www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Zaczynam się bać tego co będzie później gdy czytam: (27730 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor kropek Dodany 2017-12-10 12:30
Już dziś pomyśl o emeryturze

Wielkimi krokami zbliża się reforma systemu emerytalnego w Polsce. Już dziś zainwestuj w przyszłość swoją i swoich pracowników. Dowiedz się więcej o planowanych od 1 stycznia 2019 roku Pracowniczych Planach Kapitałowych i skorzystaj z oferty Grupy PZU.


Gdy obserwuję co dzieje się na scenie politycznej teraz, mam wielkie obawy co będzie później? Oby to były tylko obawy, ale gdy istnieje telewizjia błekitna i czerwona .
I w każdej mówią co innego to czy moje obawy nie są uzasadnione?
Czy moja praca i moje wysiłki do tej pory były błędne? I dziś już może jest za późno aby myśleć o swojej emeryturze.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-12-11 09:36
Teraz ty idziesz w spam?
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-11 12:13
Uzasadnij że to spam?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-12-11 14:52
Link do oferty PZU, no helol.
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-11 15:18
Może tak byś bardziej rozwinął -co w tym jest spamem  ,że powołuje się na firmę istniejącą od dawna od 1803 roku . Choć może masz rację jeśli chodzi Ci o W 1998 r. rozpoczęła się prywatyzacja, zaś w styczniu 2005 ze względu na poważne nieprawidłowości w jej przebiegu, Sejm powołał komisję śledczą do zbadania prywatyzacji PZU.
A może :-) powinienem  zamieścić link do GUS?  ;-)

To też uznasz za spam?
Tak wysokiej inflacji nie było od 2012 roku.
Czy to nie mija się z Twoimi prognozami i stwierdzeniami,że jest lepiej a będzie jeszcze bardziej?
Linki zamieszcza się do czegoś co jest potwierdzeniem dokonanego wpisu . jak ten
W którym potwierdzają ,że na zakupy w te Święta wydamy więcej bo jest wszystko droższe. zresztą powołują się na Twój ulubiony Główny Urząd Statystyczny to chyba nie nazwiesz tego spamem bo zaprzeczałbyś oczywistym faktom na które Ty często się powołujesz.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2017-12-12 11:07
Spokojnie, Kropek. :-) Tuż przed rewaloryzacją marcową się okaże, że wskaźniki tak zmalały, ze renciści i emerycie dostaną znowu po dysze, bo tak ustalą od ustalania  towarzysze. Obecne wskaźniki to pewnie margines błędu przy obliczeniach. :-) Dopiero prawda Cię wyzwoli.:-)
Nadrzędny Autor kropek Dodany 2017-12-12 12:29
Tak zarabia się na kolejkach w NFZ. Polska firma wozi pacjentów do Czech, teraz wybudowała tam klinikę

Kto za to płaci? Oczywiście NFZ. A kto traci? Polskie państwo. Czy inni potrafią uporządkować swoją służbę zdrowia , że jeszce mogą obsłużyć pacjentów z sąsiednich krajów?. U nas jest to tylko puste hasło przed wyborcze!
Nadrzędny Autor kropek Dodany 2017-12-13 15:53
CBA rozbiło międzynarodową grupę przestępczą. Wyłudzenia VAT na wielką skalę co opisano TU

Tylko ile takich podobnych afer jeszcze nie wykryto ?
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-15 10:55
Święta w Polsce tracą na świętości , nasze wnuki już nie poczują tej atmosfery co nasi rodzice lub nawet my. Okres przedświąteczny trwa cały rok i nie ma już tej magi co kiedyś. Nawet nie odbywają się zjazdy rodzinne które były sensem świąt.
Czy jest powodem takiego rozprężenia i znaczenia przynależności do rodziny fakt ,że dzisiaj w każdej chwili możemy wysłać sms z pozdrowieniami i życzeniami?
Bo zapewne fakt posiadania własnego środka transportu nie jest tego powodem?
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2017-12-16 15:33

> Nawet nie odbywają się zjazdy rodzinne które były sensem świąt.


Niektóre rodziny jeszcze to kultywują. Inni wolą się spakować i wyjeżdżają na gotowe, nawet w ciepłe kraje.
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-18 21:06
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-19 15:14
[usunięte]
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-12-19 15:53
Można się tym też bawić jak kabaretem. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2017-12-19 16:44
[usunięte]
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2017-12-19 17:18
Zapytaj lustra. :-)))))))))))))))))))
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2017-12-19 20:17
Dziękuję bardzo za taki nawóz - nawet bym nie chciał nasrać na taki nawóz bo bałbym się że moje gówno przesiąknie i prześmierdnie tym nawozem
Nadrzędny Autor kropek Dodany 2017-12-20 14:47
KE URUCHOMIŁA WOBEC POLSKI ART. 7
Czy mamy krzyczeć Polacy nic się nie stało ?

Komisja wyśle wniosek do krajów unijnych o uznanie Polski za kraj, w którym istnieje "wyraźne ryzyko poważnego zagrożenia dla praworządności".
Przecież, nie będziemy wierzyć komuś kto mówi , że banany mają być proste?
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-21 15:07
Deficyt w budżecie państwa.Ponad 2 mld zł na minusie -tu czytaj źródło info.
Czy my ON nie mamy się czego obawiać? Nas to nie dotyczy?
Tu powinien stanowisko zająć Rogal jako dyżurny forumowy i nie tylko, statystyk i znawca GUS-u.
:-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2017-12-21 19:34 Zmieniony 2017-12-21 19:39

>Deficyt w budżecie państwa.


Nie martw się. Już szukają sposobu.
Masz 10-letni samochód? Zapłacisz podatek! MF ma taki projekt
Chociaż .....
'Kiedyś była przykładem, dziś mroczną zapowiedzią'. Światowe media komentują postawę Polski
Różnie to bywa. Przyszłości nie da się przewidzieć, gdy.....
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-12-21 23:57
...gdy lokomotywy same po szynach jeżdżą i samoloty miękko w lesie lądują.....?
Jak informuje RMF FM, lokomotywa należała do pociągu PKP Intercity relacji Szczecin-Katowice. Dzisiaj po południu w okolicach Starego Kisielina miała zderzyć się z koparką. W wypadku nikt nie ucierpiał, ale gdy maszynę znów postawiono na tory, ta samoistnie odjechała. :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2017-12-22 16:44
Nie pierwszy raz taki cud zdarzył się, bo wcześniej same wagony wybrały się w podróż tam i z powrotem.
Były też cuda w ukazywaniem się pewnej postaci, ale nie tylko .....
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114883,22820532,kaczynski-na-muralu-w-gdansku-nie-byl-jedynym-politykiem-pis.html#Czolka3Img
Nadrzędny - Autor kropek Dodany 2017-12-22 17:40
Ale ja wam wyjaśnię niewyjaśnioną sprawę z tym MIGnieciem w lesie.
Otóż, przyczyną tak długiego poszukiwania pilota był fakt, ze oni szukali po okolicach trzeźwego osobnika aby go poddać testom z alkomatem. Potem gdy już takiego znaleźli musieli go dostarczyć do lasu i posadzić na pieńku.
Bo przecież każde dziecko wie ,ze na trzeźwo bezpiecznie wylądować w lesie się nie da. Wtedy nawet jedna brzoza jest śmiertelnym zagrożeniem gdy się ląduje w puszczy aby wyciąć świąteczne drzewko dla dowódcy ;-)
A sztuki malowania murali na drzewach jeszcze to nowe wojsko nie opanowało ale na pewno im się to uda.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2017-12-22 17:56
Ludzie w komentarzach swobodnie "domalowują" szczegóły do portretu. Niektórzy mają talent do takiego "malowania" słowami, tylko się pewnie modelowi nie spodoba. Przerysowane? :-)
Nadrzędny Autor kropek Dodany 2017-12-30 12:13
Informacje o strajku (proteście) lekarzy nie pozwalają nam optymistycznie patrzeć na Nowy Rok
tak śmiesznie mi się kojarzy wolne sady - wolni lekarze , tylko dlaczego mnie to nie śmieszy?
Nadrzędny - Autor kropek111 Dodany 2018-01-13 14:44
Ja wczoraj czyli dwa dni przed koncertem, rozpocząłem granie w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej  Pomocy.
Wpłaciłem coś przez konto bankowe, a mój bank dołożył drugie tyle. Ja wiem że to z moich wcześniej pobranych opłat za ich czynności ale to tak jak z 1%. To też nasze pieniądze choć już  zostały nam zabrane ale teraz mamy możliwość zdecydowania na co zostaną wydane..
Nadrzędny Autor kropek111 Dodany 2018-01-14 09:15
Na koncie WOŚP jest już ponad 7 milionów złotych. Trwa wielkie granie ;-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-02-07 13:39
Niebezpieczny FB

przez niego można nie dostać renty

Czy nasze forum też może być przyczyną podobnej decyzji?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-02-07 13:59
Tu nazwiskiem nie szermujesz. Poza tym pozory mylą. Pamiętasz zaskoczenie, jak z kłopotami ze wzrokiem radzi sobie Gollum? A dla kogoś postronnego pisze i czyta jak każdy. A ilu z nas jedzie nosem po ekstra powiększonym ekranie, by coś napisać?  A ilu wystukuje  z sensem, ale jednym palcem, bo reszta nieczynna? Albo całkiem na leżąco?
Ten artykuł jest może przedsmakiem nowych kryteriów?
Lecę do miasta po zakupy. napisałam i Zus to zobaczył, a tymczasem, jestem podwożona autem, w markecie wózek mam jak balkonik, sama nie dojadę, sama się na niższe półki nie zegnę bez skutków w utracie równowagi, cen niedowidzę wcale, niektóre art. mi się zlewają w jedno. Jednym słowem grupa I. Ale napisałam przecież lecę do miasta.:-))))) Niech to ZUS też czyta a pewnie czyta, bo forum ma wysokie pozycje w wyszukiwarce.
Dobrze, że przytoczyłeś ten art.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-02-07 16:22 Zmieniony 2018-02-07 16:27
To oznacza tylko jedno,tu jest bezpieczniej niż na FB :-)
Ale to dziwne., że taka instytucja jak ZUS zajmuje się szpiegowaniem.
Kiedyś słyszałem hasło " jeśli Cię nie ma na FB to znaczy że nie żyjesz"
Ostatnio założyłem konto koledze. Po dwóch dniach krzyczał, że mam to zlikwidować. A ja nawet nie wiem jak?
:-)
Nadrzędny - Autor G-o-l-l-u-m Dodany 2018-02-07 17:02
A ja tam nie mam nic przeciwko szpiegowaniu przez ZUS.
Każdy wyłapany kanciarz to sukces, jest sporo ludzi którym grupa się nie należy - otrzymali ja za kasę.
Teraz nawet jest prościej otrzymać grupę jak kiedyś bo wystarczy poutykać, pobiadolić na bóle kilka badań i mamy "trójkę" a niejeden faktycznie kulawy nie otrzymał grupy bo jest "sprawny"

Poza tym - jeśłi ktoś jest tak bezmyślny, aby na FB wstawiać informacje, zdjęcia i filmiki z jego wyczynów pokazujących jak jest sprawny to jego problem, to tylko świadczy o jego bezmyślności.

Nie można narzekać - jest progres, w tym roku np. można sobie odliczyć auto bez potrzeby dokumentowania przebytej rehabilitacji, właściweie beż żadnych dokumentów - jedynie papierek dokumentujący grupę.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-02-07 17:09
Zgadzam się z Tobą Gollum. Niech się wreszcie wezmą za oszustów darmozjadów.

Czy za rok 2017 też można odliczyć bez udokumentowania? Jeżdżę autem do kliniki , to nie jest rehabilitacja , tylko leczenie, ale nie wiem czy to teraz biorą pod uwagę. Mam I grupę.
Nadrzędny - Autor G-o-l-l-u-m Dodany 2018-02-07 17:48
Tak Liduś, już za rok 2017 można sobie auto odliczyć bez udokumentowania.
Nie będzie brana pod uwagę grupa, ani cel - auto ma być jako pomoc w życiu codziennym.
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1060027,ulga-rehabilitacyjna-zmiany-2018.html
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-02-07 17:51
Podobnie niedowidzący i niewidomi nie muszą udowodnić kosztów przewodnika.
Nadrzędny - Autor G-o-l-l-u-m Dodany 2018-02-07 18:24
w-zekta tak słyszałem, ale nie mogę znaleźć info w necie
Co znajduję to z 2010 roku gdzie teoretycznie nie trzeba, ale fiskus ożę zarządać dokumentów i trzeba wówczas przynajniej poświadczenie przewodnika, a ten z kolei będzie sprawdzony czy uwzględnił to w swoim zeznaniu podatkowym hehe.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-02-07 18:28
W linku, który podałeś wyżej jest coś o psach dla niewidomych.
Nadrzędny - Autor G-o-l-l-u-m Dodany 2018-02-07 18:34
TAk, ale mnie chodzi o człowieka hehe.
Nie mam psa przewodnika.
A bywa, że gdzieś się jedzie, potrzebna widząca osoba, trzeba opłacić bilet, wyżywienie itp.
Nadrzędny - Autor G-o-l-l-u-m Dodany 2018-02-07 18:47
Nie wiem Liduś bo tutaj tez jest napisane, że na żądanie trzeba uajwnić dane przewodnika tylko jeśli tak jest to nadal nic się nie zmieniło - kto powiedział, żę te 2200 wydam na jednego przewodnika? Przecież nie zawsze pojadę czy "wykorzystam" tą samą osobę.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-02-07 19:36
To już chyba Urząd Skarbowy w Twoim mieście udzieli Ci tak dokładnych informacji.
Nadrzędny - Autor G-o-l-l-u-m Dodany 2018-02-07 20:29
Tak Liduś, wiem, zapytałem bo pomyślałęm, że w-zetka skoro o tej możliwości wspomniała to ma jakieś źródlo :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-02-07 21:23 Zmieniony 2018-02-07 21:35
http://pzn.org.pl/odliczenie-wydatkow-na-cele-rehabilitacyjne-od-dochodow/

Na żądanie Us trzeba podać nazwisko przewodnika, bo US może chcieć sprawdzić, czy wykazał on przychody z tytułu swojej funkcji. Psa przyprowadzać nie trzeba, choć na psa też ponosi się wydatki i pies też odnosi korzyści.
A co jeśli przewodnik nie ponosi korzyści tylko jest przewodnikiem za cenę paliwa i amortyzacji auta, które posiada, bo na plecach ON nosić nie chce, albo chce, ale ON nie chce w takiej formie pomocy, a przewodnik nie ma czasu dreptać pieszo?
Myślę, że wtedy US zaakceptuje taką sytuację. ON ma prawo odpisać, przewodnik nie osiągnął dochodów, bo oferowana kwota była za mała na zyski, a on ma dobre serce, ledwo pokryła koszty przewodnika, amen.
Przewodnicy przypadkowi...no cóż, od każdego, kto chce pomóc "przewieźć, wywieźć, pozamiatać" za opłatą, trzeba ściągać dane personalne, z powiadomieniem o ew. kontroli US. Połowa zrezygnuje z roli samarytanina.
P.S.
czytam jeszcze to:
http://www.rozliczeniapodatkowe.pl/artykul,1807,6091,odliczenie-w-ramach-ulgi-rehabilitacyjnej-wydatkow.html
Nadrzędny - Autor G-o-l-l-u-m Dodany 2018-02-07 22:29
No i właśnie to powoduje, że z przewodnikami jest problem.
To znaczy z odliczaniem - grono chętnych znacznie się zmniejsza jak muszą być wciągnięci na "listę płac" hehe

Dobrze, żę są jeszcze znajomi chętni do pomocy bezinteresownie - choć wiadomo, że ta pomoc nie jest tak do końca bezinteresowna - tzn. Oni robią to faktycznie bezinteresownie, ale nie wypada się nie odwdzięczyć i koszty jakby nie było są, ale nie do odliczenia.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-02-07 22:51
A jeśli przewodnikiem jest student/ka z rodziny? Nie ma dochodów własnych, więc podatku i tak nie zapłaci. Tylko to też nie dotyczy przypadkowych. Można się jeszcze upierać, że w ustawie nie ma obowiązku pobierania danych, więc wyklucza to żądanie fiskusa z góry, jako nieuzasadnione w stosunku do ON?
Nadrzędny - Autor G-o-l-l-u-m Dodany 2018-02-08 07:28
No tak, tylko szukaj studenta lub niepracującego kiedy bywają sytuacje, że potrzeba nagle kogoś.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-02-08 09:44
Jak wyżej, w ustawie nie ma obowiązku pobierania danych od przypadkowych ludzi. Piszą, że US m o ż e zażądać danych, ale Ty nie musisz ich w tym wypadku mieć. Jeśli posądzą o nieuczciwość, niech udowodnią. Zakładam, ze Ty akurat nie kantujesz, ale faktycznie są tacy. Tylko czyja wina, albo zasługa, że ustawa ma furtkę, jak mi się wydaje, ale może się tylko wydaje. :-)
Nadrzędny Autor G-o-l-l-u-m Dodany 2018-02-08 11:02
No właśnie - niech udowodnią - tylko walcz z nimi.
Można by było mieć stałego przewodnika, ale gdyby na to była przewidziana jakaś konkretna kasa - rpzecież nikt nie będizie na każde zawołanie za takie marne grosze.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-02-07 17:50
Każdy jest za tym, z wyjątkiem kanciarzy.:-) Tylko ja opisałam przykład różnicy między słowami pisanymi, a stanem rzeczywistym. Czy wózkowicz pisze jeździłem po sklepie, czy chodziłem po sklepie, czy tylko byłem w parku, czy coś tam jeszcze innego? No właśnie nie wiem.  Może przecież napisać wyskoczyłem na pływalnię, ruszam w Polskę. A jeśli ZUS miałby z tego czerpać wiedzę, to niech najpierw sprawdzi stan faktyczny, a nie najpierw odbiera świadczenia. czy osoba chorująca psychicznie nie może mieć stu znajomych?  Młodzi piszą w takich razach, że kogoś tam pogięło.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-02-07 18:35
Jak jakiś nadgorliwiec koniecznie chce znaleźć oszusta, to zwykle znajdzie tylko nie tam gdzie trzeba. Na tym cierpią prawdziwi niepełnosprawni.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-02-08 09:49
Na tej i na innych zasadach  powstawały przysłowia, że najciemniej pod latarnią, najgłośniej 'łapać złodzieja' w razie afery krzyczy złodziej i inne. Za 'batonika' (symbolicznie) nadal się ponosi kary w sądzie itp.
Pamiętam jak wnuk miał dwa lata, zabrał sobie lizaka z tych półek przy kasie i wyszedł z nim niepostrzeżenie. Wróciłyśmy z synowa zapłacić i mały dostał kazanie.:-) Sumienie nadwrażliwe, czy głupie? :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-02-08 12:06
Na pewno nie nadwrażliwe, a tym bardziej nie głupie. :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Zaczynam się bać tego co będzie później gdy czytam: (27730 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill