www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / rehabilitacja dziecka z mpd (10287 - wyświetleń)
- Autor ewku Dodany 2011-03-18 22:21
witam serdecznie,
jestem mamą 16-letniej dziewczynki z mpd (czterokończynowe spastyczne; stan: porusza się o laskach). Szukam SPRAWDZONEGO ośrodka prowadzącego specjalistyczne turnusy dla dzieci z mpd, im więcej zajęć tym lepiej. Czy może ktoś z Państwa mógłby mi polecić jakieś DOBRE miejsce (lokalizacja nie gra roli)???

Od wielu lat korzystałyśmy z bardzo kosztownych turnusów w kombinezonach (najpierw w Mielnie, teraz w Chłopach). Bardzo jestem zadowolona z rehabilitacji, natomiast przestaje być możliwa współpraca z organizatorami (np. wykreślanie dziecka z turnusu, dlatego, że przyjechała zagranica=zagraniczni płacą więcej, są bardziej opłacani; zależność ceny turnusu od ceny pokoju, przy czym nie ma możliwości wyboru tańszych, itp.)

Córka ćwiczy 3*2 godz. w tygodniu w gabinecie w naszym mieście, dwa razy do roku jeździłyśmy na turnusy. Ciężko pracuje na swoją "w miarę dobrą" formę. Dlatego, nie bardzo już mogąc korzystać z dotychczasowego miejsca, MUSZĘ znaleźć coś w zamian.

Serdecznie dziękuję za pomoc,
bardzo proszę wyłącznie o SPRAWDZONE miejsca, tylko takie, które Państwo sami mogliby polecić i chętnie jeżdżą tam ze swoimi dziećmi
Nadrzędny - Autor martas Dodany 2011-04-19 21:16 Zmieniony 2011-04-19 21:19
Witam

Jestem osobą z MPD. Poruszam się o kulach, a to , że mogę wstać jeszcze z wózka w wieku 28 lat uświadomiła mi rehabilitantka z tego ośrodka: http://www.elremet.pl/index.php?go=relaks. Jest świetna jeśli chodzi o nasze schorzenie . Tam jest tylko jedna od ćwiczeń jak nie ma stażystów. ( tak było w 2007 r). Sam ośrodek nie ma luksusów, mieszka się w drewnianych domkach z radiem, bez tv albo w przystosowanych dla niepełnosprawnych  pawilonie. ten pawilon trzeba rezerwować bo jest mało pokoi przystosowanych.
Ale rehab jest super, fajne jacuzzi z hydromasażem, które uwielbiałam. Różne są opinie o tym ośrodku bo rzeczywiście warunki są skromne ale jeśli chodzi o ćwiczenia jest fajnie. Trzeba na ćwiczenia iść do innego budynku ale jest wyłożone kostką brukową więc nie ma problemu. Fajna jest też hipoterapia i ogniska a także rejs stateczkiem po Bugu, i wycieczki. Jest też odkryty basen. Może coś się zmieniło przez te lata .  ludzie jeżdżą tam nawet z malutkimi dziećmi, ćwiczą w basenie z kolorowymi piłeczkami, hipoterapię , jest plac zabaw
Nadrzędny Autor Agata12316 Dodany 2011-04-20 07:19
Ja z córeczką jeździłyśmy do Jadownik Mokrych http://www.ok.fine.pl/jadowniki/
A w jakim województwie Pani mieszka bo ten ośrodek prowadzony jest przez Caritas i warto wtedy napisać do Caritas najlepiej do Tarnowskiego jeśli się pod niego należy o dofinansowanie do turnusu.Ja tak robiłam i mogłam sobie wtedy pozwolić na dokupienie za za oszczędzone pieniądze jeszcze dodatkowych godzin rehabilitacji dla mojej córeczki.Ostatnio byłyśmy tam dwa lata temu a potem z powodu napadów i pogorszenia się zdrowia córeczki musiałam odwołać terminy, więc nie wiem jak tam teraz jest ale jak byłyśmy to było bardzo dobrze.
Nadrzędny - Autor klinika Dodany 2012-04-06 07:00
Witam serdecznie, przeczytałem Pani post i widzę że szuka Pani konkretnej terapii - w kombinezonach kosmicznych. Proszę o kontakt z pewnością będziemy mogli Pani pomóc w rozwiązaniu problemu o którym Pani pisze.
www.centrumfiszer.pl
508 222 776
Proszę się powołać na to forum.
zdrowych i pogodnych świąt.

zespół CentrumFiszer
Nadrzędny Autor Fizjofit_terapeuta Dodany 2012-05-29 11:52
Szanowni Państwo,

nasz ośrodek rehabilitacyjny organizuje bezpłatną akcję " Dla dzieci i młodzieży".

Zapraszamy serdecznie na dni otwarte dla dzieci i młodzieży w wieku od 10-25 lat.
Skorzystaj z 1 tygodniowej bezpłatnej rehabilitacji neurologicznej lub Lokomatu. Ilość miejsc ograniczona.

Prosimy o wcześniejszy kontakt z rejestracją (tel. 32 234-06-90) w celu rezerwacji godziny badania.

Sponsor akcji - Firma Technomex

Zapraszam serdecznie,
Fizjofit
Nadrzędny - Autor wania Dodany 2018-02-06 08:49
Do kogo powinien zgłosić sie pierwszy raz rodzic widząc u malucha niepokojące objawy?
Nadrzędny Autor kowals Dodany 2018-02-07 09:28
[usunięte]
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / rehabilitacja dziecka z mpd (10287 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill