www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Proszę o poradę (5360 - wyświetleń)
- Autor karola9972 Dodany 2018-01-04 23:03
W 2013 roku razem z chlopakiem mielismy bardzo powazny wypadek komunikacyjny. Oboje jesteśmy mlodymi ludźmi, on ma 30 kart, ja 25. On podczas wypadku stracił lewa nogę, mial bardzo powazny uraz glowy przez co ma teraz niedowlad lewej strony ciala, oraz doznal wielu innych powaznych obrazen. Mieliśmy pecha, bo zderzylismy sie z niewłaściwą osobą, która za wszelka cene probuje zrobic winnego z mojego chlopaka. On całkowicie sie zalamal ta sytuacją, zrobil sie nerwowy i mam wrażenie że osoba z ktora sie zderzylismy całkowicie weszla do naszego życia, ponieważ nir ma dnia zebym nie musiała o tym słuchać. Rozumiem, ze moze mieć żal, jednak ja uwazam ze powinien ruszyc do przodu zamiast zatruwac sobie zycie cala sytuacja. Do psychologa nie ma mowy zeby poszedl, leki odpadają, bo ma ogromny uraz do lekarzy. Rozmowy pomagaja tylko na chwilę. Dodam że mamy pracę, ktora przynosi bardzo dobry dochód, a moj chlopak i tak zawszw wraca do przeszłości, kiedy mial inna prace i zawszw powtarza ze chciałby znowu to robic. Rozmawial z osobami ktore mialy podobne problemy, jednak skutek byl tylko na jakis czas. Martwię się, ponieważ ostatnio coraz czesciej zagląda do kieliszka, cierpi na bezsenność, a kazda rozmowa z nim konczy sie kłótnia. Prosze powiedzcie jak radzicie sobie z taka sytuacja, może ktos zna osobe, lub jest w podobneh sytuacji, bo ja juz probowalam chyba wszystkiego, a dodam ze sama jestem jeszcze na etapie leczenia i Bardzo męczą mnie te kłótnie i brak wsparcia którego również potrzebuje.
Nadrzędny Autor kropek111 Dodany 2018-01-14 02:57
Trudno coś doradzić.
Może pomóż mu znaleźć jakąś nową pasję, fascynację, hobby, może np jakąś dyscyplinę sportową ? Coś co pomoże zapomnieć o  tym co było a zacznie się liczyć coś nowego.
Nadrzędny - Autor kalina727 Dodany 2018-01-28 14:13
Witaj.Jesteśmy w podobnej sytuacji.W 2015 miałam poważny wypadek samochodowy,mam liczne obrażenia wewnętrzne.Najpierw zapytam o parę rzeczy,ponieważ juz to przechodziłam i co jest ważne:
-kamerka w samochodzie nagrany film lub monitoring z miejsca wypadku
- była policja ,zabrali go do szpitala?przelezał 7 dni?-jesli tak powinna byc sprawa w sądzie-potrzebne by było zaświadczenia z policji -koszt ok 10 zł.,wszystkie papiery od lekarzy ,badania,stan wczesniejszy i ogólny.przedawnilo wam sie sprawa w sądzie z cywilnego jeśli jej nie było bo to jest do 3 lat po wypadku,ale karny chyba jest do 7 -czyja wina ustalili?potrzebny byłby dobry adwokat-wiem trwa to długo,ale nie warto odpuszczac i sie poddawac.walczymy do końca to było i nic sie nie zmieni.Możesz miec takie wrażenie,bo ja tez o tym cały czas myśle.Człowiek ,który stracił całe swoje dotychczasowe życie  i wie  tzn mysli ,że cała jego przyszłosc jest w czarnych kolorach jest bez szans -potrzebne leki bez tego ani rusz.Wiem to po sobie-broniłam sie przed nimi rękami i nogami tak jak przed wizytą u psychologa.Ukojenie znalazłam w słodyczach i jedzeniu  tak jak Twój chłopak w alkoholu.Przychodzi taki stan świadomości ,że sięga sie po te leki jak juz nie ma innego ratunku.Lecze sie -chodze do psychologa  na terapie  bo mam traume powypadkowa i to Wam obojgu jest potrzebne i leki u psychiatry.Nie ma co sie okłamywać samo nie przejdzie-bezssenosc koszmary.Zapytaj go czy chce aby ta osoba odniosla satysfakcje ze sobie nie radzi -łatwiej jest człowieka słabego zniszczyc psychicznie emocjonalnie niz na lekach.odpowiednio dobrane działaja cuda.nie zazywa sie ich cale zycie -z tego sie wychodzi.W ten sposób nic nie wskurasz,tłumaczenia kłótnie to nic nie da nasila objawy,będzie robił po kryjomu.Zalogowałam sie tu dzis po wczorajszym przeczytaniu Twojej prośby o pomoc.Przypadek?Nie wiedziałam ze jest taka strona.Szkoda tylko ze nie ma zabezpieczenia.Nie martw sie tylko działaj.Są stowarzyszenia,które zajmuja sie takimi ludzmi,zajęcia  co lubił robic.Pomyśl tez o sobie .Szukaj pomocy nie zostawiaj go.Macie siebie,powiedz mu jaki jest dla Ciebie ważny jak mozesz mu pomóc rozmawiaj z nim jeśli chce wałkować to dalej rozmawiaj tłumacz zapytaj co to zmieni.z alkoholizmu cieżko wyjśc i nic to nie da.zacznie pic wywala go z pracy .Uraz do lekarzy skąd ja to znam-dobrze rózni są ludzie to od czego ma buzie jak sa nieprzyjemni to niech robi to samo.Świetnie że macie prace  tylko własnie ten dochód nie chwal sie tym ,poza tym im mniej ludzie wiedza tym lepiej.Wydaje mi sie ze dlatego ze on ucierpiał nie wiem czy bardziej czy mniej od Ciebie to sie załamał ,moze boi sie ze go zostawisz,ze nie jest juz dla Ciebie tak atrakcyjny jak kiedys ,dołuje sie konieczny lekarz.Mogę z nim porozmawiać.Tu wszystkiego nie da sie napisac...pozdrawiam .
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-01-28 18:42
Jestem pod wrażeniem Twojego wpisu. Aby tylko Karola z niego skorzystała.
Nadrzędny - Autor kalina727 Dodany 2018-01-29 00:26
jak się to przeszło to czemu nie pomóc....:-)pozdrawiam.Jedynie co mi sie tu nie podoba to brak zabezpieczenia tej strony-i ze ipn jest widoczny troche
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-01-29 00:36 Zmieniony 2018-01-29 00:39
Co to znaczy brak zabezpieczenia? Częściowy IP jest widoczny od tygodnia po wieloletnich ordynarnych wyczynach pewnej forumowiczki. Zdarza się ,ze niektórym zalogowanym osobom bardziej zależy na obrażaniu niż pomaganiu. Dlatego tak mnie zaszokował Twój post.
Nadrzędny - Autor kalina727 Dodany 2018-01-29 17:42
a jak wpisujesz hasło to nie wyświetla Ci sie kłódka przekreslona?tzn ze ktoś moze przechwycic Twoje hasło i nick i pisać jako Ty.Poza tym adres tej strony ma i-połączenie nie jest bezpieczne.Wczoraj napisałam do admin.nie ma żadnej odpowiedzi.Aha to nie wiedziałam-nie przejmuj się karma wraca.Mam taki charakter jak mogę pomóc to czemu nie.Zazwyczaj nie pisze tak tylko wiem co przeszłam  i na co zwrócic trzeba uwagę,ale błądziłam na początku trochę po omacku-pierwszy raz taka sytuacja...i jak przeczytałam  post Karoli to zdecydowałam ,że trzeba odpisać :-). Jesteśmy tutaj żeby sobie pomagać wesprzeć sie i na tym się skupmy..Tacy ludzie jak ta Pani co dawała Wam w kość są biedni a wiesz dlaczego,bo widocznie nikt sie nia nie interesował ,albo nie miała gdzie sie wyładowac i zrobila to tu.Miłego Wieczorku.Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor G-o-l-l-u-m Dodany 2018-01-29 19:29
Wkalina
Większość for nie ma nieszyfrowane połączenei bo to są dodatkowe koszty.
Zasada jest taka, żę na takich forach nie podaje się swojego właściwego emaila - powinno się mieć emaila strikte do rejestracji na forach to raz, a dwa nie podajemy na forach - jeśli się rejestrujemy na wielu - tego samego hasła no chyba, że zmieniamy nick'i i na każdym forum mamy inny.
Na forach do rejestracji i logowania nie używamy haseł z których korzystamy np. do logowania się w banku czy na poczcie oraz w innych  prywatnych sprawach np. do montowania zaszyfrowanych kontenerów i nawet jak przechwycą Twoje hasło to nic nikomu z tego hasła nie przyjdzie bo jedynie będzie mógł go tutaj wykorzystać.
Nadrzędny - Autor kalina727 Dodany 2018-01-29 21:01
bardzo dziękuję za wytłumaczenie mi tego :-) mam nowy e-mail własnie do tego tak jak i hasło
Nadrzędny - Autor G-o-l-l-u-m Dodany 2018-01-29 21:18 Zmieniony 2018-01-29 22:01
No i prawidlowo.
Hasło też powinno się składać co najmniej z 8 znaków i powinno zawierać co najmniej jedną cyfrę, dużą literę i znak specjanly (typu @ ! & # itp.)
I jeśłi ktoś ma paranoję i lub trzyma istotne dane na poczcie czy w innym miejscu to hasło powinno być zmieniane nie rzadziej niż co 40 dni - tyle potrzebuje dobra maszyna na złamanie hasła. Im dłuższe hasło i bardziej skomplikowane tym trudniej złamać.
Hasła słownikowe (typu aneta-1798, poganiaczesroki itp są łamane w ciągu kilkunastu minut - służą do tego tzw. tablice tęczowe)
Nadrzędny Autor kalina727 Dodany 2018-01-30 13:18
zmieniam co trzy tygodnie wszystkie tak mi poradził informatyk.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-01-29 21:18

> a jak wpisujesz hasło to nie wyświetla Ci sie kłódka przekreslona?


Nie wpisuję bo mam ustawione na stałe :-)0 a kłódka chyba tylko jak się loguję do banku - nie przywiązuję do tego takiej wagi. Chociaż dzisiaj straszą nas hakerami,złodziejami itp - tylko jakoś mnie to nie rusza :-)
Człowiek normalny ma satysfakcję jak komuś może pomóc, a tym większą jeśli kiedyś przeczyta ,ze pomogło :-) i to zupełnie nieznanej osobie.
Nadrzędny Autor kalina727 Dodany 2018-01-29 17:50
zapomniałam nie wiem czy już staraliście się,ale są fundacje,które pomogą żeby miał protezę i stanął na nogi-wszystko jest dla ludzi nie ma co sie wstydzić.Trzeba się przełamać poprosić,zapytać,rehabilitacje i być dobrej myśli.pozdrawiam
Nadrzędny Autor kalina727 Dodany 2018-01-29 17:57
a co ze sprzętem rehabilitacyjnym?można wypożyczać...przed chwilą czytałam post i natknęłam się na osobę,która chce sprzedać lewą protezę tylko damską.Może warto poczytać tutaj posty na ten temat i spróbować zadziałać..Tylko się odezwij..bezczynność i bezsilność jest najgorsza,rozmowa czyni cuda :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Proszę o poradę (5360 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill