www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 80) (1275160 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-04-20 15:59

>problemy abp Paetza zaczęły się po tym, jak w 2002 roku oskarżono go o seksualne molestowanie młodych poznańskich kleryków.<


A to jeden z komentarzy:

>akiba
>Franciszek pewnie będzie zadowolony , w polskim kościele nawet mniejszość seksualna a nawet zboczeniec może mszę odprawiać , postęp o jakim nawet nie śnił<


Proszę wysłuchać/obejrzeć wywiad Żakowskiego - "purpurat" ma głos i sposób mówienia pedała-na 100%
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-05-28 12:40
Kraków: teren wart miliony może trafić w ręce Kościoła za "grosze"

>Władze Krakowa chcą sprzedać Kościołowi działki warte 3,4 miliona złotych. Duchowni zapłacą za nie jednak tylko 68 tys. złotych. Urzędnicy zdecydowali bowiem o przyznaniu bonifikaty. Na zakupionym terenie duchowni chcą wybudować m.in. parking. Ten ma służyć pielgrzymom, którzy przyjadą do Centrum im. Jana Pawła II. O tym, czy grunta zostaną sprzedane, mają zadecydować radni. Głosowanie w tej sprawie za dwa tygodnie.


Nie komentuję tej informacji, ale może warto zastanowić się, do kogo faktycznie należy majątek Krk. Do parafian, czy może do ....

> Kan. 1273 - Biskup Rzymski, na mocy prymatu rządzenia, jest najwyższym zarządcą i szafarzem wszystkich dóbr kościelnych.


Z tego wychodzi, że do Watykanu.
A w jaki sposób Krk staje się właścicielem dóbr doczesnych? Oczywiście Krk dobra pozyskuje się sprawiedliwymi sposobami, którymi wolno innym nabywać.

>Kan. 1259 - Kościół może nabywać dobra doczesne wszystkimi sprawiedliwymi sposobami prawa czy to naturalnego, czy pozytywnego, którymi wolno innym nabywać.


Czy ktoś potrafi podać przykład, choćby jeden, że otrzymał coś od państwa na takich samych warunkach jak Krk, czyli z bonifikatą około 99%? Pytanie to jest o tyle zasadne, bo bardzo często w mediach można przeczytać lub zobaczyć w telewizji, jaki stosunek do osób fizycznych mają nasze lokalne władze.

Religia na maturze w 2021 roku? Wiesław Dębski: to już nie ma nic wspólnego ze świeckim państwem.

>Bp Mendyk powiedział: "jak Bóg pozwoli, religia na maturze w 2021 roku". - Niezwykle ciekawi mnie, jak ministerstwo zakwalifikuję szkolną religię, bo chyba nie jako naukę? I jakie będą konsekwencje wprowadzenia tego "przedmiotu" do egzaminów maturalnych? Kto, Szanowna Pani minister, będzie układał pytania? Kto będzie oceniał odpowiedzi? Kto wreszcie wyznaczy standardy? - pyta Wiesław Dębski w felietonie dla Wirtualnej Polski.


Też jestem ciekawy, jak to będzie się odbywać i na czym polegać. W ogóle jak można komuś wystawić ocenę z wiary, bo przecież o to tu chodzi.
Pytań tych jest więcej. Chociażby, czy osoba mająca maturę z religii będzie wyróżniała się czymś spośród innych osób np. sposobem bycia, swoim stosunkiem do bliźniego, będzie - jak to się mówi potocznie - świeciła przykładem, etc ?
Jak dobrze pamiętam, najpierw miała być za darmo, później Krk zażądał opłaty za naukę religii, umieszczenia jako przedmiotu na świadectwach szkolnych, a teraz chce matury. Czy na tym się skończy?
A przede wszystkim jak się to ma to konstytucyjnego rozdziału Kościoła od państwa. Przecież nikt i nikomu nie broni, aby katolicy uczęszczali do uczelni kościelnych i tam zdobywali wykształcenie łącznie ze zdawaniem matury z religii, a szkoły świeckie były dla reszty innowierców lub niewierzących.
Nadrzędny - Autor olek01990 Dodany 2016-05-28 18:47
Kuriozalny pomysł.
Nadrzędny Autor jann56 Dodany 2016-05-29 15:09
Dziwne to
Nadrzędny Autor Dsad Dodany 2016-06-29 08:33
Własnie :D
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-05-29 21:59
Widze ze natrectwo ci wrocilo.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-05-29 22:50 Zmieniony 2016-05-29 22:53

> Czy ktoś potrafi podać przykład, choćby jeden, że otrzymał coś od państwa na takich samych warunkach jak Krk, czyli z bonifikatą około 99%?


A co tam - prosisz i masz.

Celowo wymieniam tylko źródła dotyczące sprzedaży MIESZKAŃ komunalnych wykupywanych w 99% bonifikatą, bo nie chce mi się sprawdzać co stoi (albo ma stać) na różnych gruntach sprzedawanych z taką bonifikatą. Mieszkania z całą pewnością nie są sprzedawane na cele "kościelne".

Bystrzyca Kłodzka
Jelenia Góra
Lubin
Sochaczew
Ząbkowice Śląskie.

Dalej mi się „przyklejać” źródeł nie chciało. Znalezienie tych informacji i sprawdzenie, czy dotyczą tylko bonifikat 99% (a nie np. 90 albo 95) zajęło mi najwyżej kwadrans.
(Ja z żadnego takiego rozwiązania nie korzystałam, bo moje mieszkanie nie jest komunalne, tylko najzwyczajniej w świecie kupione „z drugiej ręki” – nikt by mi nie dał 99% upustu. Tym niemniej wiem, że zdarzają się takie warunki sprzedaży mieszkań i nieruchomości będących własnością "państwa" czyli gminy.)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-05-30 06:20
Zapomniałaś dodać, że bonifikatę może otrzymać tylko dotychczasowy najemca mieszkania. Przykład nietrafiony, bo dotyczy zupełnie innej sytuacji. Ponadto, sprzedaż mieszkań komunalnych wynika z pewnego wyrachowania. Gminy pozbywają się nich, aby nie ponosić kosztów utrzymania, bo przeważnie dotyczy to mieszkań w starych budynkach.
Zupełnie inaczej rzecz się ma w przypadku nieruchomości o dużej wartości, która trafia w "jedne ręce" za grosze. Sprzedana na wolnym rynku stanowiłaby dla gminy odpowiedni zastrzyk gotówki, którą można by było wykorzystać dla dobra ogółu mieszkańców, a nie tylko określonej grupie osób.
A oto inny przykład. Tym razem dotyczy mieszkania.
Miasto za 10 tys. zł sprzedaje biskupowi mieszkanie w centrum

>Wrocławski urząd miejski chce bez przetargu sprzedać Kościołowi mieszkanie w zabytkowej kamienicy przy ul. Łaciarskiej 34, w samym centrum miasta. To rezydencja biskupa kościoła greckokatolickiego Włodzimierza Juszczaka. Rzeczoznawca wycenił mieszkanie na 758 tysięcy złotych. Urzędnicy chcą je jednak oddać Diecezji Wrocławsko-Gdańskiej Kościoła Greckokatolickiego za 10 tysięcy złotych. Przed trzema laty budynek przeszedł gruntowny remont. Miasto wyłożyło na niego aż 400 tysięcy złotych.


"Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią." (Łk 23,34a)
Słowa te dedykuję Rogalowi160, bo jak mniemam, nie ma jeszcze matury z religii więc nie wie, jak powinna postępować osoba wierząca, za jaką zapewne się uważa. Są to słowa znamienne, które wypowiedział Jezus tuż przed śmiercią. Będąc bity, poniżany i obrażany prosi Ojca w Niebie, aby wybaczył swym oprawcom przewinienia.
Tak, tak, Rogal, jeszcze musisz się dużo uczyć, abyś zrozumiał co znaczy w Dekalogu VIII przykazanie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-05-30 08:11 Zmieniony 2016-05-30 08:24
Tak tak, wez leki.
Przyklad idealnie trafiony. Tych mieszkan z bonifikata oddawano mnostwo. Miasto sie pozbywalo? Niech pozbeda sie dla mnie. Wezme takich 10. A samorzady moga robic co chca. Pretensje slij do ich wladz.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-05-30 14:37
Rogal nie czytasz ze zrozumieniem. Musiałbyś w tych mieszkaniach wcześniej mieszkać.
Sprzedaż mieszkania za złotówkę ale do remontu. do tego w kamienicy czteropiętrowej bez windy najczęściej wspólny wychodek na klatce schodowej, brak łazienki a kuchnia (na węgiel?) węglowa ;-) Jak podniesiesz standard mieszkania czyli doprowadzisz wodę wstawisz kabinę zlikwidujesz pieca na kocioł CO -to podniosą Ci o 100% czynsz!!!! ;-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-05-30 21:24
Ty mnie nie pouczaj chlopaku. Ja bym tovsobie wykupil i sprzedal chyba ze jest zakaz. Co nie zmienia faktu ze lepiej kupic z bonifikata niz bez.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-05-30 14:36 Zmieniony 2016-05-30 14:38

> Zapomniałaś dodać, że...


Nie precyzowałeś, że życzysz sobie, żeby były jakieś dodatkowe warunki. Skoro chcesz innych przykładów:

Szkoła w Białej Podlaskiej przejdzie w ręce stowarzyszenia Dobra Szkoła z 99% bonifikatą
Domy w Limanowej na rzecz ofiar osuwiska w Kłodnem

> Gminy pozbywają się nich, aby nie ponosić kosztów utrzymania, bo przeważnie dotyczy to mieszkań w starych budynkach


Zależy od warunków bonifikaty w gminie. Są takie, gdzie wysokie bonifikaty dostaje się za to, że budynek jest stary, są takie, gdzie dostaje się na wystarczająco długi najem. Nawet w Warszawie jest możliwe nabycie mieszkania komunalnego po 10 latach najmu z bonifikatą, o ile dobrze pamiętam, 70%. Dziesięcioletnie, a nawet dwudziestoletnie, mieszkanie w Stolicy nie traci aż tyle na realnej wartości. Czego dowodem jest zresztą fakt, że jeżeli człowiek następnie sprzeda to mieszkanie na otwartym rynku... musi zwrócić bonifikatę. Czyli prawo a priori zakłada, że taki wykup to świetny interes, więc zabezpiecza samorząd przed spekulowaniem takimi mieszkaniami.

Oczywiście można pomstować na bonifikaty dla związków wyznaniowych, jak ktoś chce (nie tylko KRK - bez problemu znalazłam i braci grekokatolików i prawosławnych, zielonoświątkowców, gminę żydowską). Tym niemniej pierwotne pytanie brzmiało: czy ktoś może wymienić jakąkolwiek, chociaż jedną sytuację otrzymania czegokolwiek z 99% bonifikatą przez osobę fizyczną, bo nasze państwo takie niedobre dla indywidualnej własności jest. Ano może.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-05-30 17:57
Wybaczcie Iota i Rogal, ale Nachbar ma rację :-(

Jakiej osobie, rodzinie gmina sprzeda lokal po remoncie, w centrum ze wszelkimi wygodami za grosze? O terenach miejskich to już można zapomnieć.
Lokale komunalne - te 70 - 75 % tak de facto powstaje kwota prawie rynkowa. Na początku było faktycznie trochę taniej. Spółdzielnie miały dobre wyprzedaże dla najemców.

Poza tym to co piszesz Iota ma się nijak do tego o czym pis. Nachbar. Zupełnie inne sytuacje, wartości i potrzeby.

Ps. Rogal: mam wrażenie, że nie masz argumentów i tak dla "jaj" piszesz byle co :-(
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-05-30 18:39

> Zupełnie inne sytuacje, wartości i potrzeby.


Tyle, że ja nie mam nic do pytania "Komu z Was - jako osobom fizycznym - rada miasta da grunt pod parking w centrum miasta z 99% bonifikatą?" Nie wiem, czy coś takiego jest w ogóle możliwe, zgadywałabym że nie zdarza się normalnie, bez znajomości. Reaguję tylko na przesadną wersję "Nigdy, nikt nie dostaje niczego z 99% bonifikatą".

Nie moja wina, że Nachbar postanowił przesadzić dla efektu i zadać pytanie "Czy ktoś potrafi podać przykład, choćby jeden, że otrzymał coś od państwa na takich samych warunkach jak Krk, czyli z bonifikatą około 99%?" W tym pytaniu nie ma nic więcej o "warunkach", "potrzebach" itd. Jest czysta przesada retoryczna i tyle.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-05-30 18:45
Bo ja wiem czy przesada?
W moim "starym" mieście wiedzieli, że PIS wygra i... lokal dla tej partii za grosz, a rodzina z kilkorgiem dzieci, pracujący rodzice, musieli płacić jak za zborze albo... 15 m kw na 8 osób :-(
Rozumiesz o co mi chodzi?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-05-30 19:39
Chodzi Ci o to - jeśli dobrze rozumiem - że partii siedzibę najęto (lub sprzedano) "po znajomości", może licząc na "wzajemność" po wygranej, a biednej rodzinie nikt nic nie ułatwił, bo ze wspierania rodziny nie ma żadnych zysków zwrotnych, oprócz przyzwoitości, więc wsadzili ich do klitki.

Tyle, że to znów - nie ten temat. (Pomijając już fakt, że taka jedna historia to jeszcze nie dowód wzorca - jak mam jednego sąsiada, który pije, to nie wynika z tego sprawiedliwie wniosek, że wszyscy sąsiedzi piją. A jak jedna, dwie, a nawet piętnaście rad gminy się komuś próbuje przypodobać, to nie wynika z tego, że WSZYSCY tak robią).

Ja nie twierdzę, że nikt się nie próbuje np. proboszczowi jakiejś parafii, biskupowi w kurii itd. przypodobać. Może się próbuje, może nie, nie znam osobiście szczegółów. Teoretycznie jest to możliwe, a skoro jest możliwe, nie mogę tego wykluczyć.

Ale pytanie było inne: czy w ogóle się zdarza, że państwo oddaje cokolwiek, jakiemukolwiek obywatelowi bez koneksji za niemal darmo. Nie czy oddaje pojedynczym osobom wielomilionowe majątki, nie czy oddaje grunty w samym centrum, a nawet nie czy oddaje WSZYSTKIM potrzebującym. Tylko czy oddaje komukolwiek. Z implikacją, że nie, nie oddaje, bo przecież nikt nie znajdzie nawet "choćby jednego przykładu".
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-05-31 16:19
Jeśli znalazłaś ten przykład to znaczy, że nie było

>bez koneksji < :-(

Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-05-31 17:01 Zmieniony 2016-05-31 17:06

>Nie moja wina, że Nachbar postanowił przesadzić<


Nachbar ma coś z ogrodnika ....i lubi przesadzać ;-) .
Ale, żeby być zauważonym to nie można inaczej ;-) .
Ciekawy jestem czy Nachbar poszedł by do kościoła
-w mojej intencji-i pomodlił się za mnie .
Pisze i myśli zrozumiale to pewnie...
Przez pięć minut przez 31 dni .
Dzisiaj jest dzień sąsiada :-).
Pozdrawiam amalian :-).
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-05-31 20:18

>Ciekawy jestem czy Nachbar poszedł by do kościoła -w mojej intencji-i pomodlił się za mnie .


Zaspokoję Twoją ciekawość, ale najpierw uzgodnijmy czym i po co to jest kościół, w rozumieniu jako budynek.

>6 Czekając na nich w Atenach, Paweł burzył się wewnętrznie na widok miasta pełnego bożków. 17 Rozprawiał też w synagodze z Żydami i z "bojącymi się Boga" i codziennie na agorze z tymi, których tam spotykał. 18 Niektórzy z filozofów epikurejskich i stoickich rozmawiali z nim: "Cóż chce powiedzieć ten nowinkarz" - mówili jedni, a drudzy: - "Zdaje się, że jest zwiastunem nowych bogów" - bo głosił Jezusa i zmartwychwstanie. 19 Zabrali go i zaprowadzili na Areopag, i zapytali: "Czy moglibyśmy się dowiedzieć, jaką to nową naukę głosisz? 20 Bo jakieś nowe rzeczy wkładasz nam do głowy. Chcielibyśmy więc dowiedzieć się, o co właściwie chodzi". 21 A wszyscy Ateńczycy i mieszkający tam przybysze poświęcają czas jedynie albo mówieniu o czymś, albo wysłuchiwaniu czegoś nowego. 22 "Mężowie ateńscy - przemówił Paweł stanąwszy w środku Areopagu widzę, że jesteście pod każdym względem bardzo religijni. 23 Przechodząc bowiem i oglądając wasze świętości jedną po drugiej, znalazłem też ołtarz z napisem: "Nieznanemu Bogu". Ja wam głoszę to, co czcicie, nie znając. 24 Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką 25 i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i oddech, i wszystko. 26 On z jednego [człowieka] wyprowadził cały rodzaj ludzki, aby zamieszkiwał całą powierzchnię ziemi. Określił właściwie czasy i granice ich zamieszkania, 27 aby szukali Boga, czy nie znajdą Go niejako po omacku. Bo w rzeczywistości jest On niedaleko od każdego z nas.(Dzieje Apostolskie 17)


Po co więc miałbym iść do kościoła, skoro w Biblii napisano jak wyżej?
Rozumem, że ludzie niekiedy potrzebują duchowego wsparcia, które pomaga przezwyciężyć chwilowe słabości, ale nie musi to być akurat modlitwa. Wystarczy serdeczny uśmiech lub dobre słowo.

Poznań: Figura Chrystusa stanęła w Poznaniu. Wbrew urzędnikom

>Ponadpięciometrowa figura Chrystusa stanęła wczoraj w Poznaniu. Na jej ustawienie nie zgadzał się urząd miasta, który tłumaczył, że nie otrzymał odpowiedniej dokumentacji. Radni zaznaczają, że figura może być nielegalną samowolą budowlaną. Na piątek planowane jest oficjalne poświęcenie pomnika. Jednym z zaproszonych gości jest szef MON Antoni Macierewicz. O sprawie pisze "Gazeta Wyborcza".


Mamy XXI wiek i w Polsce dawno zlikwidowano analfabetyzm. Zakładam, że trudno dzisiaj znaleźć osobę, które nie potrafiłaby czytać. Problem jednak polega na tym, że ludzie nie czytają, bo gdyby czytali, wiedzieliby, jak bardzo rozmijają się z prawdą i jakie sobie świadectwo wystawiają czynami, które niczemu nie służą. Nic tak nie może poniżyć i ośmieszyć człowieka jak on sam siebie. I to nie jest moja opinia. To Biblii wystawia taką opinię wszystkim tym, którzy nie rozumieją na czym polega ich wiara. 

>9 Wszyscy rzeźbiarze bożków są niczym; dzieła ich ulubione na nic się nie zdadzą; ich czciciele sami nie widzą ani nie zdają sobie sprawy, że się okrywają hańbą. 10 Kto rzeźbi bożka i odlewa posąg, żeby nie mieć pożytku? 11 Oto wszyscy czciciele tego bożka zawstydzą się; jego wykonawcy sami są ludźmi. Wszyscy oni niechaj się zbiorą i niech staną! Razem się przestraszą i wstydem okryją. 12 Wykonawca posągu urabia żelazo na rozżarzonych węglach i młotami nadaje mu kształty; wykańcza je swoim silnym ramieniem; oczywiście, jest głodny i brak mu siły; nie pił wody, więc jest wyczerpany. 13 Rzeźbiarz robi pomiary na drzewie, kreśli rylcem kształt, obrabia je dłutami i stawia znaki cyrklem; wydobywa z niego kształty ludzkie na podobieństwo pięknej postaci człowieka, aby postawić go w domu. 14 Narąbał sobie drzewa cedrowego, wziął drzewa cyprysowego i dębowego - a upatrzył je sobie między drzewami w lesie - zasadził jesion, któremu ulewa zapewnia wzrost. 15 [To wszystko] służy człowiekowi na opał: część z nich bierze na ogrzewanie, część na rozpalenie ognia do pieczenia chleba, na koniec z reszty wykonuje boga, przed którym pada na twarz, tworzy rzeźbę, przed którą wybija pokłony. 16 Jedną połowę spala w ogniu i na rozżarzonych węglach piecze mięso; potem zajada pieczeń i nasyca się. Ponadto grzeje się i mówi: "Hej! Ale się zagrzałem i korzystam ze światła!" 17 Z tego zaś, co zostanie, czyni swego boga, bożyszcze swoje, któremu oddaje pokłon i pada na twarz, i modli się, mówiąc: "Ratuj mnie, boś ty bogiem moim!"
18 [Tacy] nie mają świadomości ani zrozumienia, gdyż [mgłą] przesłonięte są ich oczy, tak iż nie widzą, i serca ich, tak iż nie rozumieją. 19 Taki się nie zastanawia; nie ma wiedzy ani zrozumienia, żeby sobie powiedzieć: "Jedną połowę spaliłem w ogniu, nawet chleb upiekłem na rozżarzonych węglach, i upiekłem mięso, które zajadam, a z reszty zrobię rzecz obrzydliwą. Będę oddawał pokłon kawałkowi drzewa".
20 Taki się karmi popiołem; zwiedzione serce wprowadziło go w błąd. On nie może ocalić swej duszy i powiedzieć: "Czyż nie jest fałszem to, co trzymam w ręku?"(Ks. Izajasz -44)

Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-06-29 05:06
Piotr I. skazany za znieważenie prof. Bogdana Chazana. Nazwał go "wcieleniem szatana" i "zwyrodnialcem"

>• Piotr I. skazany na trzy miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata
>• Ma również wpłacić 5 tys. zł na konto Fundacji PRO - Prawo do Życia


Lekarz weterynarii ma więcej miłości w sercu do zwierzęcia, jak Chazan do człowieka, bo nie widząc ratunku dla zwierzęcia skraca mu cierpienia. Chazan z całą świadomością skazał kobietę i jej dziecko na cierpienia. Takie to katolickie sumienie Chazana. Polecam komentarze pod tym artykułem. Wyroki sądów powinny odzwierciedlać nie tylko prawo, ale również społeczne odczucia sprawiedliwości, co widać w komentarzach.
W tym przypadku mamy do czynienia z wyrokiem tendencyjnym wynikającym z narzucanej przez Krk ideologii, bowiem obowiązkiem lekarza jest minimalizowanie ludzkiego cierpienia, natomiast Krk w cierpieniu widzi jakiś cel tłumacząc wiernym, że Jezus też cierpiał.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-06-29 06:03
Czasami jestem za eutanazja
Nadrzędny Autor kamilka852 Dodany 2017-09-18 09:50
[usunięte]
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2017-09-30 16:13
Pamiętaj, że eutanazja ciebie też dotyczy :-) Dzieci stwierdzą, że tak trzeba... "nigdy nie mów nigdy" ;-)
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-31 14:12
Według katastrofalnych przepowiedni Nostradamusa jest również taka Kolejną przepowiednią są masowe migracje ludności. Mają być one spowodowane zmianami, jakie zastaniemy po katastrofach naturalnych i tym, że nie będziemy w stanie się do nich przystosować. Do chaosu ma także doprowadzić śmierć przywódcy Kościoła Katolickiego.
Wcześniej były już zamachy na życie Papieża i to na dodatek był nasz JPII.
Czy to może się powtórzyć?
Czy decydujące znaczenie ma mieć religia w danym kraju ? Czy  Polska nie może być już państwem świeckim ?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-03 13:49

> Czy decydujące znaczenie ma mieć religia w danym kraju ? Czy  Polska nie może być już państwem świeckim ?


Teoretycznie jest. W praktyce świeckie prawo się często  proponuje ustawiać według zasad religijnych. Wszystko powinno być wyważone, bo każdy za duży i gwałtowny przechył na burtę grozi zatonięciem.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2018-01-05 18:17

>Czy Polska nie może być już państwem świeckim?


Może i nawet powinna. Nie trzeba nikogo przekonywać, bo fakty nie kłamią, że religia jest podłożem wojen,  nienawiści i terroru.
Dlatego rolą każdego państwa - nie tylko Polski - powinno być zerwanie sojuszu ołtarza z tronem. Zero finansowanie jakiejkolwiek religii z pieniędzy państwowych. To na swoje barki powinni wziąć sami wierni. Charytatywna działalność powinna być pod zewnętrzną kontrolą i wszystkie pozyskane środki przeznaczone na konkretne cele,  a w żadnym przypadku nie powinny stanowić wynagrodzenia dla działaczy tych organizacji. 
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2018-01-05 19:11
Zmień nick na 'marzyciel'.:-) :-)
U nas prędzej się ludzie gorszą ładnymi promykami nad głową Rodowicz niż brakiem rozliczeń finansowych. Bo jedno jest obrazą uczuć religijnych, a drugie idzie zawsze na "zbożny cel".
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2018-02-19 10:22
Czyli Owsiak i jego żona też powinni nie pobierać wynagrodzeń?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-02-18 17:43
Czyżby temat obecnie passe?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-02-19 11:15
Sam Kościół teraz raczej nosa nie wychyla, widać doszedł do wniosku, że lepiej na tym wyjdzie, gdy głos będą zabierać jego świeccy pretorianie. Jedynie bp Pieronek raz po raz grzmiał, ale to się akurat wiernym nie podobało.:-)
Nawet dyrektor RM zdaje się nie zabiera głosu w sprawie aktualnej zawieruchy polityczno-medialnej. Flauta...przed burzą?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-02-19 16:22
Ja w TEM temacie też rzadko zabieram głos, mam swoje zdanie a nie chce mi się studiować teologicznych ksiąg :-)
Ostatnio mój kolega który leży w szpitalu, twierdził że widział unoszącego się ducha, (pacjenta z łóżka obok gdy ten zmarł), coś na kształt motyla jak mówił. I nie wiem co myśleć na takie opowieści.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2018-02-19 19:31
I nikt nie wie....No chyba, że ma monopol na wiedzę. Tacy też są.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-03-18 10:16 Zmieniony 2018-03-18 10:20
Zastanawiam się czy ten wpływ się zmienił" ? A jeśli, to w którą stronę ? Znam ludzi którzy w taki dzień jak dzisiaj czyli niedziela zaczynają od obecności na mszy. Ale znam również takich którzy nawet z okazji Świąt Wielkanocnych nie pojawiają się w kościele. Może to możliwość udziału poprzez telewizję to spowodował?
Czy telewizja w ten sposób dba o potrzeby ON czy kościoła czy wiary?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-03-18 16:27

>Czy telewizja w ten sposób dba o potrzeby ON czy kościoła czy wiary? <


Nie robiłbym takich rozgraniczeń w tym pytaniu. Myślę, że osoby decydujące o emisji mszy w telewizji jednak w pierwszej kolejności myślały o osobach "uwięzionych " w domach. Zapewne też o tych co w niedzielę pracują, a mają dostęp do TV czy radia. Jednym słowem wierzę w ich dobre intencje.........
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2018-04-02 09:16
Nietypowa msza Wielkanocna. Ksiądz rozprawiał o "naszej drogiej Ojczyźnie"
Księdzu wyraźnie pomyliła się rola, jaką powinien pełnić. Niech się zajmie tym, do czego się zobowiązał, a politykę pozostawi politykom. Skoro już podjął się głosić polityczne kazanie i tak bardzo zależy mu dobru Ojczyzny, to niech te słowa skieruje w stronę tych, którzy hasło "dobra zmiana" zamienili na "dojną zmianę". Przykładów "dojenia" chyba nie muszę podawać, tak samo jak chamstwa, kłamstw i dzielenia społeczeństwa na lepszy i gorszy sort.

>"W dzień zmartwychwstania życzymy naszej drogiej Ojczyźnie, aby jej nowe zmartwychwstające ciało, które przyobleka, oraz jej zmartwychwstająca dusza, były wolne od brudów, zepsucia i rozkładu"...

Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-04-03 15:54
Nachbar. Chyba za poprzednich rządów też tak Ojczyźnie życzyli? Tylko bardziej nieśmiali byli. Teraz śmiało wywalają z kościoła kobiety, nie święcą koszyczków, gdy te wierni na kolanach trzymają, a nie na ziemi. Franciszkowi życzą zdrowia inaczej...No i w ogóle. A wierni coraz bardziej paskudni są. Gdzieś tam chcieli obić plebana, bo na mszy żałobnej źle mówił o zmarłym. Jak  mogą się tak owieczki zachowywać?!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-04-08 17:05
Tylko czy to jeszcze są wierni?

Zagubieni ludzie , skołowani przez czasy jakie nastały, "hulaj dusza piekła nie ma." Dobrze, że jest taki dzień jak dziś. Dzień Miłosierdzia Bożego. Każdy z nas może się w nim zanurzyć (w Miłosierdziu). Nawet ten, który zbłądził bardzo mocno.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-04-08 18:42
A długo w tym "zanurzeniu " musisz trwać aby się odnaleźć po zbłądzeniu?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-04-08 19:00
Każdy z nas ma własne drogi i własny czas powrotu. :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2018-04-09 18:58

> Tylko czy to jeszcze są wierni?


Przepraszam, że moja ironia i złośliwość wobec wymienionych 'kapłanów'  była aż tak nieczytelna. No chyba, że pytanie dotyczy tych 'pasterzy'. Można tak zakładać, bo ich postępowanie nic z wiarą wspólnego nie ma.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-04-29 13:59
Makar napisał w kawiarence

> Autor markar Dodany 2018-04-28 11:45


Jestem członkiem kościoła katolickiego. W związku z tym mam prawo i obowiązek wypowiedzieć się w tej kwestii. Wierzę i jestem głepoko przekonany  że
1 Fałszywych prorokóków było, jest i będzie jeszcze wielu
2 Systemów gospodarczych, wojskowych oraz splłecznopolitycznych było już wiele a profesorów i uczonech posiadających skrajne interpretacje na ten sam temat jeszcze więczj
3 Najłatwiej ocenia się nie siebie lecz kogoś praktycznie nie wiedząc o nim nic albo prawie nic
4 Cała Nasza historia jest oparta na historii kościoła katolickiego
5 Jestem tylko człowiekien i często popełniam błędy i czy to jest powód aby szydzić, drwić, ośmieszać, czy nie lepiej pomóc zamiest dobijać
6 Wierzę w slowa mówiące o tym , że Kościół jest niezwycięzony i bramy piekielne nie pokonają go
7 Lepiej całą swoją energię przeznaczyć na dobro a nie na zło które szkodzi wszystkin   


Nie ma tu możliwości cytowania w ramce więc przeniosłem innym sposobem.
i czytam po raz trzeci i zastanawiam się o co makarowi chodzi znaczy czego dotyczy jego wpis ?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-04-30 09:50
To deklaracja i swego rodzaju manifest wiary. Można  z kilkoma punktami podyskutować, ale ogólnie budzi szacunek ze względu na szczerość wypowiedzi i zapał głoszenia.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-04-30 11:26
Hmmm..... Wolność słowa, każdemu wolno napisać co uważa. Oczywiście  nie przekraczając granic.....
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-05-01 10:13
Tylko trzeba wiedzieć gdzie są granice i co to oznacza, Są tacy co nie wiedzą może z powodu choroby psychicznej?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-05-04 11:03
Ostatnio niektórzy chcą burzyć Pałac Kultury i w to miejsce wstawić pomnik Matki Boskiej.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-05-04 12:31
No tak....... Ten pomysł burzenia z pewnością urodził się w chorej głowie..... Wiemy kto jest jej właścicielem, ale jako ludzi gorszego sortu stać nas na zrozumienie i wybaczenie tych urojeń nadczłowieka.
Nadrzędny - Autor 3mającyQle Dodany 2018-05-04 17:37
Skąd u Ciebie taka wiedza?napisz może jaśniej o tych nie których.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-05-05 09:06
Wzk nie odpowiedział, ale ja zapytam. czyżbyś naprawdę nie wiedział, kto na portalach pod artykułami zbiera opinie o  zaburzeniach osobowości za całokształt teorii różnych i dziwnych poczynań? Czy jesteś tylko jego zwolennikiem i trochę Cię to wyżej obruszyło? :-)
Nadrzędny - Autor 3mającyQle Dodany 2018-05-06 18:04
Naprawdę, i nie jestem do teraz niczyim zwolennikiem ,jak piszesz  do mnie to ja proszę bardziej po ludzku, bo nie jestem jeszcze na poziomie dyplomacji jaką posługują się tutaj co niektórzy forumowicze i  czasem wogóle nie wiem o czym mówią niepełnosprawni.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2018-05-06 19:51
Ok, juz piszę. Mi chodziło o A. Macierewicza, który miał taki projekt. Od tego projektu zdecydowanie odciął się nawet kandydat Jaki. Dalej, to zapytałam, czy nie wiesz, co mówią o nim i czy jesteś może jego zwolennikiem, bo takich ma.  Dopytałam, bo Twój post był tez dla mnie niejasny. Mm nadzieję, ze się wątek wyklarował.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 80) (1275160 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill