www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 290) (3675269 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-12-06 14:42
Czyli wojna domowa, kto rządzi, ten wygra.:-) :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-12-06 14:54
Dzieci już od młodości nas testują, ile ojciec czy matka jest w stanie wytrzymać. Niestety rodzice często ulegają i wtedy wiadomo w czyich rękach jest władza. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-12-06 14:53
P gryzieniu syna nie myślałem. Ciekawa koncepcja :-)
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-12-06 14:57

> Ciekawa koncepcja :-)<


Porzuć ten pomysł... Będzie chciał "oddawać" i wendeta gotowa.
Sposób z "karą łóżeczkową" -  dobry. Trochę czasu to zajmie ale nie "wyhodujesz chwasta".
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-12-06 16:42
Sposób z odgyzieniem nie jest zły. Nie zawsze wystarczają łagodne rozwiązania - te bezblolesne.
Nikt nie mówi, że masz gryźć z taką samą zawziętością :D Chodzi tylko o to, żeby dzieciak na własnej skórze poczół, że to jednak boli, że to nie jest zabawa.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-12-06 17:08
Dziękuję za wszystkie głosy.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-12-06 21:25
Jak widzę odezwali się sami "psycholodzy' ;-) Kup dzieciakowi gryzak i tyle :-) najlepiej miękki. Zwyczajnie: skoro się śmieje, ząbków nie ma i jest to wieczorem - czyli przed snem to dla niego taki "rytuał" - więź. Możesz np. go wtedy 'pocmokać" po pleckach, zrobić "brrr.." ustami  po brzuszku i będzie ok.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-12-07 09:45
No jak nie ma? Ma. Boli jak cholera ten rytuał.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-12-07 10:12
Będziesz kiedyś z sentymentem wspominał te chwile z dziećmi. To najpiękniejszy czas dla rodziny. :-))))))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-12-07 10:56
Ja to wiem i w sumie to rozkoszne. Martwię się tylko, że coś mu jest.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-12-08 16:53
Chyba to ma od ciebie, bo ty jesteś zgryźliwy, nie sądzisz??? :-) ;-) :-p
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-12-09 08:03
Może tak być :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-12-07 11:28
Dziecko jest zdrowe i inteligentne :-) Ma ząbki to je testuje, a rodzice zapewne po ugryzieniu krzyczą: łaaa, ajjj boli to się śmieje, bo jest reakcja. O złośliwości nie ma mowy. Tylko gryzak i np. długie, słodkie żelki do żucia przy rodzicach :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-12-07 11:48
Ta, słodkie żelki dla 9miesięcznego dziecka:)))))))))))))
A gryzak to on ma w nosie, fajnie jest ugryźć rodziców lub siostrę:)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-12-07 18:51
To daj mu pańską skórkę, chwytać potrafi. Chodzi o to żeby poznał różnicę: gryzienie ludzi be, gryzienie słodkiego pycha.

>gryzak to on ma w nosie, fajnie jest ugryźć rodziców lub siostrę<


czyli mały kanibal? ;-) :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-12-08 11:25
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-12-08 15:50
"Gratuluje" rogal ;-) wg. golluma twoje dziecko to

>indywiduum<


Ha, ha, ha :-) :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-12-08 16:40
:-)
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2017-12-08 17:54
I tu wyłazi superhiper wiedza jolniętej11x, jak zwykle chciała zabłysnąć, tyle, że matowe nie błyszczy.
Indywiduum ma kilka interpretacji, a jedną z nich jest «poszczególny, pojedynczy człowiek»
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-12-13 16:29
Ciekawe gdzie wyświetli ten post? Kliknęłam na 1 czyli teoretycznie powinien mój wyświetlić się na końcu i rozszerzyć "kolumnę" ;-)

Dzisiaj w realu dowiedziałam się, że min. "Z" działa. Teoretycznie dotrzymał słowa, ale czy to jest korzystne dla przeciętnego Kowalskiego? Skróci przewlekłość spraw w sądach?
Na razie to przedłuży :-(  Sprawa faktycznie; ciągnie się od ponad 5 lat ;-) Jest już na finiszu, czyli jeszcze ze 2 sprawy i wyrok. Jednak dzisiaj spr. się nie odbyła i nie odbędzie aż do końca lutego 2018 r. Właśnie z powodu kontroli tych niby przedłużających się spraw, bo akta "zajumali" do tej niby kontroli ;-) Do tego jest to SC. Rozumiem w karnym, tam przedawnienie wypuści na wolność zbira... Dla mnie o.k. ale co z powodem, pozwanym?

Jak zwykle: intencje dobre, wykonanie do d... :-(
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-12-14 19:37
Czyli po polsku...
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-12-18 20:10
...i po słowiańsku ;-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-01-05 19:29
Rejestr pedofili udostępniony, ale dlaczego  jest niepełny ? Część rejestru jest ukryta. Dlaczego osoby znane , skazane prawomocnym wyrokiem nie istnieją w jawnym rejestrze? Wydaje mi się, że jeśli się coś ujawnia, to ujawnić wszystkich, albo wcale.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-06 19:05 Zmieniony 2018-01-06 19:09
Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni. :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2018-01-06 19:29
Tak, ale bydło jak zwykel musieli odwalić i tuż przed skokiem Kubackiego obniżyli belkę na 11 - qrwa wszędzie ta 11ka hehe
Wcześnij kilku z rzędu skoczyło w pobliżu 140 m. i jakoś nikomu to nie przeszkadzało dopiero jak Polacy mieli skakać, a przecież warunki się nie zmieniły - nawet zawiewało od tyłu. Po prostu Stoch miał nie wygrać. Szkoda Kubackiego bo mógł stanąć na podium.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-06 19:44
Prawdopodobnie to nasz trener o to poprosił.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2018-01-06 21:04
Nie, nie - z naszym trenerem się skonsultowali, ale tak czy siak nie powinno to mieć miejsca.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-06 21:11
Też tak myślę.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2018-01-06 21:14
Gdyby Stoch zmaścił to nie trafiłby na listę wielkich co to drugi raz z rzędu turniej 4 skoczni wygrali - no i ma 5 wygraną z rzędu, a to też nie na rękę innym.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-06 21:40
Wygrał i to jest najważniejsze. :-))))))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2018-01-06 21:55
Jasne, ale to co teraz zrobili ze skoków to jakiś kabaret.
Jak dla mnie w ogóle nie powinno być czegoś takiego jak ocena za styl.
Punkty powinny być tylko za odleglość, można by oczywiście odejmować i nawet należałoby za podpórkę przy londowaniu no i ewentualnie za to czy jest telemartk czy nie, ale nic poza tym. W tej chwili można wypaczać wyniki i tak jest, że jakiś sędziowie sobie ubzdurają i dadzą niższe noty bo brzydko leciał i braknie pół punkta do podium czy pierwszego miejsca - bywało już tak. Niejednokrotnie skoczek ma trudne warunki w powietrzu i musi walczyć o utrzymanie się i odległosć i będzie machał rękami i oczywiście noty mu odejmą - paranoja.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-06 22:27 Zmieniony 2018-01-06 22:29
Dawniej były proste punktacje. Właśnie takie jak mówisz. Jak zawodnik skoczył daleko, to był pierwszy i już. Miał szczęście do wiatru, los się do niego uśmiechnął i wygrywał. Od razu było wiadomo kto wygra, a teraz mieszają , liczą punkty i po widowisku. Wielkie rozczarowanie, bo niby skoczył daleko, a jest np. piąty. I pozamiatane.

Pamiętam z dzieciństwa, jak oglądaliśmy w tv skoki z rodzicami i sąsiadami. Każdy po skoku od razu wiedział kto wygrał.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2018-01-06 23:19
Dokładnie, ale wówczas nie można było manipulować wynikami co ma miejsce teraz i psują widowisko.
Co do tej belki to akurat dobry pomysł, ale to powinno mieć miejsce jedynie w przypadku naprawdę niekorzystnych warunków które miałyby wpływ na bezpieczeństwo skoczków, nie powinno być to w przypasdku takich samych warunków tak jak to miało miejsce dzisiaj. Wiadomo, że rekompensata nie oddaje w pełni tego co tracą skoczkowie na prędkości która zdecydowanie spada po obniżeniu belki. Rozumiem to w przypadku dużych zmian wiatru itp, ale dzisiaj zupełnie nie mam pojęcia czym się sugerowali. Jakaś tam punktacja za siłę wiatru pod narty - niby też to trochę usprawiedliwia wyniki/osiągi choć z drugiej strony dawniej tego nie było - jak skoczek był dobry to bez względu na warunki skakal najdalej - przykładem był Małysz - inni skakali z wiatrem pod narty, a on miałe wiatr w plecy i mimo wszystko ich deklasował skacząś sporo dalej. Dzisiaj też Stoch pokazał - mimo obniżonej belki i wiatru z tyłu skoczył 137 m gdzie pozostali przy wietrzes lekkim pod narty i 12 belki skoczyli 140/139.
Zawsze skoki charakteryzowały się odrobiną szczęścia i to iało swój urok - teraz jak ktoś ma układy i kasę to pomaga szczęściu swoim skoczkom.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-07 13:16
Jak w każdej innej dziedzinie sportu i życia. Często liczą się układy i układziki. Wielu ludzi zapomina , że na tym świecie jesteśmy tylko przez chwilkę. Walczą o kasę, profity i plują na siebie. Rozdyma ich pycha. Nie warto za wszelką cenę iść do celu. Nie w tym jest radość życia, ale o tym przypominamy sobie dopiero gdy uświadomimy sobie przemijanie, nasze własne przemijanie.   Pozdrawiam Cię i życzę dobrego dnia.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2018-01-07 14:20
Dokładnie.
Również życzę miłego dnia
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-07 22:59
Kamil czwartym królem, a od jutra nowy serial, pt. " Rekonstrukcja rządu" -  niezły tasiemiec się z tego zrobił.
Według Millera, rekonstrukcja rządu zależy też od "umocowania w otoczeniu toruńskiego oligarchy, który ma wielkie znaczenie w środowiskach PiS
Potem polityk zaskoczył, bo stwierdził, że jest tylko jedna osoba, która ma jakiekolwiek szanse z Jarosławem Kaczyńskim. - Myślę zresztą, że dzisiaj ojciec Rydzyk jest jedynym realnym rywalem dla prezesa Kaczyńskiego - stwierdził.".

Ciekawy komentarz, bo może oznaczać, że się będą szarpać politycznie, ale pewnie po cichutku, by elektorat nie słyszał? :-) :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-01-08 09:00

>Ciekawy komentarz, bo może oznaczać, że się będą szarpać politycznie, ale pewnie po cichutku, by elektorat nie słyszał?<


W komentarze/przewidywania pana Millera to bym nie ufał.......
A w myśl zasady, że "kruk krukowi oka nie wykole" nie dojdzie do scysji pomiędzy zakonnikiem a J K. Przecież oni się tak zgodnie państwową kasą dzielą, że jako wzór pojednania (ekumenizmu?) mogliby służyć.........  A Miller rzuca słowa na wiatr......
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2018-01-08 10:49 Zmieniony 2018-01-08 11:12
Jednak strefy wpływów jednego i drugiego dobrze widać. Nawet bym uznała Dyrektora za mocniejszego, ma więcej argumentów czyli... elektoratu, łącznie z argumentami zaświatowymi.:-)
Miller, cokolwiek by o im nie powiedzieć, to nadal dobry gracz. Taka diagnoza powiedziana publicznie ma swoją realną wagę, a może i cel. ;-)
Ps.
I zobacz, znalazłam coś, co potwierdza przewagę i potęgę Dyrektora RM.
http://www.newsweek.pl/polska/polityka/lista-ojca-tadeusza-rydzyka-robi-wrazenie-radio-maryja,artykuly,421409,1.html

W zamian politycy PiS dostają wsparcie Radia i czas antenowy. Kiedy wyborcy PiS nabierają wątpliwości po lipcowych wetach, prezydent Andrzej Duda przyjmuje na rozmowie w Pałacu ojca dyrektora. A gdy Mateusz Morawiecki zostaje wskazany przez partię jako kandydat na premiera, już następnego dnia udaje się do Torunia. W tym samym miejscu pożegnalnego wywiadu kilka dni wcześniej udziela Beata Szydło.

Reszta w art., a warto komentarze przeczytać, niektóre bardzo zastanawiają, by nie powiedzieć, że szokują.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-13 15:30
Dziś naszym skoki kiepsko idą. :-(
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-01-14 19:51
Kolejna granie "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". Tysiące wolontariuszy ( głównie dzieci) mimo wiatru i mrozu z poświęceniem kwestują w całej Polsce ( także poza granicami). Natomiast "reżimówka" kolejny już rok robi wszystko aby przypadkiem słowa na ten temat nie powiedzieć albo obrazka nie pokazać. Zatem pytanie do tych co popierają taki stan rzeczy: Jak się z tym czujecie? Tak bardzo nienawidzicie dzieci ?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-14 20:09
Nie oglądałeś wiadomości. Gadasz tylko to co ci inne stacje wbiły w głowę. A Twoje pytanie

>Tak bardzo nienawidzicie dzieci ? <


Jest najpodlejszym chwytem poniżej pasa.
Mogę popierać to co robi rząd i mogę pomagać potrzebującym, ale tam gdzie ja chcę pomagać, a nie pod Twoją presją.
Ciekawe ile dałeś na pomoc innym, że tak się mądrujesz. To było 10 zł? Majątek. Nie pouczaj, bo nawet nie wiesz ile osób z tego forum pomaga potrzebującym tylko robią to bez "pompy".
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-01-14 20:16 Zmieniony 2018-01-14 20:18
Uderz w stół a nożyce (lidian) się odezwie........
Hmmm ....Jak by nie było to Twoi idole w ubiegłym roku wymazali/wyretuszowali Orkiestrowe serduszko z marynarki posła. Zresztą to samo serduszko w obecnej edycji Orkiestry jest specjalnie licytowane. I to jest właśnie mega podłość, ludzi, którzy tak postąpili i Twoja Lidian, bo ich wciąż popierasz. Doprawdy, z takim podejściem do dzieci możesz spojrzeć w lustro?. Zapewne to robisz.........Ale kogo widzisz???????
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-01-14 20:24
Musisz mieć jakiś straszny kompleks na temat dzieci skoro mi wmawiasz takie rzeczy. A "moi idole" mają się dobrze z 50% poparciem w przeciwieństwie do Twoich, którzy już nawet nie wiedzą za czym głosują. Chyba dlatego tak mnie atakujesz, że nie możesz się z tym pogodzić. :-)))))
Nadrzędny - Autor Gollum-bis Dodany 2018-01-14 21:19
A ty nie pominiesz żadnej okazji, aby hejtować aktualny rząd.
To nie serce i chęć pomocy przez twoje posty w tej sprawie przemawiają, a hejt na rząd bo gdybyś kierował się jedynie sercem to pominąłbyś wątek polityczny.
To raz, a dwa - grają bo z tego grubą kasę mają, nie jest to pomoc bezinteresowna jak to ogłaszają.
Jest wiele innych instytucji i ludzi pomagających dzieciom, ale nie pchających się na świecznik, pozostających w cieniu bo to jest prawdziwa pomoc, nie dla sławy i kasy, ale z czystego serca.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-01-14 21:46
Zazwyczaj ci co nigdy nic nie zrobili mają najwięcej do powiedzenia masz rację Gollum.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-14 22:00
"Fundacja WOŚP środki zebrane w corocznej zbiórce publicznej (Finał WOŚP) w całości  przeznacza na zakup sprzętu medycznego i finansowanie programów medycznych, co wykazujemy w publikowanych w części I sprawozdaniach ze sposobu wydatkowania zebranych środków.

Koszty działalności administracyjnej nie są pokrywane ze środków pochodzących ze zbiórki w ramach Finału WOŚP. Na tego typu koszty Fundacja pozyskuje sponsorów, przeznacza środki z darowizn otrzymanych w ciągu roku a także z odsetek od lokat bankowych.

Na koszty działalności administracyjnej składają się: koszty wynagrodzeń i świadczeń socjalnych osób zatrudnionych w biurze Fundacji, koszty utrzymania biura i środków transportu, usługi bankowe, pocztowe i telekomunikacyjne, prawne, kurierskie i przewozowe, materiałów biurowych, zużycie energii, czynsze, podatki i opłaty, ubezpieczenia itp. Koszty administrowania biura staramy się utrzymywać na jak najniższym poziomie.

Koszty organizacji Przystanku Woodstock i częściowo Finału - tak jak koszty działalności administracyjnej – również nie są pokrywane ze środków pochodzących z Finału,  ale z darowizn celowych oraz wpłat sponsorów, o których Fundacja każdorazowo zabiega."
---------
"Nasze Sprawozdanie Finansowe co roku poddajemy badaniu firmy audytorskiej, a następnie wysyłamy do:
·         Ministerstwa Zdrowia
·       Internetowej Bazy Sprawozdań Finansowych Organizacji Pożytku Publicznego prowadzonej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu pełnej jawności naszych działań
·         właściwego Urzędu Skarbowego,
a także prezentujemy na niniejszej stronie internetowej."
--------
Moje zdanie jest takie. Gdyby Owsiak kantował, to jego wrogowie już dawno by mu się dobrali do skóry. Za dużo ich ma, jest solą w oku dla wielu. Swoje szczegółowe sprawozdania ogłasza publicznie, czego inne instytucje nie robią.
Jestem za. :-)
Cytaty stąd: https://www.wosp.org.pl/fundacja/wazne/rozliczenia
Nadrzędny - Autor Gollum-bis Dodany 2018-01-14 22:11
Był na ten temat z Nim wywiad, strasznie krzyczał, że grosza z tego nie ma i mieszka w bloku, tak, to prawda tylko jego mieszkanie to penthouse, niejeden domu nie ma takiego jak on mieszkenie.
Nie zapisałem sobie strony i żałuję, ale żona Jego pracuje tam jako księgowa - 9000 zł miesięcznie zarabia

Nie mam nic przeciwko zbieraniu funduszy, jestem za, ale na początku inaczej to wyglądało - gość się zmienił, to nie jest już ten wielki mały człowiek, teraz to panisko w pawich piórach.

Pomyślcie - raz w roku jest orkiestra, a fundacja działa caly rok, wszelkie koszty administracyjne o których w-zetko piszesz - jakby tak zliczyć to zrobi się pokaźna sumka która idzie na fundację, a nie na dzieci.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-14 22:22

>Nie mam nic przeciwko zbieraniu funduszy, jestem za, ale na początku inaczej to wyglądało - gość się zmienił, to nie jest już ten wielki mały człowiek, teraz to panisko w pawich piórach.<


Też mam takie wrażenie. Szczególnie po ostatnich wypowiedziach,  kiedy polityka wdała się w piękną akcję.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2018-01-14 22:44
Wstrzymajcie się z osądami innych, szczególnie tych którzy coś robią.kto zna historię Meli ten wie,że odkąd stał się osobą medialną jego życie znacznie się poprawiło,tak jak życie Janki yyy zapomniałam nazwisko,o kulach od akcji humanitarnej.To są tylko dwa przykłady które można mnożyć, nie sądzicie, żeby was nie osadzono.cieszcie się  tych sukcesów.
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2018-01-14 22:46
Ochojska!!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 290) (3675269 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill