www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Wodonercze a niepełnosprawność (1200 - wyświetleń)
Autor Magda25 Dodany 2018-03-14 09:15 Zmieniony 2018-03-14 09:25
Witam.
Parę tygodni temu stanęłam na komisji ponieważ moja 10 miesięczna córka ma wodonercze wrodzone 2 miesiące temu miała operacje usunięcia dolnego bieguna nerki lewej ponieważ na ucm wykryto odpływ nerki lewej IV stopnia a prawej III stopnia a na scyntygrafii okazało sie że nerka lewa w 3/4 części nie pracuje, w przyszłości czeka ją kolejna operacja na kikucie który został przy pęcherzu ponieważ może w nim być odpływ również.  Stawiłam się na komisji gdzie miałam rozmowę z psychologiem i córkę badał lekarz. PO dwóch tygodniach dostałam pismo :
Symbol niepełnosprawności 09-M
Niepełnosprawność datuje się - od urodzenia

WSKAZANIA DOTYCZĄCE
punkty 5,6,8 - WYMAGA
punkt 7 - NIE WYMAGA

Poszłam z tym do MOPSU okazało sie ze punktem 7 mogę dostac 153 zł miesięcznie  kiedy ja miesięcznie wydaje dwa razy tyle na prywatnych lekarzy badania moczu czy usg brzuszka.

Chciałabym sie odwołać ponieważ myślę ze punkt 7 powinien być wymaga  tak jak jest w punkcie 8
Córka po operacji szpitalach ciągłych lekarzach zrobiła się bojąca bardzo , nie chce uczyć sie chodzić , boi się być prowadzana za rączkę, nie daje sie dotykać wgl za te ręce nawet podczas usypiania, płacze gdy ją rozbieram do przewijania pampersa gdy ją podcieram czy myje, potrzebuje ciągłej opieki nie chce sie bawić oraz przebywać bez widoku drugiej osoby przy sobie ,boi sie nowych miejsc lekarzy czy sklepów ,gdy tylko ktoś obcy podejdzie do niej jest płacz okropny córka zrobiłą sie nie do poznania po operacji i licznych pobytach w szpitalu.
Stąd myśle ze pkt 7 powinien być wymaga .
Proszę o pomoc w tej sprawie może ktoś miał podobny problem
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Wodonercze a niepełnosprawność (1200 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill