www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Gry komputerowe - niepełnosprawni gracze (5899 - wyświetleń)
- Autor ViperEx76 Dodany 2016-11-26 15:05
Witam wszystkich

Nie wiem czy jest to odpowiednie miejsce na takie tematy, więc nie obrażę się jak mój temat zostanie usunięty.

Jestem osobą niepełnosprawną, choruję na rdzeniowy zanik mięśni i lubię grać w gry komputerowe. Od x lat nie mogę posługiwać się normalną myszką i klawiaturą co nie pozwalało mi na granie w gry bardziej zaawansowane niż np. literaki na kurniku i na jakiś czas zrezygnowałem ze swojego hobby. Wydałem dużo pieniędzy na pseudo myszki, mini klawiatury, przyciski i piloty, które w rezultacie okazały się dla mnie nie przydatne i długi czas zajęło mi nauczenie się na nowo jak mogę grać w gry komputerowe. Obecnie mogę lepiej lub gorzej, ale grać w swoje ulubione gry. Ostatnio testując czy dam radę grać w jedną z nowych gier wpadłem na pomysł utworzenia na Youtube o grach ukierunkowane na granie osób niepełnosprawnych na którym chciałbym prezentować jak można grać nawet w najbardziej zaawansowane gry, jakie urządzenia i programy mogą w tym pomóc. Nie chciałbym ograniczać się jedynie do moich problemów z korzystaniem z komputera, ale może udałoby mi się zaprosić innych niepełnosprawnych do współpracy, którzy mogliby podzielić się swoimi doświadczeniami i jak sobie radzą w świecie gier.

Na początek nagrałem dwa krótkie filmy jak gram za pomocą urządzenia SmartNav, programu do głosowej obsługi komputera oraz klawiatury ekranowej i chciałbym prosić o Waszą opinię, czy taka tematyka mogłaby kogoś zainteresować i/lub komuś pomóc. W czasie w którym straciłem możliwość grania z myszy i klawiatury bardzo chciałbym móc znaleźć w internecie rzeczowe informacje pomocne w powrocie do grania, a nie tylko oferty sklepów ze sprzętem dla niepełnosprawnych. Wiem, że nie jest jedyną osobą niepełnosprawną, która czerpie radość z grania w gry komputerowe i może nie potrzeba nikomu tłumaczyć co i jak można zrobić, więc jestem ciekaw Waszych opinii. Czy prezentując tego typu filmy mógłbym kogoś zainteresować i/lub komuś pomóc?

Proszę o komentarze tutaj lub na jednym z forum o grach na, którym ośmieliłem się zadać to samo pytanie i zastałem między innymi posądzony o promowanie się na litości :-)

http://mmorpg.org.pl/forum/topic/89585-osoby-niepełnosprawne-w-grach-mmo-i-nie-tylko/?page=1

Moje filmy możecie znaleźć tutaj:
https://www.youtube.com/channel/UChDfrWiwrQL99_oTJxcz24g

Pozdrawiam
Viper
Nadrzędny - Autor 4ni4 Dodany 2017-02-01 13:06
na pewno pomoże to wielu graczom którzy nie mogą pozwolić sobie na granie w klasyczny sposób :-)
Nadrzędny Autor Bondrob2017 Dodany 2017-10-09 09:09
Też tak uważam, polecam również stronkę z tanimi gierkami: https://gamesrepublic.com/origin/fifa-18-pc-digital-cd-key
Nadrzędny - Autor frendzie Dodany 2017-11-16 11:00
SmartNav to genialna sprawa... dzieki takim urządzeniom mojemu kuzynowi wrocila wiara w to, że nie jest wcale kimś gorszym, co u 13 latka jest bardzo trudną kwestią, gdy nieoczekiwanie dotknie go niepełnosprawność :-)
Nadrzędny - Autor Mmacz Dodany 2018-03-16 09:28
No coż. Sam grałem w wiele gier:

World of Warcraft
Lol
Metin 2

I rozmawiałem z innymi. NIe przyznawałem się do swojej niepełnosprawnośici bo i  po co ? Kogo o obchodzi czy mogę chodzić czy nie? W grze byłem sprawny tak jak wszyscy inni. I potrafiłem nawet ogarniać o wiele więcej :-)
Nadrzędny Autor malwinaw Dodany 2018-05-25 08:00
niektórym jest lżej, kiedy ich współgracze wiedzą:) sama znam sporo niepełnosprawnych graczy i (przede wszystkim w moba )wymiatają, ale wolą żeby inni wiedzieli, że ich błędy nie zawsze są spowodowane oczywistymi pomyłkami :-)
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-14 08:13
Ja czasem gram ale nie często.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Gry komputerowe - niepełnosprawni gracze (5899 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill