www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / praca w korporacji (2761 - wyświetleń)
- Autor Dzoanna Dodany 2017-12-22 13:15
Hej, może znacie jakieś korporacje które zatrudniają ON?
Nadrzędny - Autor kati25 Dodany 2017-12-27 07:27
co rozumiesz przez "pracę w korporacji"? Stanowisko, posiadane kwalifikacje i doswiadczenie, itp, itd. bo np Impel to tez korpo w tym sensie, jak najbardziej.
Orange ostatnio chwali sie ze jest firma wrazliwa spolecznie i nie dyskryminuje ON przy rekrutacji.w praktyce lepiej jednak chyba celować w stanowisko na zasadzie wolnorynkowej (tzn nie za minimalna krajowa z doplatami PFRON).

ostatnio BPO Network (agencja posrednictwa) rekrutuje rowniez dla roznych korpo, ale nie wiem, jakie jest finalne wynagrodzenie do wyplaty dla pracownika po odliczeniu prowizji dla agencji.
Nadrzędny - Autor Dzoanna Dodany 2017-12-27 12:06
Dzięki, wlaśnie o taką odpowiedź mi chodziło. Ze swojej strony mogę dodać że jeszcze mBank, Bank Pocztowy, Mdonalds też zatrudniają ON. Jak jeszcze ktoś coś bedzie kojarzył to piszcie.
Nadrzędny Autor kati25 Dodany 2018-01-06 12:40 Zmieniony 2018-01-06 12:52
Carrefour, deichmann, CCC,  groupon (ten ostatni przeź posrednika wiec praca tymczasowa za minimum)

Podejrzewam ze w ogromnej wiekszosci firm stanowiska niskoplatne i niewymagajace kwalifikacji. Lub często minimalna krajowa niezależnie od charakteru pracy,stanowiska,zakresu obowiazkow- to mega demotywujące. Po co iść na podyplomowkę z zarządzania projektami, skoro i tak finalnie zarobi się tyle samo co szatniarz? A progi dochodowe przy dopłatach z pfron do czesnego są śmieszne wiec de facto inwestycja w kwalifikacje się nie zwróci.

Orange ma politykę "bycia otwartym na ON" przy zatrudnianiu czyli braku dyskryminacji przy naborze na rownorzedne stanowisko. Niewazne czy praca na infolinii  czy np informatyk w centrali w stolicy. Jeżeli pracownik stanie się niepełnosprawny w trakcie zatrudnienia (znam taki przypadek) to dostosuje warunki po powrocie z L4 a nie zwolni. To bardzo ważne. mBank tez nie zwalnia tylko przeorganizowuje warunki-dotyczy specjalistów z centrali.
Nadrzędny - Autor AnnaLis Dodany 2018-01-18 10:58
na twoim miejscu unikałabym pracy w korporacji , miałam przyjemność przez 10 lat pracować nie polecam
Nadrzędny Autor kati25 Dodany 2018-01-19 14:48 Zmieniony 2018-01-19 14:51
Wiesz, autorka nie miala na myśli stanowiska typu (starszy) specjalista/menadżer i całej otoczki awansów zawodowych.  Chodzi raczej o firmę, gdzie można zacząć od najniższego szczebla - bez parcia na najwyższe warstwy w hierarchii dziobania. Bez skupiania ON w gettach a la ZPCHR.

Firma o takiej strukturze nawet na najniższym szczeblu przestrzega pewnych zasad-Biedronka chwali się pakietem socjalno-motywacyjnym. Wyproś no taki u najprawdziwszych januszy biznesu. Dasz radę? Powodzenia :-)

Pracowałam głównie w malutkich firmach gdzie atmosferze było naprawdę heeeen daleko do rodzinnej, brak przestrzegania 7h czasu pracy iTP. Taka harówka ku wyzszej chwale szefa i jego stanu konta. Też nie polecam. A z czegoś trzeba żyć. I nie każdy zawsze mieszka w miejscu gdzie są super mozliwosci (nie nadając się przy okazji do pracy zdalnej).
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / praca w korporacji (2761 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill