10:59
Niemiecka rozgłośnia Berlin-Brandenburgia podała, że niemieckie firmy wywożą swoje odpady do Polski, robiąc na tym wielki biznes. Zamiast razem z Tw Matka bronić elit, może protestujący na to zwrócą uwagę, bo to jest problem dla zwykłych ludzi.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-25 11:10

> że niemieckie firmy wywożą swoje odpady do Polski,<


Niestety to prawda, bo "dojna zmiana" daje na to przyzwolenie. Przypuszczam, że ludzie ci czerpią na tym korzyści. Ech......... A gdzie prokuratura? Swoich nie ścigają?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-25 11:19
Tak było do tej pory. Było na to przyzwolenie. Teraz dzięki zmianie takie i inne sprawy wychodzą na jaw. Polska podnosi się z kolan. Niektórym to nie pasuje, bo w mniejszym lub większym stopniu czerpali z tego korzyści.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-25 11:29
Przyzwolenie na to jest obecnie. Ta sprawa dopiero teraz bulwersuje. Bo to teraz tworzą się układy  na to pozwalające. Wcześniej do tego nie dopuszczano.
Raz jeszcze pytam się co robi rząd, minister środowiska i prokuratura w tej sprawie?? Okazuje się, że nic!!  Stawiam pytania : Czy "rączka rączkę myje?? Kiedy usłyszę o działaniach odpowiedzialnych za to służb?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-25 11:47
Proceder trwa od lat. Teraz zaczęto z tym walczyć.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rbb-niemieckie-smieci-trafiaja-do-polski/qzxm5ks
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-25 12:31
Ten artykuł dobitnie potwierdza to co wcześniej napisałem. Sprawa jest świeża i rozwojowa. Tylko działania służb i efektów nie widać.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-25 12:34
Rozwojowa, bo odkrywają stare zaniechania.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-25 12:46
Proszę czytaj ze zrozumieniem to co zalinkowałaś. To przekręt świeży, a kto teraz rządzi?? Może nie wiesz ?
Czy pomagasz w zamiataniu afery pod dywan? I odpowiedzialność chcesz "zwalić" na innych? Wydaje mi się to takie typowe dla "kolesiów zmiany"
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-25 13:20 Zmieniony 2017-11-25 13:44
Przekręt świeżo odkryty. :-)

Ps
Oto cytat z tego co zalinkowałam:

"Według rbb problem nie jest nowy. - Od lat niemieckie firmy i ich polscy pomocnicy prowadzą wielki biznes. Jak informuje rozgłośnię Przemysław Kurowicki z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie, urząd wykrył już w tym roku osiem przypadków nielegalnego wywozu śmieci z Niemiec. Chodzi o częściowo przetworzone odpady, pochodzące głównie z firm w Brandenburgii. Nie wiadomo, ile ton niemieckich śmieci tak naprawdę trafiło już do Polski. Śledczy przypuszczają, że dużo."
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-25 15:18
Ano właśnie, znowu potwierdzasz to co wyżej napisałem. Za co dziękuję.......

>Jak informuje rozgłośnię Przemysław Kurowicki z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie, urząd wykrył już w tym roku osiem przypadków nielegalnego wywozu śmieci z Niemiec. <


Lidian czyli co ? Doprawdy nie wiesz kto w tym roku rządzi w Polsce?  Po prostu wreszcie przyznaj, że chciałaś kogoś oczernić/szkalować ( poprzednią władzę) a trafiłaś kulą w płot bo okazało się, że to gruba afera i zaniedbania obecnie rządzących..... Taki wstyd.........
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-25 18:00
Przyznaję rację tym, którzy mówili , że nie umiesz czytać ze zrozumieniem, a w oczernianiu mnie, to Ty jesteś mistrzem. Kończę, bo widzę, że nigdy się nie zrozumiemy.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-11-25 19:30

> że nie umiesz czytać ze zrozumieniem,<


No tak......... Jak zwykle gdy brak Ci argumentów to posługujesz się obelgami.  Oto Lidian w całej okazałości....... Żal.......
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-11-26 09:56
I 3z na koncie :-)
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-26 10:00
Rogal awansowałeś na kasjera i liczysz innym zarobione grosiki? A dopytam skąd taka wiedza, że jest to 3 a nie np 5 zł?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-11-26 11:25
Niech będzie i 8.
Nadrzędny Autor kropek Dodany 2017-11-26 15:30
Rogal a co Ty ? Nagle przestałeś się znać na ekonomi?
Przyjmując Twoje rozważanie to dla przykładu ludziki które tu wpisywały po 5 wpisów zarabiały 40 złotych(nie ważne brutto/netto) zajmowało im to zazwyczaj 5-10min i dalej nie chcieli by zarabiać? Chyba ,ze to była umowa o dzieło 4-dychy ale muszą napisać pięć wpisów.
Idąc dalej, tokiem Twojego myślenia.
Traktując to jako zapomoga na zasadzie MOPS-u. To może stąd te wysokie koszty prowadzenia strony niepełnosprawni w necie? Jak mi się coś przypomina gdzieś ktoś pisał o 50-80tyś rocznie. Doliczyć do tego pracę Adminów? choć na tym portalu panuję zapewne zasada jak za komuny -tajemnica ile kto do wypłaty otrzymuje w kopercie !!!

Ale przyjmując że wiesz co piszesz i nie są to bzdury :-) to ja "pracując" tutaj zostałbym okradziony z ponad tysiąc złotych z tytułu nie wypłaconego wynagrodzenia a "pracuję" tu od 11.11.br  minus trzy skasowane wpisy(może jako podatek od wynagrodzenia ;-) . Wie ktoś jak napisać do(jak naiwnie zapytuje J11) do Administracji a może od razu skierować to do prokuratury lub Sądu?
No dobra. dosyć tej zabawy w dziennikarza śledczego bo może nie będzie wiadomo gdzie umieścić moją tabliczkę nagrobną jak znicknę.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-26 11:42

>Rogal awansowałeś na kasjera<


Na nikogo nie awansował....... Po prostu zazdrości..... Ech..........
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-11-26 15:19
Czego?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-25 16:43

> Teraz dzięki zmianie takie i inne sprawy wychodzą na jaw. Polska podnosi się z kolan. Niektórym to nie pasuje, bo w mniejszym lub większym stopniu czerpali z tego korzyści.


Lidian? Naprawdę się podnosi? A jak się ma głośna walka ze smogiem i wszystkim, co smog zawiera, walka o niespalanie śmieci do tego przeuroczego zdrowotnie pociągnięcia rządu?
Wyjaśnienie: "Od nowego roku", to znaczy od 2017 się dzieje, bo art jest z grudnia 2016.

"Od nowego roku zużyte stoły, krzesła, meblościanki z całej Polski, a nawet Europy będą mogły być spalane w polskich elektrowniach."
"Ministerstwo Środowiska w rozporządzeniu przedstawiło wprowadzoną w ustawie definicję tzw. drewna energetycznego.
Otóż drewnem energetycznym mogą być też pozyskiwane w kraju lub za granicą duże lub małe drewniane elementy architektury, "elementy wyposażenia wnętrz wycofywane z eksploatacji wskutek zużycia fizycznego lub moralnego". Zużycie moralne można rozumieć jako zużycie ekonomiczne i utratę wartości danego przedmiotu."

"Oznacza to ni mniej, ni więcej, tylko to, że w piecach polskich elektrowni oprócz węgla będą mogły trafiać zużyte stoły, blaty, meblościanki, krzesła, komody czy boazeria. A dzięki temu, że surowiec będzie mógł pochodzić z zagranicy, będziemy mogli zasysać tony zdezelowanych mebli rocznie z całej Europy, w tym również ze Wschodu."

Czy są jakieś wytłumaczenia na tę jedynie słuszną decyzję? Czy ktoś słyszał, że może MŚ się z tego wycofało, czy jedni wożą śmieci i są słusznie ścigani, ale inni wstali z kolan i w świetle prawa wwożą inne śmieci?
Źródło:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,21063229,rzad-zaplanowal-wielkie-palenie-mebli-w-polskich-elektrowniach.html?disableRedirects=true
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-25 17:32
Hmmm.......... Czyli rząd PiS-u niezwykle praktycznie podszedł do obywateli. Im więcej ich wytruje tym mniej ZUS emerytur będzie musiał płacić. Zaiste ciekawy "model ekonomiczny".

>"Od nowego roku zużyte stoły, krzesła, meblościanki z całej Polski, a nawet Europy będą mogły być spalane w polskich elektrowniach."<


Ech..........Truć, truć i truć............ To by wyjaśniało dlaczego tyle śmieci ( w tym opon) z zachodu do nas wjeżdża a władza z tym nic nie robi........
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-11-25 17:56
A do tego trza dodać wycinka drzew z Puszczy Białowieskiej pod przykrywką ratowania drzew przed kornikami... Puszcza się dawała radę bez ludzkiej ingerencji nie tylko z kornikami a znacznie większymi plagami i do dziś istnieje... Jakby jakiś biedak poszedł do lasu po patyki na opał, to zostanie ukarany tak, że się nie wypłaci do końca życia...
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-25 20:45
Katarzyna Lubnauer nową szefową "Nowoczesnej".
R. Petru, twórca tej partii miał dobry, dynamiczny start. Lecz wkrótce "wyszedł z niego" bądź on sam wskoczył w buty gimnazjalisty. Ostatnie tygodnie jego "panowania" to już była zwykła żenada. Czy pani Lubnaer  podźwignie brzemię kierowania partią ? Tego nie wiem, ale życzę sukcesów. Oczywiście już wkrótce doczeka się Ona recenzji. Good luck!!
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-11-26 09:57
Słyszysz głosy?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-11-26 17:55
Szczerze mówiąc W z K nie doczytałam linku do końca. Powiem Ci tak: Sądy nigdy nie były "wolne" i obiektywne. Chyba, że chodzi o "wolność oceny dowodów i wydawania wyroków".

>Społeczeństwo na razie jest jeszcze na tyle wolne, że potrafi się zorganizować przeciwko dyktaturze<


Nie bardzo rozumiem? Zawsze jakiś Sędzia będzie stronnikiem jakieś partii. Już chyba kiedyś pisałam, że w sądach dla sędziów przyda się jakiś taki mały "straszak", bo robią co chcą.
Muszę dodać, że obecnie chyba już działa "straszak" Ziobro, bo Sędziowie zaczynają.... :-) To jest na plus. Nie wiem (nie śledziłam) czyjej partii to zasługa, ale obecne zmiany dot. komorników są korzystne dla przeciętnego ob. Czekam jeszcze na "posprzątanie" w O.I.A.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-26 19:18

>Nie bardzo rozumiem? <


Miałem na myśli to, że ludzie potrafią się jeszcze samoistnie zorganizować i zaprotestować przed dyktatorskimi zapędami.
To, że Sądy w tym sędziowie wymagają reformy jest rzeczą oczywistą. Ale nie w sposób jaki PiS proponuje aby sędziowie faktycznie stali się monopartyjni i usłużni.
Przerabialiśmy już to w czasach stalinowskich i nie chciałbym powrotu.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-11-28 14:45
Już kiedyś pisałam, że to raczej niemożliwe, bo co? Zwolnią inaczej myślących - należących do innej partii? Nie.
W Wymiarze Sprawiedliwości istnieje podstawowa, nienaruszalna i niezależna od partii i poglądów zasada podobna jak w mafii - to fakt. Ministrowie mogą sobie... ;-) Prezes Sądu może być z danej partii, ale jest taki więcej przestraszony ;-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2017-11-25 22:41
A ja w zupełnie innej sprawie, ale takoż aktualnej...

Zgodnie ze swoją "świecką tradycją" zostawiam wiadomość, że w dniach 1-3 grudnia odbędzie się kolejna Ogólnopolska Świąteczna Zbiórka Żywności.

Informacje od organizatora czyli Polskiej Federacji Banków Żywności znajdują się tutaj (link), a listę sklepów biorących udział w tej akcji można znaleźć bezpośrednio pod tym adresem (również link).

Jeśli ktoś chce wygodniej przeszukiwać listę, należy kliknąć na ikonę lejka obok ikony drukarki (funkcja "widok filtra") i wybrać opcję "utwórz tymczasowy widok filtra". W najwyższych komórkach tabeli pojawią się ikonki, za pomocą których będzie można sortować informacje i wyświetlić tylko takie, które kogoś interesują (np. tylko sklepy w jakimś mieście).

I jeszcze kilka uwag tytułem wyjaśnienia:

1. Produkty zebrane w trakcie zbiórki trafią do lokalnych (w danej okolicy) organizacji pozarządowych zajmujących się opieką nad osobami biednymi, dziećmi, osobami starszymi, samotnymi matkami z dziećmi i innymi osobami potrzebującymi pomocy żywnościowej.

2. Na co dzień Banki Żywności specjalizują się w pozyskiwaniu i przekazywaniu żywności, która nie zostanie sprzedana, bo ma już krótki termin przydatności (obejmuje to też zbiórki bezpośrednio od producentów). Dwa lub trzy razy do roku organizowane są ogólnopolskie zbiórki artykułów trwałych.

3. Do punktu zbiórki można – z tego co mi wiadomo - przynieść artykuły kupione gdzieś indziej. Można także podarować BŻ takie artykuły w innym terminie, jeśli ktoś ma obiekcje, że sklep uczestniczący w zbiórce nabija sobie w ten sposób utarg (sprzedaje z półek na zbiórkę).
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-26 10:07
Rozmawialiśmy w tamtym chyba roku a może przy wcześniej organizowanej takiej akcji. Wtedy wyraziłem swoją obawę, ze takie akcje będą miały utrudnienie związane z zamknięciem dużych marketów w niedziele. Mam te obawy nadal. Na razie akcja jest cykliczna a chęć dzielenia się z innymi jest u ofiarodawców  niezmienna.
Ludzie lubią się dzielić przy takich akcjach ale mają straszne opory do udzielenia takiej samej pomocy bezpośrednio potrzebującym.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-26 15:28
A. Duda publicznie się żali, że niewiele może.......... Moim zdaniem sam sobie jest winien, że dał się zdominować.......

>https://opinie.wp.pl/andrzej-nic-nie-moge-duda-prezydent-zaszkodzil-sobie-tym-wywiadem-6191922696374401a<

Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-11-27 12:07
Twoje zdanie wszystko zmieni, wywróci polską politykę.
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-27 10:54
Przeniosę i
Odpowiem tu W-zetce bo zagadamy wątek z dowcipami i humorem ;-)

>  Gollum Dodany 2017-11-27 10:21
> Dla mnie cała ta ustawa jest żartem.
> Czyli co, w niedzielę będą zamknięte wszystkie cukiernie, restauracje, knajpy...? Przecież wiadomo, że nie.
> O co tak naprawdę chodzi? Ja tego nie jestem w stanie pojąć o_O


>        N/- Autor w-zetka Dodany 2017-11-27 10:40
> W którymś momencie w planie był przecież też zakaz składania zamówień w sklepach internetowych w niedzielę. Jak się to skończyło nie wiem.:-) A o co chodzi? No > > przecież o to, aby "dzień święty święcić" - wszyscy równo, bez względu na poglądy, bo jest demokracja i w sejmie rządzi większość wyznaniowa. Amen.


W przyjętej przez Sejm ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele nie znalazł się zakaz prowadzenia sklepów internetowych w dni objęte zakazem, choć zabiegała o to "Solidarność".

Dzięki temu Polacy mają szansę nadal robić zakupy w każdą niedzielę, ale oznacza to, że będą musieli przenieść się do sklepów internetowych.

Dla mnie robienie zakupów w niedzielę nie stanowiło atrakcji ale potrzebę. Po co mi zakupy w niedzielę przez internet gdy towar dostarczą mi w tygodniu?
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-27 13:04
Gollum napisał :

> Nie wiem - czy im się wydaje, że jeśłi Kowalski nie pójdzie do marketu w niedzielę to zostawi tą samą kasę na tacy?


> kawiarenki, pub'y też powinny być w takim razie zamknięte, to też hadnel.


> To tylko spowoduje, że zabiegani ludzie będą jeszcze bardziej zabiegani, jest sporo ludzi pracujących cały tydzień i niedziela była jedynym dniem w którym mogli > spokojnie zrobić większe zakupy, teraz będą musieli w zabieganym tygodniu wygospodarować dodatkowo czas - pewnie późnowiecdzorny lub nocny na dokonanie tychże zakupów.


A  co z kinami, teatrami muzeami?
Czy to nie zmierza by kontrolować każdy nasz krok?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-27 13:47

>Czy to nie zmierza by kontrolować każdy nasz krok? <


Hmmm..... Tak daleko w wyciąganiu wniosków to bym nie poszedł....... Ale to, że rządzący w ten sposób wywracają prawa ekonomiczne (wolny rynek) to jest oczywistością .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-11-27 15:15
ło matko, ło matko a w u twoich niemiaszków to jak jest?
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-27 15:19
Rogal w jakąś depresję wpadłeś? Ja dzisiaj tak się czuję ale ,żeby czepiać się "samolotów" to aż nie :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-28 11:47 Zmieniony 2017-11-28 12:24
Czy J. Kaczyński zorientował się, że B. Szydło ma dużą/odbiera mu popularność? Coraz głośniej mówi się o zmianie premiera:

>https://wiadomosci.wp.pl/zmiana-na-stanowisku-premiera-jest-data-6192305696630913a<


Zatem czy nastąpi taki scenariusz. Teraz premierostwo a gdy skończy się kadencja A. Dudy to sięgniecie po prezydenturę ?
Z tej okazji do popularnej piosenki dopisałem trochę tekstu.
Melodię z pewnością znacie to proszę pośpiewajcie sobie :

      Siekiera, motyka,panowie, panie
     czy biały orzeł w godle zostanie?
     Bo  w niebo z piór wzbija się kurz
     kaczka chce w godło wcisnąć się już!

      Siekiera, motyka, kaczka w koronie?
     Kto zatem stanie w orła obronie?
     Pytam raz jeszcze, panowie, panie
     biały czy żółty w godle zostanie?

     Siekiera, motyka, czy żółty ptak
    to teraz będzie Polaków znak ?

z zadowoleniem bym zobaczył to, że ktoś dalszy ciąg dopisze
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-28 19:01
Ale masz wizje.:-) Nic niech nikt nie dopisuję, bo można wykrakać.:-) A gdyby tak królestwo powstało?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-28 19:14 Zmieniony 2017-11-28 19:20

>A gdyby tak królestwo powstało? <


Gdzie? W kurniku? Upsss.... Kaczniku? Tak to się raczej nie nazywa, ale jeżeli ktoś zna prawidłową nazwę to proszę napisać.......
Nadrzędny Autor kropek Dodany 2017-11-28 20:41
Szeptano po cichu wojennystan,potem Donaldstan, teraz Kaczystan chyba potrzebny jest kolejny Stan Tymiński aby nowe zjednoczone stany umysłów u Nas powstały
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-29 12:49
Śniło mi się? A może to jakiś film SF oglądałem ? Tylko dlaczego nie mogę się obudzić?
Jestem pod wielkim namiotem.
Ze względu na protesty obrońców zwierząt
na arenie występują teraz sądy.
To łagodne i ustabilizowane zwierzątka.
Łase na każdy łakoć ze strony tresera.
A że dostają ich mało a nawet wcale
to wyciągają swoje spragnione pyszczki
do widowni od której z każdej strony
ktoś coś daje by były przy nich blisko.
Treser co chwilę napomina bezbronne
zwierzątka machając wielkim biczem
nad ich głowami. One co chwila błagalnymi
spojrzeniami i gestami proszą widownie
o pomoc. Treser jest nieugięty a strach
przed karą wielki. I zwierzątka posłusznie
mimo okrzyków protestu z widowni
wykonują założony przez tresera
program występu.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-29 13:03

>Śniło mi się?<


Jak zwierzątka zgodnie z  tresurą zagłosują
od swojego pana utęskniony łakoć otrzymują.

Lecz co to? Lecz kto to, wyłamał się oto?
Już go drapią i dziobią zwierzątka głęboko!
Kto się odważył nie słuchać pana tresera?
A niech go szlag trafi i weźmie cholera!!
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-12-06 09:10
Pytanie do doświadczonych rodziców.
Dlaczego 9-miesięczne dziecko wieczorem gryzie rodziców i się cieszy? Uprzedzając - nie głodzę go, nie chodzi o to, że mu rosną zęby bo ma tak tylko wieczorem i innych objawów "ijścia" zębów brak. Może złośliwy po prostu.
Nadrzędny Autor kropek Dodany 2017-12-06 09:49

> Uprzedzając. Skoro zadajesz to pytanie na Kawiarence a nie na forum rodziców.


Jestem przekonany ,ze wyhodujesz wampira.
Zdecydowanie zalecałbym egzorcyzmy. Warto również wykonać badania i testy czy nie zostało pogryzione choćby przez nietoperza.
Zdecydowanie powinieneś udać się do lasu i zabezpieczyć w odpowiedni kawałek drewna.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-12-06 09:51
Jeżeli gryzie w szyję, to wszystko jasne. :-))))))))))

Moja młodsza wnusia też gryzła i to boleśnie. Trwało to tak długo aż jej starsza "oddała" , inaczej mówiąc "odgryzła się." :-)))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-12-06 10:31
No bez przesady, ma 9mscy niecałe. Już by był taki złośliwy?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-12-06 11:13
9 miesięcy to już swój rozumek zaczyna mieć. :-)
Dzieci  na początku traktują to jako zabawę, może to  też jakiś szczątkowy  atawizm, instynktowna walka o coś.  Gdybyś trafił na zwariowanego psychologa, to pewnie by powiedział, że dziecko zaczyna budować swoją pozycję w stadzie :-))))
A na poważnie są trzy szkoły radzenia sobie z tym.
1.Jeśli ugryzie, wydajesz okrzyk bólu i małe jest odstawione do łóżeczka. Dorosły odwraca się plecami, pokazuje i mówi, że nie godzi się na to.
2. Ugryziony  robisz zbolałą minę, udajesz, że płaczesz, nie bawisz się dalej, tłumaczysz. Nie bój się zrozumie intonację i znaczną część z tego, co mówisz.
3. Oddajesz bez pardonu, oczywiście  delikatnie, ale jest tak jak Lidian pisała. Jak poczuje, że taki gest boli zwrotnie, to przestanie.
Wybór należy do Ciebie.
Sposób pierwszy i drugi wymaga cierpliwości i wielokrotnych powtórzeń sytuacji, sposób trzeci  uczy prawie natychmiast.:-)
Jest wysoce edukacyjny, hihihi, ale nie namawiam, gdy nie masz delikatnego wyczucia, bo grozi prokuraturą. To już oczywiście żarty.:-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-12-06 12:55
Sposób pierwszy stosowałem gdy córka gryzła - miała z 1,5 roku i kara łóżeczkowa szybko pomogła. Teraz właśnie robimy okrzyk bólu i mówimy że nie wolno. Z tym, że nie pomaga.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-12-06 13:48
Ty go ugryź, to podziała. Tylko może podziałać na różne sposoby, albo przestanie gryźć, albo mu się to spodoba i już tak będziecie się gryźli przez długi czas. :-)))))))))))))))))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 289) (3703650 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill