www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / pytanie odnosnie zamieszkania (2483 - wyświetleń)
- Autor grzegorz czerej Dodany 2018-02-10 10:20
Dzień dobry pisze do was z pytaniem. Rok temu uleglelem wypadkowi mam grupę w stopniu znacznym nie chodzę jestem pod opieka rodziców ale tymczasowo gdyż rodzice nie mają już zdrowia do opieki nademna mam jedynie zasilek z mopsu gdzie szukać miejsca zamieszkania opłacanym przez nfz żeby odciążyć rodziców. Chodzę o czwornogu. Ale nie wiem co zrobić żeby ich odciążyć mam 40lat co dalej?
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2018-02-11 13:57 Zmieniony 2018-02-11 14:53

>  gdzie szukać miejsca zamieszkania opłacanym przez nfz żeby odciążyć rodziców.


Skoro nie chodzisz samodzielnie, a wypadek wydarzył się niedawno, potrzebne Ci raczej miejsce zapewniające całodobową opiekę.

Taką funkcję w systemie wsparcia społecznego pełną Domy Pomocy Społecznej (DPS). Opis procedury, którą trzeba przejść wnioskując o miejsce w DPS znajdziesz m.in. tutaj:
http://senioralna.um.warszawa.pl/wsparcie-dla-senior-w/domy-pomocy-spo-ecznej

Zwróć uwagę, że to nie jest usługa opłacana przez NFZ, a przez lokalne gminy. NFZ zajmuje się służbą zdrowia w sensie ścisłym (np. opłacaniem pobytu w szpitalu).

(Link jest teoretycznie dla "seniorów", bo to oni stanowią naturalnie większość mieszkańców DPS)
Nadrzędny Autor Marek_G76 Dodany 2018-02-28 15:56
Trzeba się zapoznać z zasadami DPSów
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / pytanie odnosnie zamieszkania (2483 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill