www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odwołanie od decyzji o cofnięciu renty (1204 - wyświetleń)
Autor klementynka91 Dodany 2017-11-26 19:22
Witam. Jestem nową osobą i mam nadzieję, że prawidłowo wybrałam wątek.

Mój brat ma całkowicie niesprawną lewą rękę i ubiegał się o rentę - studiuje obecnie na 1 roku. Otrzymał rentę, zdecydował się na studia, po czym decyzję o rencie cofnięto (jeszcze przed jakąkolwiek wypłatą). Odwołał się do Sądu i czeka na rozprawę. Rentę chciał tylko na okres studiów, bo jeśli je skończy to sobie poradzi, wiadomo, że bez studiów zostaje praktycznie praca fizyczna, a tej nie jest w stanie zrobić.

Chciałabym pojawić się na rozprawie i poniekąd stanąć po jego stronie, bo obawiam się, że sam nie do końca użyje dobrych argumentów, poza tym ma problem z przyznawaniem się, że czegoś po prostu nie potrafi zrobić - mianowicie problem ze zmyciem naczyń, wyprasowaniem koszuli, zawiązaniem butów i tak dalej (jedną ręką to się podrapać można, chyba, że ona swędzi). Potrzebuje pomocy jakiejś osoby w wielu czynnościach, bo nawet nie obierze ziemniaków... Czy sąd dopuści mnie do głosu jeśli pojawię się na rozprawie?

Najchętniej orzecznikowi ZUS, który decyzję o przyznaniu renty cofnął przywiązałabym rękę do tułowia i kazała wykonać najprostsze codzienne czynności, które dla mojego brata są po prostu niewykonalne.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odwołanie od decyzji o cofnięciu renty (1204 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill