www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Propozycja moderatorów ws. funkcjonowania forum (Strona 9) (296849 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 13 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-12 15:04
Odnalazłem Twój wpis jak mi kiedyś sam podpowiedziałeś kwadracik z lewej strony i wyskoczył tylko Twój ;-) wpis zapewne dlatego że jest pierwszy na 3 str ;-)

Odsłuchałem te dwa Win10 i dla mnie to o wiele bardziej zrozumiałe. w NVDA słyszę jakiś pogłos jakby echo a na słuchawce jest troszkę lepiej ale nadal dla mnie za szybko.
Co oczywiście nie zmienia faktu ,że odnalezienie wpisu jest nadal kłopotliwe.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2017-12-12 16:15
tak, tego typu realspeak'i są przyjemniejsze dla ucha, są bardziej zrozumiałe dla ucha, a tym bardziej dla nowicjusza :-) ale jak pisałem przy przyspieszeniu mowy (bo prędkość samemu ustalamy) stają się niezrozumiałe nawet dla wprawwnego użytkownika - po prostu bełkoczą, mowa staje się niewyraźna/niezrozumiała - nie radzą sobie z większą prędkością. Ten z NVDA jest skrzekliwy, ale przy pryspieszneiu nie zmienia się jego wypowiedź, jestyne co trzeba to przyzwyczaić się do prędkości.
Takie gadani powolne doprowadziłoby mnie do szału podczas korzystania z omputera, kiedy chcę coś na dysku odnaleźć, muzę puścić itp - zanim by zagadał szlag by mnie trafił, a ten od razu zaczyna gadać i po pierwszych literkach już wiem gdzie jestem i co mam dalej klikać.

Przesłuchanie jakiegoś dłuższego artykułu, jakiejś recenzji w tym tępie trwałoby wieki :D

Tego typu głosy dobre są do konwertowania plikó txt na audio - np. książki - e-book'i konwertowane do audio - książkę lepiej się słucha głosem zbliżonym do ludzkiego - choć to też kwestia przyzwyczajniea. Na szczęście profesjonalnych audiobooków jest coraz więcej i nie trzeba się bawić w taką konwersję. Są też odpowiednie urządzenia czytające pliki txt "ludzkim" głosem :-)
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-13 15:37
Forum
Informacje
Adres email  forum@niepelnosprawni.pl
Administratorzy  admin_01, admin_02, admin_03, jupeter, slawomirsk
Wersja forum  2.16.0
Języki  Polish (2.16.0),
Informacje statystyczne
Użytkowników  13224
Wątków  9002
Postów  267529
Wyświetleń wątków  55328002

informacyjnie dla wszystkich. Podaję wiadomość którą powinni według mnie zamieścić Admini - że od 05.XII.2017 pojawił się kolejny Admin - admin_03
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-12-13 21:31
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-12-14 15:14
Norbert, pomyśl nim napiszesz. Co chciałeś wyrazić tym postem?

>jak pozostali w ch..a leci... <

Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-12-14 18:30
I ty o to pytasz??? Wow!!!
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-12-18 20:09
Wieeesz, admin zaraz coś mi usunie...byle nie nerkę ;-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-12-22 20:57
Uważaj obyś się nie "wyplaplałaś", podobno na forum grasuje "Łowca Skór"...
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-22 21:16
Norbi, ktoś poluje na bobry ?
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2017-12-23 17:52
Ja nie... :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-12-23 16:44

>"Łowca Skór"...<


Z filmu czy głupoty kropka? ;-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-12-23 17:59
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-12-30 16:46
Domyśliłam się, że Tobie chodzi o konkret, ale kropek jak zwykle się wyzłośliwił (pomówił mnie) :-(

Moim zdaniem ten proceder trwa nadal, nie tylko w łódzkim, ale jest lepiej ukrywany :-( Chociaż z mojej (i nie tylko)wiedzy wynika, że woj. łódzkie jest najbardziej skorumpowane i działa na zasadzie: "rączka rączkę myje", tu kuzyn, tam brat i kumpel ;-) Na co przewrotnym dowodem jest: konkretne oparcie się - wywalenie - PIS, oraz śmierć (sprawy sądowe) noooo, jak on tam się nazywał - ze wsi...uciekło :-( ten co wywalał zborze na tory.

Pozdrawiam i życzę: szczęścia, zdrowia w 2018 roku :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-12-30 21:24

> ten co wywalał zborze na tory.


Zbór – określenie stosowane m.in. w Polsce, Czechach (czes. sbor) i na Białorusi (biał. збор) w odniesieniu do lokalnej wspólnoty wiernych kościołów protestanckich (parafia, gmina, zgromadzenie, kongregacja), niektórych ugrupowań nieprotestanckich, historycznie wywodzących się z protestantyzmu np. przez Świadków Jehowy.[/]
deklinacja: zbór zboru, zborze; zborów 


:-) winno więc być ten co wywalał zbory na tory :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-12-30 21:40 Zmieniony 2017-12-30 21:46

>Zbór – określenie stosowane m.in. w Polsce, Czechach (czes. sbor) i na Białorusi (biał. збор) w odniesieniu do lokalnej wspólnoty wiernych kościołów protestanckich (parafia, gmina, zgromadzenie, kongregacja), niektórych ugrupowań nieprotestanckich, historycznie wywodzących się z protestantyzmu np. przez Świadków Jehowy.[/] deklinacja: zbór zboru, zborze; zborów  winno więc być ten co wywalał zbory na tory <


Wuzetko, wydaje mi się, że to chodziło o Leppera, a ten wywalał zboże ( a nie zbory) na tory. To fakt.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-12-30 21:45

> Wuzetko, wydaje mi się, że to chodziło o Leppera, a ten "wywalał" zborze na tory. To fakt.


No fakt, ale on wywalał zboże.
Zboża, rośliny zbożowe – grupa roślin uprawnych z rodziny wiechlinowatych (traw, Poaceae). Ich owoce, o wysokiej zawartości skrobi, są wykorzystywane do celów konsumpcyjnych, pastewnych i przemysłowych.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-12-30 21:47 Zmieniony 2017-12-30 21:49
Tak, masz rację. Tak się zasugerowałam zborami, że zrobiłam taki podstawowy błąd ortograficzny. Dzięki za zwrócenie uwagi. Już poprawiłam. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-12-30 21:49
Dlatego to wyśmiałam, a nie dlatego, że nie zrozumiałam, o co......J11 chodziło. Widzę, ze poprawiłaś post, ale pozwolisz, że zostawię cytat? Wyszło jak wyszło  i niech zostanie całość, ok?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-12-30 21:50
Ok.

Widocznie Cię nie zrozumiałam. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2018-01-02 20:21
[usunięte]
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-03 13:20
Z Nowym Rokiem nowa zmiana. :-) Kiedyś nick pisał o sobie "my wszyscy", a teraz pisze o sobie "każdy". :-) :-) :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2018-01-04 18:30
[usunięte]
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-04 21:14

> Cymbalico wceto!


Witaj Szczycie Intelektu Trzydziestoprocentowego.:-))))

> Zarabiam kasę na swojej wiedzy i ukończonych studiach wraz z tytułami! (nie chwalę się na tym forum, bo tu są tacy jak ty) :-(


Buuuhahaha jak piszą w necie :-))))))
No to ja Cię pochwalę, ale tylko trochę, bo szukać mi się za daleko nie chce.

"w l. poj. "cham", bo 1 raz napisana" nowe kryterium liczby pojedynczej, pewnie jakiś dodatkowy tytuł za to zarobiłaś?
"Tutaj mam szkopuł" Tutaj masz? A może masz go  w innym miejscu
"deklarując nie czytanie" nie musisz deklarować, widać, że mało czytałaś
"puki" pewnie to u od pukania się w.kapustę tak wyszło?
"z tąd" noooo... za to pewnie doktorat dostałaś? :-)
"Nie dopracowana" całkiem jakoś jak niedouczona brzmi, ale trudno powiedzieć na jakiej wiedzy się dzisiaj kasę zarabia:)
"w brud grzybów" pozostanie klasyką, zawiódł jeden z fakultetów? :-)
"czyli inteligentny "kaman" "to pewnie jakiś Twój dodatkowy tytuł dla wyróżniających się 'po studiach' :-)
"lamusy,czniam" o, i znajomość języka obcego, jak najbardziej pochwalam szerokie horyzonty :-)
"brytwankę"biedulce wanienka się pomyliła ze sprzętem kuchennym?
"nic nie warty"na pewno zajmiesz się tym w trakcie zdobywania nowego tytułu, bo sprawa jest tego warta :-)
"Ponad to taki wniosek" taaaaa...skoro tak, to jasne, jasne....:-)

> Piszę tak jak wiem: czyli wszyscy mają cię dość


Jednak wraca poprzednia forma? :-) "Wszyscy Jola11", brzmi lepiej? :-)

Co do reszty...na tę chwilę w trąbie mam Ciebie i Twoje bardzo już chore wymysły.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2018-01-06 20:30
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2018-01-03 13:57

>...a takie upierdliwe babcie (bez wnuków) wciskają się wszędzie i każdy je ignoruje<


powiedziała babcia z wnukiem
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-01-13 15:36 Zmieniony 2018-01-13 15:39
Hmmm...... Norbert,- rzadko tu ostatnio bywam, ale proszę napisz co żeś nawywijał, że Ci post usunięto ? Bo aż oczom nie wierzę............
Teraz się bardziej rozejrzałem i wątek wygląda jak ser szwajcarski, tyle w nim pustych/dziurawych miejsc...... Innych też to spotkało.......... Ech...... Porobiło się..........
Nadrzędny Autor kropek111 Dodany 2018-01-13 21:29
Ja dokładnie pamiętam co napisał . Napisał prawdę o moderatorach, o ich "pracy". Napisał bez używania żadnego wulgaryzmu ani słowa przyjętego powszechnie za obraźliwe bo wstawił tam kropki  ale jak widać moderatorzy boją się nawet kropek nie tylko żmiji  której użyła Lidian.
Czyli nadal mimo kolejnego modzia będą lecieć w ... kulki.
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2018-01-05 20:39
[usunięte]
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2018-01-05 20:46
[usunięte]
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2018-01-12 14:34
Witam i pozdrawiam Wszystkich (poza J11 i jej wcieleniami) i życzę Wam wszystkiego najlepszego spełnienia Waszych marzeń w Tym Nowym 2018 roku i spóźnione Wesołych Świąt.
Składam spóźnione życzenia bo dopiero dzisiaj mnie odbanowano ;-)  czyli po 62 dniach :-) :-) :-) ale już mam przewinienie, bo usunięto 15.grudnia mój wpis mimo że nie pisałem. Dziękuję.
Odpowiedzi nie dostałem od Adminów ale mogę przeczytać życzenia urodzinowe od kropka ;-)

To tylko wpis informacyjny bo już zostanę przy nicku kropek a dla formalności wpiszę tu powiadomienia jakie mam po zalogowaniu .
bay bay

> forum.niepelnosprawni.pl - Użytkownik: wielokropek
> Powiadomienia
> 2017-12-15 16:24:  Moderator usunął posta. Powód: Złamanie regulaminu forum 4e
> 2017-11-16 19:58:  kropek wysłał prywatną wiadomość.
> 2017-11-10 17:12:  Moderator usunął posta. Powód: Złamany regulamin 4e
> 2017-11-10 17:09:  Moderator usunął posta. Powód: Złamany regulamin 4e po raz czwarty - 30 dn. ban
> 2017-11-10 17:02:  Moderator usunął posta. Powód: Złamany regulamin 4e
> 2017-11-10 16:49:  Moderator usunął posta. Powód: Złamanie regulaminu 4e


Pozdrawiam też Wszystkich którzy zrobili sobie odpoczynek od forum i jeszcze raz dużo zdrowia.
Nadrzędny - Autor kropek111 Dodany 2018-01-12 21:51 Zmieniony 2018-01-12 21:58
[usunięte]
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-13 12:43
Witamy Nowego Kropka111. Pewnie będziesz czytał archiwum, aby potem doskonale wiedzieć wszystko o forum.:-))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-13 12:54
W jednym ze swoich 111-tu wcieleń pewnie już przeczytał. :-))
Nadrzędny Autor kropek111 Dodany 2018-01-13 12:59
Ja bardzo poważnie traktuję obowiązki nowego i zanim zabiorę głos, wcześniej zapoznaje się z sytuacją aby nie wyjść na .... na gbura.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-13 13:00
Chyba zarobiłaś u kropka 111  punktów za trafny dowcip.:-)
Nadrzędny - Autor kropek111 Dodany 2018-01-13 13:04
Myślę że zespół arbitrów może za taką ewolucję przyznać same dziesiątki bo 11 jakoś źle się kojarzą ;-) czyli przyznaję punktów dziesięć ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-13 14:08
Sknerus, choć jeden punkcik, a uszczknął. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-13 14:17
A i jeszcze 100, bo Wuzetka mówiła o 111-tu. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-13 22:00
A może to 111 to jakiś trójząb jest? Trzeba na nowego uważać.:-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-01-13 22:19
Pewnie jak Posejdon ten trójząb nosi. Szczególnie kiedy nad Wartę na ryby idzie. :-)))))
Nadrzędny Autor kropek111 Dodany 2018-01-13 17:08

> Informacje statystyczne
> Użytkowników  13224
> Wątków  9002
> Postów  267529
> Wyświetleń wątków  55328002


Tak było miesiąc temu 13.grudnia 2017 a tak na dzisiaj to wygląda

Informacje statystyczne
Użytkowników  13280
Wątków  9037
Postów  267928
Wyświetleń wątków  56582457

Lobię takie statystyczne zabawy chociaż specjalistą od statystyk jest tu Rogal
ale pobawię się czytaniem
Przybyło Mam 56 uczestników z tego ja założyłem dwa nowe nicki a Gollum jeden ;-) co prawda usunęli kropka tak jak kiedyś Elle ale wtedy nie było by dwóch kropków więcej ;-)
Czyli doszło w tym czasie 53 nicków, 35 wątków oraz  400 postów  ale !!!  ilość wyświetleń jest zadziwiająca 1.254.455 ???
     Wiem, że tu takie statystyczne info nie jest lubiane(bo usuwane) przez moderatorów ale może to coś da im do myślenia i zastanowią się nad swoim niecnym rozdawaniem bananów bo opinia idzie na cały kraj a jest ona niestety coraz bardziej niepochlebna.
Na dodatek cała Administracja nie reaguje na wpisy i maile  forumowiczów a to bardzo źle o Was świadczy.
W tamtym roku w TVP usuwali serduszka przy rozmowach z ludźmi a Wasze usuwanie niepochlebnych wpisów nie poprawi o Was opinii.
Nadrzędny - Autor admin_02 Dodany 2018-01-16 11:41
Szanowni Państwo,
poniżej przedstawiamy kilka ważnych informacji, które od dziś, 16 stycznia, obowiązują na forum:

1. Posty/wątki wypominające innym Użytkownikom Forum przeszłość, mające na celu zachęcenie do wzajemnej niechęci i naruszające zasady współżycia społecznego, będą usuwane – tego typu treści nie wnoszą nic wartościowego, a raczej kontynuują wzajemne kłótnie, które na Forum nie są akceptowane.
2. Zarówno posty Użytkowników prowokujących, jak i Użytkowników biorących udział w ewentualnych kłótniach/”pyskówkach”/hejcie – będą po kolei usuwane.
3. Prosimy wszystkich aktywnych Użytkowników w dziale Kawiarenka, którzy posługują się więcej niż jednym nickiem – o wybranie JEDNEJ nazwy Użytkownika i zgłoszenie jej w wiadomości prywatnej moderatorom do poniedziałku 22 stycznia do północy. W miarę możliwości technicznych będziemy usuwać kilka loginów jednej osoby. Jeśli ktoś nie zgłosi swojej nazwy Użytkownika – moderatorzy wybiorą sami jeden Nick.
4. 30-dniowe bany otrzymają Użytkownicy, których posty zostały usunięte 5 razy.
5. Usunięcie z forum nastąpi po 8. usuniętych postach, licząc od samego początku, czyli: 5 usuniętych postów – ban na 30 dni – 3 usunięte posty – wydalenie Użytkownika z Forum. Nie będzie możliwości powrotu, ponieważ adres IP zostanie zablokowany.
6. Przez najbliższy czas Forum nie będzie modernizowane. Planowane są prace modernizacji nad portalem w czwartym kwartale 2018 roku – być może wtedy uda się coś zmienić na forum, jednak na ten czas nie znamy szczegółów oraz tego, czy „operacja” naszych i Państwa pomysłów się uda.

Jako moderatorzy nie mamy możliwości, by codziennie być na forum. Bywają okresy, tak jak ostatnio, że nie było nas przez tutaj jakiś czas. Dłuższa nieobecność jest zawsze wynikiem licznych obowiązków, które wynikają nie tylko z prowadzenia portalu, ale także innych, dodatkowych, w tym związanych z organizacją wydarzeń naszej organizacji. Rozumiemy Państwa punkt widzenia, któremu dali Państwo wyraz w kilku postach, odnośnie moderowania Forum. Stąd nasze wytłumaczenie się. Jednak jesteśmy dość zaskoczeni tym, że gdy moderatorzy nie są obecni, NIEKTÓRE osoby nie szanują innych Użytkowników Forum i potrzebują moderatora, by dobrze się zachowywać.

Prosimy także przyjrzeć się także naszej perspektywie - Użytkownicy Forum mają powyżej 18 lat, co oznacza, że są osobami dorosłymi, które powinny brać odpowiedzialność za swoje zachowanie. To oznacza, że posty pisane przez Użytkowników nie powinny mieć związku z tym, czy Moderatorzy są na Forum codziennie, czy nie ma ich przez chwilę/dłuższą chwilę. Tymczasem, na Forum niektórzy Użytkownicy przesadzają z hejtem na innych, nie panują nad sobą, sami prowokują, a następnie zgłaszają posty innych osób, które ich obraziły do usunięcia – tak się dzieje niezależnie od tego czy moderujemy forum codziennie czy nie. W związku z tym stwierdziliśmy, że skoro niektórzy Użytkownicy potrzebują obecności moderatora, której nie jesteśmy w stanie codziennie czy przez kilka dni zagwarantować w ciągu roku (nie wliczając gorącego okresu w organizacji w listopadzie i grudniu, gdy niestety nie ma moderatorów na forum dłużej ) – wprowadzamy w życie kilka powyższych punktów.

Użytkownikom, którzy piszą na Forum, przestrzegając regulaminu, wzajemnego poszanowania i kultury – dziękujemy za przykładne zachowanie. Wierzymy, że nowe postanowienia funkcjonowania Forum nie będą dla Państwa żadnym problemem.

Z wyrazami szacunku,
Moderatorzy
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-01-16 14:11
Mam w takim razie prośbę, niech moderator nie poprawia tekstów pisanych przez nas. Jeżeli już coś takiego chce zrobić, to proszę poinformować innych, że post został przerobiony wg jego "widzimisię". Druga sprawa, to usuwanie postów w całości. Wydaje mi się to złym pomysłem. Powinien po nim pozostać ślad pokazujący innym, że został słusznie usunięty.
Każda ingerencja w to co piszemy powinna być widoczna na forum, a nie tylko w prywatnej korespondencji tym bardziej, że nawet my sami nie pamiętamy co było w usuniętym poście jeśli to dotyczy starych wpisów. Nawet usuwane posty z reklamami powinny być moim zdaniem oznaczone słowem reklama.
Nadrzędny - Autor G-o-l-l-u-m Dodany 2018-01-16 17:15
Tak jak poprzedniczka Lidian napisała.
Jeśli na forum ma być jakiś porządek i każdy ma przestrzegać reguł to powinno również dotyczyć moderacji/administracji.
Ingerencja w posty jest niezgodna z przyjętymi zasadami, tzn. nie w tej formie w jakiej jest to stosowane na tym forum.
Jeśli post zawiera wulgaryzmy i obraźliwe zwroty post powinien być edytowany przez osobę uprawnioną (moderator/administrator) - słowa/zwroty naruszające regulamin powinny być wygwiazdkowane ewentualnie w nawiasie [cenzura]/[usunięto] i na końcu posta
Edit Admin_02
Co z tego, że otrzymujemy informację na stronie głównej o usunięciu posta naruszającego regulamin z danego punktu skoro nie mamy świadomości czego dotyczy ten post, co zaweirał i w którym miejscu naruszył regulamin bo nawet jeśłi klikamy w odnoścnik to nie przenosi nas do miejsca w którym zozstał dany post usunięty choć nawet i to nie dałoby wyobrażenia o zawartych w danym poście słó czy zwrotów - kto by spamiętał wszystko co pisze.
Sposób z wygwiazdkowaniem jest najlepszym rozwiązaniem gdyż nie zmienia on sensu wypowiedzi gdyż czytając taki post pozostaje jego wydźwięk i znaczenie zdań.
Zdaję sobie sprawę, żę jest z tym więcej pracy, ale uważam to za jedyne słuszne i sprawiedliwe rozwiązanie.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-01-16 20:38
Mnie w zasadzie trochę "wszystko jedno", ale tak gwoli rozważenia:

> Jeśli post zawiera wulgaryzmy i obraźliwe zwroty post powinien być edytowany przez osobę uprawnioną (moderator/administrator) - słowa/zwroty naruszające regulamin powinny być wygwiazdkowane ewentualnie w nawiasie [cenzura]/[usunięto] i na końcu posta


A kto inny powie, że on administracji nie wierzy i sobie nie życzy, żeby moderatorzy/administratorzy mu kiedykolwiek, cokolwiek edytowali (bo potem przecież nie wiadomo, czy on naprawdę akurat napisał wulgaryzm). I że jak już ma być usunięte, to wszystko, bo on - użytkownik - w tym momencie się już z tym postem nie identyfikuje.

Fundamentem nie jest konkretna metoda, a Twoje, moje i innych zaufanie do decyzji administratorów lub jego brak.
Nadrzędny - Autor G-o-l-l-u-m Dodany 2018-01-16 22:38
Tak, ale w regulaminie forum wyraźnie jest napisane, że akceptujac jego treść wyrażamy zgodę na min. to, że moderator/administrator może moderować posty.
Chodzi o to, żeby było wiadomo co jest usunięte, co zawierał post - jasne, żę po pewnym czasie możemy nie pamiętać słó dokłądnie jakich użyliśmy w wypowiedzi i tutaj pozostaj zaufanie do moedracji/administracji, ale czytając post jedynie z wygwazdkowanymi wyrazami mamy poglą na treść wiadomości, taki post nawet po części wygwiazdkowany może nam pomóc odnaleźć odpowiednią szufladkę w naszej głowie gdzie przechowujemy jego oryginalną treść (hihi), a aktualny ssposób jest totalnie bezsensowny bo nadal pozostaje kwestia zaufania moderacji/administracji, zę usunęła właściwy post/post rzeczywiście naruszający regulamin, ale nie pozostaje żaden ślad co w tym poście było, a powinien. Na forach wszelkich jest sosowany właśnie sposób opisany przeze mnie. Nawet niektóre fora mają skrypty z blacklistą i kiedy wpisujemy wulgraryzm skrypt z automatu zamienia to słowo w [cenzura] - to akurat nie jest jak dla mnie dobry pomysł choć ułatwia zadanie moderatorom.

Moderator musi mieć prawo do edycji postów, nie powinien jednak moderować w sposób zmieniający sens wypowiedzi, a miało to miejsce niejednokrotnie.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-01-17 00:42

>  Na forach wszelkich jest sosowany właśnie sposób opisany przeze mnie.


Na wszelkich niekoniecznie (zależy o jaką "wszelkość" chodzi) - wszelkiego rodzaju pewnie tak, ale nie wszystkich: jestem i na takich, na których posty w razie czego lecą w kosmos i tyle, nikt się w edycję nie bawi, choćby właśnie dlatego że nakład pracy jest duży, a i tak potem zawsze można narzekać "Moderator mi niesłusznie wyedytował").

Osobiście mam do tego o tyle sceptyczny stosunek, że nie pamiętam, żeby mnie kiedykolwiek - przez wszystkie lata bytności tutaj, interesowało co było w usuniętym poście. Ale oczywiście może mam niezwykłe i nietypowe zdanie.
Nadrzędny - Autor G-o-l-l-u-m Dodany 2018-01-17 07:47 Zmieniony 2018-01-17 08:08
Chyba nie do końca rozumiesz o czym piszę.
Sama też nieco się pogubiłaś.
Piszesz o ewentualnych pretensjach do moda o niesłuszną edycję posta. Powiem szczerze, że wolę mieć pretensję do moda o niesłuszne usunięcie qrwy z mojego posta niż patrzeć na pustem miejsce po moim całym poście.

Co do wszselkości - tak, nie na wszystkich forach tak jest, ale na wszystkich na których ja bywam. Poza tym jeśli forum jest zbyt duże i/lub ma zbyt wiele wątków/postów/podfor do ogarnięcia powinna być dostosowana odpowiednia ilość moderatorów do obsługi tychże for/postów, a nie tłumaczyć się brakiem czasu, narzekać na ogrom postów i zamiast sumiennie edytować posty po prostu wywalać całą ich zawartość

Chciałbym zauważyć o czym być może nie pomyślałaś, że wywalając całe posty powodują, że niejednokrotnie cała dyskusja wygląda jak bełkot jednej osoby - nie wiadomo do czego odnoszą się kolejne odpowiedzi bo porzedzające ich posty są całkowicie usunięte.

Nie zgadzam się na edycję powodującą zmianę sensu wypowiedzi, ale skoro regulamin mówi jasno, że zabronione jest stosowanie wulgaryzmów i obrażanie innych to w poście w którym stosuję słowo "kurwa" ten wyraz powinien być wykropkowany, a reszta powinna pozostać bez zmian, a nie z powodu jednego słowa cała wypowiedź do kosza.  Przecież użycie wulgaryzmu niekoniecznie musi się odnosić do użytkownika, może wyrażać emocje - oczywiście w niewłaściwy sposób, ale jednak.
Nie piszę też o postach typu - jedno krótkie zdanie - "jesteś szmatą" - takie posty jak najbardziej powinny lądować w koszu.
Lub posty obraźliwe nie wnoszące nic do dyskusji, a jedynie odnoszące się tylko i wyłacznie do danej osoby - podobne do tych jakie ja pisałem do dwunastu wcieleń czy te które dwunastoosobówka pisała do mnie.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-01-17 15:34

> Przecież użycie wulgaryzmu niekoniecznie musi się odnosić do użytkownika, może wyrażać emocje - oczywiście w niewłaściwy sposób, ale jednak.


Jak się przewiduje, że się robi wulgaryzm dla emfazy, to wystarczy samemu wygwiazdkować przecież, skoro się zna regulamin, nie? Efekt podobny (bo wszyscy wiedzą, co tam miało być). Generalnie tam gdzie bywam a administracja jest ostra, takich rzeczy ludzie np. uczą się po pierwszym ostrzeżeniu, albo się obrażają i odchodzą.

> Poza tym jeśli forum jest zbyt duże i/lub ma zbyt wiele wątków/postów/podfor do ogarnięcia powinna być dostosowana odpowiednia ilość moderatorów […]


I to jest ta część, w której chyba mamy zupełnie inne podejście. „Powinno” to może i być. Ale o ile dobrze rozumiem tę pracę wykonują albo pracownicy, albo wolontariusze CI. Jeśli pracownicy, to znaczy że każdy z nich kosztuje CI pieniądze, czyli deklaracja że „powinno być” oznacza „wydajcie na to kasę”. Jeśli zaś wolontariusze, to mówimy o ludziach, którzy zgadzają się to robić za darmo – i jak się ich więcej nie znajdzie, to ich więcej nie będzie.

Rozumiałabym takie oczekiwanie, gdyby to było forum branżowe, specjalistyczne, społecznie ważne itd. Ale ono nawet zdaje się nie jest istotną częścią portalu: jest bo kiedyś było i nikt go nie wykasował, ale większość ludzi i tak pisze teraz komentarze pod artykułami na portalu. Uprzedzając argument, że w takim razie mogą je zamknąć – mogą. A ja czy Ty (albo ktokolwiek inny) równie dobrze możemy odejść. Ludzie jakoś tu zostają, w dyskusjach uczestniczą, pomimo że niektórzy już się nawet oficjalnie żegnali, że "odchodzą" i tylko przy kolejnych takich zmianach zawsze jest dyskusja, że wszystko jest do niczego.

> Chciałbym zauważyć o czym być może nie pomyślałaś,


Wiem, że tak może być, ale nie przypominam sobie, żeby jakaś bardzo wartościowa dyskusja (ani nawet fajna rozmowa towarzyska) skończyła jako ser szwajcarski, bo ktoś kasował jak leci i rzeczywiście pozbawiał ją sensu. Moje ogólne (przyznam że może nieprecyzyjne) wrażenie jest takie,że jak widzę "post usunięty" to niemal z pewnością mogę założyć, że to była właśnie jednozdaniowa salwa.

Od czasu do czasu usuwane są wątki, które zaczęły się od reklamy - bo jak leci pierwszy post, leci i całość. Ale znów - w moim odczuciu najczęściej są to połajanki pod adresem reklamiarza. Którego postu już nie ma, więc zachowanie dyskusji też nie ma sensu, bo jest wtedy o niczym.
Nadrzędny - Autor G-o-l-l-u-m Dodany 2018-01-17 16:30
No np. mój caly wątek "Wszystko o jedenastu wieleniach" poleciał do kosza mimo, że pierwszy post nie zawierał nic obraźliwego jedynie screen do prywatnej wiadomości jaką dwunaste wcielenie jeszcze w jedenastym wcieleniu do mnie napisała.

Mamy inne zupełnie widzenie działalności moderatorów.
To jest jeden przykład, innym jest post Lidki - w moim przykładzie dałem skrajny przykłąd wyrażenia wulgranego, ale Lidka napisała słowo "żmija" nie odnosząc się do żadnej konkretnej osoby - post zosatł usunięty i nie było nawet mowy o jakiejkolwiek obronie bo postu już nie było i sens jego poleciał w eter, a oskarżenie pod adresem Lidki pozostalo. Takich przykładów tutaj było więcej, ale wcześniej nie robiłem screenów i teraz tez nie robię wszystkich swoich postów choć na tutejszym forum powinno się robić, aby mieć w razie czego jakikolwiek dowód na błędną interpretację moderatora i ewentualne późniejsze pomówienia.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Propozycja moderatorów ws. funkcjonowania forum (Strona 9) (296849 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 13 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill