www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Renta socjalna, a dziecko niepełnosprawne. (9651 - wyświetleń)
- Autor Fajna Dziewczyna Dodany 2017-05-14 06:15
Witam. Mam syndrom Tourette'a i niestety mój 11 letni syn także "go" odziedziczył. W związku z tym mam pytanie. Czy mimo, że pobieram rentę socjalną to mogę się starać o przyznanie grupy inwalidzkiej dla syna i pobierać na niego świadczenie pielęgnacyjne? Jak sprawa wygląda w takim wypaku, czy muszę rezygnować ze swojej renty socjalnej, aby otrzymywać to świadczenie?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-05-14 11:11
Z tego co mi wiadomo- nie. Znam podobny przypadek: Mama opiekująca się niepełnosprawną córką i pobierająca około 1400 zł z tego tytułu mimo, że mogłaby dostać "na siebie" rentę socjalną musiała z tego zrezygnować. Bo urzędniczki powiedziały " albo to albo to". A ponieważ 1400 to więcej niż renta socjalna to pozostała przy tej opiece. Z tego co mi mówiła to czas pobierania tego zasiłku liczy się do emerytury. Trochę to dziwi ale być może........
Nadrzędny - Autor Fajna Dziewczyna Dodany 2017-05-14 12:07
Ok dziękuję pięknie za info.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-05-15 10:54
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2017-05-16 10:33
Osoba posiadająca znaczny stopień nie może się opiekować inną osobą i pobierać ś.p., ponieważ sama potrzebuje opieki. Natomiast stopień umiarkowany już nie ma znaczenia, można pobierać ś.p. pod warunkiem, że nie pobiera się renty jakiejkolwiek.
Nadrzędny - Autor kati25 Dodany 2017-07-02 16:16
Pomijając już ze watkodawczyni średnio zna realia (może złożyć wniosek ale nic nie dostac-może orzeczenie przyda się w placówkach edukacyjnych)  matkom dzieci leżących w spiacze albo chorych na nowotwory zlosliwe odmawiają prawa do tego swiadczenia,  a syndrom  Tourette chyba nie wymaga pelnowymiarowej obslugi podstawowych potrzeb fizjologicznych 24/7/365.
Nadrzędny Autor wieczorynka76 Dodany 2017-07-12 20:08
Na pewno mozesz pobierać rentę socjalną, starać się o przyznanie grupy inwalidzkiej ale zamiast świadczenia pielęgnacyjnego 1400 zł, prędzej otrzymasz zasiłek pielęgnacyjny 153 zł  na syna.
Nadrzędny - Autor wieczorynka76 Dodany 2017-07-12 20:21
Kati. Możesz mi wierzyć, że cwana matka załatwi wszystko. Znam przypadek w swoim otoczeniu gdzie matka dorosłego już syna z zespołem Downa pobiera takie świadczenie, bez żadnych zahamowań. Dorabia sobie w domu. Ja już nie będę tu pisała czym sie zajmuje ale sęk w tym, że jej syn jest całkowicie samodzielny. Chodzi do szkoły specjalnej , samodzielnie oczywiście, robi normalnie zakupy. bez opieki się porusza po mieście.......Ogólnie jest lekko upośledzony ale świetnie sobie radzi. Jest to przegięcie na całego ale da się. 
Nadrzędny - Autor kati25 Dodany 2017-12-27 07:32
syndrom tourette to nie zespol downa (naprawdę nie jest to az tak powazne, dalekosiezne i wieloplaszczyznowe zaburzenie) i dziecko zapewne chodzi do masowej placowki edukacyjnej dla dzieci zupelnie w normie intelektualnej. rodzicom dzieci z sama lekka nadpobudliwoscia tez zapewne rozdaja swiadczenia na prawo i lewo - a guziczek prawda.
Nadrzędny - Autor Balbina Dodany 2018-02-28 16:09
Czasem trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie czy warto? Dla 150zł moim zdaniem często nie warto...
Nadrzędny Autor kati25 Dodany 2018-05-03 13:46
Zachłanna matka chce 1470 nie 150. Dziecko nie jest terminalnie-gleboko-niepełnosprawne. 
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Renta socjalna, a dziecko niepełnosprawne. (9651 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill