www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kuchnia (Strona 169) (2421065 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 173 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-07-27 15:21
:-) I tu masz rację Lidia, jak dawno nie jadłam kiełbaski podpiekanej nad ogniskiem i ziemniaków z popiołu :-( Ummm czuję ten zapach i smak :-) Matko jedyna, może sąsiedzi nie będą "wyli" że ognisko robię w ogrodzie?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-07-31 12:10
Sąsiedzi może nie, ale straż w takie upały może zareagować. :-)
Nadrzędny - Autor misi3k Dodany 2018-07-31 13:04
straszne są te upały...
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-07-31 13:41
Straszniejsze są ogniska , podobno od takiego Grecja zapłoneła.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-07-31 16:18
U nas straż miejska i Policja "olewa" ;-) Musi donieść jakiś "sąsiad", że mu zawiewa z wiatrem i mu "śmierdzi" :-( Wtedy ewentualnie się ruszą, ale i na to jest/są sposoby ;-)
Pewnie takie ognisko każę zrobić jesienią. Teraz wysłuchuję "szwargotania" po kaszubsku babci (nie mojej), ale dobra kobieta - dba o mnie, aż ZA BARDZO :-(
Rozbawiły mnie chłopaki - inne wnuki - na pomorzu prawie wszyscy "trawę" hodują: "... ja tylko podlewam" :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-08-07 12:20
Dzisiaj pierwszy raz dałam małej zupkę, ale inną niż polecają "uczeni", których słuchałam przy 1 dziecku. Poczytałam też te "gerbery"...
Na cielęcinie nagotowałam rosołu, dodałam sok z przecieru mojego pomidorów i rozgotowany ryż. Wszystko zmiksowałam i w butlę ;-) Ciągnęła jak smok, teraz śpi :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-08-07 13:37
Jak moje dzieci były małe, to zupki podawało się już od trzeciego miesiąca. Zawsze sama gotowałam. Na początku było ciężko, bo takie małe ilości łatwo można przypalić. :-)

Ryż przed gotowaniem trzeba tak długo płukać, aż woda będzie przeźroczysta, a nie mleczna. Tak się robi nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-08-11 15:06
Od 3 to "manienka" na mleku, kaszka ryżowa, kukurydziana i różne soczki. Tak generalnie to na wszystko było "ble" czyli jęzorkiem wypychała smok i pluła takim jedzonkiem :-( Tak cichcem to raz dałam rociapaną odrobinę ryby - smakowało :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-08-11 15:14
Jeśli chodzi o karmienie małych dzieci, to "uczeni" (jak ich nazwałaś) bardzo często zmieniają zdanie. Teraz to już nawet tego za bardzo nie śledzę. Wiem jedno, mądra matka wie co dla jej dziecka jest najlepsze. :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-08-12 11:00
Fakt :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-08-23 12:08
Masz dobry przepis na jabłecznik? Może jakiś smakołyk z Kaszub. :-)))))
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-09-03 21:27
A daj spokój z tymi "kaszubskimi"...m. in.
zupy pikantne, Ciasta...Po 14.09. napiszę więcej. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-09-04 09:04
:-)
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2018-09-12 14:10
Nikt nic nie wie o "polityce", górole też olewają;)
Kocham zwierzaki i jak dane miasto ma ZOO to oczywiście jestem. No to czas na podsumowania: Z całej Polski Tylko ZOO w Gdańsku (Oliwa) ma warunki dla ZWIERZĄT! Mniej komfortowe dla zwiedzających! To mi się podoba :-) Oceanarium w Gdyni - smutek :-(
Sezon o.k. Turyści szamali każda rybę za każdą cenę:)
Mąż markotny bo sporo rencistów czyli o.n. przyjechało we wrześniu na pomorze,,, a my w górach :-) Ja zachwycona (częściowo). Mąż częściowo też, bo Góral gorzałki dolewa :-)i nie kaman...:-)
Nadrzędny Autor Aliss Dodany 2018-11-21 08:15
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Roycer Dodany 2018-08-31 11:11
[usunięte]
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-09-18 15:57
Dzisiaj była jarzynowa w moim wydaniu - czyli "na bogato" ;-)
Marchew, seler, pietruszka, por, brukselka, burak, fasola szparagowa, groszek zielony, kalafior, cebula, ziemniak, garść białej fasoli, papryka i co tam macie z warzyw :-)
Spory garnek, jak jest jakaś kość to wrzucamy + w/w warzywa, liść laurowy, ziele angielskie, kucharek czy tam vegeta + pieprz świerzo mielony. Jak się trochę nagotuje dodajemy kulki z mięsa mielonego (bez dodatków).
Na talerz dajemy dużą łyżkę śmietany lub jogurtu (gęstego), nalewamy zupę, posypujemy nacią pietruszki :-) Smacznego.
Na drugie może być nic lub np. pstrąg w warzywach pokropiony sokiem z cytryny :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-09-18 19:33
U mnie dzisiaj też warzywa królowały. :-))
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2018-09-19 09:16
U mnie dziś będzie kotlet z ziemiakami surówka oraz kompot.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-09-19 12:08
Sylwek "kotlet" to mało precyzyjne określenie ;-) (mielony;de voillay z różnym nadzieniem; tradycyjny schabowy; szwajcarski; pożarski lub np: kotlet wege z selera.
Ale ja też właśnie zamówiłem sobie kotlet schabowy,ziemniaki z sosem i zestaw surówek i do tego jakaś zupka. Kompotu nie zamawiam bo nie popijam przy jedzeniu.
Nadrzędny - Autor kajkusk Dodany 2018-10-05 11:43
[usunięte]
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-10-05 19:09
Noooo jakie smaczne te "płytki ceramiczne" - ca za idiota tu i tak wkleił reklamę :-(
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-11-09 17:30
Kasza gryczana na sypko z wołowym gulaszem po węgiersku, surówka z czerwonej fasoli, marchewki, groszku, rukoli, cebuli i pomidora z majonezem "Winiary" + grecki jogurt + pieprz :-) Zupa jarzynowa - smacznego :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-11-09 19:05
A ja jutro robię "komunistycznego" mielonego , kwaszoną kapustę i ziemniaki. :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-11-10 15:36
"...komunistycznego"? ;-) Obecnie mielony jest smaczny np. z łopatki :-) Kapustka :-) o.k. ale może podsmażana? Czy surówka?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-11-10 16:20
Lubię kapustę kwaszoną zarówno na ciepło jak i surową. W tym okresie bardzo wskazane wszelkiego rodzaju kwaszonki. Najlepiej w formie surówki. :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-11-13 17:31
Vit. C i B :-)
Dzisiaj żurek śląski z grzybami i jajem ;-)
Nadrzędny Autor ania.remlein Dodany 2018-11-14 22:21
helo helo
Nadrzędny - Autor ania.remlein Dodany 2018-11-14 22:32
hejka
Nadrzędny - Autor płomyk Dodany 2018-11-15 12:55
Mmm.. kotlet schabowy,ziemniaki z sosem i zestaw surówek to jest coś !
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2018-11-15 15:55
Z jakiego baru? Piszę baru bo żadna szanująca się "knajpa" nie poda czegoś tak typowego, standardowego. Poza tym:
- jaki "kotlet schabowy" bo są i można różnie
- do "schabowego" nie daje się "sosu"
- ziemniaki też można na wiele sposobów
-"zestaw surówek" tylko w barze, np. kapusta, kapusta, buraki ;-)
Za chwilę podasz link? Nie skorzystam - słaba reklama.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-11-18 00:36
Idealny zestaw z kateringu. Ziemniaki z sosem to podstawa + surówki a mięsko to już dodatek ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-12-09 11:17
Świąteczny karp. Jaki wg Was jest najsmaczniejszy?
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-12-10 21:17
Nie lubię karpia, ale jak już muszę to tylko po grecku lub żydowsku :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-12-10 22:17
Po grecku, to będę miała inną rybę, ale to już córka zrobi. Ja smażę karpia, a przed samym podaniem układam na nim wiórki masła i wkładam na kilka minut do piekarnika. :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-12-17 21:33
Czyli tradycyjnie, tak ja ja kiedyś i moja mama :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-12-17 21:44
Wigilia u mnie zawsze tradycyjnie. :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-12-19 21:48
Zawsze pytałaś o tradycyjne potrawy różnych regionów i sama lubisz tradycję, ja też:) Jednak tradycja to to co wynieśliśmy z domu, potrawy i zwyczaje naszych przodków. W sumie to co z tych "okruchów" tworzymy w naszej rodzinie :-)
Powiem ci tak: znam wigilię i święta "góralskie", kaszubskie i mojej rodziny (centralnej Polski). Poza kilkoma detalami niewiele te wigilie się różnią. Ja byłam przyzwyczajona do zupy z suszonych owoców z makaronem, mój pierwszy mąż nie lubił jej, więc przeszłam na zupę grzybową. W każdym regionie muszą i są śledzie - w różnej postaci, ale głównie w śmietanie z ziemniakami w... mundurkach :-) kapusta kiszona w różnej postaci i różnymi dodatkami, łazanki z makiem, miodem itd. Fasola z barszczem czerwonym itp.. Wszystko smaczne, ale ma być postne.
Drobne ciekawostki i różnice:
- kaszubi do zupy owocowej robią kluski ziemniaczanej (nie lubię)
- śledzi i ryb do znudzenia
- górale zupę rybną
- sporo z sera owczego i kapusty
Ciasta tak jak wszędzie :-)
----------------------------------
Są też zabobony wigilijne: nie wiedziałam, że to zwyczaj "regionu", ale wierzyłam i wierzę, że: JAKA WIGILIA TAKI CAŁY ROK i W NOWY ROK: FACET U DRZWI TO SZCZĘŚCIE, BABA TRUDNY ROK ;-)
Zdrowych, spokojnych i wesołych ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ŻYCZĘ WSZYSTKIM FORUMOWICZOM :-)
Jolka.
Smacznego, spokojnej i smacznej wigilii życzy Jolka :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-12-19 22:04
Jesteśmy w Kuchni więc oprócz pogody ducha życzę Ci smacznych potraw przyprawionych miłością. :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-12-22 17:03
Dziękuję i wzajemnie :-)
Zaraz dzisiaj zacznę gotować swój bigos :-) Różni się od tradycyjnych regionalnych, ale ja lubię, mój mąż i każdy kto spróbuje :-) Zawsze chcą jeszcze ;-)
Kiszona kapusta, czerwone wino, leśne grzyby, wołowiny i wieprzowiny tyle ile kapusty + po 2 białe (surowe kiełbasy) na osobę i przyprawy. Sposób przyrządzenia to moja tajemnica ;-)
Pozdrawiam Lidziu i życzę zdrowia :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-12-22 17:22
To taki staropolski prawdziwy bigos. :-)
Dziś prawie cały dzień w kuchni spędziłam. Teraz chwila odpoczynku. Jutro i w poniedziałek jeszcze będzie co robić, aby w święta spokojnie z rodzinką posiedzieć przy stole i kolędy pośpiewać. :-)
Tak, zdrowia zarówno mi jak i moim bliskim bardzo potrzeba. Mieliśmy bardzo, bardzo ciężki rok pod tym względem.
Tobie Jolu i Twoim bliskim też zdrowia i miłości życzę. Niech Ci się  bigosy i inne smakołyki doskonale udadzą. :-)
Nadrzędny - Autor benka Dodany 2018-12-30 14:06
Ja zawsze jak coś przygotowuje to pytam się przyjaciółki albo przeszukuje internet. Zawsze trafiam na jakiś ciekawy przepis, który mnie zainteresuje!
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2019-01-02 18:06
Zrób homara ;-)
Nadrzędny - Autor Kajka31 Dodany 2019-01-04 08:22
Tak z ciekawości jaki alkohol mieliscie na weselu?
I jakie ilości kupić?
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2019-01-04 18:25
"...jakie ilości kupić?" Zależy od ilości gości - ile kto wypije ;-) Warto mieć zapas.
Miałam dwa wesela: jeden góralski i nie mam pojęcia ile i jaki to był alkohol, ale wesele trwało 3 dni. Zdaje się, że "gorzałka"była pędzona ;-) bo najpierw jechali górale na koniach i śpiewali o weselu i ślubie ciągle popijając :-)
Drugie było skromne, ale po kaszubsku :-) Też dla mnie dziwne. Wrzuciłam na luz i stwierdziłam: niech się dzieje co chce ;-) Było o.k. Może dlatego, że  niewiele rozumiałam :-)
Teraz mam dziecko, męża i tlen z ozonem.  Mewy skrzeczą,  ale ja je lubię :-)
Nadrzędny - Autor modnyblogcom Dodany 2019-01-07 13:55
W sumie to ja zamawiałam sporo Bolsów, ale nikt za bardzo tego nie pił.
Nie ważne jaki alkohol macie powiem Wam jedno - dobrze go przechowywać i nie zamrażać ;-) Zepsuje się szybko - mówię to z własnego błędu.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-01-07 14:48
Domylśałam się, że to znowu reklama "bele czego" ale nie sądziłam, że do tego stopnia głupota opanowała ludzi (niektórych):-(
"Gościu" sorki to pisze chyba kobieta: "paniusiu" co ty pier...niczysz! Jak wódka mogła się zepsuć? Kto zamraża alkohol!?  "...zamawiałam sporo Bolsów, ale nikt za bardzo tego nie pił" to co pili - kompot?! ;-)
kowals: nikt normalny nie wejdzie w twój link, bo gorzały na półkach do bólu i każdy zna tani, drogi, dobry itd sklep w swoim mieście koziołku ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-01-07 15:45
Płacą im za reklamy więc chyba nic sobie z krytyki nie robią. Tylko kasa się liczy. :-(
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2019-01-16 17:22
Niestety, ale ta "kasa" też marna :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-01-16 17:31
Ziarnko do ziarnka....:-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kuchnia (Strona 169) (2421065 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 173 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill