www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca? (10850 - wyświetleń)
- Autor piotrawa4 Dodany 2018-04-25 22:42 Zmieniony 2018-04-25 22:46
Witajcie!
Wątek pewnie był już poruszany, ale ja już nie mam sił. Przeglądam codziennie oferty pracy i to jest jakaś paranoja. Chcę pracować to oczywiste, ograniczeń nie mam zbyt dużych, ale jednak osoba z orzeczeniem niestety czymś musi się wyróżniać. Akurat mówimy o mieście wojewódzkim, a tam na przemian albo salowa, albo sprzątanie, albo o zgrozo pracownik produkcji w czterobrygadówce. No dobra, idziemy do lekarza medycyny pracy: salowa/y? przecież Pani/u nie wolno dźwigać-ok spuszczamy głowę (przepraszając, za najście). Idziemy dalej: pracownik produkcji: Lekarz pyta: czy to praca na jedną zmianę? Nie, na 4. Przecież to wykluczone-Pan/i ma orzeczenie prawo tego zabrania-spuszczamy głowę przepraszając, że żyjemy. No dobra pora na sprzątanie: wysyłamy CV, a tu cisza, cisza, cisza......... Postanawiamy zadzwonić pytając czy ogłoszenie aktualne. Tak, aktualne, czy wysyłał/a Nam Pan/i CV? -Tak, oczywiście, nazywam się Nowak. -Yyyy Ale Pan/i ma wyższe wykształcenie. Kurtyna.
To tak w skrócie, jeśli chodzi o pseudoaktywizację. Roi się ogłoszeń typu: masz orzeczenie? zgłoś się do nas na(nic tobie niepotrzebne) szkolenie. Zrób u nas szkolenie, a robotę znajdź se potem sam/a. Także o aktywizacji to można sobie tylko pomarzyć. Mały apel do pracodawców zainteresowanych pseudoaktywizacją: wysyłając ofertę pracy zastanów się 5 razy czy aby na pewno na to stanowisko nadaje się osoba niepełnosprawna! I jeszcze jedno: pomyśl też, że wśród osób niepełnosprawnych są osoby inteligentne, często po studiach, które mają ambicje i chętne są do podjęcia stanowisk wymagających kreatywności oraz analiz, a nie tylko od tzw. czarnej roboty.
Nie ukrywam, że niestety wątek ten jest podjęty m.in. frustracją tego jak osoby z orzeczeniem są postrzegane przez pracodawców.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Dzoanna Dodany 2018-04-30 15:08
Niestety mało jest ofert pracy na ambitniejsze stanowiska dla ON. Zauważyłam też że mało jest osób niepełnosprawnych po ambitniejszych studiach nie tj. pedagogika czy socjologia. Proponuję przeprowadzić się do stolicy tam jest trochę lepiej ale tez dominują ogłoszenia na ochronę albo sprzątaczkę z orzeczeniem. Ja mimo widocznej niepełnosprawności pracuję w jednej z korporacji i zarobki też mam nie małe. Uważam że jak się chce to pracę dobrą można znaleźć
Nadrzędny Autor kati25 Dodany 2018-05-03 13:44
Pani sama jest po tych trywializowanych przez siebie naukach spolecznych plus podyplomowce z doradztwa.
Nadrzędny Autor kati25 Dodany 2018-05-03 13:49
Można też zdalnie pracować - z renty socjalnej taki poszukujący pracy w stolicy się nie utrzyma - ledwo wystarczy na wynajęcie pokoju,albo i nie. Tak samo z minimalnej którą tam zarobi (no max 2500brutto) tez ciężko
Nadrzędny - Autor Joluniasloneczko Dodany 2018-04-30 17:39
50/50% prawdy. 80% zatrudnienia zależy od województwa i samej o.n. Ponad to jeśli mamy ukończone studia w kierunku poszukiwanego pracownika, nie należy tak od drzwi "chwalić się" niepełnosprawnością - jeśli jej nie widać!

Tak p.s. uważam, że to taki "dęty" temat admina czy tam kogoś z tej strony :-(
Nadrzędny - Autor Dzoanna Dodany 2018-05-01 10:54
Ja niestety muszę się chwalić swoją niepełnosprawnością bo ją widać
Nadrzędny Autor kati25 Dodany 2018-05-04 23:49 Zmieniony 2018-05-04 23:52
Nie zrozumialas.  Jako kandydatka do pracy masz sporo do zaoferowania poza niepełnosprawnością i zdecydowanie znaaaacznie lepiej jednak byloby chwalić się po pierwsze doswiadczeniem i kompetencjami. Niepelnosprawnosc będzie kwestią drugorzędną. Oczywiście nie do przeoczenia na rozmowie o pracę. Wtedy można wspomniec o dofinansowaniu wynagrodzeń i krótszym wymiarze etatu.
Nadrzędny - Autor piotrawa4 Dodany 2018-05-03 14:12
To sobie uważaj, proponuję wyjrzeć przez okno i zobaczyć jakie są realia.
Nadrzędny - Autor kati25 Dodany 2018-05-04 23:51
Skoro niby jesteś po studiach, to czemu boisz się telepracy bardziej niż diabeł święconej wody?
Nadrzędny - Autor piotrawa4 Dodany 2018-05-05 09:32
Bo może nie słyszę?
Nadrzędny - Autor kati25 Dodany 2018-05-05 11:51 Zmieniony 2018-05-05 11:54
Zdalna nie znaczy call center. Uruchom wyobraznie-serio telepraca nie oznacza pracy na sluchawce.  Przecież to co tu opisujesz kupy się nijak nie trzyma-albo historyjkę z samodzielnym dzwonieniem do pracodawcy sobie wymyśliłes. :D
Znam osoby głuche(zaaparatowane) pracujące jako copywriterzy. Ale jak się chce wybrzydzac to się wybrzydza. Brawo.
Nadrzędny - Autor piotrawa4 Dodany 2018-05-05 12:33
Poproszę o konkretne oferty, bo tak to możemy do końca świata dyskutować.
Nadrzędny - Autor kati25 Dodany 2018-05-05 12:52 Zmieniony 2018-05-05 13:23
Wiesz, ze swoją postawą utrwalasz głupie i bezsensowne stereotypy na temat niepelnosprawnych i ich podejścia do pracy? Bawi cie to czy co? W takim razie idź zawracać ludziom dudę gdzie indziej.
Chyba jednak sam umiesz z wyszukiwarki korzystać?

Pokażę Ci pierwsze lepsze z ogłoszeń, ale i tak na bank zaczniesz wydziwiac
https://www.pracuj.pl/praca/seo-copywriter-mazowieckie,oferta,5789465
Bye, marudo i trollu. Teraz to już udowodniłes po całości, jakim przepaskudnym trollem jesteś. Niestety dałam się złapać, ale może innych czytelników i uzytkownikow forum to coś nauczy. Jest opcja ignorowania danego forumowicza - piotrawa4 masz w profilu "ignoruj" za trolling :-)
Nadrzędny - Autor piotrawa4 Dodany 2018-05-05 13:09
Posłuchaj dziecko drogie, to że w ogłoszeniu piszą, że przyjmą osobę niepełnosprawną to nie znaczy, że wszystkich niepełnosprawnych tam przyjmą. Cieszę się, że w województwie mazowieckim niepełnosprawni mogą przebierać w ofertach, ale to nie znaczy, że wszędzie jest fajnie i kolorowo. Poza tym ludzie niepełnosprawni nie piszą w ten sposób. Jeżeli ktoś nie potrafi dyskutować na argumenty to albo nie wie o czym pisze, albo jest jak to nazwałaś trollem cokolwiek to znaczy. Życzę Ci aby nie dotknął Cię los od tej strony, bo nikt z odrobiną empatii nie wychyliłby się w ten sposób.
Nadrzędny - Autor kati25 Dodany 2018-05-05 13:13 Zmieniony 2018-05-05 13:16
Praca zdalna - szkoda ze nie potrafisz pojac -nie dość że podsuwam ofertę pod nos to mam zrozumieć za Ciebie? Wolne żarty. Też pracowałam w ten sposób dla innej agencji reklamowej oddalonej miejscem siedziby dobre 500 km ode mnie. Po prostu nie toleruję trolli-prowokatorów. Przykre ze szukasz wymówek. Mam alergie na narzekaczy. Przecież nawet nie spróbujesz wysłać CV tylko pomarudzisz dla zasady. Moja niepelnosprawnosc zmusza mnie do pracy wyłącznie zdalnej wiec nie masz mi czego zazdrościć.
Nadrzędny - Autor piotrawa4 Dodany 2018-05-05 13:17
A ja mam alergie na osoby, które nie wiedzą o czym piszą. Podziwiam Twoje poświęcenie 1000 km dziennie, ciekawe jak to zniosła Twoja rodzina nie widując Cię. Szkoda mojej klawiatury, bo i tak zostałem zbanowany, więc życzyć mogę tylko zdrowia.
Nadrzędny - Autor kati25 Dodany 2018-05-05 13:18
Użytkowniku internetu, praca zdalna to praca na odległość.  Daruj sobie tę pisaninę. To ja na dzień dobry mogę zignorować Twoje posty z poziomu mojego konta - nie jestem moderatorka. Wiem ze nie każdy nadaje się do pracy zdalnej. Co zresztą pokazujesz na własnym przykładzie.
Nadrzędny - Autor piotrawa4 Dodany 2018-05-05 13:19
Ban to Ban czytaj ze zrozumieniem.
Nadrzędny - Autor kati25 Dodany 2018-05-05 13:22
Napisałam tylko ze mogę włączyć "ignoruj" gdy klikam w Twoja nazwe użytkownika. Bana sobie sam wymyśliłes - kto i gdzie tak napisał?  Oprócz ciebie?
Nadrzędny Autor piotrawa4 Dodany 2018-05-05 13:24
"piotrawa4 masz bana za trolling"  myśłałem, że to moje słowa, chcesz pogadać na argumenty to pisz na priv, a nie zaśmiecasz forum.
Nadrzędny Autor kati25 Dodany 2018-05-05 11:57 Zmieniony 2018-05-05 12:00
Gdzie chcą bez doświadczenia?  Nie ma "studiów w kierunku poszukiwanego pracownika"- może być kilku absolwentów np Politechniki Warszawskiej, SGH czy Koźmińskiego i te osoby będą się diametralnie różnić. Byc moze bedzie im latwiej znalezc prace niz np przecietnemu socjologowi, ale po prostu absolwenci moga reprezentowac soba rozny poziom wiedzy, umiejetnosci praktycznych i zdolnosci interpersonalnych. Koniec tematu Joluniu.
Nadrzędny - Autor FAZON2018 Dodany 2018-08-10 14:46
Witam serdecznie
Niestety rynek pracy jest bezlitosny dla osób poszukujących pracy zgodnie z swoimi kwalifikacjami i możliwościami. Powoli się to zmienia. Również pracodawca zapraszając na rozmowę patrzy na kompetencje a nie tylko na stopień niepełnosprawności. W miastach wojewódzkich jest łatwiej, gdyż tam bezrobocie jest niższe niż w miejscowościach mniejszych. Na co dzień zajmuje się aktywizacją zawodową osób o różnych schorzeniach niepełnosprawności. Mamy oddziały w 6 województwach. Współpracujemy z POPONem zatem mamy bezpośredni kontakt do pracodawców. Spektrum stanowisk pracy jest bardzo różny. Od prac sprzątania, produkcji, magazyniera, dozorcy aż po sprzedawcę kasjera, pracowników biurowych i administracyjnych, psychologów, doradców zawodowych, chemików, laborantów i jeszcze więcej. Każda osoba zgłaszająca się do naszego biura otrzymuje pomoc i ewentualne wskazówki gdzie może się udać.
Zapraszamy serdecznie do kontaktu :
- województwo mazowieckie : warszawa@fazon.pl
- województwo podkarpackie: rzeszow@fazon.pl
- wielkopolskie: poznan@fazon.pl
- kujawsko pomorskie : bydgoszcz@fazon.p
- pomorskie: gdansk@fazon.pl
- śląskie: katowice@fazon.pl

Proszę się nie poddawać i nie tracić cierpliwości przy oporach pracodawców.
Powodzenia l
Nadrzędny - Autor domik Dodany 2018-08-11 06:19
Dziękuję za merytoryczną i pomocną wypowiedź! Tak myślę, że z pewnością do Was napiszę.

Chciałbym też zwrócić uwagę na inny problem: straszne wykorzystywanie osób niepełnosprawnych, często przez zakłady pracy chronionej.

Z konieczności musiałem pracować niedawno jako telemarketer - sprzedawca, zdalnie. Jako osoba z wyższym wykształceniem i były pracodawca, jestem profesjonalistą.

Byłem nadzorowany również przez niepełnosprawnych, a praca polegała na dzwonieniu i nachalnej sprzedaży danego produktu osobom prywatnym - system informatyczny rejestrował nasze telefony oraz ich czas trwania.
W efekcie nie mogłem wyjść do toalety, ponieważ prowadzący zaraz "pytał" - "nie dzwonisz od 3 minut, co się dzieje?".

Prawdę mówiąc to mógłbym tak pracować, ponieważ lubię ten zawód, jestem dobry, jednak pracę w takich warunkach wyceniam na wstępie na 3k zł na rękę. Za takie pieniądze mógłbym po prostu przełknąć mobbing i nawet się realizować. Do tego - rzecz bezdyskusyjna - premie motywacyjne a i często prowizja. Tak przynajmniej płaci się ludziom zdrowym na rynku pracy.

Dość powiedzieć, że mnie płacono połowę tej kwoty (pensja minimalna), do tego firma robi jakies niejasne rzeczy z wynagrodzeniem - jest ono niestabilne i dziwnie się waha.

W moim przekonaniu, sami pozwalany utrwalać taki stan rzeczy - pracodawcy bezwzględnie wykorzystują niepełnosprawność do proponowanie minimalnego wynagrodzenia i wprowadzenia dziwnych zasad pracy, przy zachowaniu analogicznych wymagań, jak przy osobach zdrowych.

Nie narzekam, pracuję i żyję, stwierdzam fakty.

Pozdrawiam serdecznie!
Nadrzędny Autor Szemraczek Dodany 2018-09-12 10:35
Podzielam Twoje poglądy. Ten rodzaj pracy powinien być lepiej wynagradzany. Ociera się jednak o wyzysk. Pozostaje czekać na większa konkurencje między pracodawcami i lepsze warunki pracy i płacy..
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-09-12 13:40
"...sami pozwalany utrwalać taki stan rzeczy" ;-)!
Wytłumacz mi poniższe zdanie. Obecnie to brzmi jak: mam wyższe wykształcenie to jestem profesjonalista, ale to jest bzdura! Jakie Wykształcenie, w czym"profesjonalista", poza tym "profesjonalista" to głównie praktyka.
"Jako osoba z wyższym wykształceniem i były pracodawca, jestem profesjonalistą."? :-(
Nadrzędny - Autor bponetwork Dodany 2018-09-13 18:18
Witam wszystkich
Ukończenie studiów wyższych jest osiągnięciem, należy zdawać sobie jednak sprawę, że sama teoria bez doświadczenia jest nie wiele warta. Owszem, wiedza jest konieczna, np. przy montażu video, musimy znać oprogramowanie służące do edycji, najprościej te ze stajni Adobe. A co jeśli pracodawca nie chce wydawać 3000 zł na program? Odpowie nam "proszę to zrobić i już." Można zastosować, np. Shutcut, edytujemy klipy, ale potrzeba nam nałożyć na obraz jakąś grafikę, logo, zrobić jakąś własną animację, itp. Nie mamy Photoshopa, ale to samo możemy zrobić za pomocą Gimpa i Blendera. Dostęp do oprogramowania SEO jest jeszcze droższy, np. Majestic kosztuje 94 $ co miesiąc. Można wykorzystywać wersje testowe, oraz darmowe narzędzia, aczkolwiek należy wiedzieć jakie. Niestety, potrzebne jest do tego doświadczenie. Wydawać by się się mogło, że znajomość języków programowania zapewni nam prace, np. pracodawca zapyta ile to jest int x = 10;
int n = 1; std::cout << (x << n); pytanie dla początkujących, ale na wyrywki? NI z gruszki, ni z pietruszki? Aspirując na stanowisko administratora systemów Windows, należy znać program Windows Server. Ale oprogramowanie te jest droższe niż Linux Red Hat. To całkowicie inna struktura plików, tu się nie klika, należy znać komendy w konsoli. A monitoring sieci? Przysługują nam szkolenia, korzystajmy z nich, namawiajmy pracodawców do wysyłania nas na specjalistyczne kursy. Ponieważ na otwartym rynku pracy jest "ssanie" na takich fachowców, niestety, ukończenie samych studiów, jeśli chcemy pracować zdalnie, nic nie daje. Skorzystajmy z pomocy i ofert pracy firmy BPO NETWORK. Na wszelkie Wasze zapytania odpowie nasz konsultant.
Nadrzędny - Autor kati25 Dodany 2018-09-19 01:47
w takim razie będę czekała na oferty z branży SEO, być może kiedykolwiek w przyszłości uda się Państwu takie pozyskać. W jednej z poprzednich prac miałam dobre wyniki pomimo konieczności używania wyłącznie darmowych metod.

niestety powszechnie wiadomo ze jesli pracodawca tnie na kosztach niezbednych narzedzi, tak samo przyoszczedza na kosztach wszystkiego, łącznie z wysokością pensji.
o szkoleniach (poza tymi darmowymi z EFS, jezeli aktualnie w naszej okolicy takie oferują), można zapomniec, nam przysługuje możliwość złożenia wypowiedzenia i tyle.

na szczescie PFRON/aktywny samorzad dofinansuowuje czesciowo studia, w tym  podyplomowe, co zwieksza szanse na znalezienie lepszej pracy.
Nadrzędny Autor bponetwork Dodany 2018-09-19 09:05
Witam. Radzę skontaktować się z naszym konsultantem,ponieważ zdarzają się pracodawcy, którzy nie do końca są świadomi, czy chodzi im webmastera ze znajomością HTML, CSS, PHP, czy kandydasta ze znajomością algorytmu Googla, podstawową znajomością kodowania i znajomością optymalizowania, linkowania stron. Należy tą kwestię przeanalizować. Dokumenty potwierdzające Twoje kwalifikacje są ważne, z doświadczenia jednak wiem, że liczą się umiejętności jakie posiadasz. Dyplom nie dokona zmian w kodzie, nie wstawi znacznika "rel", nie będzie monitorował Google  Search Control, statystyk z Google Analitic, itp. Do tego potrzebna jest wiedza, trochę przeczytanych książek, nauka z forum. Pracodawca, owszem, jest zainteresowany jakie certyfikaty posiadasz, w głównej jednak mierze chce mieć wypozycjonowaną stronę w miarę tanio, w jak najkrótszym czasie. Są agencje, które niestety,oszukują klienta - wyślą mu raz na miesiąc jakiś raport na którym miejscu jest strona na daną frazę i to wszystko. Dlatego klienci są uprzedzeni do takich "fachowców". Tak, jak napisałem wcześniej- proszę kontaktować się z konsultantem BPO Network. Proszę zajrzeć na stronę odnośnie darmowych szkoleń - pracaniepełnosprawni.prv.pl
Nadrzędny Autor KasjuszMag Dodany 2023-09-07 13:53
Spotter blacharski to specjalistyczne narzędzie wykorzystywane w przemyśle samochodowym i blacharstwie. Jest to urządzenie służące do precyzyjnego wyznaczania punktów do wycinania lub gięcia blachy. Spotter blacharski działa na zasadzie wykrywania zwarć elektrycznych w metalowej powierzchni, co pozwala określić dokładne miejsca, w których należy podjąć działania. Dzięki temu narzędziu blacharze mogą szybko i skutecznie naprawiać uszkodzone części pojazdów lub wykonywać precyzyjne prace blacharskie.

https://www.centrumspawalnicze.pl/motoryzacja/narzedzia-motoryzacyjne/blacharstwo-i-lakiernictwo-samochodowe/zgrzewarki-i-spottery
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca? (10850 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill