www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 71) (1283023 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-29 12:51
Strasznie drogie znaczki. I ty się oczywiście zgadzasz ?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-11-29 13:40
Nie, ja oczywiście rozdysponowałem to pomiędzy członków rodziny:)
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-29 13:51
Wskazałeś im paluszkiem co potrzebuje mała księżniczka ;-) Rządź i dziel
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-11-29 14:40
Sami pytają co kupić. A cytat brzmi "dziel i rządź" i dotyczy zupełnie czegoś innego:)
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-11-29 17:31
A to ma jakieś znaczenie kto dzieli a kto rządzi?  ;-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-11-29 17:58
Chodzi tu o to, że rządzi się dzieląc, a nie rządzi co komu ile czego.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-11-29 13:07
Rogal. Teraz, to rozumiem. Prawdziwa kobieta. :-))))))))) Pamiętaj tylko, że z wiekiem wymagania rosną. :-)))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-11-29 08:17
„Pamiętaj uśmiechnąć się do wszystkich smutnych i złośliwych”. (miesięcznik Różaniec)

Uśmiecham się więc do wszystkich, zarówno smutnych i złośliwych jak i tych, którzy akurat w tym momencie życia są szczęśliwi. Oby ich szczęście trwało jak najdłużej. :-))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-12-06 23:59
Może kogoś to zainteresuje: 8 grudnia od 12.00 do 13.00 jest Godzina Łaski. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-12-07 00:26
Oby się wszystkim trafiła, ale kto to ustalił i w porozumieniu z kim?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-12-07 09:20
Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2017-12-07 15:58
Polecam ciekawą analizę objawień zawartą tutaj:
https://www.religie.424.pl/objawienia,1121,article.html

"Co więc działo się w Crosia? Od pierwszego objawienia, które miało miejsce 23 maja 1987 roku dwoje dzieci (wtedy) - 14 letni Vinzenzo Fullone i 12 letnia Anna Biasi widują, jak twierdzą, Matkę Boską. Tego jednak w bezpośredni sposób nie udało się potwierdzić - ani zmierzyć, ani sfilmować... Ale udało się sfilmować...tak, tak, wirujące słońce! oraz inne fenomeny świetlne, zarówno w dzień jak i w nocy. Oprócz tego, dziwne zjawiska obserwowane były przez tysiące świadków, więc trudno mówić tutaj o jakimś fałszerstwie, montażu, czy czymś w tym rodzaju. Co zatem udało się ustalić? Dokonano mianowicie analizy komputerowej filmu przedstawiającego "gwiazdę Matki Boskiej" i co się okazało? tutaj oddaję głos badaczom, (Corrado Malanga i Roberto Pinotti):

"Gwiazda Matki Boskiej jest obiektem stałym, (a przynajmniej sprawia takie wrażenie), charakteryzuje się niską kopułą w centrum, podczas gdy jego zewnętrzne boki lekko podnoszą się w kierunku środka. Mogliśmy przy tym zauważyć, że obiekt nie świecił własnym światłem, lecz był oświetlany z prawej strony obserwatora, przy czym inne jego części pozostawały w cieniu..."

Prawda, że interesujące? Jeszcze wyraźnej sprawa zarysowana jest w przypadku Brejo."


I zakończenie jeszcze ciekawsze na zachętę do przeczytania całości.

"Oczywiście nie można twierdzić, że wszystkie objawienia mają tego typu charakter, jak również stwierdzić, że siła ukrywająca się za nimi ma na pewno złe zamiary, ale w takim razie dlaczego postępuje w ten sposób?"
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-06 09:00
Życzę Wam pięknego dnia i radości z uczestnictwa w pochodach Trzech Króli. :-)))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-06 12:08
Czy królów było na pewno trzech? W Piśmie Świętym nie ma wymienionych imion trzech króli, nie ma wzmianki o tym, ilu ich było, ale jest mowa o trzech darach: złoto, kadzidło i mirra. Dlatego przyjmuje się, że było ich trzech. Pojawia się tam liczba mnoga. Dlatego przyjmuje się, że to było kilka osób - dodaje ksiądz Paweł Rytel-Andrianik.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-dzis-swieto-trzech-kroli-czy-na-pewno-bylo-ich-trzech,nId,2504841#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Z tego wniosek, ze Petru mógł mieć rację, mówiąc o sześciu królach. :-) A tak go za to prześwięcają.:-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-01-06 16:17
Ilu ich było na 100% nikt nie wie. Przyjęło się, że trzech z różnych powodów. Pan Petru chyba o tym nie wiedział. :-)
Kto chce może doczytać też tutaj
http://www.niedziela.pl/artykul/4914/nd/Swieto-Trzech-Kroli
albo tutaj
http://www.katolik.pl/trzej-krolowie---objawienie-i-legenda--,2646,416,cz.html
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-11 09:56
Witam Was wszystkich. Zapraszam do poczytania tego wątku. Szczególnie jego początków. Tak pięknie kiedyś tu pisaliście. Teraz na forum słychać tyle złych słów. Szkoda czasu , szkoda życia na takie "rozmowy". Puśćcie w niepamięć wszystkie złe emocje. Proszę. Wiem, że jesteście inteligentnymi ludźmi, a inteligentni ludzie potrafią ze sobą rozmawiać.
Zacytuję tu ponownie wiersz nieznanego autora, który znalazł się m.i. w pierwszym poście tego wątku.

Dziś
Jeśli wiedzielibyśmy,
że życie ma skończyć się jutro,
czy nadal marnowalibyśmy dzisiejszy
dzień na kłótnie?

Czy tracilibyśmy drogocenne godziny
na budowanie ściany lodowatej ciszy
lub na wyrzucanie z siebie potoku
przykrych słów - broni niewidzialnej,
ale która rani jak rozrzucone na drodze
kamienie i potrzaskane butelki?

Jeśli wiedzielibyśmy,
że życie ma skończyć się jutro,
czy wciąż trwalibyśmy w błędnym
przekonaniu aż tak zdeterminowani,
aby nie przyznać się do tego,
że nie mamy racji?
Zamiast nie dbać o to,
kto pierwszy zaczął - wiedząc,
że żadne z nas nie ma całkowitej racji -
i zakończyć tego rodzaju wojnę jako pokonani?

Jeśli wiedzielibyśmy,
że życie ma skończyć się jutro,
z pewnością docenilibyśmy dzisiejszy dzień.
Wypełnilibyśmy nasz czas miłością i radością,
które tworzyłyby wartościowe wspomnienia,
rozjaśniające nasze serca,
zamiast złością i goryczą,
które potrafią niszczyć i to całkowicie.

Jeśli wiedzielibyśmy,
że życie ma skończyć się jutro...

Ale kto może powiedzieć,
że tak nie będzie?

Jedyną chwilą, której możemy być pewni,
jest dzisiaj.

Dziś więc sięgnę po twoją dłoń.

Dziś powiem: "Przepraszam" i "Kocham cię".

Autor nieznany .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-11 10:33
To kto zaczyna przepraszać? :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-11 11:27
Pisząc ten post myślałam, że to jest jasne. :-) Jednak jeżeli to jest mało czytelne, to zacznę jeszcze raz od siebie i powiem:
Jeżeli kogoś na tym forum uraziłam w jakikolwiek sposób, to z całego serca przepraszam. :-))

Życzę pięknego dnia. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-11 11:55
Temat jest jednak skomplikowany, bo co jeśli pisze się prawdę, a ktoś czuje się bardzo  urażony? To za co przepraszać, za prawdę? Nie myślę nawet teraz o konkretach, ale o samym problemie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-11 12:31
Czy napisanie naszej prawdy przyniesie korzyści czy napędzi dalsze mówienie prawdy tej drugiej osoby? Jeżeli ktoś nas nie rozumie, to tego nie zmienimy gdybyśmy po stokroć naszą prawdę udowadniali więc nie ma sensu tego robić. 
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-11 14:44
Prawda pada na różny grunt, ale jej zaniechanie czasem ma bardziej opłakane skutki. Powoduje, ze kłamcy przybywa na pewności siebie, a kłamstwo krzywdzi.  Nie mówimy o kłamstwie mówionym ludziom z terminalna chorobą, tylko o życiu codziennym.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-11 15:22
Nie zrozum mnie źle, nie jestem za kłamstwem, brzydzę się nim. Tutaj na forum bardziej miałam na myśli to, żeby na siłę nie dochodzić swoich racji. To niczego nie zmieni. Każdy się okopie na swoim stanowisku, bo każdy ma rację i mówi prawdę. Jak jest faktycznie, to wszyscy widzą i każdy może sobie wyrobić własne zdanie w temacie.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-12 09:12

> bo każdy ma rację i mówi prawdę.


Albo ją wyciąga z innej części pleców. :-)
Skomplikowane jest życie forumowe, jeśli już do forum nawiązałaś.:-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-01-12 09:43
Jest skomplikowane, ale często sami je komplikujemy. Tyle jest ciekawych tematów, a my dajemy się wciągnąć w te wyciągane "z innej części pleców" jak je nazwałaś.

Pozdrawiam Cię i życzę miłego dnia. :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2018-01-12 09:23
Tak jest, ale nie ozntacza to, że należy przechodzić koło tego milcząco bo nie na tym to polega, aby przeczytać i nie reagować bo to nic nie zmieni - uważam, że reagowac należy, to są słowa napisane na forum publicznym i niejednokrotnie zawirają nie tylko klamstwa, ale i obelgi. Samo wyrabianie zdania o kimś nie wystarczy, milczenie jest jednoznaczne z przyzwoleniem.
Osoby które są wredne, zakłąmane winny być napiętnowane - ja wiem, że to nie zmieni ich postępowania, choć reguły nie ma, bywa, że do kogoś coś dotrze, że przejrzy na oczy, ale są i takie do których nie dociera nic - tkwią w swoim jedynym słusznym jadowitym świecie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-12 09:39
Masz rację, ale  robienie porządku na forum należy do moderatorów. Po to tu są, a przynajmniej powinni być. Co się dzieje kiedy większość zaczyna robić taki porządek, to już sam widzisz. Robi się z tego delikatnie mówiąc brzydka pyskówka, albo odejścia fajnych ludzi z forum. To nie ma sensu. Myślę, że "zaczepnik" więcej zrozumie kiedy zignorujemy jego zły post, a nie osobę. 

Miłego dnia. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-12 10:35

> Myślę, że "zaczepnik" więcej zrozumie kiedy zignorujemy jego zły post, a nie osobę.


Jasne, złe posty ignorujemy, a potem na wazelinę dla nas tej samej wredoty odpowiadamy?  Dobrze zrozumiałam konsekwencje Twojej propozycji? :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-12 10:56
Jeżeli normalną rozmowę nazywasz wazeliną, to tak. :-) Zaznaczam jednak, że jeżeli sprawy zaszły "za daleko", to nie odpowiadaj takiej osobie. Chodzi mi o to żeby nie poniżać samych siebie językiem podobnym do napastnika. I tyle.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-12 11:40
Akurat ja takim samym językiem nie mówię, ale z tego, co piszesz można wyciągnąć wniosek, że posty jolnietej należy ignorować, obojętnie, co pisze?  To podobne stanowisko do tego, że jak zbój kogoś zatłucze, a dla nas jest uprzejmy,  to możemy sobie z nim przyjemnie pogawędzić. Dla mnie takie stanowisko jest brakiem kręgosłupa, czego Ci nie zarzucam, bo pewnie nie o to Ci tak do końca chodziło?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-12 11:53
Oczywiście , że nie namawiam do ignorowania postów kogokolwiek jeżeli nie są postami nas obrażającymi. Namawiam do tego , by nie odpowiadać agresją na agresję. Nie uważam, że nie ma kręgosłupa  osoba, która nie warczy na innych i potrafi przemilczeć czyli nie dać się sprowokować.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-12 11:59 Zmieniony 2018-01-12 12:02
Czyli, jak Cię walną, to nadstawiasz drugi policzek, albo czekasz, aż agresorowi przejdzie, potem z nim możesz kawę pić?
Jeszcze uściślijmy, nie chodzi o to, że ktoś się czymś doraźnie w temacie  uniesie, ale o ewidentną, ciągłą, podłą agresję, nazywanie ludzi śmieciami, życzenie lub sugerowanie śmierci w sposób złośliwy itp.  Wtedy wg Ciebie należy czekać aż mu przejdzie nawet latami? I co dalej jak nie przechodzi?
p.s.
Wrócę później, muszę dokończyć coś dla kogoś w kompie i nie mogę się już tak dalej rozpraszać na dwa fronty.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-01-12 13:08

>I co dalej jak nie przechodzi?<


Wyłączyć kompa i samemu ochłonąć żeby nie wchodzić w takie dyskusje. :-))))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2018-01-12 11:23
Tak, tylko administracja/modracja ma głęboko w dupie i najwyraźniej nie tylko administracja - ktoś tu ma wyraźnie chody i to na samej górze, która ma jeszcze głębiej w dupie to co się tutaj dzieje, nawet nie raczą odpisać na emaila - ewidentny brak szacunku dla innych, totalna olewka.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-01-12 11:27
I tu jest problem, a nie w jednym czy drugim zaczepnym forumowiczu, bo z tym można sobie szybko poradzić.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-12 11:42
Gollum, Ty się ciesz, ze nie odpisują, hihi, bo Kropek napisał (nie wiem, ktorym nickiem) i w odwecie mu bana strzelili.  W nagrodę za to co myślał o nich? :-)  Więc jak nie odpisują, to masz też jakieś chody. ;-))) Oczywiście kpię z administracji w żywe oczy.:-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2018-01-12 12:47
Eeee tam, ja byłem grzeczny, uprzejmie się zapytałem czyją bliską znajomą jest jedenastka, że ma takie chody? hihi
Tzn. nie chodzi mi o to, że na tego emaila nie odpisali bo napisałem do nich kilka łącznie z prezesem bo mnie wcześńej olała jedna z pań i to trzykrotnie więc poszło do prezesa, ale ten też mnie olał i ostatnio poszły screeny i na koniec powyższe pytanie
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2018-01-12 17:37
Moim zdaniem, akceptacja "postawy duchowej" 11 przez adminów jest szansą do istnienia, funkcjonowania JESZCZE  forum, a przejawia  się to  liczbą postów związanych z jej, pełnych wdzięku i mądrości wypowiedziami i odpowiedzią na nie każdego z nas.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-12 18:40
I ta piękna równowaga się dziś zachwiała, bo w sumie od grudnia mamy osiem usuniętych postów J11. Czyli koniec balu panno Lalu dla nicka Jola11?
Nadrzędny - Autor Gollum-bis Dodany 2018-01-12 21:25
No, nie jestem tego taki pewny bo posty usuwają pseudomoderatorzy i oni też decydują o daniu bana, którego wcale nie muszą dać.
No i dziwię się naprawdę - to już poza tematem - zwrotowi "zostałeś zabanowany"
To tak jak mówi się, że kogoś karcimy czyli według powyższej zasady został zakarcony? haha Przecież mówimy skarcony.
KOboś bijemy i został zbity, może być zabity, ale jeśli przesadzimy z biciem haha. Bijemy pionka i pionek nie został zabity tylko zbity.
Coś myjemy i brud został zmyty, a nie zamyty.
Możnaby tak długo - skąd oni wzięli zwrot "zabanowany" haha
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-13 10:10
Może w niektórych regionach kraju tak się mówi. :-)
Nadrzędny - Autor kropek111 Dodany 2018-01-13 12:26
Według mnie to bardziej pasuje zabananować - czyli obsypać bananami - a tu jak czytam, ostatnio taką wielką dobroczynność modzie wykazują.
I oczywiście mówię dzień dobry ale jako nowy nie znam tutejszych, żeby nie powiedzieć regionalnych zwyczajów.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-13 12:48
Teraz Cię zauważyłam. Jeśli Ci pasuje zabanować, to jednak regionalizm jest to chyba, jak ta składnia. :-) Bo moje jasne jasnowidzenie mi podpowiada, że jesteś z Poznania i "nie mam szkopułu" (buhahaha),  by o tym napisać.
Nadrzędny Autor kropek111 Dodany 2018-01-13 13:07
Ty nie zabawiaj się jasnowidzeniem bo za to możesz otrzymać banana a wtedy byłby to szkopuł i bez pół by się nie obeszło :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-13 12:38
To chyba nie region, a indywidualne podejście.
"ban «zablokowanie niepożądanemu rozmówcy dostępu do czatu»
Czyli  banować. Ale gdyby wzorować się na polskim podobnie brzmiącym panować, nie mówimy 'zpanowac', tylko zapanować.
Samogłoska rozdziela zbitkę dwóch spółgłosek, trudniejszych do wymówienia. Moja wersja osobiście regionalna;) to też jak u adm. zabanować, ale dopuszczam, że dla innych może być niedopuszczalna.
Nie udało mi się nic konkretnego wyszukać na podparcie mojej tezy.w SJP. Jednak zabanować podkreśla na czerwono komputer i proponuje zbanować.
Zbanować - zblokować? Zabanować - zablokować? Jaki ten polski trudny...:-)))))
Pozdrawiam, na razie nie zabanowana, nie zamurowana, a wolna.
Ciekawe, co pani anglistka na to? Tylko nie mów, Iota, że przetłumaczyłabyś na gładko i okrągło, że ktoś 'został zablokowany na forum'. :-) :-)
Houston, we've had a problem! :-))))))))
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-01-13 16:48 Zmieniony 2018-01-13 16:59

> Houston, we've had a problem! :-))))))))


If you have had it, then you no longer have it (Past Perfect). What do you need me for, if there's no problem to solve? :-)

Co do z(a)banowania - od ustalania jak się powinno pisać / mówić jest Rada Języka Polskiego, nie ja - tak dla jasności. A przy tłumaczeniu podstawową instancją decyzyjną jest klient (jak klient zechce, to i z błędem mu napiszę). Gdyby to zależało tylko ode mnie, byłoby "zbanowany" - taka forma jest dosyć powszechnie przyjęta, a ostatecznie językiem rządzi jego realne użytkowanie (uzus).

To ze względu na uzus mamy np. kolorową "bieliznę", to ze względu na uzus pracujący czekają na "weekend", itd.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-13 21:55
Muszę się w takim razie nauczyć zbanowany mówić.  Łatwo nie będzie, bo czym skorupka nasiąkła, tym będzie  "grzeszyła".

> If you have had it, then you no longer have it (Past Perfect). What do you need me for, if there's no problem to solve? :-)


O matko, spróbuję też coś napisać, ale ostrzegam, mam chiński akcent z eskimoską naleciałością gwarową właśnie. :-)

And so dies our hope of solving this mystery. I can't tell you how….disappointed I am. ;-)
I believe the people of Forum will recognise your effort and thank  you for it. :-)
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2018-01-13 23:22 Zmieniony 2018-01-13 23:24

> Muszę się w takim razie nauczyć zbanowany mówić.


Możesz być zwolenniczką przeciwnego uzusu. A w ostateczności, jakby się ktoś czepiał, to mu można powiedzieć, że taki masz "idiolekt". I szafa gra. :-)

> spróbuję też coś napisać,


I prawie dobrze wyszło (przed "Forum" bym dostawiła takie jedno charakterystyczne słowo, co to samo znaczenia prawie nie ma tylko gramatycznie użyteczne jest). :-)
A akcentu nie słychać. :-)
Nadrzędny - Autor Gollum-bis Dodany 2018-01-13 13:31
Liduś, ale to jest forum publiczne, a nie regionalne i należy stosować język polski, a nie gwarę
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-13 13:55
Jeśli chodzi o prawdziwą gwarę, to nie mam nic przeciwko, tylko nie wiem czy bym zrozumiała. :-)
Nadrzędny - Autor Gollum-bis Dodany 2018-01-13 14:50
Liduś wiem, że to nie podchodzi pod gwareę, używłem niewlaściwego określenia, ale nie powinno się na publicznym forum używać naleciałości regionalnych, nie rpzez moderatorów czy administratorów - wszyscy uczą się tego samego języka polskiego w szkołach od lat.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 71) (1283023 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill