www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Urlop rehabilitacyjny a dodatkowe 10 dni urlopu wypoczynkowe (1761 - wyświetleń)
- Autor Urzędnicy Dodany 2018-01-11 21:28
Jestem osobą niepełnosprawną z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności 04 na stałe. Korzystałem z turnusu rehabilitacyjnego w 2017 r. 14 dni, pozostałe 7 dni wykorzystałem na konsultację z lekarzem specjalistą w sumie wykorzystałem 21 dni rehabilitacyjnego .Dzisiaj dowiedziałem się, że dodatkowy urlop wypoczynkowy w wysokości 10 dni ,który nie wykorzystałem w 2017 roku się nie należy i nie przechodzi na rok 2018 bo wykorzystałem 21 dni rehabilitacyjnego. Proszę o informację czy są zależności pomiędzy dodatkowym urlopem wypoczynkowym a urlopem rehabilitacyjnym ? według mnie urlop wypoczynkowy różni się od rehabilitacyjnego nawet bardzo.
Nadrzędny Autor KCOTR Dodany 2018-01-15 15:10
Sytuacja wygląda nieco inaczej. W danym roku kalendarzowym możesz wykorzystać łącznie maksymalnie 21 dni roboczych na wyjazd na turnus rehabilitacyjny oraz na dodatkowy urlop wypoczynkowy. Obydwa elementy składają się na tzw. urlop rehabilitacyjny. Jeżeli turnus trwał 14 dni, to dodatkowego urlopu wypoczynkowego zostało Ci tylko 7 dni (14 na turnus + 7 = 21 dni). Z tego, co piszesz, wykorzystałeś go na konsultacje lekarskie. Innymi słowy wykorzystałeś swój limit urlopu rehabilitacyjnego na dany rok kalendarzowy.

Dodatkowy urlop wypoczynkowy może trwać maksymalnie 10 dni, ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy jego czas trwania PLUS czas trwania turnusu rehabilitacyjnego trwają maksymalnie 21 dni. Innymi słowy, dodatkowy urlop wypoczynkowy to tylko część 21-dniowego urlopu rehabilitacyjnego.

Dobra wiadomość jest taka, że urlop rehabilitacyjny a zwykły urlop wypoczynkowy to dwie odrębne kwestie. Oprócz 21 dni turnusu rehabilitacyjnego przysługuje Ci 20 dni urlopu wypoczynkowego lub 26 w przypadku 10-letniego stażu pracy.
Zła wiadomość jest taka, że wykorzystałeś cały swój limit na urlop rehabilitacyjny (w tym na turnus i na dodatkowy urlop wypoczynkowy).

Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Urlop rehabilitacyjny a dodatkowe 10 dni urlopu wypoczynkowe (1761 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill