www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Problem po złamaniu kości udowej (2444 - wyświetleń)
- Autor Zatroskany Dodany 2018-12-15 14:41
Witam. Chciałbym zapytać, czy jest gdzieś w Polsce dobry szpital lub inny ośrodek dla osób cierpiących na rdzeniowy zanik mięśni? Otóż choruję na SMA i złamałem jakiś czas temu kość udową, która trudno się zrastała. Podczas leczenia prowadzący mnie ortopeda podjął w pewnym momencie fatalną decyzję o zmianie buta derotacyjnego na skrócony zaraz za kolanem gips i zalecił, bym siadał. W trakcie tej czynności uszkodzilem sobie kolano w zlamanej nodze, oraz pechowo dodatkowo kostkę w drugiej  (wskutek siadania w nienaturalnej dla mnie pozycji). Dlatego szukam placówki, gdzie ortopedzi mieli choć trochę praktyki z osobami chorujacymi na SMA?
Nadrzędny Autor Dynia Dodany 2021-08-01 11:42
Spamer widzę czujny i już cię wyhaczył :-) Lekarze niestety nie potrafią się zajmować niepełnosprawnymi. Zaniczka kiedyś pisała że najgorszym błędem popełnianym NADAL przez lekarzy jest unieruchomienie w gipsie, które przynosi więcej szkody niż pożytku. Jak dla mnie sprawa dla sądu to co ci zrobił ten lekarz, a przynajmniej dla Rzecznika Praw Pacjenta. Jak się nie zna to niech przynajmniej nie szkodzi.
Jeśli chodzi o ortopedę który by jednocześnie wiedział jak leczyć przy SMA będzie ciężko. Ze swojej strony mogę polecić Szpital Wojskowy w Bydgoszczy i ortopedę Olszewskiego. Również mam rzadką chorobę genetyczną i ten lekarz specjalnie dla mnie się dokształcał bo jej nie znał. Odradził jakiekolwiek operacje, skierował mnie do dobrego rehabilitanta. Przede wszystkim nie zaszkodził. Może by cię tam skonsultowali albo kogoś polecili? Pamiętaj że na wszystko jest wymagana twoja zgoda. Na nic nie musisz się godzić. Najlepiej byłoby skonsultować się z kilkoma lekarzami. Jeśli masz znaczny stopień niepełnosprawności powinni cię przyjąć szybko, zgodnie z ustawą. Nie wiem czy potrzebne jest skierowanie do szpitala, trzeba byłoby zadzwonić.
Nadrzędny Autor papaja Dodany 2021-11-22 08:37
Ważne jest to, aby wybierać lekarzy specjalistów z polecenia. Jak coś, to mam namiar na świetnego ortopedę, który z pewnością nie podjąłby tak fatalnej decyzji.  Zerknij na ofertę tej kliniki https://cmp.med.pl/cmp-lomianki/ortopeda/ - świetni specjaliści, zawsze zaangażowani w sprawę pacjenta.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Problem po złamaniu kości udowej (2444 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill