www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / zwrot kosztów zastępstwa procesowego i za biegłego (11262 - wyświetleń)
- Autor korborak Dodany 2016-01-29 02:25
czy  jak   przegram   sprawę  w  sądzie   przeciwko  PZU  to    będę  musiał  zapłacić  zwrot  kosztów  zastępstwa  procesowego i  za  opinie  biegłego  sądowego.Mimo   tego  że  adwokat  ani  razu  nie wstawił  się na  rozprawę.Tylko  pisał  pisma  procesowe  i  odpowiedzi  na  pozew.Sprawa  przeciwko  PZU   o  uszczerbek  na  zdrowiu.PZU wystąpiło  o   powołanie  biegłego  sądowego  a  raczej  ich  pełnomocnik.Czy  za  opinie  biegłego  sądowego  może   obciążyć  skarb  państwa  i  koszty  zastępstwa  procesowego  też  obciążyć  skarb  państwa.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-01-29 18:38
Jeśli wnieśli lub wniosą o to, to tak. Za prawnika zapłacisz - stawka ustawowa (nie tyle ile im się zachce) nie zapłacisz za jego dojazdy o ile nie był w sądzie. Do sądu należy czy koszty za opinię biegłego obciążą skarb państwa.Jako str. możesz zajrzeć w akta spr. i zobaczyć co napis. sędzia - tę decyzję podejmuje na pos. niejawnym (przy stoliku, przy kawie) ;-)

Nie panikuj jak będzie, że masz zwrócić jakieś koszta - tego też czasem da się uniknąć.
Nadrzędny - Autor korborak Dodany 2016-01-30 01:21
Biegły   neurolog  powołany   przez    PZU  wydał  dla mnie   niekorzystną  opinie  ,czy   jest    sens  powołania   neurochirurga.  Czy  on wyda  korzystną     opinie  dla  mnie.Chodzi  o   wypadek   w  pracy  ZUS  wypłacił mi  15%  uszczerbku   na  zdrowiu  a  PZU   nie chce   uważa    że ZUS   wypłacił  mi  za  długotrwały   uszczerbek  na  zdrowiu  a  oni  wypłacają  za  trwały.I  biegły  przyznał  0%  motywując  tym   że  przed  wypadkiem    chorowałem  na  kręgosłup  .Że   wcześniej  miałem zmiany  zwyrodnieniowe    i  dyskowe  kręgosłupa.Byłem   operowany   z  tego    powodu   dwa  razy  pierwsza  operacja  nieudała  się   za  tydzień  miałem  drugą  operacje  bo  której   dalej  chodzę  o kulach.  Odradzam    operacje  to  wielkie   ryzyko  o  mały  włos  nie chodziłbym   wcale  po  pierwszej   operacji   leżałem sparaliżowany.A po   drugiej  jak  chodziłem  o  kulach  tak  dalej  chodzę  o  kulach.Usunięto  wpadnięte  jądro  miażdzyste   i  tarcze   międzykręgową.Czy  mam    szanse  wygrać  sprawę   mimo  niekorzystnej  opinii  biegłego  sądowego.DZIĘNKUJE  ZA  ODPOWIEDZI  .Często  korzystam  z  forum i  są  dla  mnie  bardzo  pomocne.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-02-01 15:04
Przed wypadkiem miałeś te operacje? PZU też ma widełki i nie musi być żaden "trwały uszczerbek", odszkodowanie dostaje osoba np. po złamaniu i zrośnięciu ręki - ręka jest sprawna i osoba po np. amputowaniu ręki - ręka nie odrośnie jest trwały uszczerbek. Z mojej wiedzy wynika, że w tych ich widełkach widnieje inny % a wypłacają mniej, ludzie występują do sądu i wygrywają.

Ty wiesz co i jak "zostało uszkodzone", co napisał lekarz po leczeniu itd. Masz prawo powołać swojego biegłego, dobrze by było gdyby to był inny biegły sądowy. Możesz poszukać i np. iść na prywatną wizytę z dokumentacją ;-) Możesz złożyć wniosek o dopuszczenie dowodu z zeznań i opinii lekarza prowadzącego itp.
Sędzia się nie zna i wydaje wyrok tylko i wyłącznie na podstawie dowodów i kodeksu, a opinia biegłego jest podst. dowodem, więc najpewniej nie wygrasz przy tej opinii biegłego.

>a  oni  wypłacają  za  trwały.<


Zażądaj dowodu na w/w.
Nadrzędny - Autor korborak Dodany 2016-02-03 22:03
Dziękuję  za  porady ,   pójdę  do  lekarza  neurochirurga  biegłego  sądowego.To   znajomy    za  pytam  co  i  jak ,  on  występuje    w  sądach . To  zapytam  czy  jest  sens   powoływać  neurochirurga .   On  jest   z  Krakowa  , a  ja mam  sprawę   w  Kielcach.Nigdy  bym  nie wpadł  na  ten  pomysł    dzięki   że  podsunęłaś  mi  tę  myśl.On  zna   takie  sprawy i  powie  czy  się  coś  należy.
Nadrzędny - Autor mpietrzak.pomocprawna Dodany 2016-02-07 12:16
Witaj!

Sama miałam niedawno podobną sytuację. Odezwij się do mnie pilnie na priv! Trafiłam na nieodpowiedniego reprezentanta i gdybym w ostatniej chwili go nie zmieniła to miałabym pozamiatane. :-( Pozdrawiam i czekam na kontakt!
Nadrzędny - Autor korborak Dodany 2016-02-09 03:27
Branie  adwokata w  moim     przypadku   niema  sensu.Maksymalnie  za  uszczerbek   sąd   pierwszej  instancji  przydzielił  mi  4200zł.Niema   gwarancji   że  wygra  sprawę.Przecież  nie  wpłynie  na  decyzji   lekarza  biegłego  sądowego.Biegła  neurolog   stwierdziła  że  niema    rwy  kulszowej  zaników  mięśni  itp.Ale  powołałem    biegłego   neurochirurga   przecież  z  mojego  punktu  widzenia  wycieli  mi   jądro  miażdżyste   to  chyba  jest  trwały  uszczerbek  na  zdrowiu.Bo  PZU   płaci  tylko    jak  utnie  rękę  nogę  itp.Tylko  że  biegła   stwierdziła  że   przed  wypadkiem  chorowałem na  kręgosłup  miałem   zmiany  zwyrodnieniowe  i  dyskowe  że  nie dawały  silnych   dolegliwości  bólowych   dopiero  podczas   dżwigania  ciężkiego  przedmiotu  przerwano  pierścień  włóknisty i  nastąpiły  bóle  kręgosłupa  no  i  operacja.Ale   niech  się  wypowie  neurochirurg    czy  od  dżwigania   nastąpiło uszkodzenie  dysku   bo  to  jest  dziwne  że  musiałem  być  operowany.Niema   żadnej  dokumentacji  że  leczyłem   się  na  kręgosłup   normalnie  pracowałem  byłem mechanikiem samochodów   ciężarowych  musiałem  dżwigać  ciężkie  ciężary.Ostatnia   szansa  w  biegłym  sądowym  neurochirurgu.Jak   żle  napisze   to  kasy   niema.
Nadrzędny Autor pajaczek23 Dodany 2016-04-09 15:49
Cześć!
Mam podobną sytuacje. Mogłabyś mi pomóc? :-(
Pisz na prywatne wiadomości, bardzo proszę.
Nadrzędny - Autor dawidek43 Dodany 2016-04-09 16:24
Jak się skończyła sprawa? Możesz napisać?
Nadrzędny Autor korborak Dodany 2017-12-15 20:04
Wygrałem w Sądzie Rejonowym to jest pierwsza instancja,pierwsza  biegła sądowa  neurolog przyznała mi 0% uszczerbku na zdrowiu ,ale wniosłem do sądu wniosek i skarge w piśmie procesowym o powołanie drugiego biegłego neurochirurga ,ten przyznał mi 18% uszczerbku.Kłucilem się z sedziną nie chętnie chciała powołać nowego biegłego,ale udało się .Teraz PZU odwołało się i złożyło apelacje do Sądu Okręgowego.Jak to wygląda na rozprawie apelacyjnej, czy radca prawny PZU ma prawo znowu powołać nowych biegłych.Miał ktoś takie sprawy np.wypadek drogowy ,nieszczęśliwy wypadek.Proszę o porady na jakie  niespodzianki mogę liczyć w czasie apelacji.Czy jest to tylko raczej utrzymanie wyroku w mocy.Bo mnie jakoś nowego biegłego przyznać nie chcieli.Z góry ślicznie dziękuje za porady,pragnę dodać że sprawa trwa od 2013 roku do dnia dzisiejszego  15.12.2017 i jeszcze niezakończyła się.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / zwrot kosztów zastępstwa procesowego i za biegłego (11262 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill