www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / nauczyciel wspomagający (2634 - wyświetleń)
- Autor dominikado Dodany 2018-05-08 13:45
Dzień dobry! Poszukuję rzetelnej informacji, dotyczącej przydzielonego mi dyżuru. Jestem nauczycielem wspomagającym w oddziale przedszkolnym. Zostałam uwzględniona w tzw. dyżurze wakacyjnym, więc przez kilka ostatnich dni czerwca zostaje powierzona pod moją opiekę grupa zbiorcza. Czy jeśli wśród dzieci jest obecna również dziewczynka z orzeczeniem, do której jestem "przypisana" to mam prawo samodzielnie (bez wychowawcy) pełnić taki dyżur? Dodam, że u dziecka występują zachowania trudne i zdarza się, że musimy opuścić salę. Bardzo proszę o poradę.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-05-09 17:51
Powinniście chyba mieć jakiś telefon alarmowy aby nie pozostawiać grupy bez opieki?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-05-11 09:41
Porady nie dam, bo nie jestem prawnikiem, ale można zadzwonić/napisać do Kuratorium i zapytać.
Przy okazji....
Nie rozumiem tej zmiany, a raczej jej sensu. Bo chyba to nie szukanie oszczędności kosztem tych, którzy dodatkowej troski potrzebują?
...inne istotne zmiany z zakresu spraw kadrowych w szkołach, które wprowadza ustawa o finansowaniu zadań oświatowych to:

1. likwidacja stanowiska asystenta nauczyciela i asystenta wychowawcy świetlicy.

Z dniem 1 września 2018 r. z ustawy - Prawo oświatowe znikną regulacje dotyczące zatrudniania asystentów nauczycieli. Zgodnie z art. 143 projektu ustawy o finansowaniu zadań oświatowych, osoby zatrudnione w dniu 1 września 2018 r. na stanowisku asystenta mogą dalej je zajmować do dnia 31 sierpnia 2020 r.


Rzad przewiduje, że po 2020 nie będzie niepełnosprawnych w szkołach?????

źródło: https://www.portaloswiatowy.pl/zmiany-w-prawie-oswiatowym/karta-nauczyciela-2018-zmiany-juz-sa-pewne-14607.html
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2018-05-11 13:42

>Rzad przewiduje, że po 2020 nie będzie niepełnosprawnych w szkołach????? <


Chyba, w ogóle nie będzie.
1. Po co niepełnosprawnym szkoły?
2. Po co niepełnosprawni? - same z nimi problemy.
3. Mniej na ON - więcej na OP?

Obyśmy zdrowi byli!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / nauczyciel wspomagający (2634 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill