www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kuchnia (Strona 167) (2430765 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 173 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Jola11. Dodany 2017-07-29 11:43
Zaraz jadę na obiad (tradycyjny): rosół z makaronem, na drugie: schabowy (tradycyjny) + młode ziemniaki posypane koperkiem + surówka z pora, lub mizeria, lub... :-)
Smacznego
Nadrzędny - Autor Jola11. Dodany 2017-08-03 19:48
No cóż, dziś był szybki schabowy, ziemniaki z wody posypane koprem, polane tłuszczem z cebulką + ogórki małosolne. Mój obecny ma kilka barów z rybkami, aleee te rybki... i pomyśleć, że to pomorze - Bałtyk :-(
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-08-09 19:23
Co gotować w tak ciepłe i piękne dni - oby długo :-)
Wczoraj była wołowina (pręga) z rosołu, podpiekana z cebulą na maśle + 2 sadzone jaja na ziemniaki z wody posypane koprem.Do tego kefir (nie jogurt) z pomidorami i ogórkiem + vegeta i pieprz kolorowy.

Dzisiaj śledzie świeże pieczone, ości do zaje... Na kolację węgorz wędzony - pycha, ale tłusty :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-08-11 10:48
Hmmm...... Co gotować w upały? Może zwiększyć ilość/różnorodność zup? Oczywiście ziemniaczki z mięskiem też muszą się pojawiać........
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-08-12 16:52
Masz rację, ale już jedzie mój obecny "mąż"? Dla niego kasa jest najważniejsza :-(
Nadrzędny - Autor spartka Dodany 2017-08-26 14:17
A ja jestem mega zadowolona, bo właśnie zaczął się sezon na dynie!!!
__________________________________

młody jęczmień
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-09-10 13:35
A ja dzisiaj znowu leczo zrobiłam ummmm...zapach, smak.... Smacznego :-)
Mąż w pracy, bo nadal sporo turystów, owszem świeża rybka dobra jest, ale może się przejeść ;-)
Moje ulubione to flądra - filet, szczupak i węgorz z piecaaaa :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-10-10 15:09
Amalian gdzie jesteś?! Nie gotujesz?!

Kopytka z kiełbasą podpiekaną na cebulce + marchewka w bułce opiekanej na maśle :-) Zupa jarzynowa - krem. :-) Smacznego
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-10-16 13:21

>marchewka w bułce opiekanej na maśle <


Hmmm...... Zainteresowało mnie to jak robisz tę marchewkę ? W całości czy w kostkach? Nie jadłem jeszcze tak zrobionej, ale może dlatego, że marchewkę omijam...
Nadrzędny - Autor anastazja23 Dodany 2017-10-12 13:17
Ale temat się rozrósł to też chciałabym dodać swoje 3 grosze. Obiad obiadem, ale surówka też musi być http://medicot.pl/przepis-na-salatke-coleslaw/
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-10-12 17:52
Colesław dobra, ale strona taka "odchudzająca" :-( Pamiętajcie: w większości wszystkie witaminy przyswajają się z tłuszczem :-) Nasi pradziadowie nie znali soi i żyli po 100 lat. Paląc cygara i inne papierochy, pijąc gorzałkę ;-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-10-15 15:43
Na śniadanie, kolację lub przekąskę :-) Nie kupujcie w "biedronkach"czy innych "lidlach" :-)

Ryba wędzona - jakakolwiek, średnia cebula, Kucharek lub Vegeta, nać pietruszki, papryka czerwona (słodka).
Średnią cebulę (1/3 ryby) z Vegetą + odrobiną pieprzu czarnego blenderem miksujemy. Do pojemnika wrzucamy wędzoną rybę bez ości i znowu lekko miksujemy. Wrzucamy sporo natki pietruszki (porwanej), dodajmy pieprz kolorowy grubo mielony, sporawo mielonej czerwonej papryki (dla koloru) i sok z cytryny.
Taka sałatka jest przesmaczna, zdrowa i ma multum witamin :-) Można jeść z bułeczką lub chlebem z masłem lub bez. Jest wilgotna i pyszna :-)

Smacznego.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-10-17 17:22
Kupiłem dwie ćwiartki kurczaka ( bo miałem smaka , a tanie były w 3 zł/kg się zmieściły)
I teraz kombinuję jak to przyrządzić?
Wrzucajcie pomysły a ja lecę po surówkę ;-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-10-18 08:53

>I teraz kombinuję jak to przyrządzić?<


Hmmm...... Na ognisku Kropku,  Na ognisku ( na balkonie) :-)))))
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-10-18 16:32
Gotując wywar na jakąś zupę, wrzucam więcej marchwi, albo gotuję ją samą w osolonej wodzie. Kroję w dużą kostkę. Masło rozpuszczam i podpiekam z tartą bułką. Wyłączam kuchenkę i wrzucam pokrojoną marchewkę, "merdam", dodaję trochę pieprzu (mielonego), ew. dosalam i chwilę czekam. Jest lepsza niż kalafior, lekko słodkawa :-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-10-18 16:35
Dzisiaj wczorajszy krupnik na żeberku ;-) Dla mnie dobry krupnik musi być na "dorodnym" żeberku, a grochówka na wędzonce.
Nadrzędny Autor heroic Dodany 2023-01-04 11:31
Zobacz sobie także stronę do siłowni https://ecowall24.pl/fototapety-185-do-silowni.html fototapety
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-10-27 09:58
Dziś pierogi, ale z garmażerki. Znalazłam takie miejsce, że robią smaczne jak babcine. :-)))))))
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-11-02 18:55
Moja I teściowa robi najlepsze na świecie: z serem, grzybami, mięsem... uszka też :-) do tego barszczyk mniam :-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-11-02 17:57
Wydałem dzisiaj 34 zł na zakupy ale jestem zadowolony bo kupiłem to co chciałem.
Chyba jestem w ciąży bo mam ochotę na kwaśne, słodkie i popijam jogurtem.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-11-03 09:23
Pisałem że jestem w ciąży ;-))
Dzisiaj wyjątkowo wcześnie zrobiłem sobie śniadanie
Sałatka z pomidorów,cebula, sól,pieprz wszystko razem z kwaśną śmietaną.
Z niewykorzystanej śmietany zrobiłem sobie kanapkę . Rozsmarowana na chlebie i posypana cukrem - pycha
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-11-03 17:16
O ciąży wiesz mało, tyle co z marnych filmów :-(

Skoro jesz tak oszczędnie to proponuję pyszną francuską zupę.
Zupa cebulowa :-) Złe wieści dla ciebie bo trzeba wywar z mięska i warzyw. DUSIMY na masełku cebulę (dużo) z Vegetą, pieprzem czarnym. Wrzucamy do wywaru. Gotujemy na małym ogniu. Dodajemy: nać pietruszki, koper, trochę mielonego kolorowego pieprzu, 1/2 ząbka przeciśniętego czosnku. Osobno gotujemy kilka ziemniaków.
Jak wszystko się dobrze nagotuje (trzeba smakować i sprawdzać), mieszamy zupę z odcedzonymi ziemniakami, dodajemy oscypek (duży lub 2 małe) miksujemy blenderem. Pyszne i syte. Jednak 2 danie by się zdało ;-) czyli, np. pieczeń jagnięca lub cielęca :-) Może też być morska ryba :-)
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2017-11-03 18:33
Dodam szczyptę dziegciu go twojego przepisu.Prawdziwa francuska zupa cebulowa NIGDY nie zawiera oscypka ani ziemniaka,za to pieczywo,białe wytrawne wino i żółty dobry ser....ale wszystko zależy od smaku.oscypek-Nie!
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-11-04 12:16
Pani "mądralińska" prawdziwa, francuska zupa cebulowa nie zawiera sera, a winem się popija, pieczywo jest dodatkiem - nie ma go w zupie. :-) To jest moja, znacznie lepsza (spolszczona) wersja zupy cebulowej :-) Oscypek oczywiście nie wędzony (zapomniałam dodać).
"Dziegciu" zapewne smakowałaś :-( ale nie znasz francuskiej kuchni, ani pochodzenia tych "super popularnych" potraw.
Jadłaś i znasz sposób przyrządzania np. mule?
Światowej sławy potrawy francuskie wywodzą się z biedy - głodu, Francuzi jedli wszyto co się dało :-)
Tak mamy mule, zupę cebulową itd. Zdążysz poszperać w necie i zrozumieć, że mule to zwykłe ślimaki :-( Do tej pory kupują na straganach kg. Cebula to było najtańsze warzywo ;-)

Doucz się na temat kuchni francuskiej, a dopiero potem "pouczaj" :-)
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2017-11-04 19:26 Zmieniony 2017-11-04 19:32
Jola twoja mądrość nie pozostawia żadnych marginesów na "ale",po prostu jesteś alfą i omega każdej dziedziny, stolicą mądrości, wielbicielką Elvisa i vegety.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-11-05 14:38

>stolicą mądrości<


Jeśli już chcesz dopiec to jak pisałam; nauka :-)
Może chodziło o krynicą mądrości :-)
Nadrzędny Autor heroic Dodany 2021-06-10 11:26
https://www.magas.pl/zaluzje-drewniane-25mm-50mm-70mm/ w kuchni szczególnie warto zamontować żaluzcje drewniane, raz iż chroniąn nasz pokarm przed słońcem. 2 to np taka oliwka z oliwke na słońcu traci swoje własciwości.
Nadrzędny Autor heroic Dodany 2023-01-04 11:30
Radzę sprawdzić stronę https://usuwaniesubitu.com
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-11-06 15:27
Nie gotowałem wcześniej, ani nie kucharzyłem ale jak obejrzałem ten filmik to myślę że te kotlety z indyka
też bym przygotował tylko brokuły bym pominął ;-) i zastąpił czy innym ;-) chociaż nie mam na razie pomysłu czym?
Nadrzędny Autor kropek Dodany 2017-11-13 08:56
Dzień Placków Ziemniaczanych
Znam ludzi którzy je uwielbiają, nawet na zimno. Ja zdecydowanie wolę takie gorące prosto z patelni i posypuje sobie cukrem. Czy można np. z dżemem lub śmietaną je zajadać?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-14 12:35
Dania z dyni. Lubicie dynię? Może ktoś podpowie ciekawy przepis?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-11-14 18:57
Moja babcia gotowała słodką, na mleku, zupę z dyni. Mi nawet smakowała. Obecnie z dyni nic nie gotuję.

Dzisiaj zrobiłam zupę brokułową z kulkami mięsnymi i żółtym serem.

"Chodzą" za mną kluski śląskie, sos i modra kapustka :-) Może jutro? :-)
Smacznego do wszystkiego.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-14 19:05
Dziś taką zupę gotowałam, ale bez cukru. :-) Dynię pokrojona w kostkę wrzucam do pieczonego mięsa ( pod koniec pieczenia to się nie rozpadnie).
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-11-14 19:07
Dynia i mięso? Napisz przepis! :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-11-14 19:26
Kroisz w kostkę i wrzucasz do pieczeni lub gulaszu, tylko nie może się za długo piec żeby się paćka nie zrobiła. Można zrobić spaghetti z dynią i mielonym mięsem. Ja zawsze pilnuję żeby się nie rozgotowała. Przyprawiasz wg uznania.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-11-14 19:42
Ok. spróbuję :-) Żegnam Lidziu - na jakiś czas, bo to że mamy taaakich... moderatorów dla mnie jest nie do przyjęcia! :-(
Nadrzędny Autor kropek Dodany 2017-11-18 18:39
.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-12-23 16:37
Klikam tu, bo "kuchnia" zwęziła się i jakieś trolle piszą o... chyba tylko Bóg wie o czym ;-)

Jutro wigilia, a tu nadal głupoty i podłosci :-(
--------------------------------------
Świąteczna, tradycyjna kuchnia góralska i centralnej polski mało różni się od kuchni kaszubskiej, poza detalami :-)

1. zupa rybna - w górach i na Kaszubach
2. Barszcz czerwony - wszędzie
itd.

Różnica: tylko na Kaszubach robią: pierogi z rybą- rybne o dziwo nawet bardzo dobre :-)
W górach z serem czyli oscypkiem, a w c. Polsce z kapustą i grzybami.

Kaszubi robią i lubią (ja też jako dziecko) zupę owocową z suszonych owoców z łazankami, pozostali zupę grzybową :-)

Smacznego :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-12-23 17:36 Zmieniony 2017-12-23 18:02
[usunięte]
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2017-12-23 19:30
Gollum, nie życz  temu nickowi tego, przecież to jest forum dla niepełnosprawnych różnego typu. ;-)  Niech się tak dalej zachowuje, to juz nikt wątpliwości miał nie będzie. Jej życzenia były dokładnie  na jej poziom, jedne i drugie. :-) Żaden normalny człowiek nie powinien mieć już złudzeń. Co najwyżej ubaw z jej miotania się jak taka wiotka miotła po obejściu. W niej aż buzuje od złości. :-) :-)
P.s.
Czy ona w ogóle rozumie, co to strzyga? :-)
Nadrzędny Autor gimpel Dodany 2021-05-28 15:00
Co do kuchni to ja wam powiem że na szybko musze nowe garnki do niej zamówić, wiecie gdzie warto? Z ofert które widziałem to tutaj https://gerlach.pl/garnki-na-indukcje mają dość duży wybór tych na indukcje bo takie właśnie będę potrzebował. Co myślicie o tym producencie?
Nadrzędny Autor kropek Dodany 2017-11-18 18:38
Po konkursie skoków w Wiśle.
Udało mi się przygotować smaczny męski obiad :-) Coś jakby "spagetti z sosem boloneza" ale dużo smaczniejszy bo zrobiony osobiście ;-))).
Zajęło mi to 20 min.
Ugotowałem makaron, w międzyczasie podsmażyłem na patelni cebulkę. Dodałem do niej gotowe pulpety ze słoika i rozdrobniłem w czasie ogrzewania. Prawie cały słoiczek taki malutki przecieru i na koniec pieprz do smaku.
Pysznie i szybko ;-)  i dużo raczej nie dam rady na raz ;-) kto chce?
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-21 19:07
Może to też powinienem wpisać w poradniku?

Kupiłem owoc wygląda jak pomarańcza , tylko bardziej twardai i taka bardziej gładka w kierunku pomidora. Zapłaciłem 1,89 za sztukę a nie chciałbym zmarnować tylko spróbować. Na paragonie pisze Kaki co nie brzmi zachęcająco :-) . Jak to skonsumować?
wiem wiem a poszukać u wujka google to nie łaska powiecie
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-21 19:36

>Jak to skonsumować?>


Hmmm........ Najlepiej używając otworu gębowego. Nieco wcześniej nożyka.......... :-)))))
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-21 19:38
A nie trzeba by to najpierw zdzynfe .. sparzyć albo zamrozić ? ;-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-11-21 19:53
Od takiego zmrożonego mogą Ci zęby popękać. Uważaj.........
A dezynfekuj wyłącznie w "duchu" czyli spirytusie....  Pozostałość po dezynfekcji rzecz jasna wypij :-))))))
Nadrzędny Autor kropek Dodany 2017-11-21 20:04
No dobra nie chcieliście pomóc to poszukałem na poradnikuzdrowie pl. i informacja mnie zmroziła.

Owoc kaki czyli persymona - zabija komórki rakowe

Persymona (kaki) jest doskonałym źródłem witaminy A, zawiera też witaminę C. Nie bez znaczenia jest także bogactwo związków fitochemicznych, wykazujących działanie przeciwutleniające.

Piszą też że Persymona cierpka nadaje się do jedzenia dopiero wtedy, kiedy dojrzeje i zmięknie (w konsystencji powinna przypominać galaretkę).
nie wiem czy kupiłem cierpką ale na pewno nie jest miękka :-) czyli dobrze ,ze nie pociąłem jej od razu po otrzymaniu porady od imiennika. trudno napiję się .. ach nie, zjem ciastko.
Piszą też, że Napój z gotowanych liści służy do obniżania ciśnienia, zmniejszenia krzepliwości krwi oraz leczenia nowotworów. Listków jest aż cztery ale co zmniejsza, krzepliwość i leczenie?

oczywiście wypije

musiałem wykasować link do strony, który sam się wpisywał ;-) po skopiowaniu tekstu. Bo Gollum by mi wiąchę posłał
Nadrzędny Autor kropek Dodany 2017-12-02 19:16
Mięsożercy byli by zbulwersowani

Zajadam się zupą owocową z makaronem na gorąco ;-) .

teraz w zimie prawie a tu owocowa ;-) którą kupiłem za 1,- z owoców leśnych z makaronem- gdybym nie ugotował wcześniej makaronu - to nawet bym go nie poczuł
za 1,50 najadłem się smakowicie :-) tyle to trzeba wydać na trzy jajka
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-06 10:41
Zapewne z wiele osób które potrafią wypiekać ucieszy wiadomość że 11 grudnia jest Dzień Chruścika. A ktoś tu na forum pisał ,ze im starsze tym lepsze to zacznijmy przygotowania już dzisiaj.
Do wypieku potrzebujemy : ........
Ohhhhh nieeeeee
To Dzień owadów wodnych !!!
W związku z tym ,życzę im czyli chruścikom jak najmniejszej liczby ryb w wodach. A że niedługo Wigilia to moje życzenia wkrótce się im spełnią.
Nadrzędny Autor kropek Dodany 2017-12-06 17:24
Teraz z głodnymi mogę pogadać. Zjadłem pyzy z mięsem okraszone cebulką a jako dodatek ...
Ale skoro na dzisiaj, nie ma tu amatorów ani miłośników kuchni to sobie szczegółowe opisy daruję ani nie zamieszcze fotki ...
i życzę smacznego

Żądam wolności dla chruścików ;-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kuchnia (Strona 167) (2430765 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 173 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill