www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta socjalna na stale (4327 - wyświetleń)
- Autor jerzyjerzy Dodany 2018-01-07 23:55
Witam.Witam mam 50 lat.Przedluzono mi rente socjalna kolejny raz na 3 lata po konsultacji przez bieglego konsultanta wyznaczonego przez ZUS. Konsultant stwierdzil ze zmiany maja charakter nie odwracalny i proponuje uznac chorego za niezdolnego do jakiejkolwiek pracy na stale. rehabilitacja zbedna. Na podstawie takiej opinii ZUS przyznal mi rente tylko na 3 lata. Złozylem odwolanie od tej decyzji do Sadu Pracy. Sedzia zlecila badanie biegłym czy jestem calkowicie nie zdolny doi pracy i na jaki okres. Czy miała takie prawo gdyz wyszla poza to o co wnosiłem w odwolaniu. Piszac odwolanie nie negowalem calkowitej niezdolnosci do pracy a tylko czaso okres.Biegla stwierdzila ze nie jestem calkowicie noie zdolny do pracy ale tylko częsciowo i w związku z tym podwazla prawomocną decyzje ZUS NA PODSTAWIE KTOREJ WYPLACA MI RENTE SOCJALNA. Czy csędzia miala takie prawo? czy musiala sie ograniczyc tylko do tego co bylo w pozwie czyli ustalic czy aalkowita niezdolnosc do pracy ma charakter stały? POWSTALO PEWNE KURIOZUM. Sedzia oparla sie na badaniu bieglej, pominęla opinie na podstawie ktorej ZUS przyznal mi rente socjalna iwydala wyrok stierdzajac ze nie jestem calkowicie nie zdolny do pracy. CO Z TYM ZROBIC OPROCZ APELACJI KTOREJ NAPISANIE SPORO KOSZTUJE?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-01-08 08:51
Ojjj.... Jerzy !! Najzwyczajniej przegiąłeś, albo źle pozew napisałeś...... Nie będę Ci teraz pisać co trzeba było wcześniej zrobić bo z pewnością wiesz..... Teraz jedyne wyjście to ( o ile proces trwa nadal) zanegować opinię biegłej i zwrócić się do Sądu o wyznaczenie innego biegłego....
Nadrzędny Autor jerzyjerzy Dodany 2018-01-10 17:57
Sedzia odrzucila wniosek o nowy zespol bieglych.Pismo wniosl prawnik.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2018-01-08 16:28

>Przedluzono mi rente socjalna kolejny raz na 3 lata po konsultacji przez bieglego konsultanta wyznaczonego przez ZUS.<


Skoro "kolejny raz" to musiałeś wiedzieć, że sąd opiera się na opinii biegłych. Nie widzę też nic nadzwyczajnego, że na 3 lata - od jakiegoś czasu rentę przyznają na 2 lata. Na stałe to tuż przed emeryturą.

>Złozylem odwolanie od tej decyzji do Sadu Pracy. Sedzia zlecila badanie biegłym czy jestem calkowicie nie zdolny doi pracy i na jaki okres.<


Zupełnie prawidłowo! :-) Jak pis. wyżej Sąd musi opierać się na opinii biegłych - nie jest lekarzem.

>Sedzia oparla sie na badaniu bieglej, pominęla opinie na podstawie ktorej ZUS przyznal mi rente socjalna iwydala wyrok stierdzajac ze nie jestem calkowicie nie zdolny do pracy<


Skoro od opinii biegłego ZUS się odwołałeś to sąd powołał innego biegłego - prawidłowo- i na tej podstawie wydał wyrok, też prawidłowo.

>CO Z TYM ZROBIC OPROCZ APELACJI KTOREJ NAPISANIE SPORO KOSZTUJE?<


Nic! Nie zrobisz, pozostaje apelacja, aleee co do jej wyniku mam uzasadnione obawy, że przegrasz. Niestety.

WzK napisał ci prawdę. Zawsze powtarzam i trzymam się tej zasady: "ludzie nie bądźcie zbyt zachłanni, mściwi, zawistni i złośliwi, bo to się zawsze mści"
Nadrzędny Autor jerzyjerzy Dodany 2018-01-10 18:00
Skoro sad opiera sie na bieglych to mial opinie bieglego konsultanta Zus ktory stwierdzil ze proponuje na stale.
Nadrzędny - Autor jerzyjerzy Dodany 2018-01-10 18:02
Odwolalem sie od decyzji zus w sprawie co do czasu a nie niezdolnosci. To jest roznica.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2018-01-10 20:00
Hmmm, to na najbliższej rozprawie koniecznie trzeba Sądowi to przypomnieć/uzmysłowić..........
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2018-01-11 01:06
<Złozylem odwolanie od tej decyzji do Sadu Pracy>
Odwołanie więc o co ci biega? Sam się załatwiłeś.

>od decyzji zus w sprawie co do czasu a nie niezdolnosci. To jest roznica. <


Oooo matko i córko, jaka różnica?!

Odwołałeś się od orzeczenia (ogólnie), które mówiło o twojej niezdolności i czasie.
W zw. z tym sąd powołał biegłego!
Czyli sam sobie... jesteś\...szkoda słów ;-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta socjalna na stale (4327 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill