www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Szukam wsparcia i pomocy (1432 - wyświetleń)
- Autor Tomek1973 Dodany 2018-09-24 14:35
Witam. Jestem jeszcze młodym człowiekiem 45lat i z wielką ochotą do życia, podjęcia jakiejkolwiek pracy. Mieszkam w wielkopolsce z rodzicami gdzie ojciec jest na rencie a mama na minimalnej emeryturze. Jedynym moim żródłem dochodu jest zasiłek socjalny z mops w kwocie 604zł. Straciłem nogę na wysokości podudzia, lewą w styczniu tego roku. Używam od kwietnia protezy próbnej i staram się o protezę stałą z funduszu samorządowego "aktywny samorząd" dla osób które chcą i są w stanie podjąć pracę. Otrzymałem już kosztorys tejże protezy na kwotę 16 600 zł. i mogę ją dostać do końca roku. Jest jednak jedno ale muszę mieć wpłatę własną w wysokości minimum 10% co przy moim dochodzie 604zł staje się problemem . W mojej okolicy nie ma żadnych fundacji ,stowarzyszeń ,organizacji pomagających osobą z inwalidztwem. Chciałbym aktywnie żyć, pracować, wyjść z domu i poznać kogoś a nie tylko siedzieć przed telewizją. Jeśli ktoś może mi poradzić, pomóc uzyskać jakąś pomoc w załatwieniu potrzebnej wpłaty na protezę , skontaktować mnie z kimś kto jest mi w stanie pomóc to proszę napiszcie na mój meil. Za okazaną pomoc naprawde będę wdzięczny.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2018-09-25 15:19

> Jeśli ktoś może mi poradzić, pomóc uzyskać jakąś pomoc w załatwieniu potrzebnej wpłaty na protezę , skontaktować mnie z kimś kto jest mi w stanie pomóc


Pod tym adresem znajduje się ogólnopolska baza organizacji pozarządowych wspierających niepełnosprawne osoby dorosłe: http://bazy.ngo.pl/niepelnosprawni-dorosli

Sugerowałabym przeprowadzenie wyszukania w dwóch kierunkach - w kierunku organizacji specjalizujących się w niepełnosprawności związanej z amputacjami oraz oddzielnie w zakresie geograficznym (np, województwa, w którym Pan mieszka).

Zwracam uwagę, że zbiórka środków na leczenie, protezy itd. przebiega zwykle według jednego z dwóch modeli - albo jest tak, że organizacja ogólnie zbiera pieniądze i potem wedle swojego uznania przyznaje je osobom, które się do niej zgłaszają (ma jednak zawsze prawo odmówić, bo jest to pomoc w pełni dobrowolna po jej stronie), albo umożliwia założenie tzw. subkonta i prowadzenie zbiórki publicznej na dany cel. Takie pośrednictwo organizacji ma uwiarygadniać zbiórkę, a także np. umożliwiać uzyskanie darowizn w ramach 1% podatku PIT, jednak w przypadku fundacji i stowarzyszeń, które umożliwiają założenie subkonta, to osoby te subkonto posiadające muszą włożyć większość wysiłku w pozyskanie pieniędzy. To istotne rozróżnienie, bo w jednym wypadku można pieniądze na leczenie, oprotezowanie itd. "dostać", a w drugim trzeba o nie "zabiegać" od indywidualnych darczyńców.
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2018-09-26 17:40
Minimalna emerytura to 1026 zł brutto bodajże. Ojciec ma jakąś rentę - nie piszesz w jakiej kwocie, więc jakaś kasa jest. MOPS dopłaca do wielu rzeczy, do protez też i to sporo!
Dla chcącego... to protezę byś już miał. Po co te bajki?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Szukam wsparcia i pomocy (1432 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill