www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Forumowy Hyde Park (Strona 9) (421049 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 22 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-02-26 11:49
A ostatnia, pewnie siwa będzie? :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-02-26 11:56
Siwa to też blondynka, tylko taka bardziej platynowa...........
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-02-26 13:23
Tylko o ostatniej miłości się nie śpiewa ;-) słyszałem o ostatniej niedzieli a o siwej ostatniej miłości? nie kojarzę ;-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-02-26 17:45
Ostatnia to łysa:)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-02-27 12:21
Ostatnia to jak pierwsza, platoniczna.:-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-02-28 08:15
Platoniczną ostatnią miłością jest najczęściej "miłość do życia" :-)
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2018-03-27 16:16

>ostatnią miłością jest najczęściej "miłość do życia"


Hmmm.... Z tą miłością jest podobnie jak z zębami. Im mniej ich mamy tym bardziej o nie dbamy :-) Tu im bliżej do "mety" tym większy "żar miłosny ".
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2018-05-23 10:20
Hasło na dziś - "dahcie nam tie gotjówke"
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-03-02 12:49
Może nie rozumiem informacji. Ale liczyć do stu potrafię.
Skoro nowy minister Błaszczak ograniczył liczbę kart o połowę i zostało ich tylko 12 to oznacza, że 15 milionów złotych w 1,5 roku wydało 24 osoby?
To może ktoś biegły w matematyce obliczyć ile średnio wydano na jedną służbową złotą kartę kredytową?
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2018-03-02 16:21
Jak być może nie starczało do pierwszego, to co się dziwisz. A pewno Prezio to wyjaśni, bo miało być skromnie i zacnie.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-03-20 19:50
Spotkałem się z określeniem Wiosny : Kalendarzowej, astronomicznej,fenologicznej,termicznej wiosny. Mogę troszkę rozjaśnić te terminy ;-)
jak ktoś ma ochotę to poznać
i tak:
Wiosna kalendarzowa którą zaczyna równonoc 20 marca i trwa do 22czerwca czyli 91 dni
Wiosna astronomiczna zaczyna się na naszej półkuli z chwilą przejścia środka słońca przez punkt Barana i trwa ok 93-94 dni
Wiosna  fenologiczna  wyznaczana jest przez okres kwitnienia przebiśniegów i krokusów i trwa ok 66-81 dni
Wiosna termiczna jest wyznaczana przez temperatury od 5 stopni do 15 stopni Celsjusza i trwa ok 55 do 60 dni.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-03-21 12:55
To tak jak z inteligencją. Dziś nawet debil ma jakąś.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-03-22 10:16
No właśnie, bo cóż to jest ta inteligencja? Trochę minęła już epoka zachłystywania się tylko wysokim IQ.
Czy inteligentny historyk, umiejący wyciągać wnioski z faktów historycznych zapisanych w kronikach itp. nie jest inteligentny, bo nie rozwiązał dobrze testów. gdzie miał dopasować wzorki i figurki w jakimś ciągu?
"IQ - iloraz inteligencji - wartość liczbowa inteligencji. Wartości te nie są absolutną miarą inteligencji lecz mają charakter relatywny. IQ wywodzi się z logiki, np. zdolności logiczne, werbalne; w tej grupie znajdziemy dużo matematyków, biznesmenów, hazardzistów, zawsze dbają o własne interesy, lubią psy... ale okazuje się, że osoby z wysokim IQ są niezwykle biedne w ducha." z netu wzięte :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-03-22 14:18
Tak tak. Nie można o nikim dziś powiedzieć że jest po prostu głupi.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-03-26 14:55
A czasem aż korci, gdy się tv ogląda. :-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2018-03-26 19:43
Wtedy to odruch bezwarunkowy.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-03-30 04:42 Zmieniony 2018-03-30 04:44
Dzisiejszego poranka księżyc i słońce  o 6,12 ma zachód i wschód czyli w jednej chwili pojawia się i znika ;-) Jak się pospieszycie to zdążycie zobaczyć jedno i drugie gdy okna Wasze wychodzą na wschód i zachód.
A przy okazji życzenia imieninowe złożę bo dziś świętuje Mamertyn i Mamertyna  :-) Znacie kogoś o takich  imionach ?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-03-30 12:06

>bo dziś świętuje Mamertyn i Mamertyna  :-) Znacie kogoś o takich  imionach ? <


Ja nie znam i dodatkowo po raz pierwszy dowiaduję się, że takie imiona istnieją . Ale wpadła mi taka myśl:
Może chodzi o to aby  Polska w ten szczególny dzień ( Wielki Piątek) była trzeźwa? Wszak mało okazji do toastów.... Ale to jednak nie to...... Bo Wielkanoc jest świętem "ruchomych" i tylko co ileś lat ten dzień spotka się z tymi imiennikami.... Tym nie mniej dołączam do życzeń.........
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-04-02 15:45
Taki fajny dzień a nikt nie leje wody?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-04-03 16:08
Fajnie to jest dzisiaj. 17 stopni w cieniu. W ogrodzie we włosy zaplatała mi się pszczoła biedulka, ale synowa ja delikatnie uwolniła. Potem na rzęsy wpadła muszka, coś mnie ugryzło w nogę, za kołnierz wpadł pajączek malutki. Jednym słowem gadzina się wyroiła i atakuje porządnych ludzi - wyłączam z nazwy gadzina  "świętą" w tym towarzystwie pszczołę.:-)
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2018-04-04 19:08

>W ogrodzie we włosy zaplatała mi się pszczoła biedulka, coś mnie ugryzło w nogę, za kołnierz wpadł pajączek malutki<


Hmmm....... Takie przeżycia w ogrodzie.......... Zaś teraz się nie dziwię temu co Kochanowski siedząc pod lipą ponawypisywał......... :-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-04-05 22:53
Podobno laser to nie zabawka, moja kotka uważa inaczej :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-04-10 06:46
Dzisiaj to jest taki szczególny dzień do świętowania.
Jedni świętują urodziny inni śmierć. A dla wszystkich jest powód do radości ze święta?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-04-10 07:37

>Dzisiaj to jest taki szczególny dzień do świętowania<


To znaczy jaki?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-04-10 07:47
Ja go nazywam dniem tablic.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-04-10 08:36
Chodzi Ci o tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej? Jeśli tak, to jest Dzień Pamięci o nich wszystkich.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-04-10 09:45
Dzień pamięci jednoczy a nie rożni. W rzeczywistości to jest dzień tablic które podkreślają różnice.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-04-10 10:14
Dziś pamiętajmy o tych co tam zginęli. W ciszy i zadumie.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-04-10 10:21
Gdzie Ty widzisz ciszę i zadumę?,  Ja widzę wielki rozgardiasz i podział.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-04-10 11:00
Każdy widzi co chce. :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-04-10 11:27
Ja widzę to tak.
W katolickim kraju żałoba trwa ok roku. Później pozostają wspomnienia i jak pisałaś zaduma.
W tej chwili to jakieś rozgrzebywanie ran i grobów. Normalnie ludzie tak nie wspominają zmarłych i nie zmuszają innych do przychodzenia na miejsca pochówku i nie budują w każdym miejscu nagrobków.
To ja sobie wole powspominać Mieszka I a światełko pamięci bliskim, zapalam kiedy najdzie mnie taka potrzeba i tradycyjnie około św. zmarłych.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-04-10 11:46
Może gdyby wśród nich byli Twoi bliscy, to patrzył byś na sprawę inaczej.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-04-10 12:21
Z pewnością. Byłbym o wiele bardziej krytyczny dla takich szopek.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-04-10 14:29
Pewnie szczególnie gdybyś zobaczył co znajduje się w trumnie.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-04-17 14:33
Wita Was forumowa paskuda , a że dzisiaj jest Międzynarodowy Dzień Paskudy to paskudy łaczcie się i przyjmujcie życzenia ;-)

tak mimochodem dodam przysłowie
„Suchemu kwietniowi chłop się nie raduje, bo kwiecień mokry dobry rok zwiastuje”
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-04-17 23:09

> Wita Was forumowa paskuda


Nikt nie odważył się  potwierdzić ;-) i nikt nie zaprzeczył. Zabiłeś wszystkim klina...:-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-04-18 07:16
;-) może zabiłem wszystkich forumowiczów?. Albo forumowicze tu nie istnieją i są tylko "czytacze" ? Bo co to znaczy takie określenie forumowicz? Człowiek który nie ma własnego zdania?
Który boi się cokolwiek napisać? Tylko dlaczego?
kurcze same pytania?
Zero dyskusji?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-04-25 07:56 Zmieniony 2018-04-25 08:11
Pawłowski zaraz w tvn24 będzie wyjaśniał "sukces" porozumienia w sprawie ON.

I co powiedział ,ze on nie reprezentuje protestujących matek w sejmie ale dzięki temu protestowi rząd przedstawił jakieś propozycje   z którymi się zgodzili i podpisali ale to nie dotyczy żądań protestujących tylko innych które czekały od dawna.
Spotkanie protestujących (bez dziennikarzy) z Rachwalską  ma dzisiaj rozwiązać problem. Zobaczymy czy?
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2018-04-25 12:17

> że on nie reprezentuje protestujących matek w sejmie ale dzięki temu protestowi rząd przedstawił jakieś propozycje   z którymi się zgodzili i podpisali ale to nie dotyczy żądań protestujących tylko innych które czekały od dawna


Podpisano ogólniki.
Czy podpisujący wiedzą coś o szczegółach, czy podpisali slogany, a resztę rząd zrobi jak będzie uważał?

1.   Podniesienie od czerwca br. wysokości renty socjalnej do poziomu równego najniższej emeryturze, rencie z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i renty rodzinnej, tj. do kwoty 1029,80 zł, corocznie waloryzowanej.
o ile????
   2.  Utworzenie z dniem 1 stycznia 2019 r. Funduszu Solidarnościowego, finansującego wsparcie osobom z niepełnosprawnością
na czym będzie oparty ten fundusz? na janosikowym? w jakiej wysokości?

   3.  Realizacji Programu Dostępność+ ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnością.
Podjazdy, windy, mieszkania - to będą obowiązki deweloperów, żeby tak budować, a oni wliczą koszty do czynszu? jaki w tym udział rządu?

   4. Wprowadzenie i realizację od 1 lipca 2018 r. koordynowanej opieki dla osób z niepełnosprawnością ze szczególnymi potrzebami rehabilitacyjnymi.
Co to są szczególne potrzeby rehabilitacyjne wg rządu i podpisujących porozumienie?

Czy jak ktoś powinien wg wskazań medycznych mieć dwa razy w roku rehabilitację, to teraz dostanie?

Koordynować to można wszystko w kółeczko, a poprawić dostępność, to już inna bajka. Na razie tak się 'koordynuje', że ludziom o trzy lata przedłużono kolejkę na oddział rehabilitacyjny.

Ciekawe, czy ktoś się tu odezwie z wyjaśnieniem, bo wczoraj napisałam komentarz na głównym w art. o liczbach i 'nie pasował do sztandaru'?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-05-05 08:41
Światowy Dzień Nagiego Ogrodnictwa i Dzień Dronów . Te dni jakoś mi współgrają tylko czy z obopólnym zadowoleniem? :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-05-05 08:59
Znaczy się nadzy ogrodnicy i drony szpiegujące? Niedawno jeden taki odważny się chciał w morzu wykapać nago i zabrano mu tę chwilę swobody. Przyczepili się mu jak rzepy do psiego ogona i biją pianę. :-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-05-05 13:54
Mnie by interesowały nagie ogrodniczki i to nie te zimne ;-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-05-08 12:28
Dzisiaj jest
Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca
Są tacy którzy zawdzięczają wolontariuszom z pod tych znaków życie. Dobrze że są tacy ludzie , dziękuję Wam.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-05-23 08:21
Dzisiaj jest światowy Dzień Żółwia
to za przykładem tych zadziwiających zwierząt spieszcie się powoli a na pewno zdążycie.
A utrzymując się w tym temacie.
W Przygodzicach dzisiaj wykluło się pierwsze piskle ;-) a zostały jeszcze trzy jajka.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-05-31 13:25
Dzień Bociana Białego
Bocian to ikona naszej kultury i tradycji. Od setek lat przynosi dzieci oraz zwiastuje wiosnę. Święto ustanowione przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody „pro Natura" w 2003 roku ma na celu nie tylko docenienie tych ptaków, ale i podnoszenie świadomości odnośnie zagrożenia i potrzeby ochrony bocianów.
Niedawno podawałem tu link do gniazda bocianów z kamerkami.
Obserwuję to gniazdo od  momentu przylotu jednego ,potem pani bocianowej. Budowania gniazda. Złożenia jaj i wysiadywania. Widziałem jak wielkim niebezpieczeństwem są sznurki zostawione na polach, torby foliowe dla bocianów i małych pisklaczków. Dzisiaj taka wielka torba foliowa zaczepiła się w innym gnieździe gdzie są już też pisklaki.
Czasami trzeba pomyśleć zanim pozbędziemy się niepotrzebnego kawałka foli czy sznurka.
Dbajmy chociaż tak o nasze ptaki.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-06-09 09:56
...Odpowie Ci wiatr, wiejący przez świat....Dla wielu ludzi myślenie o przyrodzie to jeszcze abstrakcja.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-06-09 17:31
:-))) wydaje się ,ze dla nich ważniejsza jest podwyżka o trzy złote głodowej "rentki" :-) - ale lepiej niech milczą niż mają obrzucać innych inwektywami tylko aby dzieci nie zostawiali jak
w Rumi w samochodach ani na żadnym innym parkingu.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2018-06-15 17:48
dorwali się do pieniędzy to trzeba chapać ile się da ... Na zwiedzanie przyjdzie czas gdy przyjdzie opozycja do władzy ;-).
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2018-06-15 17:46
w Przygodzicach czwórka młodych, białych bocianów rośnie w siłę i tylko czekać jak zbiorą się w sejmik i odlecą . Co to nie poseł a się zbiera w sejmik ? ;-);-);-)
Nadrzędny Autor piotrawa4 Dodany 2018-06-15 18:37
Albo założą ptasie radio.:-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Forumowy Hyde Park (Strona 9) (421049 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 22 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill