www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co to może oznaczać? (6806 - wyświetleń)
- Autor Kropek Dodany 2018-03-02 22:37
1 z 3
Informacja o Twoich danych
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie zgody poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Drogi Użytkowniku,
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Na kolejnym ekranie znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

2 z 3
Informacja o Twoich danych
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie zgody poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przeze Ciebie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Wirtualnej Polski, w tym zapisywanych w plikach cookies.
Kto będzie administratorem Twoich danych?
Administratorami Twoich danych będziemy my: Wirtualna Polska to znaczy wszystkie podmioty z grupy kapitałowej Wirtualnej Polski, w której skład wchodzą Wirtualna Polska Holding Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie oraz wszelkie podmioty z nią powiązane i od niej zależne, zarówno osobowo, jak i kapitałowo, bezpośrednio lub za pośrednictwem innych podmiotów, których aktualna lista dostępna jest tutaj, oraz nasi Zaufani partnerzy.
Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w naszej polityce, między innymi aby:
dopasować treści stron i tematykę materiałów do Twoich zainteresowań,
zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć boty, oszustwa i nadużycia,
pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi.
Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.
Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?
Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?
Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwe, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Z kolei podstawą prawną dopasowywania treści usług do Twoich zainteresowań, zapewnienie ich bezpieczeństwa oraz pomiary i ich udoskonalanie, jak również marketing własny WIRTUALNEJ POLSKI jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych naszych klientów, w tym profilowanie oraz w celach analitycznych będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą wyrażasz zaznaczając przycisk „zgadzam się”, znajdujący się na końcu tekstu.

3 z 3
Informacja o Twoich danych
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie zgody poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych, w tym profilowanie oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Wirtualnej Polski, w tym zapisywanych w plikach cookies przez Wirtualną Polskę i Zaufanych Partnerów również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).
Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i możesz ją dowolnym momencie wycofać, z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Teraz trzeba kliknąć że się zgadzasz
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-03-03 12:45
Przeczytałem identyczną informację u siebie. "Przeleciałem" tekst pobieżnie i nie widząc zagrożeń klikałem> dalej. To raczej jakiś kolejny wymysł urzędniczy, może Unijny ? Ech......
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-03-03 15:07
Zastanowił mnie tylko dzień obowiązywania

> 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych .


Czyli to co było do tej pory nazywane ochroną danych było gorsze ?
Teraz wszystkie portale; strony będą od nas wymagać zgody? :-) A potem możemy ją cofać?  No, a teraz dwa miesiące uciążliwości z czytaniem tych tekstów
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-03-03 16:44
Chyba nie czytam uważnie, bo nie widzę wyraźnego, klarownego  powiadomienia, co, jeśli  się zgody nie wyrazi.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-03-03 16:50
Piszą ,ze wyrażenie zgody jest dobrowolne a wycofanie  nic nie zmienia ;-)
Nadrzędny - Autor G-o-l-l-u-m Dodany 2018-03-05 09:30
To jest dokładnie to samo co w google, narazie nic nie oznacza, ale po tej dacie jeśli nie wyrazisz zgody nie będziesz mogła przeglądać strony WP.pl - tak jak nie wyrazisz zgody w google nie będziesz mogła korzystać z wyszukiwarki google.pl
Niby wyrażenie zgody jest dobrowolne  no tak, bo nie jest przymusem, ale niewyrażenie zgody powoduje brak dostępu do serwisu czyli jeśli chcesz przeglądać musisz wyrazić zgodę i koło się zamyka.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-03-05 10:46
Czyli nie kijem go, to pałką....Portale nas podobno znają lepiej niż my sami. Mi przysyłają linki dla młodych matek, bo sprawdzam raz po raz coś synowej dla dzieci.  :-)
Nadrzędny Autor G-o-l-l-u-m Dodany 2018-03-06 07:42
No tak - to jest właśnie po to, aby personalizować wyniki i przesylać reklamy tematyczne - to co najczęściej odwiedzasz.
Nawet sama wyszukiwarka google tak już działa - idziesz do kogoś na komputer i wpisujesz szukaną frazę i wyniki będą inne niż na TWoim komputerze bo inne strony przeglądasz i google już wyniki wyszukiwania peronalizuje.

@Kropek - tak do tego to zmierza. Tak samo jest z oprogramowaniem - niby dobrowolnie wyrażasz zgodę na warunki licencyjne, ale jak nie wyrazisz zgody, nie zainstalujesz oprogramowania.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-03-05 13:40
Czy my zmierzamy w takim kierunku , że jak nie wyrażę gdzieś zgody to nie będę mógł sobie zrobić kanapki :-))?
Ciekawe czy to tak jest w całej Europie?
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2018-03-05 22:29
Głodnemu chleb na myśli...
Będzie substytut....jedna tabletka zastąpi zaspokojenie głodu na tydzień....zapewni ful składników do Twojego życia.
Nie martw się o kanapkę :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-03-06 08:14
;-) Jakoś Ci nie wierzę. Tabletka o smaku sałaty, pomidora, sera i szynki jednocześnie ?
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2018-03-06 10:21
Kropek, a gdzie wyobraźnia? :-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2018-03-06 10:37
a...napiszę tu...w końcu wątek: Co to może oznaczać?

Po przejściu na zasłużoną emeryturę raz w miesiącu spotyka się grono emerytów, stypendystów ZUS-u (czytaj babć i dziadków) na kawie. Taka wspólnota zawodowa:-)
Na początku broniłam się przed tą kawą, czując się na duchu młoda, na ciele piękna, na umyśle sprawna :-)
I tak molestowana przez liczne osoby uległam raz i drugi.
Hmmm...przyznam szczerze, że trochę mnie to nudzi....ciągle o tym samym, jak to było, a jak jest...dzieci, wnuki, choroby itp...
I dziś idę znowu z nadzieją, że zaniosę wiosnę ( co, cieplej jest!)  i odmienię nastawienie - zima się skończyła, dość narzekania na "zimę" w ogóle. Niech zapanuje upał do rozmów o.....
no...o...dobrym ,pięknym, miłym, bogatym, zdrowym, pełnym, długim.....życiu na emeryturze.
Na koniec dodam, ja nie mam czasu i nie wiem, jak wyrobiłabym się z tym, co ogarniam pracując dalej.
To lecę, bo południu mam wnusię...i zabawa: w króla i królową, mamę i tatę, w sklep, w przedszkole, czytanie bajek, puzzle, poznawanie literek i ...co jeszcze, więcej
wie każda babcia i dziadek:-)

Dobrego dnia!
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-03-06 11:54
Napisz, czy były inne tematy.:-) Wejdźcie na politykę, to się zacznie dyskusja. :-)
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2018-03-16 14:15

>czy były inne tematy <


Były, W-zetko, były...
Kolega akurat studiował w 68 roku w Krakowie i opowiadał swoje wrażenia z tego czasu, m.in. jak zwalony na ulicy zimną wodą z samochodów ledwie doczołgał się do akademika.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-03-16 10:59
Jednym zdaniem: Brakuje Ci towarzystwa do kawy :-) Może to oznaczać ,że nie smakuje w samotności ;-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-03-16 10:52
Ostatnio słyszałem lub czytałem ,że brakuje ok. 1000 maszynistów pociągów. PKP i inne spółki mają ogromne problemy z obsadzeniem składów pociągów. To trudna i niewdzięczna robota nie każdy jest gotów pracować nawet w święta. I trzeba mieć wiele empatii dla innych ludzi. :-)
Za to jest wielu chętnych aby pracować jako komornicy !? Ponad 370 osób składało w tamtym tygodniu egzaminy aby tym się zajmować. Nie potrafiłbym tak pracować, bo jednak trzeba mieć "trochę" wredny charakter. Ale chętnych nie brakuje.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2018-03-16 14:06

>chętnych nie brakuje <


Pewnie, jak w każdym zawodzie.
Posiadanie uprawnień a praca to dwie sprawy...niestety, wolnych rewirów dla komorników za wiele nie ma... a i ci, którzy już wykonują tę pracę nie zawsze mają kokosy, pomijam wielkie kancelarie.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-03-16 16:54
skoro tyle ludzi kształcą to kierunek rozwojowy( czyli społeczeństwo w coraz gorszym stanie finansowym?) ale wolałbym pracować jako grabarz niż komornik.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co to może oznaczać? (6806 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill