www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dotacja na komputer (6030 - wyświetleń)
- Autor lukasz32 Dodany 2018-01-03 15:21
Witam.

Mam umiarkowany stopień niepełnosprawności 05-R. Chciałem spytać, czy przysługuję mi dotacja na komputer z PFRONu. Jeżeli tak, to do jakiej kwoty pieniężnej? Nie wiem czy wysokość dotacji jest uzależniona od dochodu - mój dochód to zasiłek stały w kwocie 430zł i dotacja na mieszkanie w kwocie 200zł. Dziękuje i pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-01-03 16:05

> czy przysługuję mi dotacja na komputer z PFRONu.


Tego typu dotacje nie "przysługują" w takim sensie, że po prostu idziesz i masz.

Lokalne Miejskie lub Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie otrzymuje od PFRON pewną sumę pieniędzy, a następnie budżetuje sobie samo na które dofinansowania ile wyda. To lokalny MCPR lub PCPR decyduje zatem czy np. w ogóle przyznawać będzie komputery osobom ze stopniem umiarkowanym (czy może tylko ze znacznym albo z pewnymi konkretnymi dysfunkcjami), w jakiej kwocie będą to dofinansowania, czy będzie wymóg, żeby osoba wpłaciła część kosztów z własnej kieszeni (tzw. wkład własny).

Pytaj w swojej lokalnej instytucji (PCPR lub MCPR).
Nadrzędny Autor Akima Dodany 2018-03-08 14:59
Wydaje mi się, że widziałam wyjaśnioną tą kwestię w serwisie rampa.net.pl. Tam jest dużo informacji w tym temacie, więc myślę, że uda się odnaleźć info.
Nadrzędny - Autor Mmacz Dodany 2018-03-22 09:40
Czy można dostać takie właśnie dofinansowania na zakup komputera? Do tej pory wydawało mi się,że jeśli ktoś dostaje dofinansowanie to raczej jedynie na udogodnienia w mieszkaniu czy coś takiego. I że na komputer nie daja
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2018-03-22 23:59

> Czy można dostać takie właśnie dofinansowania na zakup komputera?


Tak, jak napisano wyżej w temacie - zapytaj w swoim lokalnym PCPR. Komputer podlega według przepisów można uznać za sprzęt "Likwidujący bariery w komunikowaniu się", czyli zgodnie z przepisami takie dofinansowanie można ogólnie otrzymać. Ale o szczegółach decyduje Twoja lokalna instytucja.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-03-23 10:29

>Czy można dostać takie właśnie dofinansowania na zakup komputera?<


Można,- otrzymałem takie dofinansowanie przed dwoma laty.  W innym wątku sprawę tę już opisałem. Jeżeli w Twoim PCPR lub innej instytucji, która się u Ciebie tym zajmuje jeszcze w tym roku nie rozpatrywano wniosków to możesz się starać. Jak po terminie to pozostaje przyszły rok. A kolejność postępowania jest taka:
1) Udać się do PCPR, zasięgnąć informacji i pobrać właściwy druczek do wypełnienia.
2) Udać się do lekarza ( może być rodzinny) aby wypełnił odpowiednie miejsce ( uzasadnienie) w tym wniosku. Wystarczy kilka zdań.
3) wypełnić resztę wniosku i zanieść do PCPR.
4) Czekać.
5) W przypadku otrzymania informacji dopiero teraz kupić komputer. Oczywiście biorąc fakturę imienną.

Wysokość przyznanej kwoty zależy od ilości środków przeznaczonych na ten cel i ilości chętnych do podziału. U mnie wtedy przyznali po 1000 zł, które przelano mi na konto po przedstawieniu faktury.
Nadrzędny - Autor wieczorynka76 Dodany 2018-04-03 15:53
Dobrze przeczytałam? 1000 zł ?  Ja w tym roku też się staram. Ktoś zwrócił mi uwagę, że najważniejsze jest bardzo dobre umotywowanie do jakich celów ma być przeznaczony komputer. Czekam cierpliwie na odpowiedz z PCPR. Mam nadzieję , że coś z tego będzie, bo jeszcze nigdy nie starałam się o dofinansowanie na komputer.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2018-04-03 17:15
W podobnych tematach wypowiadali się ludzie z bardzo różnymi kwotami - od 1.000 do 4.500. Sporo zależy od tego, jakie środki na tego typu cele przyjdą do lokalnej instytucji od PFRON.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-04-04 19:04

>Dobrze przeczytałam? 1000 zł ?<


Tak,- dobrze przeczytałaś. Co prawda liczyłem wtedy na więcej, ale przecież nie codziennie po 1000 zł rozdają. To przyjąłem z zadowoleniem. Dołożyłem do zakupu 1500 i się cieszyłem z nówki......
Nadrzędny Autor wieczorynka76 Dodany 2018-04-18 19:26
No niestety, składałam wniosek na likwidację barier w komunikowaniu się ale w tym roku nie mają środków na ten cel więc nie dostanę ani złotówki. Ale złożę wniosek na aktywny samorząd, są większe szanse... 
Nadrzędny Autor Kajetannka3 Dodany 2023-01-16 14:42
W przypadku komputerów, każdy z nas, codziennie korzysta z usług - google. Na pewno też każdy z nas, przynajmniej raz zastanawiał się jak to wszystko jest ze sobą połączone, oprócz sieci internet, google, korzysta z farm serwerowych - https://gmptrade.pl/farmy-serwerow-google/ , to na nich zawarte są wszystkie usługi, jakie oferuje nam gigant z branży. Same centra danych, są doskonale chroniona, zarówno przed zagrożeniami z cyberprzestrzeni jak i tymi fizycznymi.
Nadrzędny Autor xadija Dodany 2023-01-30 17:50
Akurat w tym przypadku tego typu programy zmieniają się bardzo szybko. Warto poszukać najbardziej aktualny, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki google a znajdziesz wiele takich stron internetowych w których wyjaśniają skąd i jak zdobyć takie rzeczy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dotacja na komputer (6030 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill