www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Prezenty. Czy są takie których się nie zapomina ? Albo .... (17077 - wyświetleń)
- Autor kropek Dodany 2017-12-20 12:18
Takie które nie powinny być prezentem?  Każda okazja jest dobra na obdarowywanie. I chyba każdy odczuwa radość gdy może kogoś czymś obdarować.
Co nie powinno trafić do paczki jako prezent ? Czy są "nietaktowne" prezenty? Czy można urazić osobę obdarowywaną "nietrafionym" prezentem?
Zbliżają się Świętą i jest to czas gdy nasze myśli krążą w tym temacie.
W tej chwili nie potrafię przypomnieć sobie prezentu który utkwił mi głowie na dłużej. Pomijam skarpetki czy krawat ;-)
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-23 13:19
To ja Wam wręczę prezent którego nie zapomnicie przynajmniej przez rok 2018 ;-)

W naszym kraju dniami wolnymi od pracy są wszystkie weekendy i święta. To zestawienie ułatwi niektórym planowanie dni wolnych by mieć ich jak najwięcej ;-)
W niżej wymienione dni świąteczne, również w te, które przypadają w niedziele, nie działają urzędy i obowiązuje zakaz handlu.

1 stycznia 2018 r. (poniedziałek) Nowy Rok
6 stycznia 2018 r. (sobota) Święto Trzech Króli
1 kwietnia 2018 r. (niedziela) Wielkanoc (pierwszy dzień świąt wielkanocnych)
2 kwietnia 2018 r. (poniedziałek) Wielkanoc (Śmigus-dyngus - drugi dzień świąt wielkanocnych)
1 maja 2018 r. (wtorek) Święto Pracy
3 maja 2018 r. (czwartek) Święto Konstytucji 3 Maja
20 maja 2018 r. (niedziela) Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki)
31 maja 2018 r. (czwartek) Boże Ciało
15 sierpnia 2018 r. (środa) Wniebowzięcie NMP
1 listopada 2018 r. (czwartek) Dzień Wszystkich Świętych
11 listopada 2018 r. (niedziela) Narodowe Święto Niepodległości
25 grudnia 2018 r. (wtorek) Boże Narodzenie (pierwszy dzień)
26 grudnia 2018 r. (środa) Boże Narodzenie (drugi dzień)
Nadrzędny - Autor kati25 Dodany 2017-12-27 07:35
to jako kolejny prezent dorzucę narzędzie do planowania tych dluzszych okresów wolnego. https://www.kalendarzswiat.pl/urlop/2018/1 (max dni wolnych przy jak najkrotszej liczbie dni z urlopem od pracy)
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-27 13:10
Masz rację  Kati25, jest tylko mały "ból". Dotyczy to bardziej firm pracujących na zasadzie tzw. budżetówki, nie zakładów 'w ruchu ciągłym' dla których świątek, piątek czy niedziela to też dzień pracy :-)

a gdy bierzesz 5 dni urlopu a masz 11 wolnego to super układ.
Nadrzędny - Autor kati25 Dodany 2018-01-06 13:13
Nie pracuję w budżetowce a praca pon-pt. Zależy od specyfiki dzialalnosci pracodawcy. Ochrona i produkcja czy kasa w markecie niestety nie dla mnie - niepelnosprawnosc ruchowa.
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2018-01-06 14:32
Czyli biorąc troszkę humorystycznie zagadnienie, kto pierwszy ten lepszy.
Chociaż pamiętam z dawniejszych handlowych transakcji z niemieckimi zakładami produkcyjnymi . Potrafili tam oni wstrzymać całą działalność na okres np . trzech-czterech tygodni( o którym wcześniej informowali) i wtedy wszyscy wykorzystywali swój urlop.
Zamówić trzeba było towar z wyprzedzeniem lub czekać kiedy taka przerwa urlopowa się skończy. :-)
Nadrzędny Autor kati25 Dodany 2018-01-06 16:35
Wnioski urlopowe na 2018 skladalismy w firmie w listopadzie 2017. To czy akurat zatwierdzili nasze propozycje zależało od szefa i kadr. Jak weźmiesz na majówkę to na inna okazjętypu 15 sierpnia czy 11listopada nie dostaniesz. Aha, i ten dlugi wypoczynkowy najlepiej poza sezonem.
Nadrzędny - Autor kalina727 Dodany 2018-01-29 18:32
tak czytam sobie Wasze posty i ten,który zamieściłeś o prezentach..Jest fajny,ale jeśli dotyczy prezentów to dlaczego wszystko sprowadza się do pracy,polityki itp.Święta są fajne,prezenty,atmosfera.Trzeba się odstresować nie nakręcać.Rozmawiajmy o wszystkim i na co mamy wpływ.Po co poruszać temat uchodźców jak nie mamy na to wpływu.Chciałabym Was bliżej poznać,życie na co dzień,chwile dobre i złe ,zainteresowania,smutki ,radości...Jeśli kogoś uraziłam przepraszam.
A co do prezentu nie tylko na świeta to zależy od kogo go dostaniemy.I tak jak się nie ucieszymy ,bo nie trafiony zrobimy przykrość danej osobie.Sa osoby,które dostały cos i np.chcą sie tego pozbyć ofiarowujac nam :-),albo jak każdy mają inne gusta a o tym sie nie dyskutuje ..;-)
Nietrafione prezenty-np podarowanie mężczyźnie 45 letniemu golarki do brody który się nie goli,wody po goleniu..czy bokserki w słodkie dziecinnne misie..perfumy to tez sprawa indywidualna,a kupienie kobiecie patelni pod choinkę jest po prostu bez komentarza...;-). Istnieją prezenty,które na pewne okazje się nie nadają.To co kupujemy na imieniny,dla osoby bliskiej nie nadaje sie np na prezent pod choinkę.Wygodnym prezentem są np. słodkości,czy kosmetyki pielęgnacyjne-tylko najpierw trzeba przeprowadzić wywiad ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-29 20:09
Najbardziej pamiętam duże piernikowe serce z napisem 'kocham cię'.:-)
Gdybym dostała nową patelnię pod choinkę, nie czułabym się dotknięta, choć siedzenie w kuchni to nie moja pasja.:-)
Wszystko zależy od bliskości.
Napisałaś:

> To co kupujemy na imieniny,dla osoby bliskiej nie nadaje sie np na prezent pod choinkę.


Jestem zaskoczona. Wyjaśnij, dlaczego?
Nadrzędny - Autor kalina727 Dodany 2018-01-29 20:59
bo choinka to inny czas patelnie mozna kupic zawsze na imieniny i bez okazji,ale to ma byc prezent dla Ciebie a nie dla wszystkich o to mi chodzi coś z czego sie ucieszysz tak jak np z tego piernika .Tez bym się ucieszyła .Teraz rozumiesz o co mi chodzi,choc czasem ta patelnia to zakup na który nas nie stac  np jakas super wtedy...w zaleznosci od osoby mozna sie cieszyc..Nie mówie o jakichs super odlotowych,prezentach czy drogich ja myśle o takich od serca specjalnie dla Ciebie...to taki wyjatkowy czas...-nawet bombonierka, ulubiona czekolada sprawia radosc ,bo jest z mysla o Tobie takie moze dla niektórych nic a mnie by ucieszyło tak jak ten piernik.Zachowałas go czy zjadłas?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-01-29 21:24
Najłatwiej obdarowywać dzieci. One cieszą się ze wszystkiego i najważniejsze potrafią to okazać :-) Ostatnio bez okazji obdarowałem takiego malucha kredkami, jego radość mnie zauroczyła.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-01-30 12:41
Oj dawno nie widziałeś dzieci:) To co piszesz jest prawdą tak do wieku 5 lat a potem to już kwestia wychowania. Ja córkę wychowałem źle i zbieram zgniłe tego owoce. Jakiś czas temu dostała coś od wujka - położył torbę z prezentem na jej krześle podczas wesela. Pyta mnie córka co to. Mówię, że prezent. Zajrzała do środka i pełna dezaprobaty stwierdziła "też mi prezent". Na szczęście brat nie słyszał. Podkreślam jednak raz jeszcze - źle wychowałem córkę - rozpieszczona, przekonana o swej wielkości z postawą "wszystko mi się należy" siedmiolatka.
Nadrzędny - Autor kalina727 Dodany 2018-01-30 13:14
trudno każdy popełnia błędy...przyznanie się to odwaga,życie ją nauczy i ludzie...nie przejmuj się chciałeś dobrze...kiedyś to zrozumie...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-01-30 13:27
To raczej wielbłąd. Na szczęście ma też dobre cechy.
Nadrzędny - Autor kalina727 Dodany 2018-01-30 13:35
jak zrozumie wartość pieniądza zacznie inaczej myśleć.To jej pomóż w tym,wytłumacz,pokaż.Prezent może być malutki drobnostka ,ale od serca.Czasem kogos nie stać na drogi prezent,ale chce sprawic radość..no wiem wytłumacz siedmiolatce..można za pomocą bajek moja koleżanka tak robi-wymyśl coś,żeby Twoje dziecko potem Ci nie zarzuciło,że o czyms nie wiedziało...są ludzie biedni i bogaci...Z dziećmi trzeba dużo rozmawiać,tłumaczyć mieć dla nich czas,pokazać co sie liczy w życiu i co ważne.Nie będe robic wykładów sam wiesz co dobre na nic nie jest za późno.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-30 13:46
Teoretycznie tak, ale życie rządzi się swoimi prawami. Szczególnie życie w szkole. Nawet nie wiesz jaka jest presja na dzieciaki. Zobacz jakie mają telefony, jakie ciuchy. I to wcale nie szkoły prywatne. Pytasz się dziecka jaki chce prezent, to oczywiście lepszy od koleżanki i na nic się zdają tłumaczenia, bo jak dziecko odstaje , to jest zdołowane. Wzrasta agresja, bo dzieciaki, które "odstają" , muszą czymś "zaimponować" więc imponują siłą. Mówię o podstawówkach.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2018-01-30 14:35
Tak jest niestety.
Nadrzędny - Autor kalina727 Dodany 2018-01-30 15:21
wiem o tym -nasze czasy były lepsze..,ale można dziecku poradzić że może mieć własny styl swój  co nie znaczy ze gorszy...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-01-30 16:19
Na nic rady rodziców, gdy grupa nie akceptuje. Tak było i dawniej, tylko wtedy było biedniej i dzieci cieszyły się nawet ze szmacianej lalki.
Nadrzędny - Autor kalina727 Dodany 2018-01-30 15:34
wiesz potem się to przenosi na dalsze życie...w pracy jest podobnie jak odstajesz ubraniowo,makijaż itp.wsród kobiet jest to zauważalne-wiem bo ja tak odstawalam.nie interesowały mnie marki ciuchów i kosmetyków tylko żeby mi było wygodnie i czysto zawsze zwracałam na to uwagę.Tak więc jak one miały kosmetyki diora ja miałam z promocji z drogerii,bo uwazalam ze to mi tak bardzo nie jest potzrebne a nie daj boze jakby uczulilo ;-)to była wymówka :-),wolałam wydac  na przyjemniejsze rzeczy typu np wycieczka z rodzina,ksiązki,kupic cos do domu to mi sprawiało radość,wspólne zakupy a nie jakies tam diory ;-).Wiele razy słyszałam kąsliwe uwagi -to był ich problem ja dobierałam ludzi ciekawych od których mogłam sie cos nauczyc,którzy mieli cos do powiedzenia niz ze złamany tips to problem.Tak samo mamy w życiu realnym.My niepełnosprawni tez odstajemy,dopóki pełnosprawny jest pełnosprawny to tego nie zrozumie.Tak jak dzieci w szkole sie dzieli  tak i w zyciu dorosłym jest to samo a ponoc jestesmy dorosli...dzielimy sie ze wzgledu na pozycje spoleczna,niepelnosprawnosc,co mamy a czego nie ,wykształcenie...a tak naprawde nie umielibysmy sie bez siebie obejsc,przeciez kazdy z nas nie nauczy sie wsxystkich zawodow..
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-01-30 16:34
Ludzie zakompleksieni mają taki problem. Jeśli znasz swoją wartość nie przejmujesz się "pustakami".

>My niepełnosprawni tez odstajemy,dopóki pełnosprawny jest pełnosprawny to tego nie zrozumie.<


Zrozumienia od innych to i sprawny może się nie doczekać. :-) Natomiast stwierdzenie "my niepełnosprawni odstajemy" bardzo mi się nie podoba. Każdy z nas odpowiednio do własnych możliwości "idzie w życie". Wiadomo, że wózkowicz nie będzie się ścigał ze sprawnym w bieganiu, ale może to zrobić np. w nauce. Nikt nie odstaje, każdy ma swoje miejsce i swoją wartość.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-01-31 09:30

> Oj dawno nie widziałeś dzieci:)


Rogal- Kontakt z malutkimi dziećmi mam non stop tylko moje tak szybko dorosły, zbyt szybko ;-).
Kolejne dziecko wychowasz lepiej ;-)
I przekażesz jej więcej radości niż zaradności.
Od dzisiaj obowiązkowo czytaj jej -tej źle wychowanej-bajki na dobranoc i zacznij naprawiać to co zaniedbałeś .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-01-31 11:13
Akurat czytane mam od zawsze i zawsze. Ma więcej książek niż zabawek, które zresztą w ogóle jej nie interesują.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-31 12:12
A jakie to zabawki? Jeśli ją nudzą, to zapytam, na ile jest zaawansowana w komputerze? Może czas na naukę prostych programów i stawiania zadań? Nie myślę o grach. Pamiętam, jak wnukowi w tym wieku kazałam w programie graficznym pixelek po pixelku narysować te ich figurki z gier, zapomniałam nazwy. Miał wyzwanie! Skończyły się wtedy żarty, zaczęło myślenie twórcze. Wnuczka (8 l.) właśnie sklepała prosty filmik w Pinnacle Studio 20, sama się do tego darła.:-)
Zachęcam do wyzwań.
Nadrzędny - Autor kalina727 Dodany 2018-01-31 12:27
może kup książki stosowne do jej wieku.za komp nie jestem kiedys  było fajniej.Dzieci się bawiły,klasy,w gumę sie skakało,był trzepak i znajomi na podwórku a teraz sa wirtualni i psują oczy-gra w pilke czy wspolny monopol uczyły było sporo śmiechu a teraz szkoda oczu a oni sa jeszcze w takim wieku...
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-31 15:45
Tak, to był zupełnie inny, wspaniały, bogaty w relacje świat...Dzisiaj jest inaczej. To jest jedna z tych spraw, na które wpływu nie mamy i pod prąd nie popłyniemy.
Na szczęście wnuczka i wnuk, o których tu mówię, czytają z chęcią, mają swoje zdanie, rozmawiamy o treści. Nie jest źle.
Ja z kolei żałuję, że nie umiem programować. Jest jak piszesz, nie możemy umieć wszystkiego, ale żal mi właśnie tego, że nie umiem. :-)
Nadrzędny Autor kalina727 Dodany 2018-02-01 01:01
Wszystkiego można sie nauczyc-w swoim tempie chyba że masz chore palce i sprawia Ci to ból.rozumiem to
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-01-31 12:54
Nigdy nie bawiła się lalkami czy innymi zabawkami. Zawsze tylko: plastelina, rysowanie, malowanie, tworzenie projektów z papieru kleju i co tam było pod ręką. Gry planszowe typu warcaby i inne kreatywne jakich teraz mnóstwo. Komputer ma tylko 1 dzień w tygodniu (niecały oczywiście) i obsługuje go sama (paint, Internet, YT)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-31 15:48
To jesteś surowym ojcem na tle innych. Jeden dzień w tygodniu na komputer, to jak 6 dni w kagańcu nałożonym na najlepsze. :-) (żart)
Przynajmniej forum na bieżąco nie podczytuje, hihihi :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-01-31 16:58
Tak samo smartfon. Tylko w sb. Słodycze tylko w Nd.
Nadrzędny - Autor kalina727 Dodany 2018-02-01 01:02
Jestem pod wrażeniem..Wspaniały tata dbający o swoje dziecko-fajnie to wielki sukces...
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2018-02-01 06:24
A daj spokój. Jest mnóstwo do poprawy.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-02-02 03:39

> Ma więcej książek niż zabawek, które zresztą w ogóle jej nie interesują.


Zabawki czy książki? ;-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2018-02-02 08:39
Zabawki.
Nadrzędny - Autor kalina727 Dodany 2018-01-31 12:22
Kropek ma racje ,ale wiedz ,że łatwo nie będzie...dasz radę potrzeba czasu i zrozumienia...
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-02-02 03:42
Niech walczy. I choćby wykonywał te same metody wychowawcze przy każdym dziecku to każde jest inne.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-02-02 08:39
Oby drugie było inne. Rano się tak wqurwiłem, że szok.
Nadrzędny Autor kalina727 Dodany 2018-02-12 22:49
czemu? i co zdziałałes?oprócz tego,ze przypuszczam dałes sie wyprowadzić z równowagi?
Nadrzędny - Autor kalina727 Dodany 2018-01-30 13:11
to zależy od dziecka jak jest wychowane i co ma -mógłbyś się przejechać ;-). Najłatwiej jest obdarować kobietę -masz pełne pole do popisu :-).Dla mnie obecność ukochanej osoby byłaby mega prezentem...muszę napisać list do Św.Mikołaja w tym roku,żeby przestał zwlekać z tym prezentem  ;-) :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-01-31 09:49
:-) Można się przejechać masz rację - bo np. kolejna czekolada dużo mniej cieszy niż przysłowiowe żelki. Troszkę to faktycznie zależy od potrzeb w danej chwili a mały samochodzik może bardziej cieszyć niż narty które ucieszą dopiero następnego dnia lub za miesiąc jak spadnie śnieg.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2018-01-31 14:29
Przechodni prezent to nie prezent a czyszczenie szafy .np. pomuldane landryny ;-) Pomuldane landryny to żart i myślę że nie ma takich prezentów, ale przechodnie prezenty , pewnie są. Powinno się je(prezenty)pokazywać . Ograniczyło by to w jakimś stopniu takie prezenty. Chyba że masz problem z pamięcią .Co to chciałem powiedzieć a nic nie dać...;-);-);-) Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-31 15:50
No albo dać orzeszki z tofi-fi, które zostają, jak ich ktoś nie lubi. :-) Amalian, normalnie inspirujesz  .;-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-02-02 03:53
:-) :-) :-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-03-13 15:06
Rogal co dasz w prezencie  albo co chciałbyś aby na roczek otrzymał Twój chłopaczek?  Ja ostatnio szukałem prezentu i w końcu zamówiłem w necie dla trzylatka harmonijkę ustną właśnie muszę jechać ją odebrać. Czy to będzie niezapomniany prezent, tego nie wiem . Mam nadzieje ,ze rodzice się nie spienią ;-) żegnaj ciszo.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Prezenty. Czy są takie których się nie zapomina ? Albo .... (17077 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill