www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Gdzie zgłosić wyłudzającego rentę (5864 - wyświetleń)
- Autor marci24 Dodany 2018-09-20 14:04
Witam.
Nigdy nikogo nie zgłaszalem nigdzie, ale szlag mnie trafia gdy widzę m.in. w mediach czy życiu realnym osobę niezdolną do pracy bez pomocy typu zasiłki, renty itp. oraz widzę osobę będącą na na rencie ze stopniem niepełnosprawnym "znaczny", która chodzi, prowadzi gospodarkę, pracuje w polu a mimo to ma rentę i znaczny stopień niepełnosprawności?
Nadrzędny - Autor nairam Dodany 2018-09-25 20:27
Twoim zdaniem powinien leżeć jak "roślinka" i wyć z bólu   aż się nad "nim"  "łaskawie pochylisz"? Widzisz innych - to  spójrz teraz  na siebie - wstyd.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-09-26 15:43
Za co się ma aż tak wstydzić? Za to, że widzi kontrasty i się nad nimi zastanawia? Nie wiadomo na co jest ten stopień znaczny, ale praca w polu jest ciężka dla zdrowego. Mnie by tez zastanowił ktoś ze stopniem znacznym pracujący w polu. Zgłosić bym nie zgłosiła, ale czy taka postawa by była właśnie słuszna? Temat do dyskusji, a nie do jechania z góry po kimś walcem.
Nadrzędny - Autor m166 Dodany 2018-09-26 16:33
rehabilitacja przez pracę jak najbardziej wskazana ,  tak mi powiedział lekarz orzecznik na komisji zus , że pracował w polu....... pewno nie dźwigał worków z ziemniakami  ;-) a pracując w zpch to się nie zapierdziela  ?, nie cierpie donosicieli  Fuj... :-(
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2018-09-26 17:19
Muszę się wtrącić - niestety :-( Lubię czy nie "donosicieli" to nic nie zmieni. Faktem jest, że jakimś cudownym sposobem osoby na kolkę, jelito drażliwe czy zeza mają renty. Dotyczy to zwłaszcza orzecznictwa z KRUS! Będzie, a może już jest "ciekawiej" ;-) Nie byłam w stanie, żeby się nie wkurzać śledzić jakże "wzniosłej" ustawy :-( kobiety mające 4 dzieci przechodzą na emeryturę bez składek itd. Dla kogo ta ustawa? Inteligentne kobiety chcą być czymś więcej niż "kr.. rozpłodowymi". Znam też takie, które z powodu ograniczeń umysłowych rodzą... Moja prababcia miała 6 dzieci, ale ją było na to stać i takie były czasy. Nikt jej nie dał emerytury - utrzymywały ją dzieci.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2018-09-27 13:57
> a pracując w zpch to się nie zapierdziela  ?, nie cierpie donosicieli  Fuj... :-(

Na temat pracy w poście niżej. Rehabilitacja przez zajęcia tak, ale akurat przez codzienną pracę zarobkową?... hmmm....
Co do donosicieli. Jak napisałam sama bym nie doniosła, ale zastanawia mnie, czy to dobra postawa, bo w ten sposób jak Polska długa i szeroka ktoś toleruje/kryje kogoś, kto go pośrednio zwyczajnie wykorzystuje (fiskus, budżet, zepsuty towar, załatwiony na lewo stopień, może zwolnienie L4, itp.- afer było wiele).
Nadrzędny - Autor nairam Dodany 2018-09-27 09:12
Jak widzi "kontrasty" to niech "maluje" a nie się zastanawia. "Wszyscy orzecznicy "  tylko kurde  czemu ja z góry " walcem" po kimś  jeżdżę.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2018-09-27 13:55
? Jak widzi "kontrasty" to niech "maluje" a nie się zastanawia. "Wszyscy orzecznicy "  tylko kurde  czemu ja z góry " walcem" po kimś  jeżdżę.

No właśnie nie wiem, dlaczego, ale odniosłam wrażenie (mylne?), że Cię bardzo  post rozzłościł. Możne i mój (dość spontaniczny) też. Każdy ma inne odczucia. Prowadzenie gospodarstwa ze stopniem znacznym na cokolwiek jest co najmniej dziwne.  Nie wiemy nic, więc każdy tu sobie może gdybać i mu wolno, byle bez kopania się po nogach, że tak określę to w przenośni.
Poza tym nadal nie rozumiem, jak osoby ze znacznym, mogą regularnie pracować w zakładach pracy po kilka godzin codziennie. Może ktoś ze znacznym opowie jak godzi pracę zawodową z orzeczeniem znacznym (ktoś wymagający stałej lub długotrwałej opieki i pomocy innych osób).  Umiarkowany stopień w pracy bardziej  rozumiem.
Oczywiście nie muszę wszystkiego rozumieć, ale chętnie się dowiem jak to godzą - od przerabiających temat.
Nadrzędny - Autor rozan Dodany 2019-11-12 10:21
Dlaczego zgłosić jest uczciwy,pracuje.
Nadrzędny Autor kati25 Dodany 2019-11-19 21:35
Osoba zdolna do regularnej ciężkiej pracy fizycznej ze znacznym stopniem/rentą bezterminowo i uczciwość, chyba tylko w KRUS i za płatną protekcją. Nie pisz bzdur nie czytając nawet tematu bo Twoje riposty na tym forum powalają.
Nadrzędny Autor Mahjong Dodany 2019-11-15 03:10 Zmieniony 2019-11-15 03:17
marci24 - jak sie zdecydujesz, pamietaj podac swoje dokladne dane osobowe w zgloszeniu - takie zgloszenie zostanie potraktowane powazniej.
A może i jakas nagroda, odznaczenie wpadnie dla wzorowego obywatela za walke z rentowym elementem przestępczym.
Nadrzędny Autor mrspock Dodany 2019-11-24 19:24
Nikt nie powinien pracować żeby przeżyć. We Włoszech rozdają ludziom pieniądze, 780 euro miesięcznie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Gdzie zgłosić wyłudzającego rentę (5864 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill