www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Łazięka.dofinansowanie,likwidacja barier architektonicznych. (3442 - wyświetleń)
- Autor Adam Płachta Dodany 2017-11-23 17:34
Jestem osobą 94 letnią ze znaczną grupą inwalidzką,mieszkam z synem który jest rencistą ma grupę umiarkowaną stałą,mam mieć remont łazienki dostosowany do mojej osoby,przyznano ,wymiana drzwi ,umywalki z poręczą muszli z poręczą, płytek podłogowych,oraz kabinę prysznicową ze stołeczkiem,przyznano dwanaście tysięcy z czymś tam ,ja mam z tej kwoty zapłacić trzy tysiące osiemset zł,płytki będą jeszcze za kabiną,a malowanie dalszej części łazienki ,to już na własny koszt,no i dobrze chcę tylko zapytać  jak  mamy zaoszczędzić taką kwotę żeby zapłacić wykonawcy,ja mam 1060,emerytury a syn 1070,renty,opłaty lekarstwa,opał,prąd i po pieniądzach ,a na raty nie ma możliwości rozłożyć tej kwoty ,opieka społeczna parę groszy dołoży,ja muszę na swój koszt kupić również termę ,i grzejnik ,półkę i oświetlenie,zamontować ,tej zimy rozmroziło rurkę od wody tak że kłopot dodatkowy zrobiliśmy prowizorkę ,no bo ma być remont,proszę doradzić gdzie można się zwrócić o  pomoc zapłaty tej kwoty 3800zł,lub chociaż czy jest jakaś instytucja która może udzielić takiej pożyczki,na te raty niewysokie od biedy mogę się zgodzić z banku nie mogę bo spłacam kredyt który wzięłam na opał i remont dachu,była to nie wysoka kwota którą będę jeszcze spłacać dwa lata,czy muszę zrezygnować z remontu łazienki i myć się na miednicy?jak do tej pory?czy może jest jakaś szansa żebym nie musiała płacić tej sumy ,lub jakaś instytucja mogła by pomóc ,remont ma zacząć się pod koniec listopada lub z początkiem grudnia tego roku ,bo inaczej dotacja przepadnie,proszę o jakąś radę.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2017-11-23 20:19
1) Instytucja która przyznała dofinansowanie, zawsze będzie oczekiwała, że za część sprzętu płaci osoba starająca się o dofinansowanie. Tak zwany "wkład własny" ma (teoretycznie) zabezpieczać instytucję przed tym, że ludzie będą brali dofinansowania na wszystko co się da.

2) Nie znam żadnej instytucji państwowej, która mogłaby taki koszt szybko pokryć (może jakaś jest - nie jestem ekspertem). Natomiast można się zwrócić do tzw. organizacji pozarządowych. Ponieważ one nie działają tylko w granicach przepisów o pomocy społecznej, mogą finansować różne przedsięwzięcia, których instytucje państwowe nie sfinansują.

Na stronie http://bazy.ngo.pl/lista-baz znajduje się spis wszystkich działających w Polsce organizacji pozarządowych, z uporządkowaniem na problemy, którymi się zajmują. Sugerowałabym przejrzenie spisów "Usługi społeczne / pomoc społeczna", oraz "Niepełnosprawni dorośli". Warto sprawdzić, jakie organizacje działają w Państwa okolicy (powiecie lub województwie), co dokładnie robią i czy jest do nich łatwy kontakt np. przez maila. Jeśli taki kontakt jest, skontaktować się i zapytać, czy mogliby pomóc.

Nie ma gwarancji, że taką pomoc Państwo otrzymacie, ale to jest moim zdaniem najlepsza szansa. Ponieważ w pytaniu nie ma podanego miejsca zamieszkania, nie mogę pomóc z wyszukiwaniem konkretnych organizacji.
Nadrzędny Autor pitar Dodany 2018-03-19 09:17
Polecam dowiedzieć się jeszcze czy jest mozliwość dofinansowania w swoim urzędzie czy w swoim mieście .W miastach są bardzo czesto prowadzone właśnie takie programy dofinansowania na likwidacje barier
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Łazięka.dofinansowanie,likwidacja barier architektonicznych. (3442 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill