www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zwolnienie na zabiegi rechabilitacyjne (2226 - wyświetleń)
- Autor Milek Dodany 2018-08-11 09:02
Witam.

Zarejestrowany jestem na zabiegi rehabilitacyjne poza miejscem zamieszkania. Mam znaczny stopień. Czy przysługuje mi wolne od pracy (tzw. 21 na rehabilitację), czy to tylko w przypadku turnusu dzala? Mógłbym prosić o jakąś podstawę prawną by mieć podkładkę do pracodawcy i do lekarza. Jak to wygląda wszystko pokolenia?
Z góry dziękuję za pomoc.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-08-11 14:35
Pisz podanie o urlop rehabilitacyjny w wymiarze ..... dni z powodu..... Możesz dołączyć ksero skierowania na zabiegi  i tyle. Zrób to odpowiednio wcześniej żeby pracodawca mógł dać zastępstwo.
"...czy to tylko w przypadku turnusu dzala?" nie tylko, jeśli w sumie po przyznaniu znacznego stopnia (umiarkowanego też) przepracowałeś 12 miesięcy zawsze należy ci się dodatkowo 21 dni urlopu. Podst. prawną to ma znać pracodawca/kadry/księgowa.
Nadrzędny - Autor Milek Dodany 2018-08-11 19:28
Dziękuje za pomoc
Czyli reasumując należy mi się urlop rehabilitacyjny w wymiarze 21 dni +20 dni normalnego urlopu + 10 dni dla osób z orzeczoną grupom.
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2018-08-12 11:00
NIE! Dodatkowy urlop tzw. rehabilitacyjny to 10 dni po przepracowaniu 12 miesięcy
Może ja się zasugerowałam:"...tzw. 21 na rehabilitację", albo Ty nie dopisałeś. Jeśli masz wypracowane 20 dni urlopu i po otrzymaniu orzeczenia znacznego stopnia przepracowałeś rok to należy ci się razem 30 dni urlopu.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zwolnienie na zabiegi rechabilitacyjne (2226 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill