www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 291) (3675220 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-01-14 22:46 Zmieniony 2018-01-14 23:17
Zajrzałam sobie na stronę ministerstwa, na której Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma obowiązek publikować sprawozdania. W tej chwili musi tam być dostępne (i jest) sprawozdanie za rok 2016 (na złożenie za 2017 mają jeszcze kilka miesięcy): http://sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl/

Można wyszukać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, otworzyć "sprawozdanie merytoryczne" za rok 2016 i na 9 stronie tego sprawozdania sprawdzić, ile zarabia zarząd fundacji (Jurek, jego żona oraz jakiś trzeci pan): średnia pensja miesięczna 14,446,83 zł brutto. O ile dobrze rozumiem, to powinno być na jedną osobę. Mogę się mylić - czasem ewidentnie widać, że ktoś w sprawozdaniu podawał kwoty dla wszystkich osób dago szczebla naraz (bo w sprawozdaniu np. podane jest że średnie miesięczne wynagrodzenie pracowników szeregowych wynosi 300 000 zł - niemożliwe, żeby to było dla jednej osoby). Ale tu wygląda na to, że podawano pensje indywidualne. A dla mnie osobiście, jak pensja indywidualna członka zarządu jest powyżej 10 000 brutto, nie wspieram organizacji.

Oczywiście stwierdzenie WOŚP może być jednocześnie prawdziwe - że te pieniądze nie pochodzą ze zbiórki, a od sponsorów. Można również argumentować, że taka pensja jest dopuszczalna, bo Owsiakowie ważną robotę robią. Nie mam nic przeciwko takim argumentom, bo wychodzę z założenia, że skoro trenerzy drużyn piłkarskich albo aktorzy mogą zarabiać bajońskie sumy to ktoś kto prowadzi jakąś fundację też może, skoro mu to sponsorzy czy darczyńcy fundują. Bardziej niemoralne to nie jest.

WOŚP kiedyś wspierałam, po czym przestałam, bo uznałam, że mogę znajdować bardziej bezpośrednio fundacje przyszpitalne - i tak to u mnie działa, jeśli mam dodatkową kasę w budżecie. A jeśli nie, to na dobroczynność idzie standardowo w trakcie roku - i to wcale nie tylko na Caritas, czy na tacę, a np. na Pajacyka PAH (też dzieci, tylko akurat głodne, a nie chore). Owszem, bez znaczków - bo za wpłatę na pajacyka "serduszek" czy innych "pajacyków" nie dają, ale to akurat nieistotne.

Natomiast nie wydaje mi się, żeby jakikolwiek sens miało jechanie po jednej czy po drugiej stronie - ani że "nienawidzicie dzieci", ani że Owsiak robi tylko przekręty i niemoralny cwaniak jest. Kto uważa za słuszne daje (i nawet w ekstremalnie negatywnej opinii - nie jest to grosze, niż gdyby sobie za tę kasę piwo kupił albo fajki), kto uważa za niesłuszne nie daje - i mu wolno, bo na tym polega dobroczynność.

(Co zaś do kosztów administracyjnych - też sobie w takich sprawozdaniach sprawdzić można. Ja akurat nie mam w tej kwestii żadnych kryteriów, bo trudno bez znajomości szczegółów powiedzieć, jakie koszty są za wysokie, a jakie nie).
Nadrzędny - Autor kropek111 Dodany 2018-01-14 23:30
Normalnie , czepiasz się

> dla mnie osobiście jak ta suma jest wyżej 10 000 brutto, nie wspieram organizacji.


odjąć od tego podatek to ile dostaje taki ktoś na rękę ?
ile wynosi średnia pensja w budżetówce ?  A oni nic nie generują zysków tylko zjadają kasę z budżetu. Bo zmobilizowanie ludzi aby dali swoje grosiki na pomoc innym jest wielką sprawą.
Licząc na palcach bez kalkulatora- Odsetki od 50 milionów spokojnie wystarczą na więcej takich pensji.
Są ludzie którzy bez takiego nagłośnienia nie dali by złotówki na pomoc a tak kupują za wiele setek tysięcy złote serduszka.
Zresztą pamiętam jak broniłaś fundacje zbierające 1% . To prezesi takich fundacji pracują za darmo? To ile wynoszą ich koszty w stosunku do uzbieranych kwot.
Popieram WOŚP nie dla prowadzącego ale dla celu na jaki są przeznaczane pieniądze.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-01-15 00:18 Zmieniony 2018-01-15 00:27

> Są ludzie którzy bez takiego nagłośnienia nie dali by złotówki na pomoc a tak kupują za wiele setek tysięcy złote serduszka.


Ale jaki to ma związek z tym, czy ja na WOŚP daję - z powodu moich poglądów wyrażonych na tym forum ktoś postanowi nie zlicytować serduszka za tysiące złotych, a jednocześnie będzie zbyt leniwy, żeby inną fundację lub stowarzyszenie wybrać i tym samym wielka dobroczynność przepadnie? Bo jeśli nie, to nie rozumiem o co Ci chodzi.

> Zresztą pamiętam jak broniłaś fundacje zbierające 1% . To prezesi takich fundacji pracują za darmo?


Nie napisałam, że ma być za darmo - nie przesadzaj. Napisałam, że ja osobiście mam problem powyżej pewnej kwoty brutto, ale rozumiem że inni mogą nie mieć.

Zaś w dyskusji o 1% pisałam tez o tym, że są i fundacje oraz stowarzyszenia nawet wprost niegodne zaufania. Kto zaufania nie ma, po prostu 1% nie płaci i wtedy to idzie ogólnie "do budżetu". Wyraźnie nawet napisałam, że na pewne cele i ja z 1% nie daje - bo uważam, że nie do tego służy. Moje "bronienie" nie polegało na tym, że mówiłam, że wszystko tam jest cudowne. Tylko, że nie wszystko jest przekrętem i nie należy mówić, że na pewno "okradają nas", a ostatecznie każdy ma prawo do własnej decyzji (link archiwalny dla ciekawskich).

> To ile wynoszą ich koszty w stosunku do uzbieranych kwot.


W przypadku tej fundacji, której ja daję 1% od lat - pensje zarządu wynoszą 0 zł - to jest hospicjum, w którym zarząd swoje funkcje pełni społecznie, oprócz innej pracy. Natomiast nie wymagam, żeby tak było wszędzie [Aktualizacja: w sprawozdaniu za rok 2016 zarząd po raz pierwszy ma pensję - 8 000 brutto - to sprawozdanie pojawiło się już po zeszłorocznym PIT. W poprzednich latach było 0 zł]

Powtórzę, bo może się nie rozumiemy: nie mam nic do tego, że Ty czy ktokolwiek inny wpłaca na WOŚP. Osobiście tego od iluś lat nie robię (na długo przed obecną zmianą polityczną), pisałam już o tym i teraz przy okazji kolejnej rozmowy o WOŚP o tym piszę, skoro wywiązała się dyskusja. W czym problem?
Nadrzędny - Autor kropek111 Dodany 2018-01-15 01:38
Twoje oświadczenie

> WOŚP kiedyś wspierałam, po czym przestałam, bo uznałam, że mogę znajdować bardziej bezpośrednio fundacje przyszpitalne


zabrzmiało jak manifestacja polityczna

Jeśli chodzi o serduszka to nikt raczej na pewno nie będzie zwracał uwagi na Twoje czy moje poglądy polityczne.
Napisałem,ze gdyby nie nagłaśnianie takiej licytacji z imienia lub nazwy nikt po cichu by takiej kasy nie ofiarował za kawałek złota w kształcie serduszka.

Co do 1% to mi chodziło o to że gdy kwota z niego jest niewielka to ledwie wystarcza na wynagrodzenie dla organizatorów fundacji a dla tych dla których został przeznaczony trafia :-) czasami 1% z tego jednego procenta i to nazywam okradaniem a uogólnienie wtedy, było przejęzyczeniem, niezrozumieniem (moim) tematu a po części jak się okazało małą prowokacją. Ale w konsekwencji bardzo pouczająca dyskusją.

Ja sobie w tym roku znalazłem cel dla mojego 1% i nawet jak tyko część z niego wykorzystana będzie na cele wyznaczone przez fundację to nie będę protestował że pozostała część trafiła do prywatnej kieszeni, bo to nienormalne aby pracować za darmo.

Ja również nie widzę problemu w tym czy ktoś wpłaca czy nie, ale skoro wywiązała się o tym dyskusja wyraziłem swój pogląd na dawanie.
Ja w tamtym roku nie dałem nic na złość tym którzy innym robią na złość. Bo nie o złości w WOŚP chodzi tylko o to czy wspierać lub nie jakieś wydarzenie . Nie partie nie osoby a cel.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-01-15 02:22 Zmieniony 2018-01-15 02:26

> zabrzmiało jak manifestacja polityczna


Tobie zabrzmiało, ale na to ja już wpływu nie mam - bo tę decyzję podejmowałam całe lata temu (chyba przed 2012 rokiem; musiałabym sprawdzić na koncie bankowym, a mi się nie chce) i bardziej ze względów światopoglądowych niż politycznych. Po prostu jak poznałam lepiej sektor pozarządowy, to mi wyszło, że skoro WOŚP zajmuje się kupnem sprzętów do szpitali, które następnie rozdaje, nie ma powodu, żebym zamiast tego nie poparła bezpośrednio jakiejś lokalnej fundacji przyszpitalnej. Wychodzi na to samo, a kwestiami "co z Woodstockiem", "co z pensją Jurka" itd. nie muszę się przejmować.

I zresztą pisałam chyba już o tym kiedyś - całe lata temu, jak pojawił się temat, że któryś szpital sprzętu od WOŚP nie przyjął, bo warunki dystrybucji mu nie pasowały.

> nikt po cichu by takiej kasy nie ofiarował za kawałek złota w kształcie serduszka.


Wiesz oczywiście że inne fundacje, w innych terminach przeprowadzają licytacje charytatywne i ludzie takie rzeczy kupują? Mało tego - że ludzie robią wielotysięczne darowizny i bez licytacji, tak po prostu? Owszem: wtedy nie na WOŚP, nie w finale, ale np. charytatywna zbiórka na Klinikę Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu nie jest gorsza, tylko dlatego że nie prowadzi jej WOŚP i jest bez serduszek, więc kiedyś nikt nawet nie będzie wiedział, że leży na sprzęcie charytatywnie ufundowanym.

Rozumiem, że kiedyś WOŚP był fenomenem, jedyną tego rodzaju zbiórką i za to akurat można WOŚP chwalić. Ale od wielu, wielu lat już nie jest. WOŚP nie reprezentuje jednoosobowo "wspólnego dobra" w Polsce. I zachowywanie się tak, jakby popieranie akurat WOŚP było moralnym obowiązkiem, wszystkich przyzwoitych ludzi, a kto tego nie robi musi nienawidzić dzieci albo być innym diabłem wcielonym, jest męczące.

EDIT: I jeszcze w kwestii jednego procenta - organizacje muszą się z tego dość dokładnie rozliczać. Na koszta administracyjne (w tym pensje) ma prawo pójść najwyżej jedna dziesiąta. Czyli 9 na 10 złotych przekazanych w PIT powinna pójść na cele statutowe.
Nadrzędny - Autor kropek111 Dodany 2018-01-15 09:49

> Tobie zabrzmiało, ale na to ja już wpływu nie mam - bo tę decyzję podejmowałam całe lata temu


Tak, tak mi to zabrzmiało (zasugerowałem się ?) bo włączyliśmy się w dyskusje od której z daleka jechało polityką, Gollum również miał takie odczucie że czepiają się siebie ze względu na opcje polityczne a nie akcję zbierania ale też zaczął od uwagi do organizatora mimo że samą akcję popiera.

Można by się czepiać np. Banku który to wspomaga. Wspomaga i nawet podwaja kwoty wpłacane przez ich przelew. Ale nie wierzę ,ze nie mają z tego korzyści. A zmiana telewizji to też tylko polityka.

> Wiesz oczywiście że inne fundacje, w innych terminach przeprowadzają licytacje charytatywne i ludzie takie rzeczy kupują? Mało tego - że ludzie robią wielotysięczne darowizny i bez licytacji, tak po prostu?


Gdybym miał wielotysięczne zasoby i przychody, też bym robił darowizny po cichu bez tego hałasu.

> Rozumiem, że kiedyś WOŚP był fenomenem, jedyną tego rodzaju zbiórką i za to akurat można WOŚP chwalić.


Ja myślę ,ze nadal jest i chociaż mi osobiście też nie odpowiadała od początku forma reklamowania tej zbiórki to nie można zaprzeczyć ,ze jest bardzo skuteczna do dzisiaj. I niech będzie jak najdłużej a czy znajdzie się następca który to nadal tak poprowadzi tego raczej nie wiemy.

>  I jeszcze w kwestii jednego procenta - organizacje muszą się z tego dość dokładnie rozliczać.


i dzięki poprzedniej dyskusji bardzo dobrze wspólnie z Bluengel to wyjaśniłyście. Myślę ,ze nie tylko mi ;-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-01-15 14:17

> bo włączyliśmy się w dyskusje od której z daleka jechało polityką


A o to to już miej pretensje do W z K, że tak ją ustawił.

Ty na tym forum w kilku różnych wątkach "zaczepiałeś" temat WOŚP i niby tam mogłaby się taka dyskusja zacząć. Ale ja takiej dyskusji nie zaczynam, dopóki nie okaże się że ludzie zaczynają rozmawiać o finansowaniu WOŚP (a nie o tylko tym, czy na WOŚP tylko dają czy nie), Taki argument rzucił Golom, to się podłączyłam - w tym miejscu i nie wcześniej.

Doskonale wiem, że moje zdanie jest kontrowersyjne dla osób, które się w WOŚP angażują. Bo "Jurek dzieci ratuje" i olaboga, jak mu mogę nie pomagać, a jeszcze krytykować - to pewnie księża mi głupot w kościele do głowy nakładli, taki jestem psiakrew katolik. Więc dopóki ktokolwiek nie zaczyna dyskutować o finansowaniu WOŚP (mniej lub bardziej merytorycznie) albo o tym, jak działa dokładnie dystrybucja tego sprzętu, to ja się nawet nie odzywam - żeby nie było, że gorszę zwolenników Orkiestry swoim kamiennym sercem.

> Wspomaga i nawet podwaja kwoty wpłacane przez ich przelew. Ale nie wierzę ,ze nie mają z tego korzyści.


Tak dokładnie z tych wpłat pewnie nie mają bezpośrednich korzyści - chyba, że ktoś z tego powodu postanowił założyć konto w mBenku.

Praktycznie każda duża firma ma jakiś budżet na działalność dobroczynno-społeczną, tak jak ma budżet na reklamę. Celem jest ocieplenie wizerunku, powiązanie firmy w oczach klientów z czymś szlachetnym, a zysk, jeśli z tego wynika, to długofalowo i w sposób przypominający reklamę.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-01-15 14:45

>A o to to już miej pretensje do W z K, że tak ją ustawił.<


Hmmm.......Iota,- niczego nie "ustawiałem", po prostu opisałem własne spostrzeżenia, tudzież żale........ Oczywiście masz prawo do własnej interpretacji ( nawet daleko idącej), jednak wydaje mi się, że przesadziłaś....... Mylić się to ludzka rzecz, zatem nie przejmuj się ....... :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-01-15 14:56
Twoje spostrzeżenia tudzież żale miały kontekst polityczny - do którego masz prawo (zresztą ja też uważam, że środowiska polityczne, które najeżdżają na WOŚP tak po prostu, robią głupotę). Piszę, że "ustawiłeś" tę rozmowę w takim sensie, że ludzie zaczęli o WOŚP w kontekście około-politycznym gadać, a nie np. opowiadać sobie, jak to ich kiedyś sprzęt z serduszkiem ratował, ich dzieci były wolontariuszami, wylicytowali sobie przelot samolotem albo coś innego.

Jak to ujął "kropek", od dyskusji "jechało polityką". W konsekwencji czego "kropek" potem ciąga mnie za fraki (mówiąc żartobliwie), że moje deklaracje mają charakter polityczny, pomimo że w moich postach nie ma słowa o polityce. Moja wina, że od polityki zacząłeś ten wątek i ludzie na to reagowali?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-01-15 15:42

>Twoje spostrzeżenia tudzież żale miały kontekst polityczny <


A proszę Cię bardzo wskaż mi w moim poście zdanie z kontekstem politycznym. Przecież nie wskazuję w nim żadnej partii/opcji lub polityka. Dla ułatwienia przytaczam ten wpis. Iota,- coś się chyba za bardzo zapędziłaś..........

>Kolejne granie "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". Tysiące wolontariuszy ( głównie dzieci) mimo wiatru i mrozu z poświęceniem kwestują w całej Polsce ( także poza granicami). Natomiast "reżimówka" kolejny już rok robi wszystko aby przypadkiem słowa na ten temat nie powiedzieć albo obrazka nie pokazać. Zatem pytanie do tych co popierają taki stan rzeczy: Jak się z tym czujecie? Tak bardzo nienawidzicie dzieci ? <

Nadrzędny Autor Iota Dodany 2018-01-15 16:09
Zamiast zdania będzie słowo - może być?

> Natomiast "reżimówka"...


reżimówka od reżim czyli "system rządów, rząd charakteryzujący się używaniem brutalnej przemocy w stosunku do społeczeństwa" (https://sjp.pl/re%C5%BCim), Inaczej zatem "telewizja rządowa brutalnego rządu". Rząd jest w polskich warunkach dość prosto związany z tymi partiami politycznymi, które w danych wyborach zdobyły większość (poza wyjątkowymi sytuacjami rządów mniejszościowych).

Jeśli źle rozumiem Twoje intencje - sposób w jaki zacząłeś tę dyskusję miał nie mieć nic wspólnego z polityką i ogólne wrażenie, że ma (Goluma, kropka, a za nimi i moje) jest błędne, to oczywiście przepraszam.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2018-01-28 21:23
Czy za 'polskie obozy śmierci' pięć lat w więzieniu wystarczy? 
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-01-29 09:38
Chłosta jest potrzebna.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2018-01-29 12:06
Niech zaczną od siebie ;-) .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-29 12:10
Gdyby tak każdy wychłostał sam siebie za wszystko co złego powie o innych, to zapanowała by wreszcie zgoda.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2018-01-29 13:11
Zgoda jest dobra, ale jak jeej za wiele to usypia ;-);-);-). Lepszy szacunek do tych którzy nie mają podobnego zdania co ja ....Ja akuratnie nie przypominam sobie, bym taki nie był ;-);-);-). Pozdrawiam tych co myślą i tych co myślą inaczej :-).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-01-29 13:23

>Pozdrawiam tych co myślą i tych co myślą inaczej :-)<


Jednak to Twoje pozdrowienie jest co najmniej dwuznaczne. :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2018-01-29 13:27
ale, ale . Nie stawiam nikogo za płotem . No, może siebie ;-) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-01-29 13:30
To ok, bo już myślałam, że będę musiała z Tobą klikać przez te szczebelki od płotu. :-)))
Nadrzędny - Autor Gollum-bis Dodany 2018-01-14 23:34
Oczywiście, każdy może dać lub nie na Owsiaka. Jak pisałem  nie mam nic przeciwko tylko cały tutaj szum zrobił sie bo pewien hejter nie mógł przepuścić okazji żeby znowu pocisnąć na rząd posługując się Wielką Orkiestrą.

No i tak jak wspomniałem - wyglądało to inaczej, inaczej się człowiek zachowywał, był po prostu inny.
Każdy ma prawo do własnego zdania, do osądu i każdy sam decyduje o tym czy "kupi" seruszko czy nie.
No i tyle.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2018-01-15 00:20

>  Jak pisałem  nie mam nic przeciwko


Zauważyłam. Post był ogólnie do dyskusji, nie do ciebie wyłącznie i indywidualnie.

Dobrej nocy.
Nadrzędny - Autor kropek111 Dodany 2018-01-15 00:42 Zmieniony 2018-01-15 00:54


> każdy może dać lub nie na Owsiaka.


Tu tkwi przyczyna obniżania wartości wydarzenia!!!  W jakim celu?

Ja nigdy nie dawałem ani moje dzieciaki nie zbierały dla  niego tylko dla idei pomagania.
Wydarzenia . Bo WOŚP jest szczególnym wydarzeniem i każdy rozumny człowiek wie że to jest korzyść dla wszystkich jak kiedyś czyn społeczny. I deprecjonowanie tego ze względu ,ze ktoś osiągnął jakąś korzyść z tego, że ma większe mieszkanie jest dla mnie nie zrozumiałe.

Co to znaczy inny? To  kwestia osobistej oceny -  Dla mnie też jest inny, kiedyś był gorszy teraz po 25 latach jest  lepszy.

Nie czytałem też aby Iota protestowała że nie będzie nawet słuchać piosenek nie wspominając o kupowaniu płyt jakiegoś artysty który za zaśpiewanie zażądał 450 tyś zł w jeden wieczór a to nie jest kwota nawet zbliżona do tej którą zarabia  Owsiak pracując przez rok.
Nadrzędny - Autor Gollum-bis Dodany 2018-01-15 07:13

>Tu tkwi przyczyna obniżania wartości wydarzenia!!!  W jakim celu?<


Czyżbyś się zaraził od W z K?
Napisłem tak bo tak mi było łatwiej napisać niż klepać na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Równie dobrzse moglem napisać na dzieci, a równie dobrze na szpital itp.
Kto chciał to zrobumiał.

A co do mieszkania to nie chodzi o to czy duże czy małe, tylko po co wskakiwać na stół i wrzeszczeć, aż do utraty tchu, że nic z tego nie ma skoro jest to nieprawdą, cała rodzina siedzi w fundacji i firmach okołofundacji i zarabiają niemałe pieniądze na bezinteresownej pomocy.
To się nazywa hipokryzja.
Poza tym napisalem, że jestem za, powtarzam ponownie - jestem za, pochwalam takie działania, ale nie musi mi się podobać człowiek czy organizacja tym sie zajmująca - czy może MUSI mi się podobać?
Nadrzędny - Autor kropek111 Dodany 2018-01-15 08:15

> Napisłem tak bo tak mi było łatwiej napisać niż klepać na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.


Mi też się nie chce dlatego używam skrótu WOŚP ;-)

> tylko po co wskakiwać na stół .....
>  że nic z tego nie ma skoro jest to nieprawdą, cała rodzina siedzi w fundacji i firmach okołofundacji i zarabiają niemałe pieniądze na bezinteresownej pomocy.


Nie widziałem takiego momentu bo nie interesował mnie ten osobnik. Faktem jest ,ze swoim gadaniem dotarł do dzieciaków. I moje dzieci same z siebie działały jako wolontariusze i zmarznięte biegały z puszkami jak oszalałe i bardzo byli w tym zaangażowani emocjonalnie. A zbieranie zaczynali od najbliższej rodziny :-)

Oskarżano go kiedyś o milionowe dochody ale gdy to jest zwykła (trochę wyższa od średniej) co miesięczna pensja to przy zorganizowaniu sprzętu za miliony nie widzę nic nieetycznego. Zupełnie nie mamy wiedzy, nie wiemy czy nie otrzymuje on jakiś grantów od firm które zaopatrują szpitale w taki sprzęt. Ale zapewne jego przeciwnicy wielokrotnie prześwietlali takie kontrakty.
Dlatego ,gdyby nic z tego nie miał, to według mnie byłby idiotą, gdyby zbierał miliony na pomoc dla innych a sam żył z zasiłku dla bezrobotnych.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-01-15 08:53
Odnośnie poruszonej sprawy: Jedno %-towe wspomaganie jest obarczone znacznie większym delikatnie mówiąc znakiem zapytania. Otóż chodzi mi o brak transparentności. O ile w działaniu Orkiestry zakupiony sprzęt służy szerokiemu gronu losowo potrzebujących dzieci i nie ma tu możliwości do nadużyć to przy rozdzielnictwie wg zasad 1-no % owych już pojawiają się lepsi i gorsi. Zatem jako bardziej przejrzystą wolę wspierać Orkiestrę.......
Nadrzędny - Autor kropek111 Dodany 2018-01-15 10:00
Z tym się zgadzam. Bo gdy kiedyś wsparłem bieszczadzkie rysie to raczej bieszczadzkie wilki wsparcia nie miały.
Ale gdyby to chodziło o leczenie np. ich serc to zapewne skorzystały by jedne i drugie gdyby wsparcie otrzymała bieszczacka klinika weterynaryjna. Tak to sobie wyobrażam
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-01-15 11:12
Ludzie. Kto chce to daje, kto nie chce nie daje. Tylko nie róbmy z Owsiaka zbawcy służby zdrowia bo nim nie jest. Może nie tyle my co media.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-15 11:35
Wartość sprzętu jaki dała Orkiestra podobno przekracza wartość sprzętu w jaki wyposażyli szpitale wszyscy ministrowie zdrowia łącznie. Wyczytane w mediach właśnie.
Facet ma charyzmę, chciał coś zrobić szalonego, rozkręciło się w olbrzymią machinę. Jest nieco zwariowany, kontrowersyjny, dla kogoś kto nie lubi młodzieży jeżdżącej na Woodstock, ale umie i ją trzymać w ryzach, więc robi coś dobrego.
Tak jak do p. Ochojskiej jakoś nie umiem się uśmiechać, gdy jest na ekranie (sory, bo ją w sumie baardzo szanuję), to na widok Owsiaka jakoś ten uśmiech wypływa. :-) Więc niech gra. Tylko zapomniał o seniorach w tym roku.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-01-15 14:34

> Wartość sprzętu jaki dała Orkiestra podobno przekracza wartość sprzętu w jaki wyposażyli szpitale wszyscy ministrowie zdrowia łącznie.


To ciekawa teza. Bo budżet NFZ na jeden, zeszły rok wynosi - o ile dobrze kojarzę - około 70 miliardów złotych (źródło). Tymczasem WOŚP w ciągu wszystkich lat zebrał w sumie około miliarda.

Oczywiście w budżecie NFZ są też zabiegi jako takie, a nie tylko koszta sprzętu i infrastruktury, ale żeby to co mówisz było prawdą, na sprzęt do polskich szpitali przez ostatnie 25 lat musiałoby pójść - w sumie! - mniej niż jedna siedemdziesiąta jednego budżetu rocznego NFZ. Tylko wtedy wsparcie od WOŚP byłoby większe.

Skąd były liczby podawane "w mediach" i jak dokładnie wyglądały?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-15 14:50
Nie pamiętam, ale jak skończę, co teraz robię, to postaram się poszukać. Tak było to ujęte i nie pamiętam szczegółów, ale chyba nie podparte cyfrowo, dlatego na wszelki wypadek napisałam podobno, bo też byłam zaskoczona. Może brali tylko obliczenia pod kątem wyposażania oddziałów dziecięcych. Sama jestem ciekawa, więc pewnie wieczorem poszperam w necie.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2018-01-15 15:00
Cierpliwie czekam - i może wtedy od nowego wiersza? :-)

Dobrego dnia
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2018-01-15 20:11
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Gollum-bis Dodany 2018-01-15 20:24
[usunięte]
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2018-01-15 20:40
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Gollum-bis Dodany 2018-01-15 20:57
[usunięte]
Nadrzędny Autor REA Dodany 2018-01-15 21:03
[usunięte]
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-15 11:26
Od nowej linii, żeby zarobki nie zgubiły się w dyskusji.

"Jerzy Owsiak wyjaśnił, że on sam nie dostaje z WOŚP żadnych pieniędzy, pensję wypłaca mu za to spółka Złoty Melon, należąca w całości do Fundacji WOŚP. Jest on w niej prezesem zarządu i w 2016 roku zarabiał miesięcznie 14 146 zł brutto, a więc netto 9606 zł. - Przy czym ważna uwaga – spółka Złoty Melon nie jest w żaden sposób dotowana przez Fundację. A więc moja pensja nie jest w ogóle kosztem Fundacji, na tę pensję prowadzona przeze mnie spółka musi po prostu zarobić - dodał.

Owsiak napisał co nieco o samej spółce, która zajmuje się produkcją koszulek, płyt czy gadżetów. Powstała ona 10 lat temu z pieniędzy Fundacji WOŚP, która - jak pisze twórca Orkiestry - zainwestowała w tę firmę półtora miliona złotych. Owsiak zapewnił, że wszystkie pieniądze zostały oddane, a Złoty Melon co roku przekazuje na konto Fundacji swoje zyski - w 2016 roku było to 842 639,64 zł. - Do tej pory spółka przekazała Fundacji całościowo zysk w wysokości 3 125 227,04 zł - dodał. "
---
"Zdobywanie dodatkowych pieniędzy w moim przypadku łączy się tylko i wyłącznie z moimi wykładami motywacyjnymi dla firm, które realizuję poprzez własną działalność gospodarczą w żaden sposób nie związaną z Fundacją i na własny rachunek.(podkreślenie moje - wz) Korzystam z usług jednej z agencji, która się takimi sprawami zajmuje i sprawia mi to także ogromną frajdę i przyjemność - napisał Owsiak."

Ile zarabia żona można sobie przeliczyć, czytając źródło:
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/552143,jerzy-owsiak-finanse-wosp-ile-zarabia-pensja-owsiaka.html

Jest tam tez apel.
"Jednocześnie zaapelował do całego sektora państwowego, jak i pozarządowego, o składanie społecznego raportu, w którym tłumaczona byłaby wysokość i pochodzenie ich zarobków.
Oświadczył, że zaczyna od siebie i od WOŚP, a punktem odniesienia uczynił wynagrodzenie rzędu 90 tys. zł miesięcznie - czyli to przypisywane nowej posadzie Małgorzaty Sadurskiej."
---
Pani MS to jednak nie wyjątek, afer z funduszami dla nieudaczników i wymyślaczy różnych bzdur było wiele, ale hejt trzeba na Owsiaka kierować.
Moja koncepcja skąd ten hejt jest taka, że jak ludzie dają na WOŚP, to nie dają na inną wielką organizację charytatywną, której tak szczegółowego rozliczenia się publicznego nigdy nie widziałam, która ma w swoich szeregach o wiele więcej ludzi zatrudnionych, utrzymuje biura, ośrodki wczasowe, a tak serc nie porywa i tak się nie bawi i nie jednoczy w Finale.ie
A co z tymi, którzy dadzą na Orkiestrę, czyli pośrednio dla siebie jako społeczeństwo na sprzęt szpitalny,  a w inny rejon kraju potem nie poślą? :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-01-15 12:20

>ale hejt trzeba na Owsiaka kierować.<


Otóż to!! To jest domena obecnie rządzących (krajem i TV). Upodlić/zgnoić każdego który myśli inaczej jak oni. Mają też wiernych wyznawców chociażby na tym forum. Objawiło się to wyżej w niektórych wpisach po tym jak wywołałem ten temat. Działa w naszym kraju potężna organizacja kościelna o nazwie "Caritas". Należałoby zapytać się osób nią kierujących dlaczego nie przedstawiają szczegółowych rozliczeń tak jak robi to J. Owsiak ? Rodzi to pytanie: Czy i co mają do ukrycia? Kolejne pytanie to takie czy przypadkiem nie są oni inspiracją tego hejtu wobec Orkiestry i Owsiaka? Bo przecież ten hejt nie rodzi się sam z siebie.........
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-15 12:36
Tak było zanim Pis zaczął rządzić. Teraz jest tylko głośniej.Chociaż w tym roku przycichło nieco. Nie opłacało się rok temu hejtować, bo jak na złość padł wtedy rekord. Jako naród jesteśmy chyba dość przekorni.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-15 13:09
A odnośnie polityków mały dodatek. Przeczytałam właśnie słowa pewnego ...bardo giętkiego, łagodnie mówiąc polityka.
"Co roku, bez wahania wrzucam banknoty do puszek. Nie odmawiam nikomu, kto mnie o to prosi, nie odmawiam szacunku dla tych młodych ludzi, często wręcz dzieci, chociaż też nie będę ukrywał, że ideologia, która uzupełnia tę piękną akcję, nie jest ideologią mi bliską" - powiedział Gowin.

Dodał, że chodzi o ideologię "róbta co chceta".


z https://pl.wikiquote.org/wiki/Jerzy_Owsiak  
Róbta, co chceta, czyli rockandrollowa jazda bez trzymanki
  Opis: nazwa programu prowadzonego w TVP2 do 1994.

„Róbta, co chceta” to była nazwa mojego programu telewizyjnego z lat 90., bo rzeczywiście mogłem w nim robić, co chciałem. (…) Pełny odlot. Dzisiaj wyglądałoby to poczciwie, ale w ówczesnej telewizji było czymś świeżym. I trafialiśmy w estetykę młodych ludzi. Tymczasem „Róbta, co chceta” ze zgrozą powtarzane jest przez krytyków Orkiestry, chociaż ja tego hasła nie używam.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-01-15 14:38
W 2018 roku NFZ na sprzęt wyda 700mln złotych. Jak ktoś wyżej napisał Owsiak uzbierał razem miliard. I bardzo dobrze, chwała mu za to. Tyle, że globalnie rzecz ujmując dla ochrony zdrowia ma marginalne znaczenie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-01-15 16:41
Rośnie dwukrotnie wolniej niż wynagrodzenia.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-15 20:04
Czyje??? :-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2018-01-16 11:11
Pracowników.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2018-01-15 20:14
[usunięte]
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2018-01-15 20:35

> Nooo, w-ceta czyli mały kibelek pisze i to sporo :-( na to muszę wziąć czas - nie da się normalnie tak jak innych czytać :-( > takiego trola-psychola - kłótliwej wiejskiej baby :-( fuj w-ce łaee


Było miło, rozmawiało się mimo różnic w poglądach i się skończyło.
Może jednak moderator zareaguje sam?
Nadrzędny - Autor Gollum-bis Dodany 2018-01-15 20:38
Co do kibelka to w toj toju tak nie wali jak tutaj kiedy się pojawiasz
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-01-15 20:40
Zobacz jak na głównym udaje kogoś innego.:-) Koń by się uśmiał.:-)
Nadrzędny - Autor Gollum-bis Dodany 2018-01-15 20:55
Niestety nic z tego - takiego smrodu nie da się nie rozpoznać - jedyny w swoim rodzaju.
Ja musialem w domu wszystkie okna otworzyć jak toto się pojawiło
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 291) (3675220 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill