www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / jak to jest/będzie Czyli dużo luzu i obowiązki z wyboru (11453 - wyświetleń)
- Autor Sonka Dodany 2017-02-20 17:25
Podjęłam decyzję świadomie.
Zadeklarowałam się. Określiłam. 5 lat temu wydawało mi się, że....o! - tyle czasu przede mną, spoko, wystarczy tej "harówki".
Odchodzę. Zostawiam swoje zabawki zawodowe, przekazuję je, porządkuje szuflady i po cichutku zamykam drzwi. Nie jedne.
Za mną tyle spędzonych chwil. Kto to widział, aby w jednej instytucji pracować całe życie?

Tak, tak.
Przyszła emerytka, pozdrawia :-)

P.S.

Jak to jest/było z Wami, kiedy w ten czy inny sposób, daliście sobie spokój zawodowy?
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-02-20 18:12
Znając życie luzu Ci nie przybędzie a obowiązków nie ubędzie :-)
A z karierą zawodową dałem sobie spokój dużo wcześniej
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-02-21 08:11
Do roboty:)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-02-21 09:47
Rogalik poczuł zamiłowania do nadzoru ? :-)))
To wszystko przed Tobą ;-) ale nie załamuj się. Zawsze możne być gorzej lub lepiej.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-02-21 10:35
Lub tak samo.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-02-21 11:09
Nie chce mi się zakładać nowego tematu. Ale czy nie wydaje się Wam że problem można porównać do starych drzew. A szczególnie teraz, gdy nagłośniona została sprawa wycinania drzew na swojej posesji.
Są zawsze dwie strony medalu i trzecia najliczniejsza ;-) grupa obserwatorów rzutu monetą ,i wyniku,  która będzie na wierzchu ta strona medalu wygrywa. A obserwatorzy ? Do czasu kiedy to ich nie dotyczy są bierni.
Podobnie jest z problemami ON.
Tak samo jest z emeryturami lub rentami. Ktoś każe Wam iść na emeryturę a Wy chcecie jeszcze pracować. I w drugą stronę , nie masz sił pracować, wypaliłeś się a tu do emerytury brakuje jakiś lat bo obecne przepisy mówią inaczej.
Dopasowywanie przepisów, powoduje ,że zawsze ktoś jest pokrzywdzony lub "pokrzywdzony".
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-02-21 12:15

>Dopasowywanie przepisów<


Masz rację. Ja jednak w pełni świadoma swojej decyzji. I, jak napisałeś - na nudę narzekać nie będę, oj, nie :-)

Jedynie co, na marginesie - odchodzą "starsi", szkoleni inaczej,  z dużą wiedzą, doświadczeniem. Fakt,  nie ma ludzi niezastąpionych, jednak zastąpienie-zastąpieniu nie równe.
Czynników "powoływania" nowych jest wiele, nie zawsze te, właściwe.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-02-21 12:47
Szczególnie teraz w obliczu"dobrych zmian" a właściwie natłoku przy całkowitym lekceważeniu głosów sprzeciwu.
Te dziwne powoływanie ma inne podteksty. Tylko czy kiedyś było inaczej?
Co prawda ,wiele spraw wymaga szybkich napraw ale czy pośpiech nie powoduje dzisiaj większych szkód niż pożytku?
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-02-21 12:09

>Do roboty:) <


Rogal - powiem tak.
Do roboty facet zdejmuje spodnie, do pracy marynarkę :-)
No, to kto ja jestem :-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-02-21 15:09
Dobre:)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-23 10:01
Pytanie dnia w tvn  Czy można żyć bez sex-u
Jak myślicie?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-23 10:06
No i co Ci TvN powiedział? Możesz żyć czy czas umierać? :-)))))))))))
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-23 10:37
Większość ludzi w moim wieku twierdziła podobnie jak ja ,że nie.
Ale zdarzały się odpowiedzi młodszych ,że tak.
Co do przyczyn to były rożne ;-)
A jaka byłaby Twoja odpowiedź,  gdyby zapytano Cię na ulicy z kamerą?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-03-23 11:47
Miałam inaczej odpowiedzieć, ale po zastanowieniu odpowiem pytaniem na pytanie. A kto przy zdrowych zmysłach opowiada przed kamerami na tak intymne pytania? Zresztą kto uwierzy w odpowiedź jeżeli starsza osoba powie, że "jeszcze może" i z tego powodu nie wie, czy można bez tego żyć. Albo nie taki znów stary, ale  brzuchaty i opity piwskiem facet powie, że staje mu na widok każdej spódniczki, uwierzysz mu?
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2017-03-24 00:02
oj.. tam.. zaraz brzuchaty... :-) co Cię dziś ugryzło, że takie wizje.. :-)) sama niedawno gadałaś mi że sex to zdrowie..

Można zadać pytanie, czy bez pieniędzy można żyć??, czy bez jedzenia można żyć?? można mnożyć.. czy......?? :-)

jak przystało na panią + oglądałam P. Jaworowicz.. rzadko to robię, bo żałuję, że nie mam flinty.. w niektórych przypadkach uważam, że inaczej nie można..
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-27 10:42
Jak czytam niektóre wpisy to chyba nadszedł czas na emeryturę forumową?
;-) zostawię sobie karmienie i obserwowanie sikorek.
To takie interesujące i bezstresowe zajęcie.
A może ....
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-27 11:03
Jak widzę jak się starasz, wyciągasz wątki, inicjujesz tematy często kontrowersyjnie, czuję potrzebę pomocy i dlatego tu ostatnio częściej się wpisuję.  Jednak to chyba syzyfowa praca....Jest chwila spokoju, ucicha i wybucha. Czasem śmieszy, czasem martwi, bo zasięg forum jest duży. Przez jeden z wieczór jeden z wątków był odczytany 240 razy!!!! A może dlatego, że fajnie jest czytać kłótnie? Im gorzej tym lepiej? :-)
Lubiłeś i pewnie lubisz to forum, ale mar-ne szan-se.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-27 11:28

>Jest chwila spokoju, ucicha i wybucha.<


Hmmm.... Nawet wiem dlaczego wybucha, czyli kto musi rzucić jakieś nowe oszczerstwo aby eksplodowało. Ale ciiiiii........ Bo wywołam.......z lasu......
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-27 12:03 Zmieniony 2017-11-27 12:10
Możemy tu się wszyscy wzajemnie po oskarżać i wytłuc oraz zniechęcić do końca ale czy tego chcemy?

Dopiszę bo taka myśl mi zaświtała.

Nie wiem na jakiej zasadzie ludzie prowadzący niepełnosprawni.p zdobywają fundusze. Według mnie to zapewne w nieuczciwy sposób. wystarczy poczytać odpowiedzi "Specjalistów z Centrum"
Kiedyś z Iotą dyskutowałem ,ze taki dział to oszustwo i powinni to zamknąć bo nie pamiętam ale chyba od czterech lat nikt z Centrum nie odpowiedział na zapytanie(jakiekolwiek) ludzi którzy się tam wpisują ze swoim kłopotem.
Zapewne będę musiał obudzić uśpionego waldusianiekiepskiego bo zapewne taki wpis skończy się banem. a może już nikogo nie będę budził?
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-11-27 12:40

>Zapewne będę musiał obudzić uśpionego waldusianiekiepskiego bo zapewne taki wpis skończy się banem. a może już nikogo nie będę budził? <


Proszę nie przeceniaj się, chyba nie przypuszczasz, że ktoś z Adminów czyta wszystko co piszemy ? Zatem spoko......
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-27 12:43

> Hmmm.... Nawet wiem dlaczego wybucha, czyli kto musi rzucić jakieś nowe oszczerstwo aby eksplodowało. Ale ciiiiii........ Bo wywołam.......z lasu......


Masz na myśli nicka Jola11????
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-27 12:49
Nie,- ale nie po to kropkowałem aby teraz pisać........
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-11-27 15:44
Co wy o tej Joli chcecie, ma wiedzę jakąś kobieta przynajmniej.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-27 15:46
Taaa........ :-) I wszystko inne...:-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-11-27 16:02
No nie ma?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-11-27 19:26
A jaką ma?
Nadrzędny Autor kropek Dodany 2017-11-27 19:54 Zmieniony 2017-11-27 19:56
.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / jak to jest/będzie Czyli dużo luzu i obowiązki z wyboru (11453 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill