www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Państwowy zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności (4334 - wyświetleń)
- Autor wieczorynka76 Dodany 2017-02-17 21:11
Chciałam zapytać gdzie znajdę informacje jacy lekarze zasiadają w komisji lekarskiej do spraw orzekania o niepełnosprawności. Chodzi mi dokładnie o Państwowy zespół do spraw orzekania o n w Rybniku.

Jak wygląda samo badanie takiej komisji, czy jest to grupa specjalistów? np jeżeli mam dysfunkcję wzroku to bada mnie sam okulista. No nie mam pojęcia jak to jest.

Nigdy nie stawałam przed taką komisją ale czytając dobre zmiany jakie mają nastąpić w tym roku, spodziewam się, że będą nas wszystkich wzywać  po kolei i weryfikować. Mam stare orzeczenie wydane przez komisję do spraw niepełnosprawności i zatrudnienia , nigdy innego nie potrzebowałam. Na jego podstawie dostałam rentę socjalną .... Chciałabym też dostać legitymację ale w nowym wzorze musi być symbol a ja tego symbolu nie mam. Miałam już wcześniej złożyć wniosek ale trochę się obawiałam i zostawiłam sprawę jak jest .
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-03 13:36
To doczekaliśmy się jakiś ustaleń.

> Szefowa MRPiPS zapowiedziała, że ma on do końca roku przedstawić propozycje zmian w systemie orzekania o niepełnosprawności i niesamodzielności. Minister Rafalska podkreślała, że zespół międzyresortowy kierowany przez prof. Uścińską przygotuje eksperckie propozycje zmian, a resort i rząd podejmą decyzje, które rozwiązania zastosować. Tak przygotowany projekt ustawy trafi do parlamentu.


Teraz ma być jeden system, dla wszystkich, bez podziału na dzieci i dorosłych, pracujących i będących w służbie - powiązanym z opieką nad niepełnosprawnymi i niesamodzielnymi.
Do tej pory Polsce istnieje jeszcze: pięć systemów orzekania o niepełnosprawności i niezdolności do pracy – w ZUS, KRUS, MSWiA, MON i samorządach.

Ktoś się pytał wcześniej o nowe legitymacje :-)

> Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska uroczyście wręczyła w środę, 29 listopada, w Warszawie pierwsze nowe legitymacje osób z niepełnosprawnością. Dokumenty mają formę plastikowych kart i są o wymiarach dowodu osobistego.


Czy będą musiały te osoby stawać na nowych komisjach? zobaczymy
Nadrzędny - Autor Kasia430 Dodany 2017-12-17 23:40
Witam mam pytanie choruje na drżenie samoistne jestem po rezonansach które wykazały zderzenie samoistne dzrzenie głowy chorobę zwyrodnieniowa kręgosłupa m pytanie czy ktoś sie orientuje czy mogę starać sie o stopień niepełnosprawnosci i jaki
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-12-18 08:30

>czy ktoś sie orientuje czy mogę starać sie o stopień niepełnosprawnosci i jaki <


Oczywiście, że możesz, mówiąc więcej nawet powinnaś.
Natomiast pacjent nigdy nie wybiera sobie stopnia niepełnosprawności. O tym decyduje lekarz orzecznik. Jak będzie w Twoim wypadku tego nikt nie wie.
Decyzja orzecznika jest zawsze niewiadomą......
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-12-18 20:08

>jacy lekarze zasiadają w komisji lekarskiej do spraw orzekania o niepełnosprawności.<


Tacy, którzy skończyli medycynę i mają umowę.

>Chodzi mi dokładnie o Państwowy zespół do spraw orzekania o n w Rybniku.<
>Mam stare orzeczenie wydane przez komisję do spraw niepełnosprawności i zatrudnienia<


Czegoś takiego to nie ma od ponad 20 lat i nie wiem czy kiedykolwiek było. Do tego piszesz:

>a ja tego symbolu nie mam<


kod - "symbol" schorzenia był zawsze na orzeczeniu.

>Na jego podstawie dostałam rentę socjalną <


no to najwyższy czas aby cię zweryfikowano!

Zespół do orzekania o niepełnosprawności jest od lat i działa na tych samych zasadach - jak do tej pory nic się nie zmieniło.

>jeżeli mam dysfunkcję wzroku<


Sporo osób ma taką "dysfunkcję" i nie są niepełnosprawni. Chyba rzeczywiście najwyższa pora zweryfikować te orzeczenia!

ZUS, KRUS bym ujednoliciła- te same zasady orzekania. Dzieci inaczej, opiekunowie inaczej.
Nadrzędny - Autor wieczorynka76 Dodany 2018-01-02 13:12
Co ty tu wypisujesz za brednie i farmazony wprowadzając kogoś w błąd. Po pierwsze, doskonale wiem, ze lekarze to raczej ludzie po skończeniu medycyny, więc nie wiem po co ta uszczypliwość.Być może chodziło mi o nazwiska?
Komisja Lekarska do Spraw Inwalidztwa i Zatrudnienia niegdyś istniała i wydawała orzeczenie, mi wydała w wieku 16 lat. Do tej pory na jego podstawie otrzymuję rentę socjalną i nikt tego orzeczenia nie podważa. Na orzeczeniu nie ma ani symbolu alni kodu , jest tylko orzeczona grupa.
A jeśli chodzi o tą moją "dysfunkcję" to nie chciałam napisać wprost, ze jestem po prostu ślepa i kończyłam wszystkie szkoły dla niewidomych.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2018-01-02 20:18
Ani "brednie, ani farmazony" zwyczajnie odp, na to co napisałaś.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Państwowy zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności (4334 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill